Keresés

Részletes keresés

Laca. 1 Creative Commons License 2020.06.03 0 0 37970

Esetleg tudja valaki hogy a sensys miért nem tudja hány óra van? Beállítom a pontos időt aztán másnap már egy órával kevesebbet mutat 50e ft ért illő lenne tudnia mennyi az idő 😲

Sony Black Creative Commons License 2020.06.03 0 0 37969

Azt elsőre is értettem hogy szabadon lebeg benne az érzékelő. Megpróbálom érthetően leírni még 1x:

A hőmérséklet érzékelő patront a vezeték végén, a cső hüvely falához kell nyomni, hogy az ott is maradjon, és teljes felületén érintkezzen a cső oldalával. Hogy ezt hogy oldod meg, majd kitalálod. (beütsz mellé egy fa darabot, vagy akármi) Én azt írtam, erre a célra van gyári lapos rugó ami ezt megteszi. Tehát nem csak benyomni kell, és ne kupakolgassad, arra ott az asszony! :D

Előzmény: RauchT (37968)
RauchT Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37968

Nálam nincs semmilyen feszítő, simán bele van dugva a csőbe és a végét le lehet kupakolni. Most benyomtam annyira amennyire tudtam, és próbáltam úgy lekupakolni, hogy az befelé feszítse a vezetéket.

Előzmény: Sony Black (37966)
Sony Black Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37967

"Nekem ingyen adnának tárolót akkor sem kellene,nincs szükségem a killodasra.kis pénzből ez a tuti."

 

Az hogy te így megoldottad, "sufni tuningosan" a kombi kazánoddal a dolgot, még nem jelenti azt hogy feltaláltad a spanyol viaszt és ez a legtutibb módszer. Semmiféle kínlódás nincs az indirekt tárolókkal, és ne is hasonlítsuk össze a komfortját az általad javasolt tuningal, mert ez kb olyan mintha egy BMW-re vennél egy gagyi sport kipufogót hogy jó hangja legyen, vagy eleve M Technic BMW veszel gyári sport kipufogó rendszerrel... Gondolom érzékeled a különbséget.

Egyszerűen csak szar kivitelezőt fogott ki... Az esetek többségében az ilyen jellegű anomáliák, kivitelezési hibák. 

Előzmény: Laca. 1 (37962)
Sony Black Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37966

"Ami nekem furcsa volt, hogy a szonda is csak simán be dugva a letalpalt csőbe, és benne lötyög, nincs semmilyen hővezető paszta a szonda és a cső fala között."

 

Pffff :D Hát akkor ne csodálkozzál hogy ilyen anomáliák vannak nálad!

A tartályhoz van egy gyári lapos rugó ami hozzányomja a merülő hüvely falához a hőérzékelőt. A hőmérőnél ugyan ez...

Az mit jelent hogy betunkoltad? Valamivel a cső falhoz kellene feszíteni az érzékelőt. Menj be egy gépész boltba és vegyél egy illetve 2db ilyen lapos rugót.

Előzmény: RauchT (37963)
C20NE Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37965

Nekem ugyan nem fáj a fejem. Komfortos és kényelmes. Van benne egy 4,5kW-os 3 fázisú fűtőbetét ha kellene, de még soha nem kellett...

Előzmény: Laca. 1 (37957)
nagykunsági Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37964

Még jó, hogy úgy melegít rá, hogy te nem veszed észre.:)

 

Akkor neked kb olyan házad és villamos hálózatod van, mint a szomszédomnak. 

 

Vettek villanysütőt, meg mosogatógépet, aztán csökkent a villanyszámlájuk. 

 

 

Előzmény: Laca. 1 (37962)
RauchT Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37963

Délután leszaladtam a pincébe és megnéztem a hőmérőt és a szondát. Mindegyiket csak simán ki lehet húzni, és kész. Ami nekem furcsa volt, hogy a szonda is csak simán be dugva a letalpalt csőbe, és benne lötyög, nincs semmilyen hővezető paszta a szonda és a cső fala között. Most betunkoltam amennyire csak tudtam, hátha ez segít rajta.

A felső hőmérő helyére nem raktam még át, mert nem volt nálam csípőfogó, hogy lebontsam a vezetéket. Holnap kipróbálom, ha lesz annyi időm.

Laca. 1 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37962

Dehogy kell ramelegiteni , miért kellene? Nem 10mp-re nyitod meg a melegvizet. De tegyük fel 2x3x annyira nyitod meg hogy a kazán még nem termel melegvizet(pont ez a lényeg benne hogy ezeket a keseseket kikuszobolje a 80l) nehogy már elhutson 80l 45-50c fokos vizet mert betojok.itt szinte forditott a helyzet, minél többet van használva a melegvíz annál több/melegebb a bojlerba a viz. Régen 80l-bol furdott egy család most meg attól féltek hogy 10mp hidegviz bemenet után már kihűl. 

1. Lehet nagyobb hőmérsékletű pl.60c vizte bele engedni ebben az esetben 100% hogy nem kell rafuteni.

2. Ha valakinek több a melegvíz igénye tehet föl 120l bojlert abba még több a tartalék.

Nekem amúgy jók az elhelyezkedése a berendezeseknek, a bojler és a kazán között 1.5m van.

De tényleg most ha bele gondol bárki aki küzd a melegvíz ellatassal nem éri meg tegyük fel egy pár kw(legyen 500-1000ft +) hogy lemegy a gond a nyakából..a melegvíz ellátás miatt.... Nekem megéri. de azt bizton allitom hogy nincs többlet fogyasztás willanyba legalább is nekem. (7-8e ft/hó)ennyi kb. Mindig. Régen mikor még rendesen vezéreltről ment 12-14e is volt.

Annyit teszek még hozzá hogy akinek van lehetősége próbálja ki aztán tud majd különbséget tenni komfortban és gazdasagossagban. Nekem ingyen adnának tárolót akkor sem kellene,nincs szükségem a killodasra.kis pénzből ez a tuti.

Előzmény: nagykunsági (37958)
RauchT Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37961

Van visszacsapó, és működik is, mert azok a csövek hidegek, szóval nincs visszaáramlás.

Előzmény: Törölt nick (37952)
RauchT Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37960

A pincében van, ott elég állandó a hőmérséklet egész évben, kb. 18 fok lehet. A kazán alatt az összes létező csövet leszigeteltem, nincsenek nagy távolságok a tárolótól, ezért nincs cirkulációs rendszer.

Van reggel is meleg, csak nem forró, és nem sokáig. :)

Előzmény: peterch (37951)
Sony Black Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37959

Így van. Most az egyszer egyet értünk.

És minél messzebb van a bojler annál jobban rétegződik, a hideg és a melegviz a bojlerben. Mert minden csapnyitáskor belenyom egy kis hideget is, és ha hosszú meg vastag is a cső, akkor nem kicsi hideg víz szalad bele, hanem vagy 5-10l.

Arról nem beszélve hogy nyomás esés is van a meleg ágon ha ez így van bekötve. Ahol alapból nagy nyomás van a lakásban ez nem annyira vészes. De ahol csak 2,5-3 bár a hálózati víz nyomása, ott meglepetés egy melegvíz csap nyitás :-)

Előzmény: nagykunsági (37958)
nagykunsági Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37958

Ezen én is gondolkodtam, de az a baj, ha megnyitod a csapot, akkor a gázkazánba hideg víz folyik, míg be nem kapcsol és el nem kezd melegíteni. Az a hideg víz meg hűti a bojlert, így állandóan rá kell melegíteni villannyal. 

Előzmény: Laca. 1 (37954)
Laca. 1 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37957

Dobd ki a tárolót vagy cseréld el egy jó pofa bojlerra tedd amit én és többet nem fáj a fejed a melegvíz miatt.😉😬 

Azt írjátok hogy "gazdasagtalan" nem árammal állítom elő a melegvizet hanem gázzal.

És van még egy nem elhanyagolható dolog ne adja isten elromlik A gázkazán akkor is van melegvizem mert ott a bojler és megy aramrol is.😲

Előzmény: C20NE (37953)
Laca. 1 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37956

Én még nem láttam hogy vilagitana a bojleren a lámpa,de 50c vizet küldök bele minden este furdeskor full 50c lesz benne a viz másnap 14h-ig vissza hül kb. 45c-re és ez is tökéletes fürdeni. De a lényeg ha még (egye fene) rá is fűt(nagyon ritkán) egy tároló árából éveken keresztül rafuthet,az a bosszankodas amiket itt olvasok nálam ismeretlen fogalom. És ez a komfort amit nyújt ez a megoldás pótolhatatlan.

Előzmény: Gyurco78 (37955)
Gyurco78 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37955

Ez nyilván működik, csak épp azt a 80l vizet egész éjjel árrammal tartod melegen. Egy gyors mosogatáskor meg kiengedsz a bojerből pl. 20 l vizet, a kazán felfűt neked ugyanennyit, amit 1 óra múlva ismét árammal fogsz visszamelegíteni. Szóval gazdaságosnak semmiképp nem gazdaságos a megoldás.

Előzmény: Laca. 1 (37954)
Laca. 1 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 37954

Csak olvasgatom itt mit össze varialtok a HTM el, ide tároló,oda tároló ilyen csőkígyó itt meleg ott hideg a francba vele. Apám sorba kottem a 80l hajdu bojlerem a kazánommal oszt van korlátlan egyenletes meleg vizem. Semmilyen tárolóra nem cserélném pl. Az asszony mosogatott vagy 10p utána mind hárman megfurodtunk, semmiféle melegvíz ingadozás vagy hogy el fogyna a melegvíz stb.stb.. mióta így használjuk sosem volt gond a melegvíz és nem jár semmilyen befektetéssel,ezzel senki nem tud szembeszállni pung, tum.

C20NE Creative Commons License 2020.06.01 0 0 37953

Én sokat kísérleteztem és nekem az vált be, hogy vagy alulra teszem és 40 fokra állítom (250l tároló) ekkor a teteje valahol 60 alatt van. A fűtés után a felső harmad valahol 50 fok körül állandósul, amibe a keringetés is picit besegít az is a felső harmad aljába csatlakozik vissza és ott kiegyenlíti a hőmérsékletet.

 

Amikor fentre tettem akkor pontosabb a felső harmad hőmérséklete de kevesebb meleg víz van a tárolóban. Folyamatos víz elvételnél pedig (nálam!) nem elég teljesítményű a kazán, hogy pótolja amit este 2 fürdőszoba 3 lánnyal elvesz.

 

Ami ebben az esetben furcsa, hogy ha lentre van Neki téve akkor a beáramló hideg víz miatt nagyon hamar indítania kellene a kazánt ha folyamatos a vízelvétel.

 

Mindenesetre a leírt tünetek esetén valami extra fuckup-nak még lennie kell, nálam a lassú meleg víz volt ilyen. Izgágábbra kellett a kazánt/termosztátot állítani és kisebb hiszterézissel működött.

 

-szerintem!-

Előzmény: Sony Black (37944)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.01 0 0 37952

Esetleg a bemenő hideg oldalon nincs vagy nem zár a visszacsapó. Szépen ki tud vándorolni a meleg víz.

Előzmény: RauchT (37949)
peterch Creative Commons License 2020.06.01 0 0 37951

Kérdezhetek még valamit ?

Hol van ez a tároló elhelyezve ? Szigeteltek a kilépö csövek ?  Nincs a cirkulációs kör bekötve ? 

Mert nem értem , hogy este felfüti a tárolót alul 45°C-ra ,felül 65°C -ra , akkor hova tünik reggelre a meleg ? 

 

Előzmény: RauchT (37949)
Sony Black Creative Commons License 2020.06.01 0 0 37950

Azt csináld amit írtam és jó lesz!

Előzmény: RauchT (37949)
RauchT Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37949

Őszinte leszek, nem tudom, hogy hány fokos vízben szoktam tusolni és fürdeni, de van itthon hőmérő, megmérem. :)

Nem hideg a 45 fokos víz, csak ahogy tusolok, úgy folyamatosan csökken a hőmérséklete, és a végére már tuti nincs 45 fok, hanem inkább langyos. Felfűtés után pl. képtelenség lenne csak melegvizet engedni, mert olyan forró, hogy éget.

A mi tartályunkban a hőcserélő kb. az alsó 2/3 részen van.

Előzmény: nagykunsági (37940)
peterch Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37948

Ha fel teszi a hömérö helyére , akkor minimum melegvize lesz , ha 45°C-ra van állítva az igényelt höfok . Vagy nem ?

Előzmény: Sony Black (37946)
RauchT Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37947

Nem egy órig zuhanyzik az egyik gyerek, és nem 100 litert engedek a másiknak. :)

A kádba szerintem 50 liter víz mehet, de úgy, hogy a végén csak a meleg van nyitva, és langyos víz jön. Ameddig folyik a kádba, addig megy a tusoló is. Sajnos az nem működik, hogy a kazán azonnal olyan gyorsan rámelegítsen, hogy folyamatosan forró víz legyen.

A 120 liter 45 fokos víz pedig csak addig 120 liter 45 fokos víz, ameddig ki nem nyitom a csapot. Ha kiendek 40 litert, akkor már csak 80 liter 45 fokos víz, amihez kevertem 40 liter 15 fokos vizet. Persze ilyenkor már bekapcsol közben a kazán, de nem lesz folyamatosan forró víz, várni kell 10 percet, hogy rendes meleg legyen.
Ha nálam is úgy működne mint ahogy nálatok, hogy gyakorlatilag észrevehetetlen a hülés, és folyamatosan lenne meleg víz, akkor elégedett lennék. Csak pl. reggel nem olyan jó, hogy elkezdek tusolni meleg vízzel, aztán a végére már csak langyos. Pedig nem szeretek pazarolni, és nem engedek ki sok vizet, és nem is szeretnék ott állni vizesen 10 pecet mire felfűti forróra. 

Értem én a rétegződést, de ha felfűtt este 11-kor, és a tejte 65, az alja pedig 45 fokos, akkor nem hiszem, hogy reggel 7-kor is szépen rétegződve van.

Előzmény: peterch (37939)
Sony Black Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37946

De most írtam le, hogy NE oda tegye! Mi nem volt világos? :)

Előzmény: peterch (37945)
peterch Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37945

Szia !

 

A h3-as a merülöhüvely , oda való a termisztor .

Előzmény: Sony Black (37944)
Sony Black Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37944

Igen, nem látok a rajzon felül merülő hüvelyt az NTC-nek... Be kell rakni a hőmérő helyére.

Az a lényeg, hogy a kazán azt a vizet állítsa elő, amit "használni akarok", vagyis ha megnyitom a csapot, az a víz hőmérséklet folyjon ami a beállított hőfok. Márpedig az csak úgy lesz az, ha az érzékelő a legfelső réteg ponton van, ahol távozik a melegvíz is. A gyári tárolón is így van.

Előzmény: C20NE (37942)
Sony Black Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37943

Ne haragudj hogy ezt mondom de hülyeségeket beszélsz. Nem megy sehova semmi... legalábbis nem úgy ahogy te gondolod. Ez a tároló koppra ugyan az mint a gyári Bosch és nekem az van, tökéletesen működik vele a melegvíz. A hőcserélő a tartály alsó harmadában van, a hőérzékelőnek és a hőmérőnek viszont a felső harmadában kell lennie! Az írásodból meg azt vettem ki, hogy neked valahova alulra van bedugva az érzékelő? Jól értettem ugye?

Na az a lényeg hogy felül keress neki helyet, ugyan abban a magasságban, ahol a hőmérő is van! Ha nincs ott hely neki dugd be a hőmérővel együtt ha befér. Hanem akkor csak az érzékelőt rakd ott be! Nem kell az a hőmérő amúgy, ha jól működik a büdös életben nem nézegeted rajta a fokot. Állítsd be a kazánt 50 fokos HMV készítésre. Próbáld ki így ahogy írtam, jó lesz ;-) 

Előzmény: RauchT (37936)
C20NE Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37942

Ezen ahogy nézem egy merülő hüvely van a jeladónak, hacsak nem a fenti hőmérőnek kialakított csatlakozásban van elhelyezve. Az alsó részen ráadásul. Ha a kazánhoz való jeladó van beépítve és nincs valami "lassú melegvíz" program aktiválva annak rendesen a tároló 2/3-át ami 80 liter folyamatosan legalább a beállított hőfokon kellene, hogy tartsa.

 

 

Vagy el van programozva, vagy nem belevaló az NTC/PTC.

 

-szerintem!-

Előzmény: peterch (37939)
C20NE Creative Commons License 2020.05.31 0 0 37941

Nekem kell a 40 fok a tusoláshoz ez egyén függő.

Előzmény: nagykunsági (37940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!