Keresés

Részletes keresés

ice device Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35115

27kW

10min

6K

Előzmény: Törölt nick (35108)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35114

bocsánat ! szájbarágósan !

Nincs baja a merülő hüvelynek !

a tároló tetején valamelyik bekötés szivárog és az tölti meg a hüvelyt !

Gyakran a biztonsági szelep!

a tetejéről tegyél fel képet

Előzmény: bekri71 (35109)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35113

jobb ha érintkezik !

Előzmény: Apaxp (35112)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35112

Kérj kölcsön egy kompresszort és a védőcsövet fenékre érő csővel fújasd ki tisztára.

Ha víz szivárog bele azt észreveszed, mert nedvesebb trutyi jön ki belőle. Ha nem megy bele víz, akkor száraz anyag fog kijönni belőle.

Ha ez megvan akkor a szondára tégy valami központosítót ami nem engedi a fémhez közvetlenül hozzáérni. Talán így nem rohad szét a szonda.

Előzmény: bekri71 (35109)
Gebbb Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35111

Az még lemaradt hogy a modul bekapcsol meg a kazán is csak nem tudom a keringető szivattyú idejét beállítani!

Előzmény: Gebbb (35110)
Gebbb Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35110

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

Wolf cgb k 20-as gázkazánom nem komunikál a BM modullal!

Esetleg nem tudja valaki hogy a modulnak a hátulján lévő 5 kis gomb milyen állásba kell hogy legyen?

 

bekri71 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35109

igazság szerint megépült a ház (emeltszintű fűtéskész szintig), de nem költöztünk csak később, mert a belső kivitelezések elhúzódtak... Ezért sajnos a 2 év garanciából elment 1 év úgy, hogy tkp a tároló melegvíz tárolása nem is volt tesztelve, aztán amikor melegvizet akartunk, h kitakarítsunk, akkor lett először cserélve a kábel, merthogy nem volt melegvíz... Ekkor azt gondoltam, h biztos hibás volt az alkatrész.

A kétév az kb most telt el, de ugye az 1 év használat mellett most másodjára lett kicserélve az érzékelő.

 

Előkerestem a a papírját, amit a kivitelezőtől kaptunk és sajnos abban az van, hogy a garancia a magnézium védőanód évenkénti cseréje mellett érvényes. Lehet nem nekem való a családi ház, vagy a túl bonyolult gépészete, de a kazánt karbantartattam, a szellőztetőt karbantartattam, de sajnos nem olvastam át minden átadott doksit. Így ezt sem. Plusz most, hogy többen felhívtátok a figyelmet, hogy ugye reklamáljak, összeszedtem a papírokat és átolvastam, így látom, hogy a garancia a magnézium védóanód évenkénti cseréje + számla megőrzése mellett érvényes 2 évig. Hát a két év letelt :( Magnéziumanód amúgy sem volt cserélve. 

 

Győrben kit keressek szerintetek? megnéztem a cég weblapját, itt nincs senki, aki képviseli szerelő (vagy legalábbis nem láttam a neten, a cég kecskeméti). Ezt a merülőhüvelyt lehet cserélni egyébként? A rendelkezésemre álló papírokból ezt nem tudom kiolvasni... 

 

Gondoltam, ha lakberendezésben szívesen adnak tanácsot emberek, akkor gépészetes fórumokon is, így jutottam ide a harmadik érzékelőcsere és az elegem lett a finanszírozásból után. :) 

 

Köszönöm a visszajelzést előre is! 

Előzmény: Keeper83 (35103)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35108

2.1b?

2.3b?

2.3c?

 

Előzmény: ice device (35097)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35107

balfék kivitelező fejét kocogtasd a falnak. de csak akkor segít ha erősén csinálod és sokáig. beszereléskor megúsztatta a tároló tetejét.

Előzmény: bekri71 (35095)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35106

Kinai

Előzmény: attila0325 (35105)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35105

Valami török márka lehet ez is. Hidraulika szerelvényei hasonlítanak a westen/baxira, szivattyúja wilo, gázszelep honeywell, semmi extra. A primer hőcserélője kísértetiesen hasonlít a valmex circond-ra,

de a gázégő lehet, hogy valami belpiacos fejlesztés, mert annak a gyári égője nem ilyen. Az 5.3 kW minimum teljesítménnyel azért nem egy nagy hős. Eddig nem is láttam még ezt a márkát sehol.

Kérdés, hogy a panel, amit mögé tettek vajh mire jó. Kicsit rátúrva gugelban szinte csak török oldalak jönnek elő. Állítólag 7 év gari van rá.

 

 

 

 

Nokérem, még magyar honlap is lett:

https://www.sanicakazanok.hu/

 

Török-magyar fejlesztés, meg minden. Géniusz és Társa a hazai képviselő cég.

Tudja a fene. Országos szervizhálózatról nem találtam semmit.

Előzmény: norbert531 (35104)
norbert531 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35104

Sziasztok!

 

Erről a márkáról/ típúsról tudtok bármit?

 

https://www.bauhaus.hu/sanica-java-fali-kondenzacios-kombi-gazkazan-24kw.html

Keeper83 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35103

Nekünk is Concept álló 200 l-es tartályunk van, külső szonda hüvelye por száraz. Ahogy már írták előttem is, ha nem kap kívülről folyamatosan nedvességet (gyerek belespriccel, a hőszonda kábele bevezeti a vizet a fölötte lévő cserepes virágról, pára kicsapódik vagy egy csőkötés ereszt fentebb és végigcsorog rajta, stb.), akkor a tartály vizel bele és az garanciális kérdés. És mivel abban a hüvelyben elég meleg van, simán lehet, hogy nem kerül oda annyi folyadék, hogy kifelé is csöpögjön, mert elpárolog. Cserében belül minden nedves. 

 

Egyébként megvolt a tartály kétévenkénti karbantartása? (leereszt, takarít, magnézium anód ellenőrzése, esetleg cseréje)

 

Nem is értem, hogy miért kell egy ilyen dologgal megvárni a 2-3 szonda meghibásodását, elsőre is egyértelműnek kellett volna lennie, hogy itt valami nem rendeltetésszerűen működik. Az a szerelő meg, aki ezt szorgalmasan cseréli és annyit mond, hogy "Ez ilyen.", hát, had ne véleményezzem...

Előzmény: bekri71 (35095)
C20NE Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35102

Az a cső nem lehet száraz amiben ez volt! Ott valami ármány van és ha nem a gyerek spriccel oda időnként viccből akkor ereszt.

Előzmény: bekri71 (35091)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35101

Ha a kazántest és a hátfal között nincs egy lapos, piros kerek tartály, akkor nincs benne. ;-)

Felülről nézd!

Előzmény: hombrecito123 (35098)
HArpi82 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35100
Helló!

Használ valaki SD KKS 25 kazánt Exacontrol vezérlővel?
Segítségre lenne szükségem, ha valakinek van ilyen.
Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35099

"Egy ilyen hőcserélőjű kazán kb 300l csapvizet képes elviselni az élete során. Tehát az ilyen kazánú rendszereket, nem eresztgetjük le, nem mosogatjuk évente, mert ha meghaladjuk ezt az értéket onnantól csak lágy vizet kaphat. "

Ilyenről még soha nem hallottam,van erről valami hivatalos(tudományos) leírás is ,valahol.? Soha egy kazán gépkönyvében nem olvastam ilyet ,mert ilyenre azért nagybetükkel fel kéne hívják a figyelmet.

 

Ez szakmai tapasztalat? esetleg volt rá példa ,hogy kilyukadt a kazántest ? emiatt?

Előzmény: Sony Black (35093)
hombrecito123 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35098

 

Kedves Fórumtagok!

 

Mellékelt Vaillant Ecotec kazánban hol található a kiegyenlítö tartály? A készüléken kívül nincsen.

 

köszönöm.

 

 

ice device Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35097

Tavasszal kapott a rendszer F3-t. Akkor került fel a TF1 is.

Múlt héten engedtem ki a rendszerből a vizet, ill. mostam át. 

Belekerült az F1. 

Viszont a HMV elfogy pár perc után. 

Addig bírja tartani magát, amíg el nem fogy a 48 literes tárolóból a beraktárazott melegvíz.  Ha ez elfogyott nem képes  melegvizet adni. El kell zárni a csapot és megvárni, hogy utolérje magát a kazán. 52C ra van állítva a HMV.  88C ig felmelegít a kazán majd lekapcsol. Majd miután visszahűl újra kapcsol... De a tárolóban 30 egynéhány fokos víz van. Hiába ordít 30Kw-on a kazán.  :(

Van egy betárolt hiba is amit nem tudok törölni  vagyis két hiba: "E9"   ill. "276"

Bosch condens 5000wt /zwsb 30-4 E 23/

 

Előzmény: Sony Black (35093)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35096

Leírtam az előző hozzászólásban mit csinálj. A Concept garijegyét, számláját előveszed és telefonálsz, mert az a tartály cserés lesz szerintem. Sőt az előző 3 érzékelőt és beszerelési költség árát is rájuk verném.

Előzmény: bekri71 (35095)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35095

A kazánunk egy Bosch Condens 2500, a tároló pedig egy Concept 200 literes álló tartály.

És igen, ezt mondta egyébként a kivitelezőnek a gépésze is, hogy nem lehet szerinte vizes ez a hüvely. Mégis rozsdás az érzékelő vége. Sőt egyébként az egyik olyan volt, mintha iszapos lett volna... legalábbis olyan színű valamit lehetett letörölni róla... most csak simán rozsdás... a bekarikázott érzékelő a mostani :( 

 

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de valamit szeretnék tenni ellene, mert baromira bosszant a dolog és marhára nem értek hozzá :( 

 

köszönöm előre is az ötletet/segítséget!

 

:)

Előzmény: Sony Black (35090)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 0 1 35094

Ebbe a tárolóba is gyári merülőhüvelybe kell beledugni azt az érzékelőt. Ha ott elrohad az érzékelő, akkor ereszt valamennyire a tartály. Elég egy mikronnyi luk hozzá. Vagy áll a víz abban a kis hüvelyben valamiért és nem száradt ki. Ott annak tök száraznak kell lennie. Egy biztos, a tartállyal van a gond! Garancia, szakszerviz, telefonálás!

Előzmény: bekri71 (35091)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 -2 0 35093

AlSI-t miért kellene vízkőteleníteni? Nem kellene hogy az legyen ha az ember odafigyel rá. Egy ilyen hőcserélőjű kazán kb 300l csapvizet képes elviselni az élete során. Tehát az ilyen kazánú rendszereket, nem eresztgetjük le, nem mosogatjuk évente, mert ha meghaladjuk ezt az értéket onnantól csak lágy vizet kaphat. Savmentes mosó vegyszereket lehet használni pl Fernox F3, de ez a vízkövet nem nagyon oldja az a tapasztalatom. Inhibitorokat lehet használni, hogy eleve ne tapadjon meg a vízkő rajta, pl F1.  Ha már vízköves, és annyira hogy számottevő, akkor van ilyen erősebb cucc is: https://www.gepeszbolt.hu/vizkotelenito-folyadekok/20164-manta-mantex-sno-vizoldali-tisztito-folyadek-aluminium-otvuzetu-hocserelokhoz-10-kg.html de ha már erre van szükség akkor az szerintem kuka. A rézcsövet bármilyen savval, akár sósavval, vagy foszfor savval lehet mosni.

Előzmény: ice device (35089)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35092

Nekem akkor szokta amikor még a csőtermosztát nem kapcsol be. Olyan lusta hogy a kazán mindig kétszer indít.

Előzmény: Törölt nick (35084)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35091

hááát... ez pontosan mit jelent, hogy elektro korrózió lehet? és hogy lehet ezt kimérni? a tárolót kell valamivel mérni? 

Egyébként gondolom eleve ez egy valami száraz csőféle, amibe belemegy ez az érzékelő fogalmam sincs, hogy miért rozsdásodik... 

vagy lehet venni külön valami extra merülő hüvelyt, amit bele lehet tenni a meglévőbe?

a kazán típusa Bosch Condens 2500, a tartály pedig egy Concept 200 literes álló tároló

 

Köszönöm és bocsánat, ha tök értetlen vagyok!

 

:) 

 

 

Előzmény: C20NE (35088)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35090

Ez azért fura, mert eleve merülőhüvelybe kell beledugni az érzékelőt. Ez az érzékelő közvetlen víztérbe nem kerülhet!

Pontosan milyen tároló ez? Mert pl a Bosch AH 160 vagy 200 UNO-t szoktam telepíteni elég gyakran, és még soha nem volt vele semmi gond. Nekem is egy ilyen 200-as van otthon, és tökéletes.

 

"Ráadásul azt mondja a szerelő, hogy ez tipikus a földön álló melegvíztárolók esetében, szerinte 10ből 8 esetben ha gond van, akkor ez a gond, ami nálam... a falon lévőknél ez nem gond."

 

Ez a duma meg egy baromság! :D

Előzmény: bekri71 (35086)
ice device Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35089

Al-Si hőcserélőt mivel kell vízkőteleniteni?

És a rézcsövet ?

C20NE Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35088

Elektro korrozió lehet ha ennyire hamar megtörténik. Mérd ki az újat mielőtt tönkre megy, filléres tétel. Ha van rá lehetőség egy merülő hüvelybe tedd át és akkor nem érintkezik majd a vízzel.

Előzmény: bekri71 (35086)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35087

Mérjétek meg, mennyi az egy órai fogyasztása.

Előzmény: Tóth Nándorka (35083)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35086

sziasztok,

segítséget, ötletet szeretnék kérni!

nagyjából 1 éve működik a Bosch kazánunk egy 200 literes melegvíztárolóval összekötve (pontosabban már 2 éve be lett üzemelve, de melegvizet csak kb. 1 éve használunk). A problémám az, hogy már harmadjára cserélik a Bosch SF 4 tároló hőmérsékletérzékelőt, mivel fura módon elrozsdásodik az érzékelő a tárolóban. 

 

Már próbálkoztak a szakik azzal, hogy beszilikonozták, ill. a mostanit valami fémtartalmú ragasztócsíkkal tekerte körbe az úr. 

 

Ez elég "vicces" dolog anyagilag... Ráadásul azt mondja a szerelő, hogy ez tipikus a földön álló melegvíztárolók esetében, szerinte 10ből 8 esetben ha gond van, akkor ez a gond, ami nálam... a falon lévőknél ez nem gond. 

 

Nem tudom, hogy valaki találkozott-e már ilyennel ill. milyen megoldási javaslat lenne... Vagy esetleg ez a hőmérsékletérzékelő kiváltható-e egy olcsóbbal, mivel most a kiszállás/szerelés/gyári alkatrész hát nem két forint... 

 

abszolút nem értek hozzá, teljesen más területen dolgozok, csak ezt nem tartom normálisnak és szeretnék valami megoldást találni, amit a következő cserénél felvethetek a szerelőnek. 

 

előre is köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!