Keresés

Részletes keresés

Lamberd2011 Creative Commons License 2019.09.12 0 0 33997

Sziasztok!

 

Sziasztok egyszerűsített kazán cserét szeretnék és ahány szakember annyi félét beszél, egy 24 KW kazánt cserélek 24W/28KW -ra a fűtés 24KW a melegvíz 28KW. A gyártó és a kéményseprő azt mondja ezt már szabályossan lehet így cserélni. Az egyik tervező azt mondja nem lehet a másik meg, hogy idéntől már lehet. van valakinek konkrét erre vonatkozó szabályozása. Amiből kiderülne ,hogy lehet-vagy nem lehet.

 

Üdv Lambi

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.12 0 0 33996
Mit javasolnátok hozzá+külső hőmérséklet érzékelőt?
Előzmény: Törölt nick (33995)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.12 0 0 33995
Köszönöm! Jelenleg Computherm Q3 termosztáttal üzemel!
Előzmény: Törölt nick (33994)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.12 0 0 33994

(egyedül) a sensys vagy egyéb bus-os vezérlő szabályozza a kazánt. 

Előzmény: Törölt nick (33993)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.12 0 0 33993
Üdv,Mit jelent az alap hőfokszabályozásnál a csak környezeti érzékelő?( Ariston Carens premium)
Catman Creative Commons License 2019.09.10 0 0 33992
Sziasztok, lenne még egy kérdésem a bosch 2300 kazánnal kapcsolatban. Az mennyire normális, hogy viszonylag hangos lobbanással gyújt be?
C20NE Creative Commons License 2019.09.10 0 0 33991

Van lehetősége amennyiben olyan körülmény merül fel amivel a jóváhagyáskor nem volt tisztában, nem tájékoztatták, lehetőleg írásban.

Előzmény: sabrinho (33988)
peppino Creative Commons License 2019.09.09 0 0 33990

A rendszeres őszi takarítást végezném a 8 éves Vitodens 100-as kazánunkon, mint minden évben. Két kérdésem lenne:

 

  1. Mivel szokták belülről a hőcserélőt "savazni"? A normál porszívózás, kefélés megvolt, ki is fújtam sűrített levegővel, a kondenzcsövet is kipucoltam az alján.
  2. Mivel lehet újra átlátszóvá varázsolni a műanyag edénykét? Kipucoltam, vízkőoldóztam, Cloroxoztam, de az meg se kottyant.

 

gybiaaa Creative Commons License 2019.09.09 0 0 33989

Köszönöm!

Előzmény: Sony Black (33987)
sabrinho Creative Commons License 2019.09.09 0 1 33988

Kell a szomszédtól hozzájárulást kérni, akkor már nincs lehetősége birtokháborítás miatt eljárni. Nálunk az engedélyeztetéshez ez kötelező is, én tavaly építettem be turbócsővel kazánt.

Előzmény: Sony Black (33977)
Sony Black Creative Commons License 2019.09.09 0 0 33987

Ezzel tudod megoldani: https://www.ventil.hu/grundfos-conlift1-kondenzviz-szivattyu.32551.phtml?gclid=EAIaIQobChMIwPe3sYXD5AIVQdiyCh2uCgVsEAAYASAAEgLUbvD_BwE

 

De csak valahova belső lefolyóba, mert jól mondod, elfagy. pl konyha, fürdő stb... 10mm-es mipolán cső van hozzá, ami elfér egy vékony kábelcsatornában, csak hajlítani nem tudod, idom kell...

Előzmény: gybiaa (33986)
gybiaa Creative Commons License 2019.09.09 0 0 33986

Az alabbi problemaban kernek segitseget: a kondenzviz biztonsagos elvezeteset kellene megoldani. A felujitas soran a kivitelezo elfelejetett kiallast csimalni a kazanhoz a kondenzviz ekvezeteshez. Mivel mar minden van betonozva es padloban futnak a csovek nem megoldhato hogy felvessuk. A kazan az eloszoban van a bejarati ajto mellett, a falon konnyen ki lehetne vinni es kint bevezeni az ereszcsatornaba. Ott fel is vestem a betont es csinaltam egy bekotest a talajszint alatt. Viszont attol tartok es ezt mondta a beuzemelo is, hogy hidegben el fog fagyni es a kazan le fog allni, ahogy tette most is amikor elfelejtettek a kondenzviz kimenojet kinyitni (meg csak hmv-t keszit). Van esetleg otlete valakinek hogy erdemes elvezetni a vizet, hogy ne kelljen vodrozni. Koszonom

Lamberd2011 Creative Commons License 2019.09.08 0 0 33985

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni komplett fűtés felújítás lesz új csövek, új radiátorok. Kazánra úgy 350.000 szánok kiegészítők nélkül. Talán van itt szervízes akinek van tapasztalata ezeket néztem ki és van egy Brötje amit a szerelő ajánlott. Érdekelne a tánácsotok a készülékekkel kapcsolatban.

 

Remeha Treza SCE 28 C Nagyon jó márka (Holland, itt zavar egy kicsit, hogy erre a családra a gyártó csak 1+1 év garanciát, ad amig a többi családra hosszabb garanciát ad. és csak 5,5 KW modulálható le. Ventilnél ajánlották )

Immergas Vitrix Maior 28TT (Olasz ?! a legerösebb azok közűl amit kinéztem ennek ellenére 2,8 Kw -ra lemodulálható, akinek van csak jókat ír róla a Ventilnél kifejezetten ajánlották )

Ariston Alteas one NET 24 (olasz, ahogy nézem az ariston csúcsa 2,5kw lemodulálható minden extra benne van ami a nagyokba jóval 500.000,- felett., itt van egy érdekesség az új hőcserélő belsejében lévő csövek átmérőjét megnövelték, az ismeretségi körömbe sokan panaszkodtak az Ariston kazánokra, hogy eldugulnak mert nagyon kicsik a hőcserélőben lévő csövek átmérője de úgy látom ezt itt kiküszöbölték.)

 

És akkor amit a kazán szerelő ajánlott.

 

Brötje PWHC 24, hát a márka abszolút felső kategória, és akkor itt a de ezt a típust a német oldalon nem találni mivel ezt kizárólag kelet európai piacra szánják, törökben gyártják. Rozsdamentes hőcserélővel ami azért érdekes mert a Brötje nem gyárt csak aluminiumost. Tehát ez már megint olyan lehet mint a viessmann Vitodens 100 kazán ami egy Beretta kazán. Van erről valakinek tapasztalata ? Nagyon jó áron adják bele fér a keretbe 4,5-24 KW között  működik 109% a szerelő csak ezt ajánlja. 

 

És még egy kérdés érdemes -e kiadni kb + 50.000,- Ft -ot 

Bosch Condens 7000i W vagy vaillant ecotech pro -ra

 

Előre is köszönöm, hogy végig olvastad.

 

Udv. Lambi

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 33984

Nyugi van rá ember, a Balaton parton ilyenkor lassan már mindenre van ember.

Előzmény: Sony Black (33957)
Catman Creative Commons License 2019.09.07 0 0 33983
Majd megszokjuk. :)
Előzmény: Sony Black (33968)
Sony Black Creative Commons License 2019.09.07 -1 2 33982

Szerintem most már maradjál csendben, halkan, és ne szólj semmit, mert egyre mélyebbre süllyedsz...

Nincs ilyen hogy van újabb. Egy hatályos jogszabályt linkelek be, akkor az van érvényben. Több jogszabály nem lehet érvényben ami ugyan azt szabályozza. Ezzel még a 17éves gyerekem is tisztában van. Úgyhogy lapítsál szerintem...

Előzmény: nagykunsági (33980)
Keeper83 Creative Commons License 2019.09.07 0 1 33981

Szövegértés: elégtelen

 

Ott van a szerinted összeollózott 22 éves szövegben, csak meglehetősen eldugva:

"(2) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely létesíthető ... e rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő ... épület homlokzatán "

Tessék, itt az időbeli kikötés. A pontos dátumot nézd meg magad.

 

Hidd el, ez a hatályos szabályozás. Mehet a szomszéd felé, csak nem mindig érdemes még akkor sem, ha a szabály engedné. (Csak egy egyszerű példa: üres telek felé még ok volt, de a szomszéd épített vmit és már át is kell alakítani tetőkivezetésre.) Egyébként a szomszéd felé az esetek vajon hány százalékában teljesül, hogy "a kivezetési helytől mért 10,0 m távolságon belül nincs épület"? Nagyon kevés... Ezért szokták rávágni, hogy nem lehet. Ami nem azt jelenti, hogy tilos, csak  azt, hogy nem állnak fenn a feltételek.

 

(Ne legyél ilyen lekezelő úgy, hogy csak félinformációk vannak a birtokodban, nem tesz túl jó benyomást.) 

Előzmény: nagykunsági (33980)
nagykunsági Creative Commons License 2019.09.06 -2 0 33980

Az a baj, hogy ennél már van újabb, azt hiszem már tavaly felkerült a topicba, csak most nincs kedvem visszakeresni. 

 

Még az is benne van, hogy 2012 után épült háznál nem lehet oldalfali kivezetés. 

 

Az egyik topictárs pont erre hivatkozva vétózott meg egy oldalfali kivezetést. 

Előzmény: Sony Black (33979)
Sony Black Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33979

Össze ollózott 22éves szöveg? :D 

A bíróságon is ezt mondod a bírónak egy rendeletre? :DDDD

Ezt a netjogtárból másoltam ki. Jelenleg hatályos állapota. Ez egy rendelet ember!

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700253.KOR

De tőlem annak hiszel akinek akarsz, tudjuk hogy te nem a földön jársz :D

Előzmény: nagykunsági (33978)
nagykunsági Creative Commons License 2019.09.06 -2 0 33978

Inkább hiszek a tervezőmnek, mint a netről összeollózott 22 éves elavult szövegnek. 

 

 

Előzmény: Sony Black (33976)
Sony Black Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33977

Azért ettől függetlenül már leírtam, hogy ez nem szent írás, mert hiába lett engedélyeztetve a dolog, ha a szomszédnak nem tetszik, mert pl a kondis kazán beködöli a kertjét, (erről volt már szó) akkor elballag a jegyzőhöz aki első körben dönt mi legyen, és ha azt a döntést nem fogadja el, mehet polgári perre a bíróságra is az ipse. Én azt szoktam mondani jobb a békesség és a jó szomszédi viszony. Ha nincs ott kémény ahova a kazán kerül, csináltatni kell. Egy családi háznál nem horror egy szerelt kéményt csináltatni. Jobb a békesség szerintem.

Előzmény: Sony Black (33976)
Sony Black Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33976

Nincs ilyen feltétel, hogy nem mehet a szomszéd fele!

 

OTÉK: 253/1997.(XII.20.) Korm. Rendelet:

 

80. § *  (1) Homlokzati égéstermék-kivezetést létesíteni - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - építmény, építményrész homlokzatán nem lehet.

(2) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely létesíthető - ha a kivezetési helytől mért 10,0 m távolságon belül nincs épület - e rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő

a) földszintes és szabadon, illetve oldalhatáron álló épület homlokzatán,

b) többszintes épület homlokzatán azzal, hogy lakásfűtő (6 kW-nál nagyobb hőteljesítményű) és vízmelegítő (együtt vagy külön) gázfogyasztó készülék homlokzati kivezetésének tengelyétől mért 2,0-2,0 m-es sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan a homlokzaton szellőztetésre szolgáló nyílás vagy nyílászáró nincs.

(3) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely nem létesíthető

a) a gyalogos és gépkocsival használt átjárókban, aluljárókban, áthajtókban,

b) a légaknában,

c) *  a légudvarban, a 71. § (5) bekezdésében foglaltak kivételével,

d) a bevilágító aknában,

e) a zárt, át nem szellőző kis alapterületű belső udvarban, verandán, beépített loggián, tornácon, padláson, ki nem szellőző zugokban,

f) a közvetlenül csatlakozó járdaszinttől mért 2,10 m-es magasság alatt.

Előzmény: nagykunsági (33975)
nagykunsági Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 33975

Persze, de az egyik feltétele, pont az, hogy nem mehet a szomszéd felé, csak a saját portádra.

Előzmény: nihill01 (33969)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33974

Köszönöm, ez korrekt válasz volt! 

Előzmény: Törölt nick (33973)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.06 0 1 33973

Minden nagy beruházásnál ez a dilemma. Ha autót veszel, ha házat veszel, ott mégnagyobb a kockázat.

Ha beleolvasol a topik mélyébe, ki kell hogy tűnjön, az egyik fontos paraméter a minél alacsonyabbra modulálás.

Legtöbbet csökkentett teljesítménnyel dolgozik a kazán (egy jól méretezett hőleadónál) mivel  kishazánkban enyhe az idő még télen is. Persze van amikor pár napon keresztül igazi zima van, de nem az a jellemző.

Szóval egyik szűrő megvan.

Aztán a HMV megoldás megint kizár jónéhány tipust.Másik szűrő.

Lehet a garancia-idő is szűrő.

Sokunknál a kazánra fordítható (kazár-paplan) pénz mennyisége az első szempont. A sorrend rád van bízva.

Itt oldalakon keresztül ez van vesézve már unásig, melyik a jobb. NINCS recept.

 

Olvass használatikat, abból láthatod mennyire bonyolult vagy egyszerű kezelni.

Én biztos nem tudok mást ajánlani mint olyat mint a sajátom, mert nincs mással tapasztalatom, x meg az övét, mert detto.

Egy fontos dolog, ha már a falon van valamelyik, az bizony szereti, ha rendesen-rendszeresen karban van tartva! Akár még meg is hálálja mondjuk 10 évig :-)   merthogy ez elég bizonytalanmelyik mennyit bír.

Egy-egy ilyen cucc (bár szinte minden) 2-3 év alat kifutott termék lesz.

 

A kereskedő azt ajánlja amelyiket el akarja adni.(még a szart is!)

A pista23 szerelő meg "ezt szoktuk mer jó" .  Hát a te pénzed, legyen a te döntésed, minden következményével.

Akkor sem tudsz mit tenni ha az általuk javasolt mégsem jön be.

 

Ha ez segít: a mai napig elégedett vagyok az aristonnal, teszi a dolgát pont azt, pont úgy ahhogy szeretném. A többi rajtam múlik. :-)

Előzmény: Törölt nick (33972)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33972

Ez azért érdekes. A szerelőm és a boltokban is nyugodt szívvel ajánlják a Westen kazánokat.

Céloztam rá, amit itt olvastam, hogy mennyire sz@rok, de mindenhonnan az a vélemény jött, hogy ez kamu vagy nem értenek hozzá.

Passz, Én biztos nem értek hozzá.

Ami nem tetszik a Westen kazánoknál, hogy nincs annyi garancia rá, mint pld. az Immergas esetében.

Ez persze még semmit nem jelent..

Egyik ismerősömnek is Westen van 5 éve, nem volt vele még semmi gond. 

Bosch meg állandóan elromlik. Akkor most ember legyen a talpán, aki ezek után el tudja dönteni látatlanba, hogy melyik a jó meg, melyik nem.. :)

Előzmény: attila0325 (33952)
leroyclub Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33971

Köszi, megnéztem a Genus One-t. Árban még belefér. Valamiért én is az Ariston felé húzok.

Előzmény: attila0325 (33952)
leroyclub Creative Commons License 2019.09.06 0 0 33970

Igen 2 fürdő van és az egyik kb 10 méterre van a kazántól, ezért gondoltuk hogy ott nem igazán célszerü az átfolyós melegvízképzés. Ott egy elektromos 120literes vízmelegítő van.

Előzmény: Sony Black (33953)
nihill01 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 33969

Ezt a nem-et mi alapján írod?

Konkrétan a közeli rokonságomban is van, akinek egy sima fali átvezetése van a szomszéd felé, családi háznál.

Vannak feltételei, ha megfelelsz neki, akkor lehet.

Előzmény: nagykunsági (33967)
Sony Black Creative Commons License 2019.09.05 0 0 33968

Leginkább a kicsi, kevés időre nyitott melegvíz elvétel miatt van ez ahogy írod. Ez normális, erre nincs gyógyír, mert amikor elzárod a csapot még tovább melegszik a hőcserélő, és amíg a kazán szivattyú nem forgatja el a vizet róla, (leginkább 80fok körül) addig a kijelző mutatja. Ne nézegesd... :D

Előzmény: Catman (33958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!