Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2019.08.25 0 0 33928

Csakhogy  általában a kazánt veszik meg elsőnek, majd egy kéményes kibéleli  és azután szembesülnek azzal, hogy engedélyeztetni kell. A kéményes elsőre ezt nem biztos hogy említette.

 

 Ezt kérdezte :

 

 

  "Az lenne a kérdésem hogy a katasztrófa védelem felé milyen számot kell hívjak a új kondenzációs kazán füstgáz elvezető engedélyeztetéséhez?"

 

 Se tervező, se gázszerelő, se kémény bélelő nem nyilatkozott erről ??

 

 

Előzmény: Sony Black (33925)
mosodas Creative Commons License 2019.08.25 -1 0 33927

Elnézést a modortalanságomért, köszönöm a megosztást merkúri. 

mosodas Creative Commons License 2019.08.25 0 0 33926

Hello. Rég jártam erre, de a múlt héten ere is olvasgattam. Megdöbbenve láttam merQree képeit, olvastam hozzászólását. (33881) Franc sem gondolta, hogy az indirektbe anód van, pláne nem cserét. Így hívtam szakit, vettem hajdu bojlerbe való anódot, ez jó az enyémbe is, ami Drazice okc 125. (Egyébként az anód tetején van egy egyszerű 8-as menetes szár, és azt kell betekerni.) Meg ha anód csere is van, akkor előre hozom a kazán karbantartást is, premiuim evo system.  A rendszer 5 éves, eddig két karbantartás volt, de csak kazánon. Ami tisztítást sosem hozott, csak némi módosítást kémény oldalon. Eredmény. A kazán kb. 4500 köbméter gázt evett. Szerencsés eset, pedig a vízkő miatt aggódtam, mert rohadt kemény a vizünk, és köves is, már egy konhyai csapot kicsánlt, it meg alig alig valami.

Sony Black Creative Commons License 2019.08.24 0 0 33925

"...új kondenzációs kazán füstgáz elvezető engedélyeztetéséhez?"

 

Ehhez a részhez konkrétan az az ember kell, aki kiépítette, vagy kibélelte a kéményedet. Ő rendeli meg a kémény átvételét, az ezzel kapcsolatos papírmunkát is ő intézi. Ehhez a kazánnak bekötve kell lennie.

Ha készülékkel tanúsított a rendszer, akkor pedig a gázszelőnek kell tenni egy nyilatkozatot, hogy a gyártói előírásoknak megfelelően rakta össze. Kell a kazán, illetve a füstelvezető gyári tanúsítványa majd a gáztervezőnek, és ő fogja ezt MEO-ni is. Ebben az esetben nem minősül kéménynek, és nem kell hozzá katasztrófavédelem. (kivéve, ha teljesen új építésű a ház, mert akkor a lakhatásihoz kell a kéményseprői nyilatkozat)

Előzmény: scofield87 (33920)
csiba00 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 33924

Ja és persze, ami lemaradt, hogy minden úgy kezdődött, hogy kint voltak és átnéztek mindent, különösen azt a helyiséget, ahova a kazán kerül. Illetve hol van a gázvezeték. 

Előzmény: csiba00 (33923)
csiba00 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 33923

Ezt szerintem sem te csinálod. 

 

Nálunk a napokban fog elkezdődni a fűtési rendszer átalakítása. A szerelő csinál mindent. Első lépésben felteszi a kazánt a falra, utána jön a kéményes, aki kiépíti a megfelelő kéményt, majd indul az engedélyeztetés. És ezek után jön a belső fűtés kialakítás.

Előzmény: scofield87 (33920)
sabrinho Creative Commons License 2019.08.24 0 0 33922

Szerintem te semmilyet... Meg kell terveztetni, a terv alapján engedélyeztetni. Ezt általában a szerelő végzi-szervezi, jobb szerelőknek van kapcsolata tervezővel.

Előzmény: scofield87 (33921)
scofield87 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 33921

Illetve hogy milyen költségekkel jár?

scofield87 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 33920

Üdv. Az lenne a kérdésem hogy a katasztrófa védelem felé milyen számot kell hívjak a új kondenzációs kazán füstgáz elvezető engedélyeztetéséhez? Köszönöm előre is.

C20NE Creative Commons License 2019.08.22 0 0 33919

Adott számlát és nyilatkozatot arról, hogy a karbantartást elvégezte? A garancia feltétele az előbbi számla és nyilatkozat?

Előzmény: ZsoltiMM (33918)
ZsoltiMM Creative Commons License 2019.08.22 0 0 33918

Szép napot!

 

Szeretnék egy kérdést intézni a hozzáértőkhöz.

Van egy baxi luna doutec kazánom.

Egy éve lett beüzemelve és most volt kötelező szerviz.

A kérdés az lenne, hogy a szerelő elindította a fűtést, utána a meleg vizet és azt mondta ezt most nem fogja megbontani mert teljesen rendben van.

Jó ez így? annyit hozzáteszek, hogy nem egy kezdőről van szó és érti is a dolgát csak furcsállom, hogy így tett.

 

  Köszönöm.

jofej77 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33917

Max 6 csápoló lesz. Két fürdő és konyha WC. Egy dolgot nem szeretnek, ha valaki mosogat vagy kezetmos akkor hideg víz menjen a zuhanyon.

 

Sajnos azt tudom hogy a Wolf-ős szerelő nem olcsó, de remelem sokáig nem lesz rá szükség.

 

Előzmény: Sony Black (33916)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33916

A wolf egy nagyon minőségi kazán, de csak a wolf tartja karban, és csak a wolf-os szerelő nyúl hozzá. Csak a wolf tud hozzá alkatrészt és csak a saját szerelője által rakható be. Más szerelőnek nem adja ki a kezéből. Gari időn kívül is!

Gondolhatod a wolf-os szerelő mindezt 3x annyiért, mint egy átlag szerelő.

Kicsit olyan ez mint az Apple, túl van hype-olva :D Csak presztízs, semmi más.

Előzmény: jofej77 (33914)
attila0325 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33915

Ha új építésű lesz a ház, és kicsit is tervezett az energetika, Neked fűtés szempontjából elég lehet a legkisebb, CGW-2-14/100L is, az mindjárt lemegy 2.1 kW fűtőteljesítményig.

Új építésnél amúgy egy épületgépészt megkeresnék, hogy számolja csak ki azt a szükséges hőigényt. Nem ez a tétel vágja haza a költségvetésedet.

 

Megjegyzés:

Nekem ~120 négyzetméter fűtött alapterületre 8.9 kW a számított csúcs hőigény akkor, ha odakinn -15C° a hőmérséklet. 12 kW-os kazánt vettem.

24 kW szerintem csak abban az esetben indokolt, ha kombi kazánt teszel fel, és még a beépített tárolós kazánnak sincs helyed, vagy nem akarsz olyat tenni.

 

http://www.wolf-klima.hu/pdf/szerelesi/CGW-2%20szerelesi%20utasitas_3064211_201509.pdf

 

Ebben a prospektusban nézd meg a melegvízre vonatkozó adatokat. A rétegtároló miatt elvileg ΔT = 30K (értsd 10 C°-os bejövő vizet melegítesz 40 C°-ra) 14,3 liter/percet tud.

Ez nagyjából a 24 kW-os kombi kazánok (átfolyós üzemű, tároló nélkül) teljesítményszintje.

 

Kérdés, mennyi csapolód lesz, várhatóan mennyi üzemel majd egyidejűleg. Akarsz-e akár több fürdőt egyszerre használni, vagy sem.

A várható használati szokásokon múlik, hogy HMV oldalról mit kellene tudni egy kazánnak, és ezt kell valahogy összeegyeztetni a fűtési teljesítménnyel. Ezért tud jó opció lenni szerintem egy viszonylag alacsony

teljesítményű kazán, kiegészítve mondjuk egy 150 literes indirekt tárolóval, ha van neki hely.

 

Előzmény: jofej77 (33914)
jofej77 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33914

Köszönöm az infót. 

A ház új lesz és kb 105nm. Padló fűtéssel. hely szűkében vagyok ezért szeretnek hmv tárolős kazant.

Megbizhato kazant szeretnek hosszu távra. Ezért le is választom a kazán és a padlofutes köret.

Akkor a Wolf megbízható kazán.

Előzmény: attila0325 (33912)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33913

az láttad/meg tudod valósítani, hogy a tároló a kollektor(ok) felett helyezkedjen el ?

Amennyit nyersz azon, hogy nem kell szivattyú a kollektorhoz, elbukod  azon, hogy a tároló messze lesz a gázkazántól (esetleg..mondjuk azt is lehet felraknyi a pallásra...) és a csapoló helyektől...

Előzmény: GIJoepapa (33898)
attila0325 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33912

Ha a pénz, ékszer nem számít, és viszonylag nagy és/vagy nem túl jól hőszigetelt házat kell fűtened, akkor jó kazán. Kisebb és/vagy jobban szigetelt épületben a fűtés minimum teljesítményre a 5.6 kW az bizony nagyon sok. Az egyel kisebb, a 20/120L típus már kicsit barátibb, ott 4.4 kW az alja.

760 000 forintért szerintem sokkal jobb alternatíva lehet egy fűtő kazán + indirekt tárolós összeállítás, ha van neki helyed.

Veszel egy akár bosch condens, akár immergas victrix tt, vagy akár ariston genus kazánt, meg mellé egy indirekt tárolót, még mindig 500 ezer alatt vagy, és jobb tud lenni a fűtéskomfort, illetve a melegvíz ellátás is.

 

Ha csak az a kérdés, hogy jó-e a kazán, önmagában igen, csak nem mindegy, hova. Jók, csak drágák.

Ha megnézel egy Wolf FGB kazánt, a belseje ugyanaz, mint az Immergas Victrix TT sorozat, csak 100-150 000 pénzzel drágább.

Előzmény: jofej77 (33911)
jofej77 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 33911

Sziasztok,

 

a Wolf cgw-2-24/140 hmv tárolós kazánról mi a véleményetek?

saincz Creative Commons License 2019.08.17 0 0 33910

Sziasztok!

Melyik termosztátot ajánljátok jobban Ariston Genus One kazánhoz?Kettő között vacilálok:

Cube s net,vagy Sensys?

A Cube-hoz kell külső hőmérséklet érzékelő?

Vagy teljesen felesleges,mert a netről szedi a hőmérséklet adatokat.

 

attila0325 Creative Commons License 2019.08.17 0 1 33909

Szerintem az Immergas Victrix TT nyugodtan vehető. Ha idő közben nem jön be a képbe az Ariston Genus One, akkor én is azt vettem volna. Elsőre bizalmat szavaztam a genus one-nak, meglátjuk.

Elvileg az Immergas is 5 év garit ad, meg az Ariston is. Gyakorlatilag teljesen mindegy, a garanciaidőt biztosan mindegyik kibírja.

Az éves karbantartás / takarítás nem elhanyagolandó egy kondis kazánnál, és akkor sokáig funkcionálhat hiba nélkül.

 

Szóval továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ennyi pénzért vagy Immergas Victrix TT vagy Ariston genus one. Az aristont végül én a rozsdamentes hőcserélő miatt választottam.

 

Előzmény: Törölt nick (33908)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 0 0 33908

Erre tanács valakitől esetleg?

 

Ez a kazán alkalmas egy meglévő központi fűtés melegítésére, plusz fürdőbe melegvíz előállításához?

Westen kazán kilőve, hallgatva rátok!

Előzmény: Törölt nick (33902)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.12 0 0 33907

El ne hidd már. Ő az az ember akinek a Nobel díjat még nem tudtuk postázni, mert a címét nem tudjuk ;-)

A fizika törvényeinek ellent mond sokszor, nem hogy nekünk! :D

Előzmény: Törölt nick (33905)
nagykunsági Creative Commons License 2019.08.12 0 0 33906

Genus Premium Evo.

 

Előzmény: Törölt nick (33905)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.12 0 0 33905
Melyik?
Előzmény: nagykunsági (33904)
nagykunsági Creative Commons License 2019.08.12 0 1 33904

Nekem Ariston van, simán kiszolgálja átfolyós rendszerben a 2 fürdőszobát, meg a zuhanypanelt. 

Előzmény: Ata123 (33900)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.11 0 0 33903

 "Van e olyan átfolyós kombi kazán...ami korrekten eltud látni 2 fürdőszobát 5főt meleg vízzel "

 

Egyértelműen nincs! Csak külön tárolós, vagy rétegtárolós tud kiszolgálni

 

"indirekt tárolónak kb mennyi az élettartama itt olvastam 7évet az elég gyengének tűnik"

 

Max 8-10év. Fogyasztói társadalomban élünk erre épül a világunk. 10 évnél többre nem terveznek semmit már.

 

"Az indirekt tároló milyen elven kapcsolgatja a kazánt ha lehül benne a víz illetve bármelyik indirekt tárolót összelehet kötni bármelyik kondis kazánnal és vezérelni fogja?"

 

Egy NTC érzékelővel. Nem lehet bármelyikkel... attól függ melyik kazánt melyik indirektel...

 

"Még egy kérdés az szerintetek reális ár hogy egy kazánt a meglévő 2db 3/4-es kiállásra 80e+áfáért kötnek be ebbe benne van az iszap leválasztó ami kb 20eft"

 

Igen reális. Mondjuk a 20e ft-os iszapleválasztót hanyagolnám! Erősen ajánlott egy Fernox! Az meg inkább 38e körül mozog.

Előzmény: Ata123 (33900)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.11 0 0 33902

Én ezt néztem ki: Immergas Victrix TT

 

Ez alkalmas lesz szerintetek egy fürdőszoba melegvíz ellátására és a meglévő radiátorjaim fűtéséhez?

Jocó0423 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 33901

Egy kicsit hadd védjem meg a westen kazánokat.

Nekem 2004 óta hibamentesen működött a tárolós kombim és most lukadt ki a tárolója.

Előzmény: Ata123 (33900)
Ata123 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 33900

Sziasztok,

Olvasgattam a fórumot de nem találtam egyértelmű választ a kérdésemre. Van e olyan átfolyós kombi kazán megfizethető áron 300e ft alatt ami korrekten eltud látni 2 fürdőszobát 5főt meleg vízzel  illetve ,ha nincs akkor milyen olyan költséghatékony megoldást tudtok ajánlani ami mindenféle hókusz-pókusztól mentes és kondis kazánnal megoldható. Egy kb 45-50 c fokon használt indirekt tárolónak kb mennyi az élettartama itt olvastam 7évet az elég gyengének tűnik.Az indirekt tároló milyen elven kapcsolgatja a kazánt ha lehül benne a víz illetve bármelyik indirekt tárolót összelehet kötni bármelyik kondis kazánnal és vezérelni fogja? Az én szerelőm is rögtön westen kazánt javasolt ez tényleg nagyon gyatra a többi alsó kategóriáshoz képest a márka engem nem érdekel jelenleg is egy biasi turbóst használunk 11éve hiba mentesen. Még egy kérdés az szerintetek reális ár hogy egy kazánt a meglévő 2db 3/4-es kiállásra 80e+áfáért kötnek be ebbe benne van az iszap leválasztó ami kb 20eft A segítséget előre is köszönöm.    

C20NE Creative Commons License 2019.08.11 0 0 33899

Akkor lenne gond ha kisebb lenne a hőcserélő teljesítménye mint a kazáné, minél nagyobb annál jobb! A kondenzációs kazán kimondottan szereti a nagy hőcserélőt az alacsonyabb visszatérő hőmérséklet miatt.

 

Lehet 2 hőcserélős, amit sorba köthetsz amíg nem lesz kész a kollektor, ami sosem szokott elkészülni :-)

Előzmény: GIJoepapa (33898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!