Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2019.08.06 0 0 33869

Igen, messzire kerüld el!!!

Én inkább Bosch mondanék, de ettől bármi jobb! Akár Immergas, Ariston, Saunier Duval...

Ezeket meg teljesen felejtsd el: Baxi, Beretta, Westen, meg a hasonló fantázia néven futó olasz csodákat.

Előzmény: Törölt nick (33866)
csiba00 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 33868

Szia!

 

Ha van rá lehetőséged, akkor szerintem ne vegyél kombi kazánt. Legyen egy kazán és egy indirekt tároló a használati melegvíznek. Lásd 33893 hozzászólást. 

Előzmény: Törölt nick (33866)
merQree Creative Commons License 2019.08.05 0 0 33867

Köszönöm a válaszodat!

 

Nem vagyok egyedül a problémámmal, egy évvel ezelőtt a szomszéd utcában ugyanígy egy Ariston BCH adta meg magát, igaz, az 160 literes volt. A kivitelező, és a rendszer ugyan az.

 

Inhibitort rakatok majd a fűtési oldal vizébe.

 

Neten rendeltem meg a tárolót, második nap már hozták is raklapon, már csak szakember kell, aki beszereli és elvégzi a szükséges mosatást, feltöltést és légtelenítést.

(Nem, nem tudom megcsinálni, mert sem szerszámom, sem tudásom és gyakorlatom nincs benne.)

Előzmény: Sony Black (33851)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.05 -1 0 33866

Üdvözletem!

 

Tanácsot szeretnék az itteni tapasztalt tagoktól, kondenzációs gázkazán vásárlás ügyben!

A szerelőm a kérdésemre, hogy milyent vegyek, élből a Westen kazánokat ajánlotta.

Nektek vélemény erről a fajtáról?

A kazán fürdésre és a jelenlegi központifűtésem melegvíz előállítására lenne használva.

Minden hasznos tanácsot szívesen meghallgatok (elolvasok).

Sony Black Creative Commons License 2019.08.02 -1 2 33865

A kazánok 80% biztos nem, max 20%-a. De ezen nem fogok vitatkozni...

Azért baj, mert televágja a szifont a retkes vízzel, másrészt meg a laikus felhasználó nem tudja hogy baj van, mert nem vesz észre semmi eltérést. Ő nem fog a kazán burkolata alá nézegetni, hogy milyen színű a szifon. Attól hogy a bizti szelep nyit, nem fog a kazán hibára kiállni. Tehát észre sem veszi a laikus, hogy gond van. Max annyit hogy sűrűbben kell töltögetni a vizet. De az miatt meg nem hív szerelőt, mert úgy van vele minek? De ha csöpög a kazán, akkor egyből kihívja a szerelőt!

Ariston fóbiám van, igen... meg úgy ámblokk olasz fóbiám. A 10m környezetemben nem lehet ilyen gyártmányú gépészeti remekmű, még egy csap se. :D

Előzmény: attila0325 (33864)
attila0325 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33864

Buderus Logamax is a szifonba vezeti, meg szerintem a kazánok 80%-a. Ez miért is baj?

Ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá, tesz egy tölcsérszifont a kondenzcsőre, és már látod is, mikor csöpög. Amúgy szerintem nem véletlenül átlátszó a kondenzszifon.

Bajság esetén úgyis első mozdulatra leveszed  kazán burkolatát, akkor meg ugyanott vagy.

 

Szerintem csak simán ariston fóbiád van :-D

 

Előzmény: Sony Black (33862)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33863

Elméletben. De mint a mellékelt példa is mutatja, a topiktársnak nem véletlen sárgás a meleg víz színe.

Előzmény: peterch (33858)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33862

Na de jó. Még egy ok, amiért nem szerelek Aristont :D

Előzmény: attila0325 (33861)
attila0325 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33861

Az ariston genus one, ariston GPE, immergas Victrix TT sorozat biztosan oda engedi.

 

 

 

 

Előzmény: Sony Black (33856)
C20NE Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33860

A Viessmann Vitodens 100W biztosan a szifonba engedi.

Előzmény: Sony Black (33856)
peterch Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33859

OK .

Igazad van erre az esetre figyelve , mert visszaolvasva a topiktárs elzárogatja a csapot  , így valóban keveredik :(

Előzmény: Sony Black (33857)
peterch Creative Commons License 2019.08.01 0 1 33858

Most egy kicsit megint okoskodom . :) 

Ha a hálózati nyomás a magasabb , akkor nem tud szennyezödni a HMV a fütéskör vizével, amennyiben valóban nyit a túlnyomás biztonsági szelepe a kazánban .

Tudod , megint csak szerintem !  :)

Előzmény: Sony Black (33857)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33857

Ebben igazad van, de ha egy tűszúrásnyi luk van rajta, akkor a nyomás van hogy 1-2 nap mire megnő a fűtési körben. Ezért engedte le a radiátornál a topiktárs azt a 2-3 liter többletet... Mondjuk az más kérdés, hogy a keveredet vízzel fürödni nem túl egészséges...

Előzmény: peterch (33853)
Sony Black Creative Commons License 2019.08.01 0 0 33856

 "ami a fölösleget a kondenzvíz szifonba kiengedi."

 

Én még olyan kondis kazánt nem láttam ahol a biztonsági szelep, a kondensz szifonba engedni ürülni a fűtési vizet.

Annak rendszerint külön csöve van és külön kell elvezetni, Amit általában nem is szoktak, hagy látszódjon ha ereszt.

Előzmény: attila0325 (33854)
peterch Creative Commons License 2019.07.31 0 0 33855

Szia !

 

Köszi a választ .  Akkor viszont a hálózati víz egészen addig folyik át a kazánon a szifonba , amíg a gazda rájön , hogy baj van és elzárja a hálózati vizet a puffer betáp oldalán ?  Ez lehet akár több köbméter is egy hosszabb távollét esetén .

Előzmény: attila0325 (33854)
attila0325 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 33854

Elvileg nem, van benne nyomáshatároló szelep, ami a fölösleget a kondenzvíz szifonba kiengedi.

Nyilván az nem jó, ha folyamatosan oda megy a víz, illetve a fűtőkör nyomását is megtolja szépen, de maradandó károsodást a kazánban elvileg nem okoz. Csak azon múlik, mekkora nyomáson sikerül

kinyitni a biztonsági szelepnek.

Előzmény: peterch (33853)
peterch Creative Commons License 2019.07.31 0 0 33853

Szia !

 

Csak egy amatör kérdése :) 

A kazánban nem csinál galibát a hálózati víz magasabb nyomása , ha átlyukadt a két rendszer közötti csökígyó ?  Mert a kazánokon általában 0,8-1,5bár-ig van az üzemi nyomás és a manométerek is csak 3bár-ig . A hálózati víz nyomása meg van ahol 6bár .

Előzmény: Sony Black (33851)
csiba00 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 33852

Szia!

 

Szerintem maradj meg az indirekt tárolónál. Bár ha a kazánod nem kombi, akkor ott csak egy kazáncsere segíthetne, amennyiben nem akarsz tárolót. 

 

A napokban én is kérdeztem hasonlót, mert a szerelőnk nem javasolt kombi készüléket. Illetve erre válaszoltak is nekem a 33839-es hozzászólásban. 

Előzmény: merQree (33850)
Sony Black Creative Commons License 2019.07.31 0 2 33851

Egyértelműen a meleg vízbe kerül a fűtési víz, azért mert a tároló csőkígyója lukas. Ez nem kombi kazán, nincs arra lehetőség hogy kombiként üzemeljen. Új tároló kell! Ennyi.

Viszont, nincs iszapleválasztó a kazán előtt! Ez baj! Fernox TF1 ajánlott! A cserét követően a fűtési rendszert át kel mosni, minimum hálózati vízzel tisztára, kell az iszapleválasztó, és kell az inhibitor a fűtési vízbe! Ha ezek bent lettek volna nem lukad ki az a tároló 7 év alatt. Bár azért egy fogyasztói társadalomban ez már nem kevés idő azért :)

Előzmény: merQree (33850)
merQree Creative Commons License 2019.07.30 0 0 33850

Sziasztok,

 

Adott egy Ariston Genus Premium System 24 kondenzációs kazán és egy Ariston BCH120 indirekt tároló. (padlófűtés + radiátor fűtés és meleg víz készítés a feladatuk)

Egyik napról a másikra megállt a rendszer, Err109 (rendszer nyomás magas) hibaüzenettel.

Az egyik radiátor légtelenítő szelepénél engedtem le a nyomást, és beindult újra a rendszer. (Most inkább a meleg víz készítését értem a rendszer üzemelése alatt, mivel fűteni nem kell).

Így, hogy leengedtem a rendszerből, így is pár perc alatt újra 3 bar fölé ment a nyomás. A második képen pirossal jelzett csapot elzárva, a rendszerből leengedve kb 2-3 liter vizet a radiátoron keresztül, esik a nyomás 2 bar környékére, és megcsinálja a meleg vizet.

Ha a jelzett szelep nyitva van, akkor 2-3 perc, és letilt a már az írt Err109 hibakóddal.

A hibaüzenettel egy időben büdös és sárgás színű lett a meleg vizünk, így kizárólag fürdeni használjuk, de szerintem ez sem egészséges. (A gyereknek hideg vizet forralunk villanytűzhelyen (ez van, bocsánat!) és úgy fürdik a kádban.)

Először a rendszerben lévő 8 literes tágulási tartályt cseréltem ki SOS, de a hiba megmaradt. (Most van kettő jó 8 literes tágulási tartályom, de ez érdekel a legkevésbé.)

 

Beszéltem kazánszerelővel, megerősítette a gyanúmat, hogy az indirekt tárolóban (7 év használat után, Budapesten (Csepel) - ezt csak azért írom, hogy ha valakinek releváns információ) a hőcserélő lyukadt ki nagy valószínűséggel.

Kértem, hogy jöjjön ki, és "zárja rövidre" a meleg víz oldalt, hogy mint átfolyó üzemű melegítő legyen meleg vizünk, és nem kell indirekt tároló. Erre azt mondta, hogy ehhez KELL a tároló nincs menekvés...

 

Rendeltem egy újat, napokban érkezik, de nem hagy nyugodni, hogy feltétlenül kell-e az indirekt tároló. (Interneten rendeltem, nem tart semeddig visszavinnem).

 

Tudtok-e ajánlani olyan vizes-gázos szakembert, aki beszerelné az új indirekt tárolót (Budapest, Csepel)?

Ha meg nem kell a tároló, azt is megmondhatjátok, teljesen sötét vagyok ehhez a témához (is).

 

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

 

lkcar Creative Commons License 2019.07.30 0 0 33849

Helló,

 

Köszönöm a választ.

A régi kazán egy Junkers Eurolike 24kw-os egy 84 m2-es lakásba használom.

A 3000-es előnyeit nem használnám ki, ezek szerint 2300-as vagy 2500-as között kell ene döntsek.

 

Előzmény: Sony Black (33806)
Sony Black Creative Commons License 2019.07.29 0 2 33848

A Baxi-t semmiképp!

Előzmény: appache952 (33846)
emts Creative Commons License 2019.07.28 0 0 33847

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. A kéményfej kúpos kialakítású és nyitott. Gondolom nem segített, hogy fél órán belül lejött 50+mm eső, néha szinte vízszintesen esett a széltől. Az udvaron csónakázni lehetett volna, amikor elment. Áramtalanítottam, amíg meg nem szűnt a csöpögés.

Előzmény: Törölt nick (33844)
appache952 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 33846

Sziasztok!

Kazán vásárlás elött állok, de nem tudok dönteni két kazán között:

A Baxi LUNA DUO TECH 24 kW és az Ariston CLAS ONE 24 kW kondenzációs kazánok között.

Ki melyiket ajánlaná és miért, kinek melyikről van tapsztalata?

Köszön a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.28 0 0 33845

nagyon jó választás

 

Előzmény: lkcar (33840)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.28 0 0 33844

friss levegő oldalon kapta a vizet. ritkán előfordul. kivédhetetlen.

Előzmény: emts (33842)
attila0325 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 33843

Szerintem a kéményen juthatott be, ott, ahol a friss levegőt szívja. Milyen kialakítású a kéményed, illetve milyen a kéményfej?

A friss levegő általában nem közvetlenül az égéstérbe jut, hanem a tömített kazánburkolat alá, és a kazán belsejéből szív a ventilátor. Jobb esetben egy hangtompítón és "tölcséren" keresztül,

de van, hogy csak egy darab csövön, ami a ventire megy.

 

Ha bejut a víz a kémény levegő ágába, az így nagy eséllyel a kazán belsejébe kerül, onnét meg keres magának utat.

Előzmény: emts (33842)
emts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 33842

Sziasztok, van egy Junkers kondenzációs kazánunk és a mai hatalmas eső után csöpög a víz a kazántestből. Úgy láttam, hogy a burkolaton lévő szivacsbélés át volt nedvesedve és abból csöpögött a víz kifelé. A kondenzációs víz elvezetésére való cső rendben van, van átfolyása. Mi lehet még itt a hibaok? Köszönöm szépen

saincz Creative Commons License 2019.07.27 0 0 33841

Sziasztok!

 

Sima kéményes Vaillant kazánunkat cseréljük a jövő hónapban Ariston Genus One 24-re.

Eddig Cube S net-en gondolkoztam hozzá,de elég sok negatív vélemény van arról,hogy a frissítéssel elég sz..ul működik.

Kinek van tapasztalata ezzel?

Esetleg egy sensys-el jobban járnék?

Valamint a Vaillant külső hőmérséklet érzékelője maradhat,vagy cseréljem azt is aristonra?

 

lkcar Creative Commons License 2019.07.26 0 0 33840

Hello Sony Black,

 

Értem köszönöm.

A jelenleg 16 éves Junkers Euroline kazánomat is évente karbantarttatom, ebben nincs kivétel, mivel hidegben igencsak szükséges a megbízható működése ill. a melegvízre folyamatosan.

Valszeg 2300-as lesz.

 

 

 

Előzmény: Sony Black (33837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!