Keresés

Részletes keresés

cssb Creative Commons License 2012.09.09 0 0 9002

Késleltető relék beépítése a legfájdalommentesebb megoldás. Nem csak indításnál kell később beléptetni a kazánt, hanem a kazán szivattyú utánfutását is meg kell várni a szelepek bezárásával. Egy jó villanyásznak ez rutin.

De legelőször kérd ki egy Bosch szaki véleményét, ezek a Bosch Heatronic elektronikák sokat tudnak, hátha van gyári megoldás. Persze drágább lesz a mostani kontakt termosztásosnál.

Abba viszont ne menj bele, hogy a kazánba belenyúlva megrelézzék a szivattyút, mert elveszítheted a garanciát. Láttunk már ilyet...

És ha szűrőt lecserélnéd iszapleválasztóra, javaslom a Fernox TF1-et. Nézz utána, szerintem ez a legjobb védelem. Nem olcsóbb. :)

Előzmény: zsetonfüggő (8990)
bksv Creative Commons License 2012.09.09 0 0 9001

"Vattméter" :) Nagyon jó.

Tényleg ez jön ki, látom sok időd van átgondolni mindent, mielőtt válaszolsz.

Én csak a Platinumot tenném fel, de hát ez az én Baxi-párti gondolkodásomnak is betudható. A Bosch is jó, az Al-Si hőcserélő frankó, de nagyon kell vigyázni a vízminőségre, és lehetőleg kerülni a réz használatát. Bár amilyen árban van a rézcső, nem lesz nehéz a szívünk, ha mellőzzük... :)

Előzmény: cssb (9000)
cssb Creative Commons License 2012.09.09 0 0 9000

Elképedtem ettől a képlettől... Hú :)

Ez alapján a teljesítmény mértékegysége Wm (vattméter). Ne haragudj, de ez tényleg nem jó. Ha valami ökölszabály, akkor az biztos nem hőtani képlet. Pl.: jó szigetelésű sorházi lakásoknál légköbméterenként 25-30 W. Például... Ez egy ökölszabály, én ezt használom, de nem számításra, csak hozzávetőleges ellenőrzésre.

 

De igazad van: senki nem a kérdésedre válaszol. De hát ez egy ilyen fórum, az önmegvalósításunk is fontos... :)

 

Ahogy monyesz írja, azt válaszd, amelyik lejjebb modulál. Azért mindkettőnél elérhetetlen egy kombi készülék esetében a 2 kW, erre készülj fel. A Boschok alumínium-szilicium hőcserélősek, az Aristonok nemesacél. Tájékozódj mindkettő előnyeiről, és hogy mire kell vigyázni az üzemeltetésnél.

Így pédául: Bosch Condens 3000 W ZWB 28-3C, jó kis kazán, de csak 8,1 kW-ig modulál le. Vagy az Ariston Genus Premium 24, nincs sok tapasztalatom róla, de 6 Kw-ig megy vissza, olcsóbb a Boschnál. Szerintem mindkettő messze meghaladja a hőigényedet, állandóan ki-be fog kapcsolgatni fűtésnél. Nem akarlak az általad elképzelt két márkáról lebeszélni, mindenkinek magának kell választani, de érdemes lenne megnézned a Baxi Platinum 24-et is, hátha az is megfelel az ízlésednek, és 2,4 kW az alsó modulációs határ. Angol márka, Olaszországban készül, nemesacél hőcserélő. És még nagyon sok más előny... Itt topicban sokat írnak róla, én nem szaporítom vele a szót tovább.

 

De válaszd a Neked legjobban tetszőt... :)

Előzmény: zsocsa (8994)
monyesz Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8999

Hát meg ilyen körülmények esetén pont az ökölszabály nem ér semmit (ez meg amúgy is rossz :) )!

 

Nagyjából mindegy is, mit számol ki, mert 12kw alatt van a hőigény, az tuti. Tehát csak arra kell figyelni, hogy minél lejjebb tudjon moduláljon a kazán, mondjuk úgy 2kw-ig.

Előzmény: KömKel (8995)
zsetonfüggő Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8998

Lehet, de hogy a bánatba lehet kikapcsolni? :)

Előzmény: Meister (8996)
zsetonfüggő Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8997

Ezek a módok lehetségesek, ahogy nézem:

 

 

Szivattyú kapcsolási mód fűtés üzemmódhoz(1.E szerviz-funkció)

- 0-ás szivattyúkapcsolási mód (automatikus üzem,alapbeállítás):a BUS-szabályozó vezérli a fűtési szivattyút.

- 1-es szivattyúkapcsolási mód (Németországban ésSvájcban nem megengedett):Szabályozás nélküli fűtési rendszerekhez.Az előremenőhőmérséklet-szabályozó kapcsolja a fűtési szivattyút. Hőszükséglet jelentkezése esetén a fűtési szivattyú az égővel együtt kapcsol be.

- 2-es szivattyúkapcsolási mód:1, 2, 4-re csatlakozó helyiséghőmérsékletszabályozóvalrendelkező fűtési rendszerekhez (24 V).

- 3-as szivattyúkapcsolási mód:A fűtési szivattyú folyamatosan üzemel (kivételek: lásda fűtésszabályozó kezelési útmutatóját).

- 4-es szivattyúkapcsolási mód:A fűtési szivattyú intelligens lekapcsolásaidőjárásfüggő szabályozóval működő fűtésirendszereknél. A fűtési szivattyú csak szükség eseténkapcsol be.

 

Most a 0-ás, alapértelmezett működik. (Bár nem buszos a vezérlés)

2-3-4 kilőve.

Lehet az 1-est kellene kipróbálni. Megnézem.

 

Előzmény: KömKel (8993)
Meister Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8996

Lehet hogy van a kazánodnak egy úgynevezett utánkeringtetés beállítva, ami azt jelenti, hogy mikor már nincs fűtési igny, akkor is keringteti még pár percig a vizet, hogy egyenletesen adja le a hőt...

Előzmény: zsetonfüggő (8992)
KömKel Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8995

Nagyon rosszul kalkuláltál, ezt semmiféle "ökölszabállyal" nem lehet kiszámolni.

 

A hülő felületek számitanak egyedül, és mivel van 

- 1 db közepesen szigetelt

- 2 db szomszédokkal határos

falad, 

és gyakorlatilag egy szigeteletlen hűlő falad van, a hőigényed nagyon kevés az általad számitotthoz képest.

 

Töltsd le a meditherm oldaláról a Winwatt programot, azzal ki tudod számolni rendesen. (vagy számoltasd ki)

Előzmény: zsocsa (8994)
zsocsa Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8994

Azért fordultam ide, mert kondenzációst szeretnénk. A hőteljesítményt egyébként így kalkuláltam= Q=v*deltaT*k vagyis (73*2.7)*40*2=15.768 majd ezt elosztottam 860-al és így kb 18 kw jött ki. Tégla épület, a 1980-ban építették, az északi oldal le van szigetelve (elvileg 10 centis hungarocell), keletről és nyugatról pedig egybe van építve a szomszédos épületekkel, a déli oldal nem szigetelt. Időjáráskövető vezérlést szeretnék és átfolyós rendszert, mert víztárolónak nincs hely. így már tudnátok ajánlani ezeknek megfelelően típust Aristonból és Boschból?

Köszi

Előzmény: cssb (8985)
KömKel Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8993

Nem lehet beállitani a kazánt?

Mert nálam be lehet lőni, hogy a szivattyú akár 1 perccel az égőszünet után leálljon. És egy tök alap kazánom van, szóval ez szerintem minden kazánban benne kell legyen.

Előzmény: zsetonfüggő (8992)
zsetonfüggő Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8992

Köszi!

Az indítás megoldott, mert a zónaszelepek gyorsabban működnek; mint ahogyan a kazán indul. (Meg az beállítható a zónavezérlőn - 4 percre.)

A leállítás a problematikusabb, szelepek zárnak - és ahogy hallgatom a kazán vígán cirkuláltat tovább :o

Előzmény: KömKel (8991)
KömKel Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8991

A legtutibb megoldás a bypass ág beépitése. (fűtésszerelő)

Vagy pedig egy késleltető relé beépitése, ami mondjuk 4 percre beállitva akkor inditja a kazánt, mikor már nyitva van a zónaszelep. (villanyszerelő)

 

Máskülönben a szivattyú leéghet...

 

Előzmény: zsetonfüggő (8990)
zsetonfüggő Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8990

Sziasztok,

 

befejeződött az átalakítás, imárron egy Bosch Condens 7000 WT zörög a falon.

Az biztos, hogy a melegvízkomfortja (két emelet, 4 vízvételi hely) meghaladja a régi chaffateaux + 100l tároló komfortját. Csendesen teszi a dolgát.

 

A fűtési rendszerről azonban kérdezek: a régi két szinten összesen 9db radiátoros egy körös fűtés szét lett szedve két zónára. (Fűrész, csatlakozó, egy szelep az egyik szint irányába előremenő és egy másik a másik szint irányába előremenő csőre.)

Egy régi Honeywell természtát az egyik szinten, egy Computherm Q7 a másik szinten. Egy Computherm zónavezérlő mozgat két Honeywell zónaszelepet és indítja / állítja le a készüléket. 

Ahogy most próbálgattam a rendszert, előfordulhat olyan, hogy mindkét zónaszelep zárva van, a kazán égője ugyan kikapcsol, de a szivattyú keringeti (próbálja) a vizet egy ideig. Ez hosszú távon nem megy a kazán egészségére? (Beépített bypass(?) van ebben a készülékben?)

 

Késő bánat, -de most hogy utánaolvastam jobban - nincs időjárás követés, nincs buszos vezérlés - csak két zónaszelep és egy rakás relé.

Az eddigi kivitelezőt nem szívesen keresném meg ezzel, de vajon nagyságrendileg "mennyibe fájna" a rendszer korrekt át/kialakítása? (Hmm... szűrő helyett iszapleválasztóval... az sincs.)

 

köszönöm a válaszotokat,

zsetonfüggő

Előzmény: zsetonfüggő (8684)
monyesz Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8989

Teszel egy motoros zónaszelepet (Honeywell) a két kör mindegyikébe, a padlósba utána rakod a Esbet. Persze két termosztát kell, az indítja a kazánt és vezérli a motoros szelepeket, melyik nyisson.

Előzmény: sharam01 (8987)
cssb Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8988

A "két masina" közül a Duo-Tec kiesik. A legjobb megoldás Platinum + Siemens Albatros 2.3 szabályzó (csomagban) + QAA55 (1 db). Az összes igényedet lekezeli (szolár + vegyestüzelés + puffer + HMV + egy direkt kör + egy kevert kör), azt is megoldja, hogy a HMV-t pufferról fűtsd. A szolár fűtés rásegítést meg tényleg vesd el. Olyan mértékben túl kell méretezned a kollektorokat, hogy nyáron nem fogsz tudni vele mit kezdeni. Így 300 literes tárolóra elég lehet két kollektor ( 5m2). Ha csak nincs medencéd...

Előzmény: Vmotoros (8979)
sharam01 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8987

Sziasztok!105négyzetméteres családi házam van,ebből padlófűtés 65 a többi radiátoros bár a nappaliban van mindkettő van.Vitodens 100-as kazánom van a padlófűtésre a vizet egy esbe keverőszeleppel állítom.Namármost  a két rendszer nem megy egyszerre tudom kell még egy szivattyú rádiós termosztát vezérli a radiátoros kört és valahogy kéne külön vezérelni a padlófűtést külön termosztátra gondoltam . De valami tanács kéne vagy rajz ,hogy független legyena két renndszer egymástól.

KömKel Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8986

Betonlakásba költöztök? :)

MErt a hőigény nagyon soknak tűnik egy ekkora lakásra, ahogyan előttem is megjegyezték.

Előzmény: zsocsa (8983)
cssb Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8985

"bár csak radiátoros rendszerű fűtés van és padlófűtést nem tudunk kivitelezni." Akkor is kondenzációs tegyél fel, olvass vissza a fórumon, és belátod.

Amúgy csatlakozva bksv-hez, szerintem is szigeteléstől és nyílászáróktól fuggően valahol 4 és 10 kW között lehet a hőigényed.

Előzmény: zsocsa (8983)
bksv Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8984

Szerintem mindenek előtt kalkulálj újra. De tényleg. Szerintem fele sincs a hőszükségleted.

Előzmény: zsocsa (8983)
zsocsa Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8983

Sziasztok!

 

Most fogunk (nekünk) új lakásba költözni és a régi fűtésrendszert szeretnénk felújítani. Kondenzációs kazánban gondolkodunk, bár csak radiátoros rendszerű fűtés van és padlófűtést nem tudunk kivitelezni. A lakás 75 m2 két hálóval és egy nappalival, plusz konyha étkező és fürdőszoba. 18-20 kw-ra kalkuláltam ki a lakáshoz szükséges hőteljesítményt.

Eddig az Aristont ajánlotta nekünk egy gázszerelő, de nem tudok pontos típust mondani. Én Bosch-okat nézegettem és szeretnék tőletek segíséget kérni, hogy milyen gyártmányt és típust ajánlotok egy ilyen lakáshoz?

 

Köszi szépen előre is!

Vmotoros Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8982

Az már ki van találva, hogy a vegyes is rádolgozik az indirektre a gázkazánnal és a kollektorral együtt.

Milyen megoldásba azt nem tudom, ez legyen a szerelő dolga, de majd ha kész leírom.

Előzmény: joevagyok68 (8981)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8981

"a napkollektor végett. A fűtés rásegítésre negyenlőre elvetve,"

Azt elvetheted végleg !

Bár ez nem ide tartozik....

 

Inkább azt kéne megoldani, hogy a vegyessel is tudd fűteni az indirektet...

És ez sem ide tartozik.... :-)

 

Előzmény: Vmotoros (8979)
KömKel Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8980

Én csak a padlófűtés-radiátro részre reagálnék:

Mindenképpen külön szabályozd/vezéreld, mert a padlófűtés tehetetlensége több óra. Tehát annak nem jó, ha a radiátorokkal együtt megy, mivel a padlófűtés hője órákkal később jelentkezik csak, azaz már akkor, amikor nincs rá szükség (túllendülés).

 

Az is jó, ha a padlóba mondjuk csak 28-30 fokos vizet engedsz, ami egy alap temperálást ad a helyiségeknek, és a ráfűtést a radiátorok elvégzik.

Előzmény: Vmotoros (8979)
Vmotoros Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8979

Nekem is errea két masinára esett a választásom. Még végleges döntésem nincs, de hátha tudtok segíteni. Az alábbi dolgokat kell tudni a házhoról: 190m2-es 65 m2 ebből padlófűtés. A lakás két részre van választva, a dolgozó rész csak radiátoros fűtéssel van 9-18ig üzemel 20C, külön körre osztva, a lakás pedig vegyes padló és radiátor, de persze a padlóba keverőszelepen megy át a víz 35-38 C , A dolgozó részre radiátorokba termofejes szelep a jó megoldás, vagy külön szobatermosztát? A lakás részt szobatermosztát vinné, de a padlót kell külön vezérelni, vagy egyszerűen ha megy a fűtés, megy a padló, ez így jó lehet?

A HMV-et pedig inndirekt tárolóval oldanám meg 200-300L ami két hőcserélős a napkollektor végett. A fűtés rásegítésre negyenlőre elvetve, magas a bekerülési költség, hosszú megtérülési idő, hacsak nincs rá jó pályázat .-)!

A vegyes kazán is maradna nyitott rendszerbe, hőcserélőn ekeresztül, a gázkazán rész pedig zárttá alakulna, azaz a vegyes kazán vize nem találkozok a fűtési rendszerben lévővel. A hőcserélő adná át a fűtést.

Ezen ismeretek tudatában ki mit tanácsol??

Vmotoros Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8978

A Duo-Tec 1.24-es 340-e, a Platinum 1.24-es 380e. Azért ez nem egetverő eltérés!!

Előzmény: bksv (8976)
waryou_84 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 8977

Köszi a részletes véleményt!

Előzmény: bksv (8976)
bksv Creative Commons License 2012.09.06 0 0 8976

Két külön kategória. A Duo-Tecben nem Siemens elektronika dolgozik, mint a Platinumban, hanem Bertelli. Megbízhatóságban nincs különbség, de tudásban annál inkább. A moduláció a Platinumnál 1/10, a Duo-Tecnél 1/7. Átmeneti időszakokban ez egy kicsivel magasabb fogyasztást jelent. Mindkettőben megvan a GAC (Gas Adaptiv Control) szabályzás, de a Duo-Tec itt megáll. A Platinumhoz tartozék a szabályzó, a Duo-Techez opció. A kevert köri-, szolár-, kaszkád-, hőszivattyús-, vegyestüzelésű kazán- és pufferszabályzást, és ezek tetszőleges kombinációit csak a Platinum tudja, a Duo-Tec egyelőre nem, bár ígérik a fejlesztést. A Platinumban modulációs a szivattyú, a Duo-Tecben kétfokozatú. A Platinum működését kb. 5000 (!) paraméteren keresztül lehet optimalizálni, a Duo-Tec összesen 75 (!) paraméterrel dolgozik.

DE: egy normál egykörös fűtés - HMV rendszerben teljesen megfelelő, alacsony a meghibásodások száma, csendes, nincsenek benne műanyag alkatrészek, jó a hatásfoka. És olcsóbb is jóval, mint a Platinum. Ár/érték arányban szerintem kiváló, az 1/7-es modulációs tartománya a piacon élenjár (a Platinum1/10-es modulációja az extrémen kirívó). Ha megfelel az igényeidnek, és később sem tervezel szolár- vagy egyéb rendszerbővítést, akkor tökéletes választás. Szerintem...

Előzmény: waryou_84 (8974)
bksv Creative Commons License 2012.09.06 0 0 8975

Nem néztem, de úgy tűnik lesz még rá alkalom. Három adón is megy... :)

Jogos az észrevétel a Duvalokkal, de azért ez a két típus nem azok a kazánok, amelyikről a "kondenzációs kazán" topikban egyáltalán egy szót is szabad szólni...

Előzmény: joevagyok68 (8972)
waryou_84 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8974

Tudom, hogy a jelenlegi Baxi-k közül a Platinum az ász és, hogy a duo-tec alsóbb kategriás. Ennek ellenére erről is tudsz hasonlóan jókat mondani?

Köszi!

Előzmény: bksv (8971)
deltafly Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8973

3x költöztek? Kénsavat vagy 60-nk-s keménységű kútvizet keringettek a rendszerben? Vagy 100 a kazántól független tényező jelenthet problémát.

Előzmény: Wattocsak (8960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!