Keresés

Részletes keresés

zividivi Creative Commons License 2008.09.02 0 0 64

//"..Meg Kövér Szilárd nyomdáiét..."//

 

Ha ott nyomtatják Kuncze számára a könyveket, okvetlen. 

 

De ha reklámzacskóra szakosodott a Kövér familia, akkor a tízórais tasakról szóló topikban visszatérhetünk a témára.

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 63

De az is lehet, hogy csupán Kuncze Magdolna tankönyvkiadó vállalatának a bevételeit  csökkenti.

 

Meg Kövér Szilárd nyomdáiét.

Előzmény: zividivi (32)
zividivi Creative Commons License 2008.09.02 0 0 62
//"...Az össz adó negyven százalékát fizetik a budapestiek, bár csak tizenhat százalék él itt..."//

Nem csoda! Minden sarkon áll egy bank és nagy a külföldi forgalom bennük.

100 lelket számoló falucskákból aligha lehetne ekkora %-ot kihozni összesen. Még a szatócsbolt, a posta és a vonat is ráfizetéses ugyebár.

Ha egyszer mániája a tőkés birodalomnak a megalocity, hát nem kell összehasonlítgatni az adókat sem.

Előzmény: Törölt nick (56)
susugár Creative Commons License 2008.09.01 0 0 61
Igen, ez jellemző.
Ha ingyentankönyvre vagy jogosult, csakis barnuska lehetsz.
Kösz, azért jól esett...
Előzmény: Törölt nick (53)
Perillustris Creative Commons License 2008.09.01 0 0 60
Minden normális országban így megy. Ha csak a környezetvédelmi szempontokat nézzük, az is jelentős.
Előzmény: maonika (34)
Perillustris Creative Commons License 2008.09.01 0 0 59
Ez jutott eszembe.
Előzmény: zividivi (42)
33nev Creative Commons License 2008.09.01 0 0 57
Ne segíts, neki, vaze! Csak keresse ki az adatokat ewic, ha már ekkora arca van!
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 56

Az össz adó negyven százalékát fizetik a budapestiek, bár csak tizenhat százalék él itt. A faluisiak, valószínüleg sokkal kisebb arányt képviselnek a befizetésekben, mint amennyi a számarányuk.

Előzmény: 33nev (55)
33nev Creative Commons License 2008.09.01 0 0 55
a vidéki falvakban élők pont annyival járulnak hozzá az állam bevételeihez, mint a budapestiek. Biztos tudsz adatot! Mekkora a budapestiek járuléka az adóhoz? Mekkora a falvakban élőké? (Mert falu, az csak vidéken van.)
Előzmény: Wic (8)
carl solomon Creative Commons License 2008.09.01 0 0 54
Az én gyerekkoromban ez kábé úgy ment, hogy aki szutyok könyvet adott le az olyant is kapott. persze ennél rokonszenvesebb lenne az, ha a gondatlan szülővel kifizettetnék a megrongált tankönyvet, akár adók módjára behajthatóan, letiltva a családi pótlékból, pölödö.
Előzmény: susugár (52)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 53
Nem kő a büdözs rásszistá mágyárok számórfüles könyve. Aztat nem lehessen eladni. 
susugár Creative Commons License 2008.09.01 0 0 52
Szerencsétek van az iskolátokkal!

Nem a rendes használt tankönyv a gusztustalan, hanem a piszkos, összefirkált, büdösre harcolt. A nagy fene takarékosság és felületesség miatt olyan lepurcant könyveket vesznek vissza év végén (és nem fizettetik ki a rongálóval), hogy kesztyűben szabad csak megfogni, miközben ugyanabból a könyvből 30-40 db porosodik a könyvtárban és olvasatlanul fognak a kukában kikötni.

Ugyanezeket a kérdéseket tettem fel az idei tankönyvosztásnál az iskolánkban, de hát én ugye nem vagyok konzultatív szervezet az OM-nél, mint az MSZOE, tehát nem is kell meghallani a kérdéseim.
Előzmény: ámbátor (51)
ámbátor Creative Commons License 2008.09.01 0 0 51

Három gyerekem van, én kapom a támogatott tankönyvet.

Két gyerekem iskolájában új könyveket kapunk ingyen.  A harmadik iskolájában kaptunk egy listát, amin be kellett jelölni, mit szeretnénk kölcsön-használt könyv alakjában, és mi az, amit inkább megveszünk. Egy szál munkafüzet volt az egészben, azt megvesszük, a többire tök jó a kölcsön is. Már meg is kaptuk. Teljesen jó állapotúak. Van amelyik vadi új, van amelyik használt, olyan is van,a miben valaki már itt-ott ceruzával aláhúzott, vagy szövegkiemelővel bejelölt ezt-azt.

Semmilyen méltóságunk nem sérült és egy barom, aki ilyet mond. Mi a francra jó az, hogy a gyerek ingyen kap könyvet, aztán egy (pár) év múlva megy a szelektív hulladékba.

Sérti az adófizetői méltóságom, hogy a pénzem új tankönyvre pazarolják. Év végén a másik kettő könyveit is fel fogom ajánlani az iskola könyvtárának.

carl solomon Creative Commons License 2008.09.01 0 0 50
Wic, már alapból az a gond, hogy évente és átlagosan kábé kettő darab olyan tankönyvet vetetnek meg a szülővel, amelyeket az év folyamán átlagban kettő darab alkalommal nyitnak ki, maximum.
Az meg, hogy gyerek a nyári szünidőben tanul szvsz statisztikai hiba, elhanyagolható, ha rendszert tervezünk.
Ez a méltóságos duma meg hülyeség, tessen környezetvédelmi oldalról megközelíteni, ha másként nem megy. No meg ilyen alapon a könyvtárakat is be lehetne záratni és járhatna mindenkinek alanyi jogon bármilyen könyv.
Előzmény: Wic (7)
maonika Creative Commons License 2008.09.01 0 0 49
Nekem is.
Előzmény: 6k (38)
Geyza Creative Commons License 2008.09.01 0 0 48
De akkora baromság, hogy szerintem Brüsszel is át fogja venni.
Előzmény: carl solomon (47)
carl solomon Creative Commons License 2008.09.01 0 0 47
Nem, ezt a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete nevű, ki tudja milyen valós hátterű és támogatottságú szervezet mondta.
Előzmény: Geyza (44)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 46
Affenéket. Az a baj, hogy csak nyomott áron lehet pálinkára cserélni.
Előzmény: Törölt nick (45)
Geyza Creative Commons License 2008.09.01 0 0 44

Micsoda eszméletlen baromság!

 

Ezt is biztosan az elmebeteg EU találta ki.

zividivi Creative Commons License 2008.09.01 0 0 43
//"...Nem véletlenül ugrik be a Hitlerjugend és a kluxkluxklán neve ezzel a két országgal kapcsolatban, azt hiszem...."//

Nekem is beugrott Marx Tőkéjének oktatása és "liberális" átiratának gyakorlati haszna.

:-)))
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (35)
zividivi Creative Commons License 2008.09.01 0 0 42
Lehet, hogy neked van igazad, de hogy a könyv nem képes emberi méltóságot sérteni még használt állapotában sem, arra bizonyíték az antikváriumok szép forgalma.

Persze, ha valaki WC.papírnak szokta használni a könyveket, az tényleg megsértődhet a használt könyvtől.
Előzmény: evil1023 (40)
Wic Creative Commons License 2008.09.01 0 0 41

bizony, az ingyentankönyv egyenes következménye a fasiszmus!

 

szerencsére az mszp-szdsz kormány ezt csírájában elfojtja.

 

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (35)
evil1023 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 40
Aztán amikor beléptem a tankönyvkiadó lobbi jutott eszembe elsőnek! :)
Előzmény: zividivi (32)
evil1023 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 39
nekem is,csak én nem mertem beirni! :)
Előzmény: 6k (38)
6k Creative Commons License 2008.09.01 0 0 38
Próbáltam kitalálni a topikcímet klikkelés előtt, csak a "tampon" jutott eszembe.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.09.01 0 0 37
Ha használt, akkor ne, sértené a méltóságomat.
Előzmény: vz55 (36)
vz55 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 36

szia. nekem meg van Meine Kampfe. idézzek belöle??

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (35)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.09.01 0 0 35
Nem véletlenül ugrik be a Hitlerjugend és a kluxkluxklán neve ezzel a két országgal kapcsolatban, azt hiszem.
Előzmény: maonika (33)
maonika Creative Commons License 2008.09.01 0 0 34
Persze a lényeg kimaradt, hogy előző évfolyam tankönyveit kaptuk. Annak kellett fizetnie, aki nem tudta épségben visszaadni.
Előzmény: maonika (33)
maonika Creative Commons License 2008.09.01 0 0 33
Én 2 évig Németországban jártam gimnáziumba. Ingyen kaptuk a tankönyvet (nem szociális alapon, hanem mindenki), és év végén vissza kellett adni. Sértetlen állapotban.

De tudtommal még az USA-ban is ez van.
Előzmény: doncike (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!