Keresés

Részletes keresés

kissg78 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 43

tehát maradr ez akettő bau/iso

 

 

oké

 

Előzmény: hAnd (42)
hAnd Creative Commons License 2011.02.05 0 0 42
Hab átkötőst nem akartunk, pedig ugye azok olcsóbbak. Maradt kettő, aholis az ár döntött. A baulandosok kiviteleznek is, akkor lehetett volna lejjebb menni, ha ők is építik. Általában a constuma alatt lehet alkudni. Pl hogy az egy fokozattal vékonybb elem árában kapod. Listaáron ne vedd meg, még gyanús is leszel.
Előzmény: kissg78 (41)
kissg78 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 41

és miért az iso,

bauland,stb???

g

Előzmény: hAnd (40)
hAnd Creative Commons License 2011.02.05 0 0 40
Bocs
Szóval én is az utólagos ragasztást terveztem, de kijött, nem olcsóbb. Gondolom, a gyártók is pont így árazzák be a termékeket. Amivel kicsit spórolni tudsz, azok a zsaluelemek, lásd a blogomat.
Esetleg annak éri meg a ragasztgatás, aki ezt tiszta önerőből megcsinálja. Vagy aki így épít másoknak.
Előzmény: hAnd (39)
hAnd Creative Commons License 2011.02.05 0 0 39
A többi is magyar. Talán még a gyár is ugyanaz :-)
Pont azért próbálkoznak tömöríteni, hogy lehessen külföldön is piacképesen forgalmazni . Lásd iq praktik.
Először én is 25+ragasztott
Előzmény: kissg78 (38)
kissg78 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 38

Szaisztok.

 

Most találtam a topikot.

ezt valóban mo-on gyártják, és talán olcsóbb a többinél?

2011-ben építkezünk. Még nem tiszta, melyik rendszerből.

Ha jól látom a tudásuk hasonló, csak az ár a kérdés.

Valaki éptett 25-ös falat, és utolag még szigetelte 15 cm-rel? (ár arányában jüóval olcsóbb így)

Milyen fűtést érdemes ilyen házba telepíteni? (nyílászáró 3 rétegű 0,6k)

szellőztetés kiépítés?

 

g

sarONE_a_palacsintában Creative Commons License 2010.02.18 0 0 37

nem reklámként, csak én is érdeklődő vagyok...

------------------------------------

Azonosító ÉME tárgya (termék megnevezése, jelölése) Kérelmező Szakrendi kód Kiadás Érvényes
 A-104/2008 Thermo-Block típusú falszerkezetek Thermo-Block M.o. Kft. 3.1.4 2009.12.01 2014.12.01

------------------------------------------------------

 

thermo-bl-éme.JPG
Előzmény: p.ratka (36)
p.ratka Creative Commons License 2009.12.09 0 0 36
na, most meg tudtam nyitni a honlapot, de ott se találom az ÉME-t. Valaki meg tudja mondani, h rendelkezik-e a rendszer engedéllyel és hol találom a honlapon? nem vádaskodni akarok, egyszerűen érdekel, mert ismerősöm építkezne és be akar kérni árajánlatot az összes hazai eps rendszertől, de csak olyantól, amelyiknek van engedélye mert nem akar majd szívni az önkotmányzatnál engedélyeztetés közben.
Molnár ZS Creative Commons License 2009.11.06 0 0 35

Kedves Vitamin!

 

Mint azt már írtam Én a Thermo-Blockból építettem a házamat. Nemtudom. hogy a szellőzéssel mi a gondod, ha azt veszem a téglaházakat kívülről kb 10 cm vastag szigetelést tesznek, szerintem ez sokkal jobban bedunsztolja a házat, nekem volt korábban egy téglaházam is, én sokkal jobbnak tartom ezt az anyagot. Építészként minden bizonnyal azzal is tisztában vagy, hogy a 45-ös téglafalhoz képest a 25-ös Thermo-Block jobb hőszigetelési tényezőkkel rendelkezik, és nem elhanygolható, hogy egy 140 cm2 háznál egy 10m2 szoba megmarad pluszban, mivel a főfalak jóval kevesebbet vesznek le az alapterületből. Nálam ez is sokat számított, egy gyerekszobával többet tudtam építeni. Egyébként hizzám nyugodtan eljöhetsz egy penészfoltot sem fogsz találni, ugyanakkor hőhídról csak a téglaházammal kapcsolatban beszélhetünk. A szellőzésre visszatérve, szellőztetni senkinek sem okoz szerintem problémát, minden valamirevaló tiszta háztartásban figyelemmel vannak a szellőzés fontosságára.

Szerintem senki sem szeret egy áporodott büdös házban lakni.

Előzmény: vitamín (4)
Molnár ZS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 34

Sziasztok! Nekem Thermo-Blockból építettük a házamat. A hőszigetelése szerintem nagyon jó, a gázszámlám minimális, van egy 14 KW-os kandallóm, ez a 140 m2 házat simán befűti. A nyári időszakban elegendő volt korán reggel szellőztetni, ekkor kicsit lehült a beltér, ez napközben sem sokat változott 23 C körül volt a nappaliban, ami déli fekvésű és sok ablaka van. A garázsomat már én magam építem a tesetvéremmel, nagyon könnyű volt a házépítés során megtanulni a technológiát, gyorsan és egyszerűen építhető. A padlóburkolás szempontjából nem elhanyagolható, hogy az egyenes felületek miatt a két szemközti oldalak között max. 1 cm volt, de inkábba kevesebb. Én nagyon elégedett vagyok vele.

p.ratka Creative Commons License 2009.10.30 0 0 33
ez engem is érdekelne. Az ÉMI adatbázisában nem találtam semmit a termékre vonatkozóan (bár lehet, hogy csak én nem találtam), a thermo-block honlap meg nem működik jelenleg. Szóval, mi az ÉME száma?
Előzmény: vitamín (30)
vitamín Creative Commons License 2008.10.13 0 0 32
köszönöm, megkaptam. A cégtől is sikerült némi anyagot szereznem. Gondolom, mivel frissen induló cégről van szó, inkább marketing taratalmú a tájékozatatójuk, remélem nemsokára lesz kicsit technikaibb is. Remélem.
porapa Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31
elküldtem mail-ban
Előzmény: vitamín (30)
vitamín Creative Commons License 2008.10.05 0 0 30
komolyan elnézést kérek amiért kíváncsiskodok, de a thermo-block weboldalán semmiféle technikai segítséget vagy információt sem találok. Pedig ha valaki ebből épít és van némi felelőségtudata nem ártana rendelkezni EMI-vel vagy Megfeleőségi Nyilatkozattal.
Ennyi információ alapján holnap én is indíthatnák egy ilyen céget.
vitamín Creative Commons License 2008.10.02 0 0 29
hát én várom azt a műszaki adatlapot. :-)
vitamín Creative Commons License 2008.09.30 0 0 28
persze érdekel. főleg a tetőelem hogy tudja e a 400-450 cm2-es átszellőzést
porapa Creative Commons License 2008.09.30 0 0 27

Nem viszonteladó hanem saját maga gyártja az elemeket,Győrben található a cég.

sztem a 25-ös elemük jobb mint a többieké a vtg.miatt.és a tetőelemek is jobbak.ha érdekel atküldöm a müszaki lapjukat.

Előzmény: vitamín (26)
vitamín Creative Commons License 2008.09.30 0 0 26
ezek szerint a Thermo-Block csak viszonteledó? Na mindegy. HA ebből építkzik valaki akkor biztosan tud az rendszer hátrányairól esetleges hiányosságairól is valamit. Erről lehet mesélni? Merthogy minden anyagnak van ilyen oldala is.
porapa Creative Commons License 2008.09.30 0 0 25
A cégek nem ugyanazok de ugyanazt csinálják. a maszek tüzépek sem ugyanazok pedig ugyanazt árulják.ez az anyag annyival több hogy a külső vastagság 6,5-cm a normál 25-ös elemnél,mig a többi 5-6-cm.És én csak épitek ezekkel az anyagokkal.
Előzmény: vitamín (24)
vitamín Creative Commons License 2008.09.30 0 0 24
azért furcs hogy magyarországon ennyi polisztirolos cég van már. A Tehermo-Block asszem az 5-dik. És ha az ember jobban menézi a szövegüket látja hogy ugyanaz. Ezek szerintem ugyanaz a cég.
porapa Creative Commons License 2008.09.29 0 0 23
ebben igazad van
Előzmény: r0226 (22)
r0226 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 22
Én nem csesztetek senkit csak a többieket világosítom fel ,hogy milyen alak az aki osztja itt az észt és ész nélkül kérdezget eszetlenségeket.:-))
Előzmény: porapa (21)
porapa Creative Commons License 2008.09.29 0 0 21
ne egymást hanem az anyagokat csesztessétek,azok a jók v. nem jók.Ti azok vagytok akik a jók.
Előzmény: r0226 (20)
r0226 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 20
És mint tudjuk mindenki magából indul ki.:-) Neked vannak jó írásaid, lehet a kender miatt.:-))
De szólj ha tévednék, kenderes.:-)
Előzmény: vitamín (19)
vitamín Creative Commons License 2008.09.29 0 0 19
jó dolog ez a építő jellegű beszólogatás. Egyeseknek biztos ettől áll föl.
r0226 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 18
Szerintem meg inkább menj vissza a kender fórumra. Ez nem a te világod Snazzy.
Előzmény: vitamín (17)
vitamín Creative Commons License 2008.09.26 0 0 17
akkor beszéljünk komolyan az EPS keszítményekről és a magyarországon gyártott EPS bennmaradó zsaluzatú rendszerekről? személyeskedés kizárva?
Dínó Creative Commons License 2008.09.26 0 0 16

Építész Úr, te valami sokadnikk vagy, aki kizárólag provokálni akar?

Előzmény: vitamín (15)
vitamín Creative Commons License 2008.09.26 0 0 15
mit jelent a rssoab vagy a job? ja rosszab a hővezetése akkor az értéke nagyobb? vagy fordítva. Esetleg vastagabb vagy mi?
Axióma Creative Commons License 2008.09.25 0 0 14
talan jobb a hoszigetelese vagy rosszabb a hovezetese...
Előzmény: vitamín (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!