Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10688

Szeretnék küldeni részetekre egy kis indián fekete kukorica vetőmagot. Szabad elvirágzásu, tehát vissza ültetthető. (Chicha Morada) A köznyelvben ('Inka Coola') roppant egészséges alki mentes ital, készíthető belölle.

Valamivel kisebb csöveket hozott nekem, mint pl. a vörös lófogu fajták,de tényleg minden permetezés mentességet kibírt. :-))

Sajnos a hirdetésekben még szemenként árulják ezrekért...hmm ??, holott osztogatni kéne véleményem szerint ,akár az Úr vacsorát !

Bárkinek itt,adok bőségesen minden ellenszolgáltatás nélkül szívesen. csak szólni kell majd, hiszen jó időben vagyunk még.  ,-))

Nagyon sok sikert kívánok a kezdéshez és a babázáshoz is !!  :-))  Szív. üdv.

(vörös is van bőven)

Előzmény: bolero84 (10687)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.22 0 1 10687

Köszönjük mindenkinek!

Anna baba érkezése adta meg az indíttatást ,hogy indítsunk gazdaságot...itthon leszünk mindketten Annával...van elég földünk zöldségtermesztéshez...legelő is...péntek délelőtt hozták az új öntöző berendezést...szivattyút,csatlakozókat,szórókat...jövőhéten jönnek remélhetőleg trágyát szórni,szántani...

7500 m2 vetünk be...zömében cukkinit...azt el tudjuk helyben adni...előre szerződött összegért...azzal lehet kicsit előre számolni...a többi pedig konyhakerti növényekkel lesz...lehetőleg vegyszerek mellőzésével...eddig is madárbarát volt a tanya telek környéke...úgy is rendeztük eddig is...

Szóval a baba miatt van egy kicsit több önbizalmunk,meg reményünk is a jövőt illetően! :)

kotkoda 1 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10686

Szép reggelt mindenkinek !

 

Olyan  jó volt  olvasni  ezeket a szép és kedves mondatokat

Gratulálok én is  Anna babához, gyönyörű kislány

 

 

Előzmény: bolero84 (10678)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10685

"Aki egy kicsit jártas a mesék világában , az tudja, hogy jó anyák nem nagyon vannak a mesékben . Vagy már régen meghaltak, vagy rögtön a mese elején meghalnak, de azért a túlvilágról is segítik gyermeküket . Az apák viszont mindig ott vannak a gyerekek mellett, gondoskodnak róluk , ügyelnek arra , hogy meglegyen a hozományuk, segítenek megfelelő párt találni, mindig igyekeznek igazságosan dönteni . Az apa a mesében a tartás, a bizalom és biztonság hordozója, a törvény és kötelesség szimbóluma. A mesebeli apák felelősséget vállalnak nemcsak a kinti, de a "benti" birodalmakért is .

A való világ gyakorlata sajnos azt mutatja, hogy az "igazi" apák nem értik vagy nem akarják érteni a fenti értékek jelentőségét sem a saját, sem gyermekük életében. Amióta megszűnt a nagycsalád intézménye és minden generáció különél(het), elszakadt egy nagyon fontos családi láncszem, mégpedig a nagyszülő és unoka között. A nagyszülők nagyon sok olyan tudást, bölcsességet adtak az unokáknak, amit még ők is a szüleiktől , nagyszüleiktől kaptak és ezáltal biztonságban voltak a kis gyermeki világukban , ettől volt erejük küzdeni a kihívásokkal és elhitték , hogy mindenre képesek az életben .

A hirtelen jött szabadság aztán átcsapott szabadosságba és az igazán fontos dolgok háttérbe szorultak ; a szülők rohannak, kora reggeltől késő estig dolgoznak , szolgálják az anyagi világot. A gyerekek pedig vagy a TV , vagy a számítógép társaságában töltik a szabadidejüket és inkább energiát vesztenek, mint kapnak . Azt pedig mindenki ismeri a meséből , hogy erő nélkül nem lehet legyőzni a sárkányt.  A sárkány legyőzésének titka pedig ott van minden népmesében, csak el kell olvasni.

A népmesék hősei sem másoktól várják a megoldást , maguk néznek szembe a veszélyekkel : ha hallgatnak a szívükre és használják az eszüket , bármilyen nehézséget képesek legyőzni ."

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10684

" négy  gyermekünkből csak az egyik legyél te
  illatos , sűrű haj nőjön a fejére
  kócosan , mezítláb üljön fűbe , kőre
  színes ruhái legyenek s' fehér bőre
  ha játszótársai arcát hóba mossák
  fagyjon rá a józan , csillogó okosság
  ha tervei közül nem sikerül egy sem
  csukja be a szemét s hangosan nevessen
  négy gyermekünkből csak az egyik legyek én
  várjon sokat csöndben , sötétben, feketén
  és feszüljön meg , hogy el tudja oldani
  sapkája legyen és megkötött dolgai
  ha értelmét veszti néha egy ... egy szónak
  gondolja magát újragondolhatónak
  s ismerje az embert a csontokon , vázon
  és beszéljen róla , de ne magyarázzon
  mind a kettőnk legyen a harmadik gyermek
  hisz folyton a harmadik gyermekek nyernek
  egyszerű mosolya , egyszerű cipője
  egyszerűen ne érjen haza időre
  titkos kis álmait védje vastag paplan
  ő mondja el azt , ami elmondhatatlan
  ő mondja el azt , mit régen tudni kéne
  rá hallgatunk majd s ő hallgat a szívére
  a negyedik gyermekünk legyen furcsa , más
  hogy az amit elhiszünk, élünk, megcsalás
  minden mi bennünk bűn, mocsok , istenverő
  egyetlen lélekben , benne jöjjön elő
  legyen céltalan, lusta, trágár és pimasz
  ne érdekelje , csak üldözze az igaz
  féljünk, hogy belőle kitudjami válhat
  és szeressük őt úgy , mint a másik hármat "               Ha jól tudom Budai Zolka verse.. csodálatos !

Előzmény: bolero84 (10678)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10683

:-)) valóban kimondhatattlan áldott és jó érzés öregapjának lenni a kisunokának. Remélem megélhetem még jó egynéhányszor.  ,-))  Most majd a fiúkon lesz a sor.  :-))  Szív. üdv.

Előzmény: Törölt nick (10680)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.22 0 0 10682

Szia, kiválóan fogalmaztad meg a lényeget. üdv.

Előzmény: Xaxonos (10681)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10681
Tündér csepp baba. Gratulálok és én is minden jót kivánok Nektek! Hogy milyen 3 an élni? Hát majd megtudod ))) jó az biztos. Majd ha fogod az öledbe vagy majd totyog utánad mikor mész az állataidat nézegetni és elfog egy jó érzés hogy van kinek csinálnod amit csinálsz. A gyerek egy csoda majd meglátod. Üdv
Előzmény: bolero84 (10678)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10680

Aranyos versike!! :) én is irtam egy versikét, amikor az egyetlen unokàm megszületett, s jo messziröl végig izgultam a születését!! :)

Előzmény: MG Petimester (10677)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10679

Gratula, nagyon szép baba!! :)

Előzmény: bolero84 (10678)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10678

:)

 

Nem tudom még pontosan meghatározni az érzelmeimet...örülök,boldog vagyok,de nem tudom elképzelni,milyen lesz hárman élni mostantól...itthon várom őket,készülök...takarítok...rendezkedek...

:D

Előzmény: MG Petimester (10677)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10677

Nagyon friss az élmény
alighogy születtem
Anyukám s' apukám
írjatok helyettem
Ne sokat ,csak annyit
eggyel több a létszám
Hogyha szeretni kell
számítsatok énrám
Azért  ,
mert szerettek
jöttem a világra
Lettem új fénycsillag
szülők boldogsága
Szeressetek mindíg
ilyen szeretettel
A kincsetek vagyok
pici kincs, de ember..

Előzmény: bolero84 (10673)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.21 0 0 10676

:-)) Ez jó és szép tanács ! Nálunk is négy közös van,...+ 1 unoka.  xDD...   :-)) Minden óra így már értékes és gyönyörű. Én ezt így élem meg, ma már. üdv.

Előzmény: jakabszállási (10674)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 10675

:D

Köszi! Majd elviszem,ha nagyobb lesz,hozzád pávákat nézegetni! :)

Előzmény: jakabszállási (10674)
jakabszállási Creative Commons License 2015.03.20 0 0 10674

Gratulálok!!! Minimum 4-ig meg se álljatok!!!

Előzmény: bolero84 (10673)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.20 0 1 10673

Innye! Ehune!

Megszületett első gyermekünk, Anna!

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10672

Nem valoszinü!! :)

Előzmény: MG Petimester (10670)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10671

Szép!! hogy ennyi türelmük volt!! :) a 30- valahànyat màr én is megértem!! igaz nekem szorzoszàm is kell hozzà!! s az 5 éves kori baràtnöm, màr le is hagyott 1-el... :) ;)

Előzmény: MG Petimester (10669)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10670

u.i. Úgy olvastam, hogy a görögöknek van a leghoszabb himnuszuk. Valami 150-akárhány vers-szakos.. !  ...oO.. *.*

Gondolod, hogy bár melyik "odavalósi" el tudná énekelni, akár csak a közepéig ?? ...   xDD   :-))   üdv.

Előzmény: Törölt nick (10668)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.16 0 0 10669

Egy nagyon 'érdekes' adatot szeretnék elmondani: Bár csak "kismiskának" számítok a 30-akár hány házassági évemmel,de bevallom csodálattal szereztem tudomást arrol, hogy Sír Temulji  Narriman  és a felesége.. Lédy Narriman  86 évig voltak igazi házasok, ezzel ők így  a világrekorderek,szerintem.  :-)))...Mindketten 5 évesek voltak hajdanán , amikor összeházasodtak .  :-)) Szerintem szép történet ez is, ne adjuk fel !  xDDD.  üdv.



Előzmény: Törölt nick (10668)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 10668

Köszönöm! Èrdekes ezt a történetet még nem olvastam!! :) de mindig tanul az ember...

 

" 1848 - ban Petőfi erre a napra verset írt . Eredetileg úgy kezdte "Rajta magyar , hí a haza". Azt mondták neki : - ez nincs így jól. - A magyar csak úgy tud elindulni, ha talpra áll. Áthúzta a "rajta" szót és odaírta : "Talpra". "alpra magyar". S',... a nemzet talpra állt . "

Előzmény: MG Petimester (10666)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.15 0 0 10667

Ok-ok... köszi.  üdv.

Előzmény: csirkefogó69 (10665)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.15 0 0 10666

Kedves Topik társaim, áldott és békés napot kivánok mindanyiotoknak.

 

"...117 -éve ...ezt a napot mi magyarok tettük ünneppé . Nem örököltük , nem kaptuk , hanem teremtettük . Teljesen és tökéletesen a miénk . Akkor is a miénk volt , amikor el akarták tőlünk venni . Nem adtuk . Sem pecsovics kormányoknak , sem az oroszok bábjainak.

Nem adtuk , mert a mi ünnepünk az a mi szabadságunk. Amíg lesz magyar, addig lesz március 15-e. Amíg lesz március 15-e, addig lesz magyar szabadság.

1848 - ban Petőfi erre a napra verset írt . Eredetileg úgy kezdte "Rajta magyar , hí a haza". Azt mondták neki : - ez nincs így jól. - A magyar csak úgy tud elindulni, ha talpra áll. Áthúzta a "rajta" szót és odaírta : "Talpra". "alpra magyar". S',... a nemzet talpra állt . 

Március 15-e nem csak ünnep. Március 15 - e olyan nap, amit szeretünk .

Szeretjük március 15-ét , mert egyet jelent nekünk a szabadsággal . Amikor 1849-ben Szemere Bertalan megalakította kormányát , azt mondta : ".. - kormányom iránya demokráciai , respublicai  és forradalmi ".

- Szeretjük, mert számunkra vonzó  normákat teremtett . 1848 /49 jogokat, méltóságot és szabadságot adott . Az országnak függetlenséget , a népnek felelős kormányt , közteherviselést és sajtószabadságot .    parasztoknak jobbágyfelszabadítást , – igaz későn – a nemzetiségeknek törvényt . Mérce és minta (!) ...született. Ez volt az akkori  liberális áttörés .

Szeretjük, mert nemzeti színt teremtett. A pirosat , a fehéret , a zöldet . Azt ,... ami számunkra azóta is a magyarságot jelképezi . Akkor még tudták , hogy a színek mit jelentenek : a piros az erő , a fehér a hűség , a zöld a remény. Erő-hűség-remény... ezt választotta a magyarság saját eszményének . "

Szív. üdv. mindenkinek.

csirkefogó69 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 10665

Keressétek meg Gion Nándor: Sortűz egy fekete bivalyért c. művét. Érdekes olvasmány.

Előzmény: MG Petimester (10660)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2015.03.14 0 0 10664

Gratula!

Előzmény: bolero84 (10663)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 10663

6-án született reggelre 6 ,délutánra meg ezek heten...vietnámi cocák...

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.12 0 0 10662

:-)))

Előzmény: Törölt nick (10661)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 10661

Köszi! :) Jo kis történet!! :) egyböl de-zsà-vüm lett töle...

Előzmény: MG Petimester (10660)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.09 0 0 10660

Azt hiszem ez is Ő :Kányádi

" Jámbor állat a bivaly, s mi tagadás, lusta, de ha kell, a hegyet is helyéből elhúzza. Olyan erős és olyan nagyon igazságos, nincs az a ló, amelyik hívebb a gazdához. Letérdel, de a terüt cserben úgy sem hagyja; én mondom ezt nektek, a volt bivalyos gazda. Minden állatunk közül ő a legerősebb, mégsem írtak róla még soha bár egy verset. Medvét, lám, az emberek nagy ritkán ha látnak, s nem is nagyon hívei a találkozásnak, hacsak nem a rács mögött csücsül a jó medve, s mint egy szelíd barika, nincs megkezesítve. Mert ki merne, teszem azt, csak úgy kényre-kedvre bokrászgatni ott, ahol otthonos a medve? És ki merne, ugyan ki, ha szembe jön véle, ki merne egy jó nagyot húzni a medvére? Hát az állát s a nyakát meg ki vakargatná, mint egy jámbor bivalyét? És a medve hagyná? Mégis könyvek seregét írták a medvéről, s egy sort sem az állatok kedves négeréről. Pedig medve s bivaly közt van is hasonlóság, amíg kicsi a bivaly, bivalybocsnak mondják. S úgy is cammog a bivaly, mint valami medve, ringatózik, mintha csak hajón lépegetne… Hajón bizony, mintha a Föld nagy hajó volna, úgy lépeget a bivaly öreg matróz módra. De itt el kell mondanom, mit régóta sejtek: miért, hogy a bivalyok ringatózva lépnek. De térkép is kell ehhez, még inkább egy földgömb, tudnunk kell, hogy a bivaly először hol bömbölt, illetve hol rekkegett, és vajon mivégre? S hol sütötte le a nap ilyen feketére? Bizony messziről került a mi pocsolyánkba, csoda-e, ha billegő a bivaly járása? De ne vesztegessük a drága szót hiába, keressük csak, merre van Szumátra és Jáva. Ott a forró trópuson, az örökös nyárban, ott lebzsel a bivaly-ős a langy pocsolyában. Nemcsak lebzsel, húzza is az igát keményen, lépeget a rizsvetés tocsogó vizében. Tehát onnan jöhetett jó annakelőtte, trópusi nap melegét őrzi még a bőre. Azért olyan fekete, s nem azért, mert gyászol, mivel ilyen messzire került hazájától. Jó hazára lelt ő itt, kedvére valóra. Megszokta a telet is: jó istálló óvja. Hangja azért rekegő, mert ritkán használja, éppen ezért érthető, ha be van rozsdálva. S azért olyan billegő a bivaly járása, mert hajóval érkezett őkelme e tájra. És megszokta a hajón a tengerész-járást, és elhagyni lusta ő mindenegy szokását. Így sejtem én, ez lehet járásának titka, bár ezt eddig senki még róla le nem írta. Én sem veszek mérget rá, hogy így van s nem másképp, de megtudnám, hogyha én Szumátrában járnék."

Előzmény: Törölt nick (10658)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.09 0 0 10659

:-))) Örülök ha örömet okozott.  üdv.

Előzmény: Törölt nick (10658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!