A nagy büdös magyar gyülekezési szabadság telehugyozta az unokám három hónapos életét.
Ma a vidéken élő srácaim szelektiv hulladékgyüjtője elé egy cigányasszony ráontotta a mocskát. A lányom ezt kikérte magának. Az asszony előávett egy kalapácsot és megfenyegette a gyermekemet és a 2 és fél éves unokámat.
Mivel a rendőrség nem tehet semmit a vejem a Magyar Gárdához fordul.
Elköszöntem gyerekek,de ez a kis magyar abszurd miatt visszatértem ,és felteszem nektek ezt a kérdést: rágódjatok rajta,mert ez a két történet a kezdet és egyben a vég is.
Vitatkkozzatok ezen: hová vezethet ez?
És mi a teendő?
Magyarországon is nagy az isten állatkertje,de Hála az Urnak (még) nincsenek nácik.
A kérdésem egyszerü, és merőben politikamentes,még akkor is,ha a gyülekezési jog,meg a szólásszabadság rendszerint politikai véleménnyilvánitásról (is) szól.
Mintha valami kalapácsos fenyegetésről is tettél volna említést, ha jól emléxem. Mert ugye lehetséges, hogy a sima szemetelésre nem horgadnak fel eléggé ezek a hülye nácik.
Ezt a topikot azért nyitottam - igaz tényleg a véletlen müve a két eset,de nagyonis jellemző - ,hogy ülepszerető-imádó politikai meggondolás nélkül:
csak ugy egyszerüen végiggondoljátok:
l./ meddig terjed az egyén szabadsága?
2./ meddig lehet menni a "politikai igazság" ösvényén anélkül,hogy mások életét ne veszélyeztessük,mert ha megölöd,kikészited a csecsemőket(jövőt), mire ugrálsz te ottan idétlenül,hugyosan,sőt szánalmasan.
3./ Mivel rácuppantatok arra,hogy az élelmiszert ledobó nő cigány volt,rendben: Mi a teendő,hogy soha,senki emberfia ne tegyen ilyet?
(Megjegyzem ismételten,hogy a magyarok is vitték oda a szemetet,de sumák módon éjszaka, igy másnap teljes erkölcsi magasságról mondhatták,hogy milyen csuf féreg az,aki csak ugy telibe önti a szart.)
Ámbár! Otthon sem szartál az asztalra,nem azért mert a törvény lesujtott volna rád,hanem lesajnáltak volna.Na jó édesanyád is alkalmazot volna némi retorziót.
A gyülekezési jogszabályok nem változtak. Sajnos. A mások orra alá szemetelésre vonatkozó szabályok sem változtak,mert egyidős az az emberiséggel.
Mindkettő gátlástalan,primitiv magatartás.
Sőt mindkettő egyként erkölcstelen.
Ha kimégy az utcára,nem köphetsz és hugyozhatsz le mindenkit, nem üvölthetsz a fülébe 24 órán át,mert ez embertelen,erkölcstelen és ha a jog nem is egyértelmü,minimum,jogal való visszaélés.
Szép dolog a szeméttől megszabadulni,de nem ugy,hogy mások orra alá öntjük.
Szép dolog a politikai állásfoglalás,tüntetés,de nem ugy,hogy a környéken lakók éjszakai nyugodalmát hónapokon át lehetetlenné tesszük.
Ehhez nem kell sem jogásznak,sem erkölcssősznek lenni,hanem egyszerüen embernek.
Ez a vita tárgya gyerekek,ha egyáltalán lehet vitatkozni a fenti megállapitásokkal.
Amikor volt az ablak alá hugyozás még más jogi szabályozása volt a gyülekezésnek mint most..
Ezt kihasználva akár az idők végezetéig is lehetett volna ott"demonstrálni"..
Azóta ezt megváltoztatták tehát most már nyugodtan szívhatja a kicsi a pisimentes ámde szmogos levegőt...
A szemetelés meg tilos közterületen...az hogy ezt mennyire veszi keményen az adott önkormányzat az más kérdés..Szekszárdon pl egy csikkért kimérnek sokezres bírságokat..Fordulj önkormányzati képviselődhöz hogy vegyék a szemetelést komolyabban...
Mindkettő jogi és nem erkölcsi kategória..
Erkölcsi(szubjektív) alapon egyik sem elítélhető..
Ill megteheted de ne lepődj meg azon ha kinevetnek miatta...
1.,a szófosó gyülekezet a mai napig ott van ha nem verik ki erőszakkal az ablakod alól mert joga volt ott lenni...(amennyiben zavar kéretik fordulj a képviselődhöz hogy csináljon a pénzedért új gyülekezési törvényt) mert egy jogállam a jog és nem az szubjektív erkölcsi ítéletek mentén működik..
2.,A szemeteléshez nem volt joga a cigányasszonynak-sőt törvényt is sértett vele talán-szabályt biztosan...Az meg a Budapesten uralkodó remek közbiztonságnak köszönhetitek hogy élve megúsztátok..Ennél sokkal kevesebbért égetnek el szurkálnak halálra embereket Borsodban..
Amiről beszélni szeretnél az erkölcs meg a többi..
Asszem pont a buzis topikban beszéltünk arról hogy ha mindenféle jogokra hívatkozva romboljuk régi-jól bevált(?)-erkölcsi szabályainkat az csakis újabb győzelmek mentén elképzelhető..
Egy új rendszer ugyanis csakis a régi elbontása után képzelhető el..
Sajnos a te meg az én életem(pedig és sokkal fiatalabb vok)erre fog rámenni...
Aztán néha egyetértünk néha meg kiröhögjük egymást miközben hőbörgünk az épp aktuális erkölcsi szabályozók léte nemléte miatt
Én sem irigylem az öregemet. Te persze irigyelheted,ha pl. ő minden reggel meleg villásreggelit kap,no meg szeretetet,csak ugy természetesen.
De komolyra forditva szót:
Ebben a topikban arról kellene vitatkozni pl.hogy mennyivel különbb a két eset:
l./ A szófosó gyülekezők hónapokig gajdoltak,örjöngtek a néhány hónapos unokám ablaka alatt,mert ugy érezték,nekik erre joguk van.
2./ Az akárki(történetesen cigányasszony) a gyerek ablakától 3 méterre lévő szelektiv hulladékgyüjtő mellé öntötte az élelmiszer-maradékokat, mert ugy éezte,hogy erre neki joga van.
Külön felhivtam a figyelmet,hogy ez közvetlenül nem politikai kérdés,tehát Orbán_Gyurcsány szeretete-utálata mellőzendő. Erről ugyanis egyik politikus sem tehet,ezekról mi, emberek tehetünk.
Tehát: meddig terjedhet az egyes ember(csoport,izé) szabadsága?
Nagyanyám okos asszony volt, okosabb,mint mi valaha lehetünk. Sokat megélt és megtanulta: lehet gyujtogatni,csak a mi szalmakazlunk is leég.
A korral meg miért sértettél volna meg? Sőt az is lehet hogy tök lökött vagyok. Az uram szerint ez egészen biztos,hisz szerinte vénségemre egy laptoppal beszélgetek,legalábbis akkora hatásfokkal,mintha egy ultramodern falra hánynám a felesborsót.
Az öreg és a tapasztalt szó, nem mindig kapcsolódik egymáshoz. Ha ezzel megsértettelek, elnézést kérek, de a kor és az értelem, nem egyenes arányosan növekszik.
Sem én, sem te nem vagyunk olyan öregek és tapasztaltak,mint a nagymutter(akit sért a mutter szó kapja be!Bocsi.) volt. A véleménye igy legalábis figyelemreméltó.
Ezt régen ugy mondták: rebbellis a magyar,a maga erejibül is falnak tud a' menni, mint a felajzott bakkecske,nem kell ahho' nékik segitség.
Bolond nép vagyunk mink - folytatta a két világháborut,meg 56-ot is végigélő nagyanyám -,de igen szerethető fajzat, a rossznyavaja törjön ki minden megveszekedett, gyútogatgó bolondot! Ha a magyar, nagy rebbelliójában felhág a saját szalmakazlára,oszt maga alá gyút, visit mint a husvéti malac, istent,meg a cudar világot szidalmazva feszt.Igy leszen a rebellióból ribillió. (Amikor nagyanyám mesélt, a kisbátyám mindig kapott egy jelképes "taknyán-tenyerölést",mert igen szeretett a gyufával játszadozni.)
Szép szám. Ezekkel és dolgokkal kéne elindulni a "jövőbe, hogy ne legyenek 10-év mulva is ott" ahol most vannak. Volt rá 600-évük. És ahogy most kinéz, nem lesz még 60-sem, ha így marad.
Nem ők kezdték, nem ők kezdték. A probléma régi keletű. Elindult annak idején egy hógolyó a hegyről és most nyakunkon a lavina.
Halott-e valaki akármelyik c. vezetőtől olyan nyilatkozatot, hogy "Igen, nekünk is oda kell állnunk a drávapiski és a többi polgármester mellé, hogy segítsünk az uzsorások elleni harcban? Mert én nem emlékszem. Mi volt a múltkor is a piricsei esettel kapcsolatban? Habzó szájjal nácizott mind, aztán úgy néz ki, hogy akár uzsorás leszámolás is lehet a háttérben a jelenlegi állás szerint. Utána kolorbi lesunyított füllel elkezd szegények bankjáról és társairól hadoválni. És ilyenkor ne legyen az embernek kedve egy jó nagyot köpni...
Ha emlékezetem nem csal, akkor ezt még 1999-ben mondta. Azóta sem fogadták meg a tanácsát. Ezt nanoabc-nek is írom, Kolompár Orbánnal és társaival kapcsolatban.
Sajnos Ő már nem tehet semmit. :-(
"Elhunyt Lakatos Menyhért 2007. augusztus 21. 11:35
FigyelőNet, MTI
Életének 82. évében, elhunyt kedden Budapesten Lakatos Menyhért író – tudatta a Magyar Írószövetség az MTI-vel."