Keresés

Részletes keresés

BorJan47 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 88

Részt vesz-e valaki a febr . 28.-án, Miamiból induló, MSC Divina  11 éjszakás hajóuton.

Először veszünk részt (6fő) Karib tengeri utazáson, szívesen vennénk bármilyen információt, javaslatot.

Ez lesz a 7. hajóutunk, az előző 6 mindegyike Földközi tengeri volt

aurumhu Creative Commons License 2019.10.28 0 0 87

Kicsit marketing lesz, de erősen témába vágó.

 

Idén télen, december közepétől a Karib-tengeren vitorlázom 8(10) fős katamaránnal. Fő útvonal Martinique és Guadeluope között, túránként váltott irányban. Ha igazán meg akarjátok ismerni a környéket, nem hotelban kell lakni 10 napot, hanem vitorlázni egy-, vagy még inkább két hetet!

 

Akit érdekel, keressen meg részletekért, vagy lessen rá a facse oldalamra: https://www.facebook.com/captainaurum/

 

A szigetekre eljutni legkönnyebben Budapestről Air France járatával egy párizsi átszállással lehet, vagy költségoptimális módon a Crossair vagy Air Caribes közvetlen low cost járataival Párizsból, ahová szintén low cost lehet eljutni Budapestről.

andrics Creative Commons License 2019.09.20 0 0 86

Ha valaki járt már jamaicán szívesen vennék beszámolót. Januárban készülök oda a családommal utazási irodával. Szinte sehol semmi vélemény nincs. Előre is köszi.

coupe77 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 85

Sziasztok.

St Martin szigetének melyik felére érdemes foglalni szállást?

mutuka Creative Commons License 2019.06.23 0 0 84

Tavaly Guadeloupe-n voltam 10 napot egy hasonló LEVEL akcióban,  jövő tavasz pedig Martinique lesz. Enniyért rettenet jó ár, még ha hozzáadjuk Párizst, esetleges párizsi szállást, meg a feladtott csomagot is :D A 10 nap kevés volt, még 10-et simán el tudtam volna tölteni ott! Rengeteg program, túralehetőség- vulkán, vízesések és csoda strandok! Van komp, meg repülő sem vészesen drágán a szigetek között, de szerintem nem érdemes annyit belezsúfolni. Autó mindenképp kell! Van busz, de ritka, és nehéz eligazodni, és lassú.

Előzmény: StockHolmi (78)
Rencsimano Creative Commons License 2019.06.18 0 0 83

Sziasztok!

 

 

Esetleg valaki, aki kepben van Martinique-kel kapcsolatban. Julius vege es augusztus idojaras szempontjabol milyen? Hurrikan miatt erdekelne. :)

suirebit Creative Commons License 2019.06.14 0 0 82

köszi, jó is lenne ha vasárnap nem lenne zárva, viszont ezen elindúlva találtam:

https://www.rentiles.fr/location-vehicule-aeroport-guadeloupe.html

Előzmény: Jack35 (81)
Jack35 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 81

Helyi cég Heliconia a neve  www.heliconialocation.fr  126 EUR/ 14 nap + 3 EUR/ nap full biztosítás  Hyundai I20 autó.

Előzmény: suirebit (80)
suirebit Creative Commons License 2019.06.14 0 0 80

bérelt autó : mit foglaltál? milyen feltételekkel ?

Előzmény: Jack35 (79)
Jack35 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 79

Tavaly voltunk Martinique-n, és vasárnap indulunk a Level-lel Guadeloupe-ra.. Bármelyik sziget csodálatos. Busz nincs, csak bérelt autó.

Előzmény: StockHolmi (78)
StockHolmi Creative Commons License 2019.06.13 0 0 78

Sziasztok!

A LEVEL társaságnak hála a Karib-szigetek is elérhetők lettek fapados repülőtársasággal. A héten akadtam rá a LEVEL szülinapi akciójára, amiben 143 €-ért kínáltak Párizsból Martiniqe-re és Guadeloupe-ra, retúr jegyet: https://www.flynous.com/level-promo-code/ Ma végigpörgetve a legolcsóbb jegyeket, akció nélkül is 216 €-ért el lehet jutni oda-vissza mindkét szigetre, ami így is elég csábítóan olcsó :) 

Valaki volt mostanában Martiniqe-en és Guadeloupe-on? Ha választani kellene, melyiket javasolnátok inkább a kettő közül? Mik a tapasztalataitok? (látnivalók, kaja, szállás, buszközlekedés, minden hasznos infót szívesen veszek :) 

A két francia szigeten kívül volt valaki a szomszédos szigetországokban (Dominikai Közösség, Saint Lucia)? Érdemes lenne egy/pár napra átkompozni? A szigetek közötti kompokról van valakinek tapasztalata? 

Köszi előre is a válaszokat! 

Jack35 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 77

Nem baj, hátha valakinek fontos infót tartalmaz :))

Előzmény: Laci v (76)
Laci v Creative Commons License 2019.01.03 0 0 76

Öt éves kérdésre válaszoltál.

Jack35 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 75

Októberben voltunk 2 hétig. St Anne-ban laktunk, szuper part semmi hullám. Képeslapra való.....:)) Önnáló villa nem olcsó, mi apartmanban voltunk ahol volt úszómedence. De érdekes, mi a 2 hét alatt egyik parton se láttunk hullámokat......Kérdezz bátran ami érdekel. Az éttermek és a boltokban az árak kb 2x drágábbak mint párizsban.Nézegess hipermarket weboldalakat( Carrefour,Leaderprice stb). Étteremben  1 nagy languszta 2 személyre 50 EUR. Vannak olcsóbb gyorskajáldák (helyi lángos-burger a neve bokit) kb 4-5 EUR attól függ mit kérsz bele. A legolcsóbb éttermi étkezés a meki és burgerking, már aki bírja.

Előzmény: katissza (72)
itsme1 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 74

Karib-tengeri hajóútra készülsz? Biztos találsz néhány hasznos dolgot, a blogomban, amiről még nem olvastál.

Nincs mellébeszélés, nincs ömlengés, csak a kendőzetlen valóság: FIKATOURS

egerszegi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 73

Inkabb ide irnek, ez masoknak is jol johet.

 

Mi Petite Anse-on laktunk, La Diamant mellett. Gyonyoru kornyek, de strandolni La Diamant NEM JO. Egyszer mentunk oda a strandra mert nagyon tetszettek az oriasi hullamok (siman kidobnak a partra akkorak), de alig van mellette normalis part es uszni teljesen eselytelen.

 

Nekem a legjobban Sainte Anne kornyeke tetszett strandolni, ugyanakkor az kevesbe nyugis (nem annyira eldugott) - ugye ezek a dolgok egyutt jarnak, ami jo oda tobben is mennek.

 

Ha ejszakai eletet akartok meg nyuzsgest, akkor Toris Islets valo nektek. A keleti part nagyon szep, de az az ocean feloli oldal, megint csak nem idealis strandolni.

 

Az autoberles dragabb mint Parizsban, a kaja kb annyi.

Előzmény: katissza (72)
katissza Creative Commons License 2013.11.25 0 0 72

Sziasztok! Februárban utazunk Martiniquera a párommal 2 hétre, repjegy mar megvan, autót bereltumk, kis tengerparti villát keresünk eppen, de nem tudunk dönteni melyik városban. Nekem La Diamand nagyon szimpatikus. Beszámolót vagy tapasztalatokat tud nekem valaki írni? Tényleg olyan drága minden mint Párizsban? Köszönöm előre is, légyszi aki tud ide írjon: szilkame@gmail.com 

Iapa Creative Commons License 2013.02.18 0 0 71

Kedves Ramona13!

 

Ha nem jártál akkor ne mondj semmit az ottani helyzetekről. Amiről Te beszélsz, hogy élnek ott családok is, az igaz, de esetek nagy százalékában a bíztonsági zónán belül, mert ez sok településen belül van. Ezt úgy kell elképzelni, hogy őrökkel védett lakóparkok.

Abban teljesen igazad van, hogy a túravezető nem engedi elmenni egyedűl a turistát. Ez nem csak pénz kérdés, hanem főleg bíztonsági is.

 

Kérlek, ha nem tudsz valami személyes élményt leírni egy országról akkor inkább halgassál, mert jelenleg fals információkkal bombázod ezeket a helyeket.

 

Nem tudom, feltünt-e, hogy akik itt írtak azok utazni és nem letelepedni akartak?

 

Kérlek költözzél el már valahova és onnan írjál okos dolgokat. MOndjuk a Zöldfoki szigeteken is csak úgy özönlöttek a kérdésedre a válaszok. Neked ez nem tűnik fel?

Előzmény: Törölt nick (70)
egerszegi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 69

Annyira nem durva az elzaras, van itt egy Dominika forum, ott irogat 1-2 magyar hogy ok szrveznek ott utakat, a honlapjuk alapjan egesz jo is...csak azt nem ajanljak hogy elindulj egyedul. Marmint nemcsak ok, hanem senki.

 

En sokat filoztam, hogy ugy bevallaljuk-e, de ha csak negyunknek kerek soknapos korutatl utat az nagyon draga, a tapasztalat meg azt mutatja hogy sokfos tarsasaghoz nem szeretunk alkalmazkodni, mert mi mast keresunk.

Előzmény: Bogyó 2 (68)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 68

:-) Hasonlóan vagyok, nem is vonz Dominika. De arról nem tudtam, hogy a kerítésen túl ilyen durva a helyzet. Az ilyen helyek eleve taszítanak, ahol így el van az ember szeparálva a lakosságtól, s üvegkalitkában csak a tájat láthatja. Mégha ez önkéntes, de kényszerű elkülönülés is.

Előzmény: egerszegi (67)
egerszegi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 67

Dominika valoban altalaban a legolcsobb, oda megy a legtobb minden. Viszont nagyon nem ajanlja senki azt, hogy ott elindulj egyedul autot berelni es kirandulgatni, legalabbis amikor en ezt szerettem volna lebeszeltek. Ugyanakkor megfizetheto aru jo szallodak vannak boven, es szervezett kirandulasok is. Csak en azt nem szeretem...

Előzmény: Bogyó 2 (66)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 66

Pl. most ilyeneket láttam itt:

 

http://www.corsairfly.com/?ectrans=1

 

Punta Cana 699 euro.

Előzmény: egerszegi (65)
egerszegi Creative Commons License 2012.05.20 0 0 65

hat vagy valmi nem stimmel itt, vagy nagyon valsag volt akkor, es azert volt ennyiert jegy. Tavaly egyszer volt 280 EUR kozottt jegy, de par hettel elotte, es csak egy adott idopontra. Valami hiper akcionak hirdettek, es nagyon keves is volt - ha jol emlekszem majusi jegy volt, es egyik het szerdatol kovetkezo csutortokig, vagy vmi ilyesmi.. Amugy ez a 600-1000 kozotti ar az ami jatszik ott.

 

De oszten remelem hogy tevedek, ha barmit talalsz 700 alatt akkor irj, mert sok sziget van a kornyeken ahol meg nem jartunk, ugyhogy visszamennenk!

 

 

Hepa A es B oltast mi beadattuk az egesz csaladnak, rengeteget utazunk, egyszeruen csak nyugisabb. Mas nem kell, malaria nincs ott arrra se kell gyogyszer. Illetve igyekszunk tetanuszt aktalisan tartai, ez szerintem ugyis alap.

 

Mi egy darab meduzat se lattunk, pedig nezelodtunk rendesen lefele, bar ez ugye elvileg szezonalis dolog. Semmi extra rovarrol/kigyorol nem tudok. Igazabol semmi veszelyes dolog nem merult fel.

Előzmény: Bogyó 2 (64)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64

Innen gondoltam az olcsó repülőjegyet!

 

http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/3051?req=elmenybeszamolok%2F3051

 

"Air Caraibes 1,5 hónappal indulás előtt (mivel dec. 15, azaz a főszezon kezdete előtt akarunk utazni és visszatérni) ORY-PTP oda-vissza mindennel kb. 80e HUF/fő. Repül még CorsairFly vagy AirFrance is Párizs Orlyról. Odáig EasyJet-et érdemes választani Budapestről, 1 feladós csomaggal körülbelül 20e HUF/fő oda-vissza."

 

zöldmandula néven írt az egzotikus helyek szigetek!! topicba, ott a 38-as hozzászólásában 45 ezres jegyet is említ 2009-ben!

 

Ha konkrétabb lesz a dolog, majd rákérdezek a programlehetőségekre, annyit eléget tudok, hogy érdekesnek és mégis viszonylag biztonságosnak gondoljam a szigetet, s átnézve a többi karibi szigetet, egyértelműen ezt tartom ár/érték/biztonság szempontjából a legjobbnak, pl. Haitiről eléggé nyomasztó dolgokat hallani.

Annyit kérdeznék még, hogy védőoltásokat szükséges-e felvenni, mi Maldívon nem vettünk fel semmit, de voltak angolok akik malária gyógyszert szedtek, igaz előtte Srí Lankán jártak, ahol ugyan mi is eltöltöttünk egy napot, de nem a dzsungelben csak Colombóban egy kényszerű átszállási várakozás miatt.

(Itt is benne van, hogy Martinique-on is eltöltsön egy vagy fél napot az ember.)

Szóval, kell-e valami egészségügyi kockázattal számolni, akár hepatítisz elleni oltás ajánlott-e, illetve a túrák során kell-e tartani valamilyen veszélyes állattól, vannak-e rovarok, kígyók stb., amelyek gondot okozhatnak, az óceán mennyire medúzás?

Maldívon a kőhalakra kellett vigyázni, bár én egyet se láttam csak egy nagy tüskésrája húzott el párszor alattunk, ami szegény Steve Irwine-t is megölte, de az kivételes eset volt, a rája alapvetően veszélytelen, ha békén hagyják. Nem is olvastam semmi ilyesmit, cápák csak kicsik voltak, de azért kiváncsi vagyok, hogy mit tapasztaltatok.

Előzmény: egerszegi (63)
egerszegi Creative Commons License 2012.05.18 0 0 63

Jol szamolsz, de feltetelezve hogy idoben foglalsz nagyon (min fel ev, inkabb 9 honap), es apartman megfelel, illetve kis auto.

 

Repjegyet sose fogsz kapni 1 evnel elobbre, nem aruljak.Illetve ha gyerekek nelkul mentek akkor el tudjatok kerulni az iskolaszuneti heteket, azokra a hetekre siman 1,5-szeres az ar.....En sokaig kerestem tavaly, a baj az volt hogy fix datumra, ami pont ott is iskolaszunet, es tenyleg 950 volt a legkedvezobb...100e ft alatt szerintem nem is volt jegy sose...legfeljebb 30 eve, Kubaba.

 

Komp az draga,ugy megy, hogy egy jarat indul Guadeloupe-rol, megall Dominikan, aztan Martinique-on, es vegul Santa Luciara erkezik. Es persze vissza. Hetente 4-6 jarat megy, attol fugg mennyire van szezon. Ugyanannyi a jegy, barhonnan mesz barhova, ha jol emlekszem olyan 70 Eur/fo. kb 2-2,5 ora egy utszakasz, ugyhogy G-M az vagy 4,5 ora.Keress ra az Express des Iles-re. Siman raertek megvenni a jegyet ott, foszezonban is van par napra elore biztosan.

 

Ezen kivul komp csak Guadeloupe sajat szigeteire megy(Marie Galante, Les Saintes, meg volt megegy csak nem jut eszembe...).

 

Mi elegge sokat elkoltottunk belepojegyekre (van 1-2 jo park, botanikus kert, ilyesmik). Ugye 4-en voltunk, egy ilyen alkalom siman 50-80 EUR. Illetve kajakoztunk tobbszor, es az se olcso, nagyon jo buli a Mangrove tura(fel nap, 4 fore ~150), aztan amentunk a Galambok szigetere is snorkeni kajakkal (20/fo) illetve Les Saintes-re atkompoztunk es nekik voltak atlatszo kajakjaik, azt muszaj volt kiprobalni. A kikotoben meg elsullyedt hajo is volt.

 

Kaja az DRAGA. Mi leginkabb onellatok voltunk, de ugy se olcso. Nem durvan, de azert ha allandoan 2-3 euroert veszel uditot, osszeadodik.

 

Mas koltseg szerintem nincs, ugyse szuvenirekert megy az ember.

 

Előzmény: Bogyó 2 (62)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 62

Szóval a hurrikánok!

 

Na, majd utánajárok a dolognak. Egyszer voltam a Maldív-szigeteken, ott is pont a május-június kockázatosabb és olcsóbb a monszun miatt.

Mi is kirándulni szeretnénk, ezért is tetszik Guadalopue. Ha tengerpart, akkor előbb-utóbb úgyis vízalatti nézelődés vagy pecázás a vége, kivéve, ha gyerekekkel megyünk, de most nem így lenne. Én is nézelődtem, s találtam nagyon jó árú bungalókat, a repülőjegynek kellene akkor utánajárni, nem tudom, hogy hova lettek a 100 ezer Ft alatti jegyek, de ahogy írod, lehet, hogy visszasírom a 170-eset is. De egyelőre utánanézve jövő áprilisig minden hónapban találtam ilyen árban. Utána nem, de lehet, hogy az még túl sokára van, s majd lejjebb megy az is. 1 év, azaz május után nem is lehet még foglalni. De 210-ért akkor is van.

 

Annyit szeretnék kérdezni, hogy milyen kiadások merülhetnek még fel, jól kalkulálok-e két főre egy hétre

 

Repülőjegy 1400 Eu

szállás          400 Eu

Autóbérlés    300 Eu

 

Nyilván étkezés, biztosítás, de van-e még ezenkívül valami számottevő költség? Ja, és mennyi egy retúrkompjegy Martinique-ra?

Dominikára és Antiguára is át lehet menni tudomásom szerint, lehet, hogy inkább ide mennék. Martiniqu-on amúgyis megáll a repülő oda vagy vissza, van amikor egy teljes napot kell várni, s akkor oda is ki lehet ugrani a váróból.

 

Köszi az eddigi infókat is!

egerszegi Creative Commons License 2012.05.17 0 0 61

Repjegyarakrol meg annyit, hogy Aruba, Bonaire, Curacao harmasra neha van jo (700 EUR koruli) jegy KLM-el, illetve szezonon kivul szerdatol szerdaig lattam mar 629-ert Europa-Curacao-t hirdetni nem is regen.

 

Valamint sokan nem nezik meg, mert automatikusan nem hozza fel a rendszer, de olcsobb lehet elrepuni Atlantaba, es onnan lemenni delre. Mi igy csinaltuk, 2 eve Deltaval, es a 2 ejszakai Atlantai szallassal egyutt is nyertunk vele 4-en 400EUR-t. Amit jolesoen elkoltottunk hazafele amikor ottaludtunk Atlantaban, mert nagyon erdemes ugye UA-ban vasarolni;)

 

egerszegi Creative Commons License 2012.05.17 0 0 60

Szia, a norvegias topicban irtad hogy Martinique es Guadeloupe is az opcioitok kozott van.

 

Mi februarban mentunk a karneval alatt, abszolut foszezon, raadasul mindenkepp szombattol szombatig akartunk menni. 950 EUR alatt nem volt Air Caraibes jegy se, vegul bealdoztam az osszes AF merfoldemet es veluk mentunk, igy csak adot kellett fizetni, bar az is 1400 EUR volt Parizsbol negy fore. Oda meg vonattal mentunk (Munchenben lakunk).

 

Mi vegul mindket helyen aparmanban laktunk, es nagyon nem bantuk meg. Szuper jo fejek a helyiek, pedig tenyleg 5 szot ha tudok franciaul, a csalad tobbi resze meg annyit se. Az emlitett foszezonban Guadeloupe-n 50 EUR volt egy ketszobas full felszerelt apartman, kocsival 5 percre a tengertol, M-on pdig 80, de ez gyalog volt 5 perc a viztol. Mindket helyen bereltunk autot, G-on talatunk egy pekseget akik berbeadnak 5 autot is, ott 30 eur volt egy napra, kicsit rozsdas itt-ott, de birta a hegyeket is. M-on pedig a Budget-nel bereltunk, az 70 EUR/nap volt.

 

10 napot voltunk G-on, es kb ennyi is kellett hogy mindent megnezzunk. Mi nem birunk egy napot fekudni a homokban, gyakorlatilag minden nap kirandultunk, es G-on boven van erre lehetoseg. Es persze azert 2-3 ora strandolas is belefert egy nap kivetelevel , mindig. M-ra maradt 5 nap, hajoval mentunk at, 4 ora, kibirhato, meg latod Dominikat a vizrol. Igazabol meg egy nap erre jo lett volna, de nem bantuk hogy nem jottunk el G-rol korabban. Igazabol a fo ok az volt, hogy keson (3 honappal elotte..) kerestunk szallast es egyszeruen nem volt a karneval fo hetvegejere mar semmi M-on 300 EUR/ej alatt.

 

Ha erdekelnek reszletek hol mit erdemes megnezni, csak irj.

 

Annyi meg fontos, hogy majus-szeptember kozott en nagyon nem mennek, oriasi lutri, hogy jon-e egy hurrikan....mert ugye ez a szezonjuk. Par evente beesik egy nagyobb, de a kisebb se jo, mert jo par napos esot hoz. Ezert olcsok most a repjegyek.

Előzmény: Bogyó 2 (59)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 59

170 ezer Ft körül vannak jegyek Párizsból. Ez nincs 600 euró.

 

Tripsta.hu-n találtam, de 700 eu körüli 200 ezerért szinte mindenhol van, air France-os járatok is, de az Air Caraibes a leggyakoribb meg a Corsairfly.

 

Sajnos az egyik útleírásban írtak, amiszerint 80 meg 45 ezer Ft körül van jegy, mert, hogy Franciaországon belül vagyunk, azaz néha bőven 300 eu alatt, valószínűleg már a múlté, legalábbis én megközelítőleg se találtam ilyet.

De lehet, hogy valaki tud különleges fogásokat. Ugyanakkor még mindig jelentősen olcsóbb, mint a többi karibi szigetre elutazni, ott 800 eu alatt nem találtam jegyet.

olgicska79 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 58

Sziasztok!

Láttam, nem túl aktív a topik, de azért próbálkozok.

Trinidadról van vkinek infója? Lenne ott (Port-of-Spain-ben) egy meló a páromnak, csak hallottunk egy-két nem túl jó hírt a helyről (bűnözés, kijárási tilalom, stb.).

Vízum is érdekelne (nekem), hogy hogyan működik, meddig érvényes.

Köszi, ha válaszoltok.

O.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!