Keresés

Részletes keresés

Detonátor Creative Commons License 2009.11.05 0 0 267
Azt nem tudom, hogy ő "fél" vagy "egész" rendőr volt-e:
Saját rokonának falazott a nagykanizsai törzsőrmester!
"Bogdán Miklós (37) és Orsós Zoltán (30) ellen a zalaegerszegi nyomozó ügyészség emelt vádat folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés, valamint bűnpártolás miatt. Orsós ugyanis a nagykanizsai rendőrkapitányság járőralosztályán szolgált őrmesterként és a vád szerint távoli rokonát, Bogdán Miklóst segítette információval többször is."
Detonátor Creative Commons License 2008.12.10 0 0 266
ninive_8 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 265

nem félrensőrök lesznek ezek, hanem rohamosztagosok...

 

a gyurcsányi ss szervezés alatt van már.....

pindiy Creative Commons License 2008.09.28 0 0 264
Ezt már nem birja ki a rendörség....el köll menni löszert venni a géppuskába....
Előzmény: ghoezeke mate (263)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.09.28 0 0 263
Csaknem kilenc milliárd forinttal csökkenhet jövőre a rendőrség támogatása - írja a Világgazdaság. A lap birtokába került dokumentumok szerint a dologi- és a személyi juttatásokra fordítható keret is csökken.

Bírom ebben a kormányban, hogy nagy hangon meghirdet valami hatalmasságot, a gyakorlatban pedig homlokegyenest ellene dolgozik.

(Bár, kis rosszmájúsággal, alacsonyabb képzettségű és pályakezdő rendőrökből többet tarthatnak. A legolcsóbb az osztrák utak melletti plakátrendőr.)
ninive_8 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 262

az ötletet már bencze csicskus is magáévá tette...

 

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=OnlineCikk.asp&ArticleID=1100250

 

Megemlítette azt is, hogy átalakítják képzési rendszerüket, kinyitják a kapukat azok számára is, akik alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkeznek. A főkapitány reményei szerint azzal, hogy érettségi nélkül, szakmunkás képesítéssel is lehetne felvételizni a rendőrségre, megnyílna a lehetőség a hátrányos helyzetű emberek, főleg a romák számára. Véleménye szerint, ha több roma kerülne a testülethez, akkor az esetleges konfliktusokat is könnyebben tudnák kezelni. Bencze József azt mondta, ezt a programot Borsod-Abaúj-Zemplén megyében még az idén elindítják.

 

akkor b+ huligánokat is vegyetek fel a testületbe, hogy a foci meccsek balhéit könnyebben kezelhessék...

Előzmény: vizivárosi puma (-)
freyya Creative Commons License 2008.08.22 0 0 261
Milyen az a félrendőr? Netán szfinx vagy esetleg sellő? Mi a másik fele?
MrJones Creative Commons License 2008.08.22 0 0 260
"Ha nem is ennyire drasztikusan, de az USA-ban dívó harmadik már életfogytos szabály nekem pl. szimpatikus."

Lehet, hogy szimpatikus, de asszem azon kívül, hogy az egy főre eső sittesek számában élenjárnak, még az "aktívok" számában is.
Előzmény: BENTA (252)
MrJones Creative Commons License 2008.08.22 0 0 259
"Ez nem igaz. Vannak, akik úgy járnak ki-be a sittre, mint ahogy más alsót cserél."

Persze, de azért az átlagember (aki pölö szemrebbenés nélkül vesz számla és ÁFA nélkül árut, vagy szolgáltatást) nem szeretne sittre kerülni.
Előzmény: BENTA (253)
John Doe(520i) Creative Commons License 2008.08.18 0 0 258

Pongó G. náci/rasszista.

:P

Előzmény: Törölt nick (257)
MrJones Creative Commons License 2008.08.18 0 0 256
"A miniszter közölte: ezek a kisebb súlyú, vagyon elleni bűncselekmények alapvetően befolyásolják a helyiek biztonságérzetét, ezért bővítik a kmb-s hálózatot."

Jó reggelt kívánok, Draskovics úr! Fel tetszett ébredni?

„Az egyik lehetséges megoldás az, hogy be lehessen kerülni a rendőrség kötelékébe az eddiginél alacsonyabb iskolai végzettséggel is, olyan státusba, ami nem teszi lehetővé a rendőri intézkedések teljességének alkalmazását a szükséges végzettség hiányában, ámde a gyakorlati tapasztalatszerzést igen, és mellette természetesen meg lehet szerezni a szükséges képesítést"

Hát kár vót, mert ennél hülyébb ötletet még nemigen hallottam.
Azon kívül, hogy megteremti az ellentétet a rendesen leérettségizett rendőr és a surranópályás közt, még abban a tévhitben is leleddzik, hogy egy aligművelt ember - megszerezvén élete első állását -, majd habozás nélkül további, az eddiginél sokkal komolyabb tanulásba fog.
Az viszont előnye, hogy sokkal könnyebb egy effektíve alacsony kezdőfizetésért beszerezni egy jó képességű (és korlátozott lehetőségű) gyereket, aztán "fejleszteni", mint egy magától elszállt érettségizettet (a könyvtár-ruhatár szakos diplomásokat meg talán hagyjuk is).

Régebben volt egy normális megoldás erre; tanulmányi szerződésnek hívták. Azt jelentette, hogy a cég szerződést kötött a tanulóval, azaz ösztöndíj fejében lekötötte őt a suli megfelelő elvégzése utánra.
Ugyanezt SzVSz simán megtehetné a rendőrség is.

"Kijelentette: az általános vélekedéssel szemben nincs szó arról, hogy „rettenetes rendőrhiány" lenne az országban, de egyes munkakörökben, egyes területeken valóban kevesebben vannak, ezért úgy akarja átalakítani a rendszert, hogy ezeket a hiányokat pótolhassák."

Hmm... én ennek majdnem az ellenkezőjét hallottam. Nagyjából azt, hogy tapasztalt, sokat tudó zsarukból/tisztekből súlyos hiány van, van helyettük viszont mindenféle tojáshéjas seggű tisztecske.
Az állománytáblák feltöltöttsége még nem egyenlő a jó rendőrséggel, no.

Én ha valamit átalakítanék, az a jelenlegi hierarchia (pl.: tisztképzés) kívülről zárttá, alulról nyílttá tétele lenne. Ez azt jelentené, hogy az utcáról beeső emberke kénytelen lenne bejárni a ranglétrát a legalsó posztoktól kezdve, hogy mire tiszt lesz belőle, addigra valóban rendőr legyen.)
Előzmény: vizivárosi puma (-)
Hozzászól, ó! Creative Commons License 2008.08.18 0 0 255
Csatlakozom :)
Előzmény: BENTA (252)
thghghgh Creative Commons License 2008.08.18 0 0 254

 

 

A reggel-délbe-este történő hazudozások és főleg a lebukás után elég vicces a másik oldalt tisztességtelennek nevezni. A teszetoszáskodás és a böszmeség sem feltétlenül az észről és becsületről árulkodnak, persze meg kell próbálni megmagyarázni ellenkezőjét.

 

 

Előzmény: pankhurst1 (238)
BENTA Creative Commons License 2008.08.18 0 0 253

'Hiába szigorúak a törvények, ha senkit sem kapnak el. Ha mindenkit elkapnának, akkor meg lehetnének enyhe törvények is, mégsem lopna senki. '

 

Ez nem igaz. Vannak, akik úgy járnak ki-be a sittre, mint ahogy más alsót cserél.

Előzmény: Libera nos, Domine! (182)
BENTA Creative Commons License 2008.08.18 0 0 252
'

A közlekedésbe bevezetett nulla tolerancia működik, itt is, első lopás tíz év, második húsz év, harmadik életfoty, kiváncsi lennék ki menne el uborkát lopni?

 

Ez így jó lesz.  '

 

Ha nem is ennyire drasztikusan, de az USA-ban dívó harmadik már életfogytos szabály nekem pl. szimpatikus. Én benne vagyok. Ez már kettő:))

Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 251
Te is.
Előzmény: pankhurst1 (248)
őszkaján Creative Commons License 2008.08.17 0 0 250
 Nagyon praktisch. A zidó bányászok sztrájkja miatt nem kell elhalasztani az érettségi találkozójukat.
pankhurst1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 249

H:belőled is hiányzik vagy nálad is hibádzik. Máshogy nem értelmes.

 

Valami érdemi?

Előzmény: ninive_8 (247)
pankhurst1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 248

Nyithatsz ilyen topicot, ha akarsz.

 

Előzmény: Törölt nick (245)
ninive_8 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 247
belőled is hibádzik valami...
Előzmény: pankhurst1 (238)
zividivi Creative Commons License 2008.08.17 0 0 246
//"..honnan vette drazs a félrendőrök ötletét..."//

Egyenruhában rendőr, civilben uborkatolvaj.
Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 245
Elég OFF a párbeszédünk már itt... :) Ha lenne mail címed megadva még meg is tárgyalhatnánk a dolgokat... Dehát nincs....
Előzmény: pankhurst1 (244)
pankhurst1 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 244

 "bár a behelyettesítés oda-vissza nem működik, ez igaz"

 

na látod:)

 

" Ma is tanulhatnál valami, cinikuskám. "

 

nem cinikus, hanem idealista vagyok. Hiszem, hogy vannak normális, intelligens jobboldali emberek, várom, hogy tömegesen megjelenjenek.

Hol vannak?

Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.16 0 0 243
Először is. Egy erősen baloldali blogból idézel (talán te vagy Montefiore? ), ami természeténél fogva nem elfogulatlan a jobboldallal, jobbközéppel kapcsolatban stb... bár a behelyettesítés oda-vissza nem működik, ez igaz (pl. a pálpusztai büdös, a rózsa büdös.. stb...) és csak azért "cseréltem" ki neked, hogy lásd milyen abszurdum amit írtál a jobboldal többségével kapcsolatban. De maradjunk a lényegnél, ami kapcsán végülis írtam neked. A mondatod : "a mai magyar jobboldal többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen." durva túlzás, szándékos sértés, hovatovább lenéző álláspont, és nem is igaz. Egy önmagára büszke, (talán beképzelt is? "Bemutatkozás: elemi szintű szövegértő képesség és érvelési készség híján lévők kíméljenek") baloldali, magát értelmesnek tartó ember miért tesz ilyen kijelentéseket? Milyen szellemiségű embereket hiányolsz? Olyan dolgot, viselkedést keresel a másik oldalon, amit te magad sem valósítasz meg a sajátodon, amit a "jobboldal többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen" kijelentésed tesz nyilvánvalóvá. Ma is tanulhatnál valami, cinikuskám.
Előzmény: pankhurst1 (242)
pankhurst1 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 242

a 2. pontot meg sem látom

 

1.pont: a bullshit communications blogból idézek (Montefiore)

 

http://bullshitcommunications.nolblog.hu/?post_id=31321

 

"A "cseréld ki" operátor az értelem botránya, ugyanis a "kicserélés" azt feltételezi, hogy a kicserélésre javasolt megnevezések azonos értékűek, holott ez nincs bizonyítva, és nem is lehet, tekintettel arra, hogy társadalmi dolgokban lehetetlen azonos mérőszámú, de  ellentett előjelű dolgokat produkálni.

Egyes társadalmi jelenségek, viselkedésformák, megnyilvánulások az adott politikai vagy társadalmi formáció jellegét, történetét, profilját hordozzák, tehát nem lehetséges az, hogy egy más történetű és természetű formáció keretein belül "ugyanolyan, csak ellentétes" megvalósulásaival találkozzunk"

 

ma is tanultál valamit. Mivel leírtam, mi alapján gondolom azt, amit, a cserélgetős/helyettesítős "ellenérv" nem működik.

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.16 0 0 240

Már tudom honnan vette drazs a félrendőrök ötletét.

 

Most nézem én is Bart Simpsont tiszteletbeli rendőrként.

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.16 0 0 239
"a mai magyar jobboldal többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen." Behelyettesítek más szavakat : "a mai cigányság többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen." "a mai magyar baloldal többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen." "a leendő félrendőrök többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen (lesz)." Ne mondj már ilyeneket. :)

"Hol a csudába vannak a normális konzervatív(-liberális) szellemiségű emberek?" Konkrétan kikre gondolsz? Azokra akik mondjuk ennek a topiknak a címét (annak előzményét, magát a javaslatot) remek ötletnek tartják?
Előzmény: pankhurst1 (238)
pankhurst1 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 238

jó, hogy ezt felvetetted. Állításom:

 

a mai magyar jobboldal többsége vagy unintelligens, vagy tisztességtelen. Kivétel van, egyet én is ismerek, de akár a látható-olvasható jobboldaliakat vizsgálom, akár az általam legalább felületesen ismerteket, akár itt az indexen írogató magukat jobboldalinak vallókat, majnem mindegyiknél hibádzik valami.

 

Hol a csudába vannak a normális konzervatív(-liberális) szellemiségű emberek?

Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.16 0 0 237
Nomeg aztán ott van a meleg felvonulás. Ottan ha megdobálják a rendőrt, és az roma, akkor aztán még rasszizmus is fennforog majd.
Előzmény: ninive_8 (234)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.16 0 0 236
:DDD
Előzmény: Törölt nick (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!