Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.26 0 0 53
Sajnos az Olimpia átalakult doppingháborúvá, ahol a közkatonák a direkt erre a célra kitenyésztett emberek: sportolók.
Törőlt_nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 51
Előzmény: Törőlt_nick (50)
Törőlt_nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 50

"Tudatosan kaszálták el, mert ki akarják tölteni vele a doppingstatisztikát - állítja Bárdosi Sándor, akiről kedden derült ki, hogy pozitív mintát adott le nyáron a tajvani Világjátékokon. Az egykori olimpiai második birkózó nem adja vissza szumóban nyert aranyérmét, és nem fizeti ki a háromezer eurós büntetést, mivel szerinte nem doppingolt, és feltételezések alapján akarnak ítélkezni felette. Azt mondja, nem hagyja, hogy hülyének nézzék.

 

 

-Egy darázscsípésre kapott gyógyszerrel indokoltad, hogy pozitív doppingtesztet adtál a Világjátékokon. Csakhogy az általunk megkérdezett allergológus szerint darázscsípést nem szoktak a furoszemid nevű vízhajtóval kezelni.
- Az allergológus biztos nagyon jól tudja, én azonban sportoló vagyok, nem orvos. Allergiás vagyok a darázscsípésre, és ezt a szert kaptam rá a saját orvosomtól, jobban is lettem tőle, el tudtam utazni Tajvanba."

 

-----------------------

 

a K-1 -es agyának magasak ezek a dolgok...

kábelbúvár Creative Commons License 2008.10.14 0 0 49
Erinaceus Creative Commons License 2008.09.03 0 0 48
idevág: lehet, hogy Pars 2. lesz...
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 47
Angel Heredia szerint az atlétika, az úszás, a sífutás, a kerékpár menthetetlen, és a golf sem tiszta

Kitálal az olimpikonokat pumpáló doppingbáró

kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.21 0 0 46
1re több bukik le...
Előzmény: SRNYŐ (44)
Erinaceus Creative Commons License 2008.08.21 0 0 45

Üdv ismét!

 

Valamely nap a rádióban valaki egy fél mondattal felvetette,

hogy a dopping-témát meg lehetne kicsit fordítani:

ne azt nézzük, mit szed be a sportoló,

hanem azt, hogy a szervezete milye állapotban egészségileg,

és legyen erről egy igazolványa.

 

Ha ez megfelel valami kidolgozott "egészségi szintnek", akkor sportolhat,

és ezt a versenyek előtt kellene megállapítani (vagy előtte és utána is).

 

Talán lehetne valami olyat kitalálni,

hogy ilyen-olyan hormon, vértestek stb szintek (nem vagyok orvos),

amit teljesíteni kell, és ami valamennyire azt is garantálja,

hogy nem csak abban az egy-két napban "tűnik egészségesnek"...

 

Hm?

SRNYŐ Creative Commons License 2008.08.21 0 0 44
Kár, hogy mindenki doppingol legalább 90 % , de csak egyeseket szúrnak ki... Az egész egy átverés show , így semmi értelme: vagy mindenki doppingoljon szabadon vagy mindenkit kapjanak el, aki gyanús egy kicsit . Bolt koksz nélkül 1 mp-el kevesebbet futna, ua Phelps is csak úszásban .. kár, hogy kész átverés show lett az olimpiából ...
Előzmény: kábelbúvár (43)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.21 0 0 43

Pozitív lett a doppingtesztje az ukrán Ludmilla Blonszkának, a pekingi olimpián ezüstérmes hétpróbázónak.


kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.19 0 0 42

A B-próba is megerősítette, hogy doppingolt Fani Halkia, a 400 méteres női gátfutás négy évvel ezelőtti olimpiai bajnoka. A 29 éves atlétanő szervezetében az ellenőrző vizsgálat is az anabolikus szteroidok közé tartozó metiltrienolont mutatta ki.

ORIGO

Toxigen Creative Commons License 2008.08.18 0 0 41
kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.18 0 0 40

Edzője beismerte, hogy Daniela Jordanova, a női 1500 méteres síkfutás Európa-bajnoki bronzérmese tőle kapott olyan gyógyszert, amely doppingszert tartalmazott.

 

A bolgár atlétának a június 13-án Szófiában levett mintájában találtak tesztoszteront az ellenőrök. A vizsgálat eredménye a múlt héten derült ki, így Jordanovát a pekingi olimpiáról küldték haza a csapatvezetők. "Minden felelősség az enyém. Az elmúlt két évben egy nemzetközi nagy cégtől vásároltam tanítványom számára a táplálék-kiegészítőket, amikkel nem is volt semmi gond, ám tavasszal Törökországból és Görögországból szereztem be gyógyszereket, s valószínűleg ezekben volt tiltott a anyag" - magyarázkodott hétfőn Dimitar Vasziljev.

ORIGO

 

Nem kellett volna ócsítani...

 

:(

Vclub11 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 39
Spec füvezni sem lehet, mert rajta van a doppinglistán :)) , pedig legfeljebb röhögve nyerné meg az olimpiát..., mint Phelps :P
Előzmény: Erinaceus (36)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38

Plusz, az sportolók alapból eltérőek genetikailag, és ez előny lehet
(lásd afrikai fekete
futók)

 

És a francia úszók...

 

;-)

 

 

Előzmény: Erinaceus (36)
Erinaceus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 37
előbbi hozzászólásom természetesen provokatív... de azért mégis...
Erinaceus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 36

Egész őszintén kérdem, miért is nem szabad szereket használni?

 

Dopping tiltásának oka a WADA szerint:

 

- esélyegyenlőség, tehát ne legyen meg nem engedett szer használata

- egészség

 

Esélyegyenlőség:


Tudjuk, hogy ELEVE NINCS, mert a sporthoz eszközök kellenek, szaktudás, környezeti feltételek. Vagyis nagyrészt pénzkérdés. Ha valami tiltva van, az attól nem lesz elérhetetlen, csak drágább (és veszélyesebb).

Plusz, az sportolók alapból eltérőek genetikailag, és ez előny lehet
(lásd afrikai fekete futók)

 

Egészség:

 

Nem hiszem, hogy az élsport úgymond egészséges lenne: 
A test részeinek erőltetésből adódóan elhasználódnak… (kopás, deformálódás, sérülés).
Tehát az, hogy a dopping azért ne legyen, mert ellene van az egészségnek, az véleményes…
Azt sem látom oknak, hogy a sportoló úgymond példát mutat, és ne doppingoljon, mert akkor majd Pistike is doppingol. Pistike nem fog doppingolni, mert nincs ami erre motiválja egy átlagos életvitelben. Ha meg mégis, akkor mi van?
Speciel cigizni is lehet, meg piálni is, kávézni stb…

 

hm? :)

kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.15 0 0 35

Gymnast Thi Ngan Thuong Do, who finished in last place in the women’s floor exercise, tested positive for the diuretic furosemide.

 

Vízhajtó...

Előzmény: Tóth Ottó (32)
Erinaceus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 34
Leszűkíthetjük a kérdést a sport és a dopping témákra, ezek összefüggésére, úgy vélem, az olimpián lévő sportversenyek nem különlegesek, ugyanolyan sportversenyek, mint egy VB vagy EB stb, nincs olyan hogy egy olimpiai verseny „erkölcsösebb” lenne pl., mert pl a résztvevői is ugyanolyan feltételrendszerrel (ranglista, kvalifikáció) válogatódnak ki, mint más világversenyen.

 

Marad tehát a kérdés, mit is jelent az, hogy „sportoló”, és ez a fogalom hogyan viszonyul a „dopping” fogalomhoz (=”meg nem engedett mód a „sportoló”-nak nevezett alany alakítására”).

 

Tud valaki rendes definíciót a „sportoló”-ra?

Mert ha ez RENDESEN le van írva, akkor könnyebb a doppingról (is) beszélni…

Erinaceus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 33
WADA

 

A kódex hazai vonazkozásáról:

http://209.85.135.104/search?q=cache:Zvm92duL08IJ:www.nssz.hu/download.php%3Ffile%3Ddocument/static/anti/wada_codex.pdf+wada&hl=hu&ct=clnk&cd=2&gl=hu&lr=lang_hu

itt le van írva, hogy a dopping 5-10% eredményjavulást hoz…

(ez pl. 200m férfi vegyesúszásban minimum 1 mp)

 

Dopping tiltásának oka:

 

esélyegyenlőség, tehát ne legyen meg nem engedett szer használata egészség  2006-os lista

http://www.curling.hu/imgs/MANAGED/WADA_tiltolista_2006.pdf

 

Tiltott szerek:

Anabolikus ágensek

Hormonok és rokonvegyületek

Béta-2-agonisták

Antiösztrogén aktivitású szerek

Dioretikum és más maszkírozók (ezek ugye a más szerek eltakarását céloznák)

 

Tiltott módszerek:

Oxigéntranszfer növelés (mesterséges növelés, vérdopping)

Kémiai és fizikai manipulációk (a minta megváltoztatását illetően!)

Géndopping

 

Tiltott szerek versenyen

Stimulánsok

Narkotikumok

Cannabinoidok

Glükolortikoszteroidok

Bizonyos sportágakban: alkohol

Bizonyos sportágakban: béta blokkolók

 

 *

 

Érdekes elmélkdni a "meg nem engedett szer" fogalmáról...

mi a komplementere, a megengedett?

Ha én találok egy amazonasi növényt, aminek gyökere növeli az oxigéntranszferemet, az oké?

 

És tessék mondani, mi az, hogy egészséges?

 

Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32
talán előrébb végez dopping nélkül ??? ki tudja ....
Előzmény: kábelbúvár (30)
Erinaceus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 31

elnézést, d még adós vagyok a definícióval...

 

3.

Olimpiai részvétel, teljesítmény

 

Az olimpia, ha egy sportágra nézve vesszük, akkor egy sportrendezvény,

aminek megvan a szabályzata, hogy kik vehetnek rajta részt (kvalifikáció).

Innen kezdve mintegy le van adva az adott sportágnak, a sportág szövetségi szabályai érvényesek, illetve a szövetség határozza meg, az olimpián mik a szabályok, mi a teljesítmény (vagyis miként lehet nyerni, eredményt elérni) (remélem, ezt jól tudom).

 

Egyébiránt az olimpiai charta a mérvadó:
ez az olimpizmus alapelvei és a NOB rendelkezéseit és szabályzatait tartalmazza. Aki ezzel ellentétesen cselekszik, kizárható.

 

Érdemes megemlíteni, hogy van Fogadalom,
aki azt vétkesen megszegi (mi az, hogy „vétkesen???”), az kizárja magát a részvételből.

 

Plusz van egy maszatolás még az erkölcsösségről, elvárható viselkedési szabályokról, stb

 

/nem vagyok jogász, de nem necces jogilag ez?/

 

Mármost ismerni kellene közelebbről a chartát és a fogadalmat, hogy lássuk,
mi is az, hogy „olimpia”, mitől speciális:

 

Charta:

http://www.mob.hu/engine.aspx?page=MOB_olimpiai_charta

 

Érdekesség, hogy van egy WADA Törvénykönyv, ami kötelezően érvényes az olimpia alatt.

 

Fogadalom:

http://www.mob.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=esku_szovege

Nos, a fogadalom elég puha szöveg, annyit mond, hogy „becsületesen” kell ügyködni.

Ezt lefordíthatjuk arra, hogy „a szabályok szerint”. Marad tehát a Charta – ezen belül nem találtam idevonatkozónak mást (a WADA cuccon kívül), mint
az Alapelveket, ezek lényege:

példaképnek és erkölcsösnek lenni emberiség békéje, harmonikus fejlődése öt kontinens, NOB a szervező és 5. bárki sportolhat 6.  Mozgalom tagsági feltétele

 

Összegezve, ami lényege:

Az olimpiai egy olyan sportrendezvény, ahol a sportági és NOB szabályok szerinti verseny van, amit a WADA is kontrollál. A többi szó hab a tortán.

 

(amúgy fontosnak tartom a szellemiséget, szép dolog - de tényleg - a népek barátsága, béke stb, de ez most itt nem tényező...)

 

Még lehet a WADA-nak utánanézek kicsit

 

 

 

kábelbúvár Creative Commons License 2008.08.15 0 0 30

Szeggény vietnami tornász!!

 

Utolsó lett, doppinggal...

 

:((

cenicienta Creative Commons License 2008.08.14 0 0 29
Azt hiszem ő volt az(nem vagyok 100%ig biztos benne), aki azt is kifejtette,hogy azért ilyen jók bizonyos úszók,sportolók,mert nem esznek "E"-vel teletömt élelmiszereket, és ettől több az energiájuk, hiszen az "E"-k lebontásához abból nagyon sok kell.)
Előzmény: mucibak (28)
mucibak Creative Commons License 2008.08.14 0 0 28
Erről egyébként Phelps és a dopping kapcsán Tonó (Faragó Tamás) nyilatkozott a legszellemesebben, amikor az egyik sportadó beszélgetős műsorában gyerekkori élményét, a szovjet filmet, a "Kétéltű embert" emlegette, akit megvalósítottak az amerikaiak. A beszélgető partnerek fél percig beszélni sem tudtak a röhögéstől.
Előzmény: Skorpió (25)
mucibak Creative Commons License 2008.08.14 0 0 27
A mai világ a profitról szól.
A sportgyőzelem is profit. Profitál belőle az ország, erkölcsi és anyagi értelemben egyaránt, meg persze a szponzor, s még aki beledobta a pénzét a sikerbe. Meg aki nem, csak jókor volt jó helyen.
Ha akarnák, meg lehetne szüntetni a doppingot, (vagy legalábbis nagyon vissza lehetne szorítani) csak aki tehetné, annak eszében sincs, hiszen a kezében lévő, vagy zsebébe dugott pénzzel bármi megvásárolható.
A sportolók egészsége is.
Ha valóban meg akarnák szüntetni, akkor dealereket, sportorovosokat és mindazokat, akik benne vannak egy doppingolásban, mondjuk emberölési kísérletért (hiszen jó néhány sportoló belehalt már) tíz-tizenöt évre leültethetnék. Nem lenne ez olyan nehéz feladat, ha akarnák.

De miért is kezdenék éppen a sport megtisztításával, amikor például több céget tönkre tevő, beszállítókat öngyilkosságba kergető "ember" miniszteri tisztséget kap a kormányban. Persze a "fejlett" országokban sem jobb a helyzet, csak ott kevésbé arcátlanul csinálják.
Skorpió Creative Commons License 2008.08.14 0 0 25
Helyesbitek. nem egy új faj, hanem több. A katonákkal és a sportolókkal kezdik.
Előzmény: Skorpió (24)
Skorpió Creative Commons License 2008.08.14 0 0 24

El fog(?) jönni, amikor genetikailag alkotják meg a sportolókat. Egy új faj fog születni. Lesznek a férfiak, a nők, a sportolók, a katonák stb.  Ez az evolúció fejlődésének a következménye.

 

josepapa Creative Commons License 2008.08.14 0 0 23
Én is csak általában írtam, hogy a görög nem egy mezítlábas népség
Előzmény: halaloszto (19)
josepapa Creative Commons License 2008.08.14 0 0 22
Látom már, látom.
Előzmény: incitatus (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!