Keresés

Részletes keresés

napsutott Creative Commons License 2011.04.13 0 0 10

Adsense bevételek után kell valami plusz járulékot fizetni adózáskor? Vagy elég csak beírni az egyéb jövedelmek közé, és az után fizetni adót?

PETYUS Creative Commons License 2008.08.14 0 0 8
Szerintem amit a 0-ban írtam, az legális.
Szakmakód: 631102 Internetes hirdetési felület webgazda általi értékesítése.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 7
És magánszemélyként van rá mód, hogy legálisan valaki ebből pénzt szerezzen?
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.08.14 0 0 6
Ennek érdekelnének a részletei, ha tudsz ilyet.

(magánvélemény: alapból nem hiszem, hogy ez így lenne, mivel az áfamentességnek az a feltétele, hogy a vevő és az eladó érvényes eu adószámai kiderüljenek a számlából, egyébként áfás a tranzakció (ha pl. nincs eu adószáma a hirdetési felület eladójának), tehát az apehnek kell a számla, és még mellé ajánlatos tenni azt az igazolást is, amiből kiderül, hogy a google eu adószáma érvényes, de ha tévedek, annak örülnék.)
Előzmény: PETYUS (5)
PETYUS Creative Commons License 2008.08.14 0 0 5
Úgy tudom, hogy erről a cégek sem adnak ki számlát, hanem van valami könyvelési technika, amit az APEH is tud értelmezni.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.08.14 0 0 4
Persze magánszemélynél nem tudom :)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (3)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.08.14 0 0 3
Az az APEH-et nem hiszem hogy nagyon érdekli, szvsz a számlát attól még ki kell adni, és talán postázni is kell papír alakban, bár ez nem biztos. Már ha maradunk a becsületes verzióknál, amiről a topic szól :)
Előzmény: PETYUS (2)
PETYUS Creative Commons License 2008.08.14 0 0 2
Számla nincs, küldenek egy csekket, amit egy bankban be lehet váltani.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (1)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1
Külföldi cég reklámoz (a google, legalábbis ő a vevő), tehát a teljesítés helye a vevő (google ireland?) székhelye, így a számla áfamentes, és mivel külföldi a teljesítés, a kulturális járulék 0.
A többi a szokásos.
Feltéve, hogy van EU adószámod.
Persze mindez énszerintem van így.
Előzmény: Törölt nick (-)
PETYUS Creative Commons License 2008.08.14 0 0 0
Én pl. úgy adóz0m utána, hogy az ebből származó bevételt is szerepeltetem a bevétel- és költségelszámolásban, kimutatom a jövedelmet, és a SZJA bevallás megfelelő rubrikájába bevezetem.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.14 0 0 topiknyitó

Tudja valaki, hogy egy honlapon megjelenített és fizetett Google AdSense reklámok bevétele után hogyan kell adózni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!