Keresés

Részletes keresés

Paloc32 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 4614

Sziasztok. A giant kivi és a tuscia között van kulombseg? 

Anna vagyok Creative Commons License 2024.01.06 0 0 4613

En februarban szoktam megmetszeni. Akkor is csopog belole a viz a vastagabb agakbol de nem latom hogy az problema lenne.

 

Januar azert korai szerintem de lehet hogy nem. Majd itt masok akik jobban tudjak megmondjak.

 

Nekem minden masodik evben van nagy termes 2 torol, most utoljara rengeteg volt rajta nem gyoztem osztogatni, eppen ma ontottem ki az utolso vodorrel a komposztra mert teljesen megpuhultak a maradek.

 

 A fagyaszto tele van hamozottal, igen jo ize van.

 

Iden nem szamitok sokra de nem is kell.

Előzmény: Paloc32 (4612)
Paloc32 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 4612

Megmetszettem a kiviket és már nyomják a vizet. Nem túl korai még. Nem fognak elfagyni? 

Drajzi Creative Commons License 2023.09.26 0 0 4611

Szia,

 

Szentantalfa:

https://www.facebook.com/people/Dobosi-D%C3%ADszn%C3%B6v%C3%A9nykert%C3%A9szet-Kft/100069514005228/

 

Aktuális készlet iránt viszont érdemes érdeklődni.

Előzmény: dede55 (4610)
dede55 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 4610

Sziasztok!

Szertnék vásárolni  náhány Hayward és  1 Tomuri kivit, tudnátok a dunántúlon megbízható eladót ajánlani?

 

55judit Creative Commons License 2023.09.17 0 0 4609

A megoldás: Üregi rágcsáló lövő készülék!

Előzmény: Gyula20 (4608)
Gyula20 Creative Commons License 2023.06.16 0 0 4608

A múlt év őszén  vásároltam és ültettem 20 db. szőrös kivit.

Tavasszal mindegyik szépen megindult, aztán később pár kivinek

elkezdett kókadozni a levele. Több locsolást kapott, de semmi felszini

föld elváltozást nem észleltem.

A kivikből 5 db. elszáradt lassan , ma arra gondoltam , hogy megnézem az elszáradt

kivik gyökérzetét . Már az első kivinél láttam , hogy szinte minden gyökere egy üregben

van , nagyon kevés földdel érintkezi.

Mind az őt kivit megnéztem, ugyanaz volt a helyzet , a gyökerek szinte a levegőben lógtak.

Hát ezt cselekedték a kivikkel a vakondok .

 

55judit Creative Commons License 2023.06.09 0 0 4607

Köszönöm Gyula, megnyugtattál. Bízom benne hogy jövőre mindegyik virágzik, sőt talán kóstolás is lesz.

Előzmény: Gyula20 (4604)
Drajzi Creative Commons License 2023.06.09 0 0 4606

Köszönöm. Akkor van 3db eladó kivim...😀

Előzmény: Anna vagyok (4603)
Gyula20 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 4605

Sajnos tényleg így van, lehet , hogy nem tudatosan de átverik a vásárlót.

Csak úgy árulják, hogy kivi eladó, lehet , hogy nem is tudják hogy porzó és termő is kell.

Az a gyanúm , hogy valaki magoncokat nevel nagy tételben, ezek kerülnek ki a piacra.

Esetleg még felcímkézik őket .

Évtizedek alatt megtanultam , hogy csak megbízható helyről vásárolok , ahol esetleg még több fajtából is lehet

válogatni.

A múlt év végén vásároltam vagy 4 darab sárga kivit és 5 db Giant -ot , meg 5 db Hayward -ot.

Ezek közül három , úgy néz ki , hogy elpusztul, de nem az eladó hibája, valamit biztosan rosszul

csináltam.

Ez benne van a pakliban.

Előzmény: Anna vagyok (4603)
Gyula20 Creative Commons License 2023.06.08 0 0 4604

Bocsánat ,tényleg nem nézek be minden nap.

A mini kivikkel kapcsolatban , csak annyit , hogy még egyáltalán nincsenek

elkésve. A fiuk nálam mindig legalább egy évvel korábban virágoznak mint a lányok , a magonc szőrös kiviknél még

több idő kell 2-3 év.

Nem szabad feladni , sajnos a  növények neveléséhez sok-sok türelem kell, de ezt Te is tudod.

Csak egy kis példa , tavalyelőtt oltottam 5 db. magonc szőrös kivit , nagy nehezen majd egy évre rá kiderült, elindult három belőlük, 

Nagyon megörültem , hogy ilyen könnyen lehet oltani a szőrös kivit. Nosza oltottam pontosan tizenöt darabot , egy -egy magoncba

többet is. Ezek a magoncok már több méter magasak . A napokban tüzetesen megnéztem minden oltást , egyetlen egy sem maradt meg, mind megbarnult.

De nem adtam fel , az elmúlt napokban újra oltottam vagy tíz darabot , eltett oltóanyag hiányában , kerestem a kiviken el nem indult rügyeket, két napig vízbe tettem

oltottam és szemeztem ,aztán majd meglátjuk.

De  ezen túl , még sikerült pár darab szőrös kivi ágat lehajtani bujtáshoz.

 

Minden jót kívánok : Gyula

Előzmény: 55judit (4597)
Anna vagyok Creative Commons License 2023.06.08 0 0 4603

Ezek valoban porzonak neznek ki.

 

Volt mar ilyen  atejtes hogy fiunovenyt arultak lanykent.

 

Előzmény: Drajzi (4602)
Drajzi Creative Commons License 2023.06.06 0 0 4602

Itt vannak a képek:

Drajzi Creative Commons License 2023.06.06 0 0 4601

Sziasztok,

 

Van 3db kivim, ami idén virágzott először. Jól gondolom hogy ezek Tomuri porzó lehetnek? Eddig úgy tudtam, hogy öntermő, de bibét nem találtam...

Köszönöm drajzi

Anna vagyok Creative Commons License 2023.05.31 0 0 4600

Nekem is fel van futtatva , vagyis pergola szeruen, alatta asztal, folottunk ez a lugas csinalja nyaron a huvoset.

Nem ereszti  at a napot, rendkivul suru es hideg van alatta.

Azok a levelek szinte arasztjak a hideget, furcsa.

 

Igen, gyorsan no es a falnal levo resze kezd elmaszni a falon egyenesen elore, mar a fele teraszt befutotta. Jo hosszu terasz .

Szerintem ki se nagyon lehet irtani.

Nagyon szeretek alatta ulni nyaron.

 

Tavaly keveset termet, iden roskadozik.

 

Megfigyeltem hogy minden masodik evben pihen, illetve terem sokat.

 

Oszinten szolva nem is tudok mit csinalni a termessel. Osztogatom.

 

Mar csinaltam belole lekvart, hat eppen meg lehet enni ha nagy az elelmiszerhiany, tul tomeny.

 

Egesz telen eszegetjuk, az alagsorban a hidegben tarolom de tobb mint a felet elosztogatom.

 

Nem tudom hany evet elhet de fogok ultetni a helyebe masikat csakhogy ezuttal sima hejut, nem szoroset ami van, praktikusabb....

Nekem is tamrendszerem van. Fabol!

 

Az elejen jo eros femruhak tartottak es meghajoltak, a fa viszont nem.

 

Előzmény: 55judit (4599)
55judit Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4599

2020 tavaszán küldött Gyula Bajor kiwi vesszőt, akkor gyökereztettem. Szépen fejlődtek 20-ban, 21-ben is, a fiú 22-ben és idén is hozott egy kevés virágot. 2 lány van, azokon még nem volt.

Nagy tám rendszerük van, már idén is hatalmasat nőttek.

Ilyen fiatal korban nem kell metszegetni, csak ha sok a főhajtás, abból kell kivágni. Én nem hagyok 4-nél többet. De van aki ezzel se foglalkozik, felfuttatják bárhova ahova tud, megy és terem. Nézd meg Gyula régi fotóit a fórumban, a tám rendszerén dzsungel van. Nincs az metszve, csak az elöregedett hajtásokat vágja ki.

Előzmény: Anna vagyok (4598)
Anna vagyok Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4598

Nekem pont forditva volt, a lany viragzott idoben es minden evben, a fiu lapitott, porzo port kellett rendelnem eveken at, tavaly  lattam eloszor  a fiu novenyen nehany viragot, iden tobb van de mivel rengeteg a lanyvirag, a maradek porzoport is el akarom hasznalni.

 

Mivel nem igazan ertettem  hogy hogy is kell metszeni en arra saccolok hogy mindig azt az agat agakat vaghattam le amelyik viragot hozott volna bar azert nehez elkepzelni hogy ennyire ketbalkezes lettem volna de elkepzelheto.

 

Ezek utan engem is erdekelne hogy miert nincs lanyviragod, talan tul fiatal meg a noveny?

Nekem a fiu noveny volt vagy 6 eves mire az elso viragat hozta holott akkor ultettem el es akkora volt mint a lanynoveny.

A lany 3 eves kora korul hozta az elso viragokat, rogton jo sokat.

 

Iden tomve van viraggal, muszaj lesz majd  ritkitani a termest amikor meg kicsi.

Előzmény: 55judit (4597)
55judit Creative Commons License 2023.05.29 0 0 4597

Szia Gyula!

Rég jártál erre, remélem olvasod amit írok.

A tőled kapott Bajor kiviből a fiú tavaly és idén is hozott kevés virágot, de a lányokon még mindig semmi. Van valami tipped miért nem virágoznak? Nagyra nőttek, egészségesek és rengeteg vizet hordok rájuk. Csapról! Ha nem teremnek, hamarosan fel kell adjam a harcot.

Anna vagyok Creative Commons License 2023.05.01 0 0 4596

Ez volt a baj hogy neha ontottel ra vizet. A kiwinek sok vizre van szuksege es gyakran mert a gyokerei a fold felszinre alatt vannak foleg, szetkuszik, elagazik, a keves fold felette kiszarad gyorsan, szoval itatni kell, / nem elaztatni/ nagy rendszeresseggel.

 

A banan csoportom is nyeli a vizet, istenem, de mennyit!

 

Anelkul szerintem az sem elne tul.

Előzmény: Belohin (4595)
Belohin Creative Commons License 2023.04.29 0 0 4595

A jég hátán lehet, hogy megél, de a sivatagban nem. Tavaly az aszályban egyik tő teljesen elpusztult, a másikon egyetlen ág hajtott ki. Pedig néha öntöttem rájuk túlélési céllal. Nem volt elég.

Előzmény: Anna vagyok (4594)
Anna vagyok Creative Commons License 2023.04.28 0 0 4594

Szerintem nemigazan mert a kiwi gyokerek szeretnek szetmaszni bar a mini kiwit nem tudom.

 

Nekem van de foldben. Nem tudom cserepben hogy viselkedne.

 

A normal  Hayward kiwim egy olyan helyen van hogy alul koves, a termofold nem vastagabb mint fel meter mert mindenutt ko van, ez a fold viszont nagyon jo mert amikor levagom osszel a telallo banancsoportomat, felapritva korberakom a ket meterszer alig 3 meteres vajuszeru valamiben amiben a 3 kiwi lakik  vagyis etetem oket a banannal is ami ugy nagyjabol el is porlad 2 ev alatt es noveli a termofoldet meg eteti is.

 

Az is igaz hogy az oldalso kiwi gyokerei valahogy megtalaltak a zoldseges kertemet, atmasztak oda szep alattomosan, ott nincs elvalasztva kovel es  onnan is szivjak az erot ami meglepoen hatalmas kiwiket eredmenyez.

 

Szerintem a kiwi olyan hogy a jeg hatan is megel, a helyedben megprobalnam cserepbe rakni, mit veszthetsz vele?

 

Jokora cserepet ha lehet.

Előzmény: dyliget (4593)
dyliget Creative Commons License 2023.04.20 0 0 4593

Érdeklődöm, hogy az Issai mini kivi tarható-e edényben, és ha igen, mekkorában?

 

Anna vagyok Creative Commons License 2023.04.15 0 0 4592

Nekem csak Hayward-Tomuri paros van de oszinten szolva nem cserelnem el a goldenert ami nekem kicsit izetlennek tunik, hianyzik belole az a kis savanykas iz.

Persze, nagy elonye a sima bore de akkor se kellene.

Előzmény: laca5 (4589)
Anna vagyok Creative Commons License 2023.04.15 0 0 4591

Szerintem mar keso bar ki tudja hiszen a kiwi ultetvenyeken meg nyaron is vagdosnak vissza agakat.

 

En nem mernek mar hozzanyulni de ki tudja, talan lehet....

 

Iden hatalmas termesem lesz, csupa bimbo az egesz de a felet le fogom szedni mert nagyokat szeretnek.

Tavaly oriasi szemek voltak de keves.

 

Ugy latom hogy minden masodik evben van az igazi termes.

Előzmény: Paloc32 (4590)
Paloc32 Creative Commons License 2023.04.01 0 0 4590

Üdv nektek. Lehet még metszeni a szoros kiviket vagy már inkább ne? 

laca5 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 4589

Sziasztok!

Hayward-Tomuri páros mellé elgondolkodtam egy harmadikon (Golden) attól függően, hogy mennyire jók róla a tapasztalatok. A lenti kérdéseket mind a Hayward-hoz viszonyítva kérdezem:

Íze vagy mérete vagy egyenletessége vagy bármi miatt van esetleg előnye? Csak a színe miatt talán nem mennék rá...

Érzékenysége hidegre-melegre-árnyékra-tűző napra milyen? 

Hajlama klorózisra?

 

A Hayward-ot kisebb-nagyobb zökkenőkkel és eltérésekkel már évek óta tudom termeszteni. Minden évben jelen van egy nem kevés klorózis, minden évben van egy nem elhanyagolható arányú apróság a termésben. De a nagy többsége finom, fogyasztható. Ehhez képest szeretném tudni, mekkora szívás elé nézek :-)

laca5 Creative Commons License 2023.01.07 0 0 4588

Kivit keresőknek (a videó végén, nem próbáltam!!)

https://youtu.be/nsHmvsL4nZA

Előzmény: meszi67 (4587)
meszi67 Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4587

Persze, tudom, értettem. Csak a kisördög gonoszkodott bennem :))

Előzmény: Gyula20 (4586)
Gyula20 Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4586

Jogos az észrevétel!

 

Úgy szerettem volna elmondani, leírni, hogy csak a saját napelemeimmel termelt

árammal szeretnék darálni. A daráló egy 4 kW-os motorral megy.

De ilyen esős időben igen minimális a saját  napelemes áram, csak külsővel menne.

Előzmény: meszi67 (4585)
meszi67 Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4585

"de esik az eső , nincs napfény

ilyenkor csak saját áramot tudnék használni"  

 

Ezek szerint Te vagy az MVM --ha a vezetékes áram a saját :))

Előzmény: Gyula20 (4583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!