Keresés

Részletes keresés

tomesz211 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 19

inkább az altatásos fogászatot ajánlanám annak, aki parázik. a hipnózis szerintem hülyeség

<Euro> Creative Commons License 2010.10.17 0 0 18
<Euro> Creative Commons License 2010.10.17 0 0 17
De örülök neked!

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat!
Előzmény: hipnodonta (16)
hipnodonta Creative Commons License 2010.10.07 0 0 16
Egyik kedves paciensem hívta fel a figyelmemet erre a fórumra, akit csak hipnózisban lehet kezelni! Már több mint 20 éve jár rendelőnkbe, háromoldalnyi allergiás dokumentummal. Szinte mindenre allergiás! Érzéstelenítőt nem kaphat, így sehol nem vállalták a fogászati kezelését (foghúzás, tömés, gyökérkezelés, stb.) csak altatásban.

• Nem értette a kérdést: „van hazánkban fogászati kezelés hipnózisban”? Tudom ez nem a reklám helye - mégis szeretnék hozzászólni. Elsőként végeztem el (közel 30 éve) a hipnodonta képzést, hazánkban. Azóta alkalmazom és oktatom ezt a módszert. Hipnodonta az a fogorvos, aki a fogorvosi kezeléseket hipnózisban végzi. Több interjúban: újságcikkben, rádió, tv szereplésben terjesztettem, ismertetem a fogászati kezelés előnyeit hipnózisban. Hazánkban kb. 250-300 fogorvos rendelkezik ilyen tanúsítvánnyal. Kiképzésükben is aktívan részt vettem. A Magyar Hipnózis Egyesület és az Integrativ Pszichoterápiás Egyesület alapító tagja vagyok. Ezek a képző helyek. Évekig a Fogorvosi Munkacsoport vezetője voltam. Rendelőnkben napi gyakorlatban alkalmazzuk a hipnózist a fogászati, szájsebészeti kezeléseknél a szorongás, a félelem, a fóbia feloldására, a fájdalommentesség biztosítására.
www.dentalcenterkelemen.hu
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 15
Köszi az infót Laura és SushiX!
teve26 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 14

Sziasztok!

Kitti és hol van helyileg?

Mennyibe került?

<Euro> Creative Commons License 2008.08.21 0 0 11
Érzéstelenítővel együtt alkalmazzák, ugye? A félelmed enyhül? Neked mennyivel került többe így a kezelés?
Előzmény: Kitty (10)
Kitty Creative Commons License 2008.08.14 0 0 10
Szerintem a hipnózisnak jó alternatívája lehet az éber szedálás. Kapsz egy kis gázt maszkon keresztül, amitől baromria ellazulsz, messziről hallasz mindent, a kezelés időtartamát sokkal rövidebbnek érzed, ugyanakkor abszolút tudatában vagy annak, hogy mi történik. Én nem bántam meg az erre fordított összeget, csak ajánlani tudom mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 9
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 8
jah, még egy kis kiegészítés. a 0 (ziro), amit rajzolt, az a fájdalom volt
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 7

Mit találtam :-) Utánanéztem a youtube-on. Angolul nem tudók kedvéért hipnózisban volt a beachen mosta a lábát a víz, meg ilyenek. Én (se) értettem mindent, de a végén a csaj beszól, mármint aki figyelte, hogy sokkal jobb helyen volt, mint ő :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xgu6vk3_ByE

 

Ez nekem too much. Kamu, vagy sem?

<Euro> Creative Commons License 2008.07.30 0 0 6
Így már érthető. Túl sok elképzelésem nem volt arról, hogy miért lehet jó, ha közben kommunikálni tudsz az orvossal.

Különben már engem is régóta foglalkoztat, hogy vajon hol és mennyiért kezelnek hipnózisban. Pár évvel ezelőtt egy riportban azt hallottam, hogy külföldön viszonylag elterjedt. Engem inkább az lepett meg, hogy akár még altatásban is ellát a fogorvos.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 5

Azt se tudom, hogy egyáltalán van-e olyan fogorvos az országban, aki ilyen kezelést nyújt. Tapasztalatokról se tudok és egyelőre itt se nagy a nyomulás.

 

A beszélgetés nyilván nem arról szól, hogy egy jót "dumcsizni" a dokival, hanem amikor én fogorvosnál voltam, akkor próbaharapás volt, figyelte, hogy jól zárnak össze a fogak, mennyit kell még csiszolni a tömésből, kérdezett, kapott visszajelzést tőlem, ...

Tudtommal ez egy elég nagy hátránya az altatásnak, hogy ott ez hiányzik, ezért nehezebb dolga van az orvosnak.

<Euro> Creative Commons License 2008.07.30 0 0 4
Fogászattól függetlenül próbáld ki a hipnózist!
<Euro> Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3
Én régebben olyasmit hallottam, hogy fogászat estén azért nem alkalmazható az altatás, mert véletlenül lenyelheted a nyelvedet. Ezért részesítik előnyben a hipnózist. És nem azért, hogy egy jót dumáljatok a kezelés közben.

Destruxion, ha csak ezért ragaszkodsz a hipnózishoz, akkor a helyi érzéstelenítés neked azzal egyenértékű.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 2
Mert az olyan érdekes. Tudtommal végig magánál van a kezelt, tud beszélni, tud válaszolni az orvos kérdéseire, ami nem elhanyagolható szempont fogászati kezelés esetén.
Előzmény: Boszorka (1)
Boszorka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1
Mioért pont hipnozis??? Van megbizható altatásos kezelés.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 0
hipn000zis
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 topiknyitó
Egyszer láttam a TV-ben, érdekelne, hogy van ilyen itthon is? Tapasztalat? Nagyon rossz beteg vagyok, rossz tapasztalatokkal :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!