Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 22806

Itthon nem talaltam forgalmazót :-(

 

https://hu.mouser.com/Search/Refine?Keyword=tsys01

Előzmény: Chik Fan (22804)
madar86 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 22805

Szia.

Kesz van.

Mar PID szabalyzo is.

A hangolassal meg bajlodok,de meg nem tudok igazi tesztet csak egy led van a kimeneten.

Mar nem sok hianyzik.

Holnap lesz egy Uno-m azon is ossze allitom ez egy pro mini vagy mi.

A meres mar megy ha csak arra kell ahhoz eleg egy mini es egy kijelzo.

Stm32 nucleo boardra akartam az 180Mhz-es de nem latja az erzekelot h ralenne kotve.

Ezek 8 es 16Mhz-esek nem tudom az mire eleg.

Most a 8Mhz-esen is szabályoz.

Ezekrol nem sokat tudok milyen teljesitmeny kell egy program lefutasahoz.

Előzmény: Chik Fan (22804)
Chik Fan Creative Commons License 2020.09.30 0 0 22804

Szia!

 

Sajnos a program írásához én sem értek. A megírt és lefordított programot már bele tudom égetni a a különféle mikrokontrollerekbe, de csak eddig jutottam el  a mikrokontrollerek világában.

Ha lesz majd egy kész, általam is megépíthető változatod és esetleg hajlandó is leszel megosztani velem, én is elkészítenék egy ilyen hőmérőt. Mint már írtam, etalonnak használnám a többi "kici-ócó" termosztátok hitelesítéséhez.
Kíváncsian várom a végeredményt.
További jó munkát!

Előzmény: madar86 (22802)
madar86 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 22803

nagyon érzékeny 100ms en kent kuldi az adatokat elvben.Majd kiderul lesz e beloleszabalyzo.A "C" nyelvrol semmit sem tudok.

Ellenorzesre mar jo :-/

Előzmény: Chik Fan (22801)
madar86 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 22802

Az a bajom,hogy megirt kodot feltudom tolteni a boardra...de,itt kimerul a tudomany :-) Van jol megirt PID kod is csak ott analog szenzor bemenetet var...,de azt mondjak egyszeru atirni....

Leltem meg tobb jo szenzort is kutakodas kozben....

Amitol tartok a paras rornyezet es a labai ngyon kozeliek :-(

Előzmény: Chik Fan (22801)
Chik Fan Creative Commons License 2020.09.08 0 0 22801

Szia!

Ígéretes projektnek tűnik.

Tetszik a 0,1 C0 fokos pontossága. Ráadásul az érzékelője minden példányban gyárilag kalibrált.

Érdekelne a megoldás, feltéve ha publikus!
Etalonnak használnám.
További sikeres munkát kívánok!

Előzmény: madar86 (22800)
madar86 Creative Commons License 2020.09.07 0 0 22800

En most a tsys01 es erzekelot probalgatom.

Nucleo yboraddal

Előzmény: Chik Fan (22799)
Chik Fan Creative Commons License 2020.09.02 0 1 22799

Szia!

Mivel engem a keltetés során a tojások közvetlen környezetének az állapota érdekel, a hő- és páramérő érzékelőit a tojások között középen helyeztem el. A vázlattól eltérően a gépem 4 tálcás. A ll. és lll. tálca között egy műanyag csövet helyeztem el, amit a hátlapba fúrt lyukba ragasztottam. A cső a keltetőtér közepéig ér.

Így mértanilag is nagyjából a keltetőtér közepére kerültek az érzékelők.

14 mm-es csövet használtam, így az orosz szabályzó SHT15, vagy SHT21 érzékelőt a hátlap felől bele tudom dugni, annyira, hogy bent a cső végénél kissé kintebb érjen. Hátul, kívülről a cső nyílását gondosan bedugaszoltam, nehogy az itt áramló levegő fals mérési eredményt okozzon.

Úgy vélem, gondosan kivitelezett levegő cirkuláltatás mellett nem alakulhat ki 1-2 tized C0-nál nagyobb hőkülönbség a tálcák között. Természetes, hogy valamennyi különbség mindig lesz, ez kivédhetetlen, de a tálcák naponkénti periodikus cserélgetésével ez kompenzálható.
Az, hogy a keltetés során máshol, - a tojásoktól távolabb - milyen hőmérséklet uralkodik, gyakorlatilag érdektelennek gondolom.
További jó munkát és sikeres keltetést kívánok!

 

Előzmény: atus8l1 (22798)
atus8l1 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 22798

Szia, 

Ennél hol méred a hőmérséletet? 

Mekkora az eltérés a "kabin" egyes részein a beállítotthoz képest?

Köszi a válaszokat.

Előzmény: Chik Fan (19787)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.20 0 0 22797

Sszia!

 Köszi a választ.

Megoldottam a dolgot.

Nem keltetőt fog vezérelni.

 Mégegyszer köszi! 

Előzmény: japipapi (22796)
japipapi Creative Commons License 2020.07.16 0 0 22796

Szia!

 Megnéztem, de nem értem, hogy mit értesz az " emberi nyelven"? Tök jó, szinte szájbarágós, de nem barkács! Szoftvert adtak hozzá? Programozásához kell PC is és informatikai ismeret. Ipari szint. Nem tudok segíteni.

Előzmény: Törölt nick (22795)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.15 0 0 22795
Előzmény: japipapi (22793)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.15 0 0 22794

Köszi a választ!

 Nekem van magyar, csak emberi nyelvre kellene fordítani!

 Megpróbálom elküldeni a linket! 

Előzmény: japipapi (22793)
japipapi Creative Commons License 2020.07.15 0 0 22793

Szia! 

Rákerestem, rengeteg (angol, német) használati utasítás letölthető. Ha nincs nyelv jártasságod és elektromos ismereted a magyar sem fog segíteni. Mire akarod használni? Hobbi keltetéshez, - már az ára szempontjából, is nem alkalmas.

Előzmény: Törölt nick (22792)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.14 0 0 22792

Sziasztok!

 

Lehet hogy nem jó helyre írok, de azért hátha tud valaki segíteni!

Jumbo Dtron 308 szabályzóról tud e valaki valami érthető leírással szolgálni? 

Neten találtam kézikönyvet de majd hogy csak kínai számomra!

Előre is köszönöm a segítséget! 

mikrogazda Creative Commons License 2020.07.14 0 0 22791

Sziasztok, 

 

Ugyanilyen géppel kezdtem el a keltetést, egy napig ment rendesen aztán ma reggel elkezdett sípolni iszonyatosan, valahogy leállítottam a jelzést de utána meg nem fűtött és lement a hőfok 33 fokra egy pár percre. Nagyon bepánikoltam mert van benne 49 fürjtojás. Felhívtam a forgalmazót és szerencsére elmondták hogy ennél a gépnél a reset nem a reset gomb hanem egyszerre kell nyomni a + és - gombot 10 másodpercig és akkor visszaáll eredetibe. Szerencsére egyből elkezdett fűteni így remélem megmenekülnek a tojások is?!

Azért írtam le ezt mert a leírásában nem szerepel ez a resetelési lehetőség hátha más is kerül ilyen helyzetbe ezzel a géppel.

Előzmény: UBence (22789)
japipapi Creative Commons License 2020.06.07 0 0 22790

Végülis milyen lett az eredmény?

Előzmény: UBence (22789)
UBence Creative Commons License 2020.05.18 0 0 22789

Sziasztok. A mai napon este szeretnék elsőnek csibét keltetni, Az alábbi géppel: WQ-56(autómata) darabos. Amit idáig megtettem: Bedugtam a gépet 24 órával ezelőtt. Feltöltöttem vízzel. Gyűjtöttem a tojásokat, 16-19 Fok körüli hőméréskleten , fejjel lefele tárolva. Jobbhíján egy sima higanyos hőmérővel próbálom majd megmérni, hogy a gép mutatója csal-e.Hogy tudnám a legkonyebben kideríteni, hogy a páratartalom a valós adatot mutatja-e? Bármilyen tippet es trükköt elfogadok és megköszönök, a keltetéssel és géppel kapcsolatban is.

nagyinda Creative Commons License 2020.04.17 0 0 22788

üdv: Ha a középső tartály fel van töltve vízzel , biztos jó lesz a páratartalom.

A kűlső tartályt nem kell felönteni vízzel, mert magas lesz a pára, és megfőnek a tojások.

A kűlső tartályt a 18 - ik napon kell vizzel tőlteni.

Előzmény: Kati Pásztor (22787)
Kati Pásztor Creative Commons License 2020.04.15 0 0 22787

Szép

 Napot mindenkinek. Cleo5 Keltetőbe keltetek nincs benne páramérő de a hőfokszabályzó 37.8 at mutat mióta hétfőn betettem a tojásokat felöntöttem vízzel mind két tartályt. Sajnos nem tudok sehol venni páramérőt, neten ha rendelek soká jönne meg. Mivel tudnám megnyugtatni magam hogy így is jó lessz. Köszönöm a gyors választ.

 

nagyinda Creative Commons License 2020.02.15 0 0 22786

Üdvözlök mindenkit , szeretnék kérdezősködni, hogy a IO-103 ROMÁN keltető,, csoda " géppel

milyenek a tapasztalatok?

Én azt tapasztaltam, hogy 6 db. tojással kevesebb fér bele. A középső és a két szélső tartónak az egy-egy végén nem fér el a tojás. 

Köszönettel várom a válaszokat.

nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22785

február 02. -ai 22760 hsz. mutattam be a próbafűtést.

Előzmény: nagyinda (22784)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22784

Üdv:. Köszönöm az eddigi segítséget is. Ezt a kínai ,,gagyit" használom pára mérésre is, eddig jól működött Szépen ki keltek a pipik. A hő fokra rá számolok +1 fokot , mert az ellenőrzés megfelelő hőfokot mutat.

Most ,hogy írtad, hogy takarjam le a víz csatornát, eszembe jutott, hogy a másik 8 szögletű Cleo 5 keltetőben 1 dl vizet kellett tölteni az ,,A" csatornába, . Ebbe a gépbe 2 dl vizet töltöttem, hogy színig legyen . Sajnos ezt nem írta le a használati utasítás ,hogy nem kell tele tölteni az ,,A" csatornát.

Amikor be indítottam próba használatra 5- 6 óráig ment és akkor jó volt minden.

japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22783

Nem tudod letakarni valamivel? Síküveg lap, műanyag lap, fóli stb. 

Előzmény: nagyinda (22782)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22782

Igen , nagy. Szeretjük a friss, házi jérce húst, na meg a tojást is. Frissíteni szeretnénk a tojó tyúk állományt.

Meg próbálok szivaccsal ki itatni egy kis vizet, Úgyis most van a következő forgatási idő.

Előzmény: japipapi (22781)
japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22781

Őszintén, nem tudom. A gépet nem ismerem, a páramérőd sem. Talán a külső levegőpára is most magasabb. Esetleg própaképpen takard le a víztartót, akkor meglátod mit mutat.Most azért nem kellene ilyem magas, majd az utolsó fázisban szükséges 70-80 % páratartalom, hogy ne száradjon rájuk a hártya. Nagy a család, hogy ennyit keltessz?😃

Előzmény: nagyinda (22780)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22780

Köszönöm a biztatást , most a IO-103 gépben vannak a tojások, ma van a 7-ik nap, remélem ezek is jól kelnek. ezzel a géppel kapcsolatban szeretnék kérdezni, ugyanis a páratartalom, 70- 75- 78%

körűl mozog, vizet 7 nappal ezelőtt töltöttem az " A" tartályba, . Nem párolgott volna el a víz?

Vagy a tojások engednek magukból annyi nevességet, hogy ezért magas a páratartalom?

53 db tojás van gépben , fehér húshibrid . Nem gond ez a magas pára, így az elején? Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: japipapi (22779)
japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22779

Annak ideljén csináltam a kicsiknek egy 80x300x60 cm méretü hőszigetelt ládát, belül vízzárózva, infra fűtés termosztáttal, időkapcsolós led világitással, nevelőtt. Almuk sima 0-4 szemszerkezetű homok(sóder) és macskaalom keveréke. Így akár 2 hétig is tiszta maradt, jól nevelődött. Kajájuk kezdetben indító táp, 2 napig higitott kamilla tea, majd sima csapvíz, semmi vegyszert, almaecet, hókusz-pókusz. 2 hêt után fokozatosan áttértem a picire darált kukorica, búza, napraforgó keverékre. Később belekevertem egész szemet és fokozatosan mindig csökkentettem a darát. 

Folyamatosan kaptak mészpótlást (porított tojás héj, döglött mész, mészgriz stb.) 

A naposok kaptap főtt tojást, abban benne van minden hasznos cucc.

Amikor már nem fértek el, mentek ki a többi közê az udvarra, persze előtte fokozatosan csökkentettem a fűtêst.

Ma már nem keltetek géppel, a tertmêszetre bízom. Így is bőven elêg és a kotlós ugyesebb, mint én.😂😂

További sok sikert kívánok!

 

Előzmény: nagyinda (22776)
japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22778

Nagyon jó az arány, dícséret a kakasnak is!😂😂😂

Előzmény: nagyinda (22776)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.13 0 0 22777

Ezek a Cleo5 8 szögletű gépben keltek.

Előzmény: nagyinda (22776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!