Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2020.09.02 0 1 22799

Szia!

Mivel engem a keltetés során a tojások közvetlen környezetének az állapota érdekel, a hő- és páramérő érzékelőit a tojások között középen helyeztem el. A vázlattól eltérően a gépem 4 tálcás. A ll. és lll. tálca között egy műanyag csövet helyeztem el, amit a hátlapba fúrt lyukba ragasztottam. A cső a keltetőtér közepéig ér.

Így mértanilag is nagyjából a keltetőtér közepére kerültek az érzékelők.

14 mm-es csövet használtam, így az orosz szabályzó SHT15, vagy SHT21 érzékelőt a hátlap felől bele tudom dugni, annyira, hogy bent a cső végénél kissé kintebb érjen. Hátul, kívülről a cső nyílását gondosan bedugaszoltam, nehogy az itt áramló levegő fals mérési eredményt okozzon.

Úgy vélem, gondosan kivitelezett levegő cirkuláltatás mellett nem alakulhat ki 1-2 tized C0-nál nagyobb hőkülönbség a tálcák között. Természetes, hogy valamennyi különbség mindig lesz, ez kivédhetetlen, de a tálcák naponkénti periodikus cserélgetésével ez kompenzálható.
Az, hogy a keltetés során máshol, - a tojásoktól távolabb - milyen hőmérséklet uralkodik, gyakorlatilag érdektelennek gondolom.
További jó munkát és sikeres keltetést kívánok!

 

Előzmény: atus8l1 (22798)
atus8l1 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 22798

Szia, 

Ennél hol méred a hőmérséletet? 

Mekkora az eltérés a "kabin" egyes részein a beállítotthoz képest?

Köszi a válaszokat.

Előzmény: Chik Fan (19787)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.20 0 0 22797

Sszia!

 Köszi a választ.

Megoldottam a dolgot.

Nem keltetőt fog vezérelni.

 Mégegyszer köszi! 

Előzmény: japipapi (22796)
japipapi Creative Commons License 2020.07.16 0 0 22796

Szia!

 Megnéztem, de nem értem, hogy mit értesz az " emberi nyelven"? Tök jó, szinte szájbarágós, de nem barkács! Szoftvert adtak hozzá? Programozásához kell PC is és informatikai ismeret. Ipari szint. Nem tudok segíteni.

Előzmény: Törölt nick (22795)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.15 0 0 22795
Előzmény: japipapi (22793)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.15 0 0 22794

Köszi a választ!

 Nekem van magyar, csak emberi nyelvre kellene fordítani!

 Megpróbálom elküldeni a linket! 

Előzmény: japipapi (22793)
japipapi Creative Commons License 2020.07.15 0 0 22793

Szia! 

Rákerestem, rengeteg (angol, német) használati utasítás letölthető. Ha nincs nyelv jártasságod és elektromos ismereted a magyar sem fog segíteni. Mire akarod használni? Hobbi keltetéshez, - már az ára szempontjából, is nem alkalmas.

Előzmény: Törölt nick (22792)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.14 0 0 22792

Sziasztok!

 

Lehet hogy nem jó helyre írok, de azért hátha tud valaki segíteni!

Jumbo Dtron 308 szabályzóról tud e valaki valami érthető leírással szolgálni? 

Neten találtam kézikönyvet de majd hogy csak kínai számomra!

Előre is köszönöm a segítséget! 

mikrogazda Creative Commons License 2020.07.14 0 0 22791

Sziasztok, 

 

Ugyanilyen géppel kezdtem el a keltetést, egy napig ment rendesen aztán ma reggel elkezdett sípolni iszonyatosan, valahogy leállítottam a jelzést de utána meg nem fűtött és lement a hőfok 33 fokra egy pár percre. Nagyon bepánikoltam mert van benne 49 fürjtojás. Felhívtam a forgalmazót és szerencsére elmondták hogy ennél a gépnél a reset nem a reset gomb hanem egyszerre kell nyomni a + és - gombot 10 másodpercig és akkor visszaáll eredetibe. Szerencsére egyből elkezdett fűteni így remélem megmenekülnek a tojások is?!

Azért írtam le ezt mert a leírásában nem szerepel ez a resetelési lehetőség hátha más is kerül ilyen helyzetbe ezzel a géppel.

Előzmény: UBence (22789)
japipapi Creative Commons License 2020.06.07 0 0 22790

Végülis milyen lett az eredmény?

Előzmény: UBence (22789)
UBence Creative Commons License 2020.05.18 0 0 22789

Sziasztok. A mai napon este szeretnék elsőnek csibét keltetni, Az alábbi géppel: WQ-56(autómata) darabos. Amit idáig megtettem: Bedugtam a gépet 24 órával ezelőtt. Feltöltöttem vízzel. Gyűjtöttem a tojásokat, 16-19 Fok körüli hőméréskleten , fejjel lefele tárolva. Jobbhíján egy sima higanyos hőmérővel próbálom majd megmérni, hogy a gép mutatója csal-e.Hogy tudnám a legkonyebben kideríteni, hogy a páratartalom a valós adatot mutatja-e? Bármilyen tippet es trükköt elfogadok és megköszönök, a keltetéssel és géppel kapcsolatban is.

nagyinda Creative Commons License 2020.04.17 0 0 22788

üdv: Ha a középső tartály fel van töltve vízzel , biztos jó lesz a páratartalom.

A kűlső tartályt nem kell felönteni vízzel, mert magas lesz a pára, és megfőnek a tojások.

A kűlső tartályt a 18 - ik napon kell vizzel tőlteni.

Előzmény: Kati Pásztor (22787)
Kati Pásztor Creative Commons License 2020.04.15 0 0 22787

Szép

 Napot mindenkinek. Cleo5 Keltetőbe keltetek nincs benne páramérő de a hőfokszabályzó 37.8 at mutat mióta hétfőn betettem a tojásokat felöntöttem vízzel mind két tartályt. Sajnos nem tudok sehol venni páramérőt, neten ha rendelek soká jönne meg. Mivel tudnám megnyugtatni magam hogy így is jó lessz. Köszönöm a gyors választ.

 

nagyinda Creative Commons License 2020.02.15 0 0 22786

Üdvözlök mindenkit , szeretnék kérdezősködni, hogy a IO-103 ROMÁN keltető,, csoda " géppel

milyenek a tapasztalatok?

Én azt tapasztaltam, hogy 6 db. tojással kevesebb fér bele. A középső és a két szélső tartónak az egy-egy végén nem fér el a tojás. 

Köszönettel várom a válaszokat.

nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22785

február 02. -ai 22760 hsz. mutattam be a próbafűtést.

Előzmény: nagyinda (22784)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22784

Üdv:. Köszönöm az eddigi segítséget is. Ezt a kínai ,,gagyit" használom pára mérésre is, eddig jól működött Szépen ki keltek a pipik. A hő fokra rá számolok +1 fokot , mert az ellenőrzés megfelelő hőfokot mutat.

Most ,hogy írtad, hogy takarjam le a víz csatornát, eszembe jutott, hogy a másik 8 szögletű Cleo 5 keltetőben 1 dl vizet kellett tölteni az ,,A" csatornába, . Ebbe a gépbe 2 dl vizet töltöttem, hogy színig legyen . Sajnos ezt nem írta le a használati utasítás ,hogy nem kell tele tölteni az ,,A" csatornát.

Amikor be indítottam próba használatra 5- 6 óráig ment és akkor jó volt minden.

japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22783

Nem tudod letakarni valamivel? Síküveg lap, műanyag lap, fóli stb. 

Előzmény: nagyinda (22782)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22782

Igen , nagy. Szeretjük a friss, házi jérce húst, na meg a tojást is. Frissíteni szeretnénk a tojó tyúk állományt.

Meg próbálok szivaccsal ki itatni egy kis vizet, Úgyis most van a következő forgatási idő.

Előzmény: japipapi (22781)
japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22781

Őszintén, nem tudom. A gépet nem ismerem, a páramérőd sem. Talán a külső levegőpára is most magasabb. Esetleg própaképpen takard le a víztartót, akkor meglátod mit mutat.Most azért nem kellene ilyem magas, majd az utolsó fázisban szükséges 70-80 % páratartalom, hogy ne száradjon rájuk a hártya. Nagy a család, hogy ennyit keltessz?😃

Előzmény: nagyinda (22780)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22780

Köszönöm a biztatást , most a IO-103 gépben vannak a tojások, ma van a 7-ik nap, remélem ezek is jól kelnek. ezzel a géppel kapcsolatban szeretnék kérdezni, ugyanis a páratartalom, 70- 75- 78%

körűl mozog, vizet 7 nappal ezelőtt töltöttem az " A" tartályba, . Nem párolgott volna el a víz?

Vagy a tojások engednek magukból annyi nevességet, hogy ezért magas a páratartalom?

53 db tojás van gépben , fehér húshibrid . Nem gond ez a magas pára, így az elején? Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: japipapi (22779)
japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22779

Annak ideljén csináltam a kicsiknek egy 80x300x60 cm méretü hőszigetelt ládát, belül vízzárózva, infra fűtés termosztáttal, időkapcsolós led világitással, nevelőtt. Almuk sima 0-4 szemszerkezetű homok(sóder) és macskaalom keveréke. Így akár 2 hétig is tiszta maradt, jól nevelődött. Kajájuk kezdetben indító táp, 2 napig higitott kamilla tea, majd sima csapvíz, semmi vegyszert, almaecet, hókusz-pókusz. 2 hêt után fokozatosan áttértem a picire darált kukorica, búza, napraforgó keverékre. Később belekevertem egész szemet és fokozatosan mindig csökkentettem a darát. 

Folyamatosan kaptak mészpótlást (porított tojás héj, döglött mész, mészgriz stb.) 

A naposok kaptap főtt tojást, abban benne van minden hasznos cucc.

Amikor már nem fértek el, mentek ki a többi közê az udvarra, persze előtte fokozatosan csökkentettem a fűtêst.

Ma már nem keltetek géppel, a tertmêszetre bízom. Így is bőven elêg és a kotlós ugyesebb, mint én.😂😂

További sok sikert kívánok!

 

Előzmény: nagyinda (22776)
japipapi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 22778

Nagyon jó az arány, dícséret a kakasnak is!😂😂😂

Előzmény: nagyinda (22776)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.13 0 0 22777

Ezek a Cleo5 8 szögletű gépben keltek.

Előzmény: nagyinda (22776)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.13 0 2 22776

El múlt a 22-ik nap, ki kelt az 5 db vissza maradt tojás is. A 20 db tojásból 17 pici pipi kelt ki.

nagyinda Creative Commons License 2020.02.13 0 0 22775

Üdv:.  Köszönöm a választ.

Előzmény: japipapi (22774)
japipapi Creative Commons License 2020.02.13 0 0 22774

Bujtató rácsot nem is kell keltetés alatt benne hagyni. Amikor már nem forgatsz, utolsó 3 nap, dobd ki a tartót és bujtató tálcára tedd, de már kelesig ne mozgasd! Majd igy tudja a csibe, hol van a lent és fennt.

Előzmény: nagyinda (22772)
japipapi Creative Commons License 2020.02.13 0 0 22773

Szia!

22. napon még várhatod a kelêst, bár ha ki is kell, nem sok remêny tyúkká fejlődik, inkább csibe korában elpusztul.

Lámpázni nem êrdemes, úgy sem látsz semmit.

Főltőrni, repeszteni, "hámoszni" nem szabad. Ha kelésre êret, mindenképpen kitőr. Ha "hámozod", esélye van, elvérzik. Amelynek nincs ereje kitőrni, mindenkêppen elpusztul. Ha látod a légkamrát, kidobhatod, befülledt, elpusztult a csibe.

Előzmény: nagyinda (22771)
nagyinda Creative Commons License 2020.02.12 0 0 22772

Az  IO- 103 inkubátor forgató részében a tojás csúcsa hozzá ér a bújtató rácshoz, ha kiveszem a rácsot,( hiszen a kelésig annak nem sok szerepe van, ) nem lesz baj ? Köszönöm a válaszokat.

nagyinda Creative Commons License 2020.02.12 0 0 22771

Üdv:. A 21-ik nap reggel 6 óra körül repedt a csőr körül a tojás héj, dél tájban bújt ki az első csibe.

         Ilyenkor is , vagyis a 22 -ik napon is érdemes még lámpázni? Van még a keltetőben 5 tojás,

         keressem meg a légkamra közepét , üssek ré egy pici lyukat? akkor több levegőt kap?

Előzmény: japipapi (22770)
japipapi Creative Commons License 2020.02.11 0 0 22770

Szia!

A repedés után pillanatok alatt kibújik a pipi. Viszont előtte csak kilyukasztja a héjburkot és akár pár óra után reped. Mennyi idő van még hátra? lámpáztál? Mi a tapasztalat? 

Előzmény: nagyinda (22769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!