Keresés

Részletes keresés

nazareth Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1473

Vagányak :)

 

Én mondjuk különösebben nem ismerem a magyarországi állomásokat, de azért egy-egy motívum feltűnt (pl. a fehérvári torony, a hatvani közúti híd).

 

Editorral szerkeszthető szimulátorról van szó, vagy úgy vannak egyenként "összekalapálva" a különféle színhelyek?

Előzmény: CsP50k (1472)
CsP50k Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1472
Delpo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1471

IPG leírása megkönnyítette a tanulást, illetve autodidakta módon egész szépen megtanulható. Szerintem vágj bele, nem fogsz csalódni. 

Előbb olvastam egyébként, hogy a barna csík jelzi a peront, de mivel a 6A pályán minden állomás keskenyperonos ezáltal folyamatosan oda kell figyelni az utasvédelemre, mert egy szélesperonos állomás sincsen.

Előzmény: nazareth (1470)
nazareth Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1470

Ja, hogy Softikon... Sosem tudtam elég lelkierőt összeszedni, hogy belevágjak bármelyik cseh nyelvű szimulátorba...

 

leszámítva a Dispečert, de az annyira fapados, hogy nem is kell érteni, hogy mit mond :)

 

Viszont IPG emlékeim szerint elég sokat szórakozott az Softikonnal, hátha benéz ide a távolból...

Előzmény: Delpo (1469)
Delpo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1469

Hoppá! Igazad lehet, ezek szerint figyeli azt is, hogy keskenyperonos-e az állomás, vagy sem. Ugyan is nem csak Ústi nad Labem Střekov állomáson kaptam ilyen figyelmeztetést, hanem máshol is. Peldául Sebuzín állomásom is, ami 4 vágányos, és mind a 4 vágánya peronos, nem is értettem. Litoměřice d.n. állomáson is kaptam ilyen figyelmeztetést amikor körbejártam a mozdonnyal a szerlevény mellett.

 

http://softikon.wz.cz/

Előzmény: nazareth (1468)
nazareth Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1468

Ustí nad Labem Střekov elvileg keskenyperonos. Szóval arra is illik odafigyelni, hogy a felvételi épület és a bent álló vonat közé ne fogadj vonatot. Nem tudom, hogy figyeli-e ezt a szimulátor, nem ismerem (hol lehet beszerezni amúgy?)

Előzmény: Delpo (1467)
Delpo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1467

Igen, hiszen peronos vágányra fogadtam le a vonatot. A játék a peronos vágányokat barna színnel jelöli, illetve egy NAST felirat is olvasható, ha az egérrel rámegyünk, szóval biztos, hogy volt utasvédelem. Nem tudom, hogy még mit lehetne ezügyben tenni. Más pályán nem találkoztam ilyennel.

Előzmény: _Nyuszi (1466)
_Nyuszi Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1466

A a program ismerete nélkül: utasvédelem volt?

Előzmény: Delpo (1465)
Delpo Creative Commons License 2020.04.05 0 0 1465

Sziasztok!

Olyan problémám lenne az Unisim nevű játékkal, hogy a 6A pályán ( Boletice nad Labem - Štětí ) a személyvonatok, de inkább azok a személyvonatok amelyek viszonylag hosszabb ideig állnak egy állomáson ( Pl.: Decin - Usti Nad Labem Strekov - Decin viszonylatú vonatok ) mindig ezt a hibaüzenetet kapom: Ohrozen nástup u vl. **** Ez ha jól fordítottam azt jelenti, hogy veszélyeztetem az utasokat, megsértem az utasvédelmi szempontokat, pedig peronos vágányon állnak a vonatok, és mégis ezt írja ki, és emiatt levonást kapok miután leközlekedett. Szerintetek mi lehet a gond? Régebbi verziókat is kipróbáltam, ott is megkapom ezt a hibaüzenetet. Előre is köszönöm a választ!

CsP50k Creative Commons License 2019.11.28 0 1 1464

Transport Tycoon! Az ihlette a kocsik dizájnját!

 

(Mail!)

Előzmény: nazareth (1463)
nazareth Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1463

Gratulálunk, a próba sikerült! :)

 

Nekem nagyon tetszik. Van lehetőség nyomkodni számomra is? Saját gépemen? Már a Transport Tycoon is nagy kedvenc volt, ez még jobbnak tűnik :)

Előzmény: CsP50k (1462)
CsP50k Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1462
Előzmény: CsP50k (1443)
hnorbi Creative Commons License 2018.09.18 0 0 1461

Szervusztok!

Ha október, akkor TEMOFESZT!

A Vasúttörténeti Parkban október 20 (szombat) és 22 (munkaszüneti hétfő) között megrendezésre kerülő X. TEMOFESZT-en idén is részt vesz a TerVez2 Vasútforgalmi Szimulátor csapata.
Ez az a rendezvény, ami kicsiknek és nagyoknak egyaránt egy egésznapos elfoglaltságot kínál, hiszen a parkban bemutatott járművek mellett a teljes körfűtőház megtelik modellekkel, és szimulátorral. Idén is számos méretarányban állítanak ki modelleket, maketteket valamint modulrendszerű-, és hagyományos terepasztalokat.

Terveink szerint - a tavalyi évhez hasonlóan - több hálózati játékot indítunk, amibe akár menet közben is be lehet csatlakozni. Így valósághűen kipróbálhatjátok, milyen is a vasúti forgalmi szolgálattevők titkos élete.

Facebook-eseményünk a https://www.facebook.com/events/454255091733585/ címen érhető el. Az eseményre bátran hívjátok meg barátaitok, családtagjaitok, ismerőseiteket is!

A kiállítás mindennap 10 és 18 óra között várja a látogatókat.

Jegyárak:

A jegyárak tavalyhoz képest nem változtak.
Felnőtt: 2.400 Ft
Diák, nyugdíjas: 1.500 Ft
Gyerek (3-6 éves): 1.000 Ft
Gyerek (3 év alatt): ingyenes
Családi jegy*: 5.000 Ft
*2 felnőtt és 1-3 14 év alatti gyerek

Csoportok számára egyedi ajánlatot kérhető a létszám, és a látogatás napjának függvényében. Előzetes bejelentkezés az info@temofeszt.hu email címen keresztül.

hnorbi Creative Commons License 2017.09.12 0 0 1460

MÁV-csoport pályaorientációs nyílt napja - 2017. szeptember

 

Idén szeptember 27-én, szerdán rendezi meg a MÁV-csoport a második pályaorientációs nyílt napját a vasút iránt érdeklődő egyetemi hallgatók és középiskolai diákok részére a Vasúttörténeti Parkban, melynek ezúttal meghívott vendége lesz a TerVez2 Vasútforgalmi Szimulátor csapata is.

A rendezvényen megismerhetőek lesznek a MÁV-csoport szolgáltatási lánca és az ehhez illeszkedő modern technológiák, a szakmák kapcsolódási pontjainak, valamint az egymásra hatásai.

 

Bemutatásra kerülő szakmai területek: Értékesítés, Üzemeltetés, Járműfejlesztés, Járműkarbantartás, Távközlés, Erősáram, Biztosítóberendezések, Forgalom, Pályaépítés, Pályakarbantartás, Pályadiagnosztika, Informatika, Gazdálkodás, Beruházás, HR, MÁV-HÉV.

 

Program

9:00 - 10:00 - Helyszíni regisztráció
10:00 - 10:15 - Megnyitó
10:15 - 16:00 - Interaktív szakmaszigetek
16:00 - Zárás

 

Téged is várnak a rendezvényen, ha

  • jövőbeli munkahelyként gondolkodsz a vasútvállalatban,
  • szeretnéd a MÁV tevékenységeit közelebbről megismerni,
  • érdeklődsz a MÁV ösztöndíj programja iránt,
  • szeretnél részt venni a MÁV-csoport pályakezdő diplomás programjában
  • .

A Nyílt napon történő részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a programra 2017. szeptember 25-e 12.00 óráig a MÁV Csoport hivatalos oldalán található űrlap kitöltésével jelentkezhetsz! Hivatalos program, regisztráció: https://www.mavcsoport.hu/mav-csoport/nyilt-nap-2017-szeptember-27

 

A rendezvényre hozd magaddal az önéletrajzodat is!

 

Beszámoló a tavaszi rendezvényről, kedvcsinálónak: https://www.mavcsoport.hu/mav-csoport/oriasi-volt-erdeklodes-mav-csoport-elso-palyaorientacios-nyilt-napjan

 

 

IX. TEMOFESZT - 2017. október

 

A TerVez2 Vasútforgalmi Szimulátor idén is részt vesz a Nemzetközi Technikai Modellvasút Fesztiválon, vagyis a IX. TEMOFESZT-en. A TEMOFESZT Közép és Kelet Európa legnagyobb vasútmodell kiállítása, melynek idén is a Magyar Vasúttörténeti Park ad otthont. Ez a rendezvény lesz kis csapatunk tizedik kiállítása. A korábbi évekhez hasonlóan, idén is október második hétvégéjén, vagyis 6. péntek, és 8. vasárnap között kerül megrendezésre.

 

A szokásos egyéni vasútforgalmi-ismerkedős játékok mellett a korábban nagy sikert aratott hálózati szimulációkat tervezünk indítani az idei kiállításon is. Emellett az érdeklődők a terveink szerint megtekinthetik, és kipróbálhatják a Digiton utastájékoztató rendszer szimulált változatát, valamint a vizuális utastájékoztató kijelzőket is.

Szóval... naptár elő, dátum beír, családtagok felkészítése, és az eseményre való várakozás indul.

 

Csatlakozzatok Facebook eseményünkhöz: https://www.facebook.com/events/260219244489494, valamint hívjátok meg barátaitokat, ismerőseiteket a rendezvényre bátran.

 

Jegyárak

A rendezvény jegyárai nem változtak a tavalyi évhez képest:
Felnőtt: 2.400 Ft
Diák, nyugdíjas: 1.500 Ft
Gyerek (3-6 éves): 1.000 Ft
Gyerek (3 év alatt): ingyenes
Családi jegy*: 5.000 Ft
*2 felnőtt és 1-3 gyerek (14 év alatti gyerekek)

 

Iskolai kedvezmény

"Itt van az ősz, itt van ujra...", és tudjátok, ez mit jelent, ugye? Bizony, itt az iskola. De azt is, hogy hamarosan eljön a TEMOFESZT ideje. Ha te is lelkes vasútmodell-rajongó vagy, akkor gyere el az osztályoddal együtt a IX. TEMOFESZT - Nemzetközi Technikai Modellvasút Fesztiválra, mert most különleges kedvezményekkel várunk titeket: ha a kiállítás nyitónapján, 2017. október 6-án, pénteken jöttök csoportosan, akkor a jelentősen olcsóbb jegyár mellé egy-egy interaktív jegyet kaptok ajándékba.

 

Fűzzétek meg az ofőt', hogy kell ez nektek, mert ha nektek jó, akkor neki is jó. És ha eljöttök, meglátogatni bennünket is, akkor nekünk is jó, szóval ha mindenkinek jó, akkor miért kellene kihagyni. Ugye? :)

Az iskolai kedvezmény részleteiről az info@temofeszt.hu email címen érdeklődhetsz. Előzetes bejelentkezés szükséges, amit szintén ezen az e-mail címen tehetsz meg.

 

Várunk mindenkit szeretettel mindkét rendezvényen!

hnorbi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 1459

Fantasztikus híreim vannak: A TerVez2 ismét éjszakázik!

Június 24-én, szombaton ismét Múzeumok Éjszakája, a Keleti járműjavítóban, ahol az eddigi évekhez hasonlóan rengeteg program várja a vasút iránt érdeklődőket. A terveink szerint ismét lesz vezérlőkocsi szimulátor, egyedülállóan egy valódi "hús-vér" vasúti járműben; valamint gondoltunk egy merészet a vasútforgalmi szimuláció terén, melynek most vizsgáljuk a megvalósíthatóságát. Az egyéb programokról később adunk hírt, mindenesetre annyit elárulhatunk, hogy számos érdekes dolgot dobtunk be a közösbe :)

Csatlakozzatok Facebook-eseményünkhöz, hogy értesüljetek a program részleteiről!
https://www.facebook.com/events/632563836941454

Az eseményre bátran hívjátok meg ismerőseiteket! Akik a gyerek miatt nem szeretnének éjszakázni, azoknak nyugodtan megmondhatjátok, hogy 13 órakor kezdődik a program :)

A rendezvény a Keleti pályaudvar - Járműbiztosítási központ területén kerül megrendezésre, ami a pályaudvar főbejáratától egy kényelmes 5 perces sétával közelíthető meg. Bejárat a 1087 Budapest, Verseny utca 1 szám alatt található.

 

Szóval, naptár és piros toll elő: június 24, szombat, délután-este.

Várunk mindenkit szeretettel!

 

A TerVez2 Vasútforgalmi Szimulátor csapata

fszt. Creative Commons License 2017.03.26 0 0 1458

Sok késő vonatot kívánok! :)

 

Signalsoftos Wuppertal Hbf-nél találkoztam vele először, hogy nem oldja el a céllezárást még akkor sem, ha a vonat megérkezett a vágányra és letelt az időzítés is. Valaki anno mesélte, hogy a tizedesvessző - tizedespont megoldást adhat. Nekem nem adott. Valami másik tippet kérnék!

mcg Creative Commons License 2017.03.19 0 0 1457

Le kell tölteni a .jnlp fájlt, alapból írja a "download" menüben, azt feltenni a gépre. Ha ez megvan, akkor el kell indítani, s bejelentkezéskor felül "mit server..." felirat lesz, ekkor már engedi az online játékot újra.

Előzmény: Stellwerk a legjobb (1431)
hnorbi Creative Commons License 2017.03.01 0 0 1456

Igen, az SVG-t én is nézegettem anno ööö 7 éve, amikor elkezdtem fejleszteni, akkor éppen nem találtam olyan SVG lib-et amivel meg tudtam volna csinálni amit szerettem volna, és ahogy szerettem volna. Azóta nem igen nézegettem :/

 

És valóban, elsősorban nem szimulátornak indult, de valahogy mégis az lett belőle... asszem... legalábbis másik ezt állítják, és még nem játszottam vele :)

Előzmény: nazareth (1455)
nazareth Creative Commons License 2017.03.01 0 0 1455

Nos az igazi nagyágyuk az SVG-alapú cuccokra esküsznek. Húzhatod-tolhatod-nyújthatod, szép lesz, főleg, ha antialias is van; az SVG xml-alapú, tehát menet közben tudod színezgetni-módosítgatni az objektumokat. Több ilyen szimulátor is létezik a piacon, valóban látványosak.

 

Részemről én avtomatizálási mérnök vagyok, és nem csípem az olyan megoldásokat, ahol a D55 néhány bitjének tologatása mellett gigahertzeket ölünk a 4 pixelnyi kerek fényablakok rádiuszának újraszámlálására minden egyes egérgörgő-moccantásra, ezért én még egy előre 2-3 méretarányban renderelt kockákból felépülő megoldást is el tudnék képzelni (bár ilyenből csak a TrainController jut eszembe, ami ugye nem szimulátor...) (...bár a TerVez2 sem szimulátornak készült, ha már így szóba került).

Előzmény: hnorbi (1454)
hnorbi Creative Commons License 2017.03.01 0 0 1454

Igyekszünk valamit fejleszteni rajta. Jelenleg elég egyszerű motor van alatta, amit nem tudom hogy lehetne felturbózni. :/

Előzmény: _Nyuszi (1451)
hnorbi Creative Commons License 2017.03.01 0 0 1453

Há' most nem... tény, hogy végtelen egyszerűre lett véve a grafika

Előzmény: nazareth (1452)
nazareth Creative Commons License 2017.03.01 0 0 1452

Vékony jég! Vékony jég!

 

:)

Előzmény: _Nyuszi (1451)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.03.01 0 0 1451

A grafikával kezdhetnétek már valamit, sokat dobna a mű élvezeti értékén. :/

Előzmény: hnorbi (1450)
hnorbi Creative Commons License 2017.02.28 0 0 1450

Forgalmi iroda az otthonodban!

Nagyszerű hírem van, az eddigi érdeklődés-halomnak igyekeztünk eleget tenni:

A TerVez2 Vasútforgalmi Szimulátor következő kiállítására nem kell várnod, mivel részben elérhetővé válik a nagyközönség számára. Játék határok nélkül és kortól függetlenül, interaktív, fejlesztő és legfőképpen érdekes. No meg a miénk.
(Nah jó, mégis csak érdemes várni a következő kiállításra, mivel oda rengeteg térképet, hálózati szimulációt, és még ki nem adott szoftverkomponenst viszünk ki. És különben is: TerVez2-ből sosem elég)

A program előfizetéses konstrukcióban érhető el, ami tartalmazza a futtatókörnyezetet, valamint jelenleg a Kőbánya-Kispest, Monor, Mosonmagyaróvár állomások szimulációját Dominó 55 típusú biztosítóberendezéssel megépítve. Az elérhető szimulációk körét az idő előrehaladtával bővíteni szeretnénk, de tervezzük a meglévő szimulációk "játéktartalmát" is fejleszteni, hogy még érdekesebb, lenyűgözőbb és legfőképp még fejlesztőbb legyen.

Január második felétől ideje előkeresni a hótaposót és a vastag kesztyűt, hiszen a "hóhelyzet" szimulációjára is tettünk lépéseket. Sajnos "Józsibácsink" még nincs a PFT-nél, így a hóeltakarítás is a játékosokra váró feladat, avagy jó ember a hóember.

Mosonmagyaróvár állomás szimulációjába került "eseményes", vagy "hibás" vezénylet, amiben a felhasználó megtapasztalhatja milyen, amikor a vasúti forgalomirányítás nem a megszokott mederben zajlik. Kicsit részünkről ez szárnypróbálgatás, de várjuk a visszajelzéseket :)

Kőbánya-Kispest állomás szimulációjából készült egy bővebb verzió is, amiben az érkező vonatok számára a szomszéd állomás (gépi) forgalmi szolgálattevője engedélyt kér, és nekünk is engedélyt kell kérni az indítandó vonatok részére.

Végül, de nem utolsó sorban új szimulációként elérhető Solymár-Óbuda-Angyalföld állomások szimulációja. Igen, három állomáson kell a vonatokat igazgatni. Az egy szimuláció pedig két szimuláció, ugyanis belekerült Óbuda Dominó 55 típusú biztosítóberendezéssel megépített változata is, valamint az izgalmasabb dolgokat kedvelők kedvéért Siemens-Halske típusú biztosítóberendezéssel elkészített verziója is. (Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a vasút hőskorára éhes felhasználóink Angyalföld állomás hetvenes évekbeli változatával találják magukat szembe. Vizafogó felé menő vonallal, Kender-Jutagyárral, Ládagyárral, valamint a Hámán Kató vontatási főnökség fele vezető tolatóvágánnyal. A Hámán Kató vontatási főnökség jelenleg Vasúttörténeti Parkként üzemel.)

A márciusi frissítések hamarosan elérhetőek lesznek: elsőként új elemként bekerült az elérhető szimulációs palettába 30-as vonalról Tárnok állomás, D55T biztosítóberendezéssel megépített változata. Ez a "T"-s verzió a saját "termékünk", a normál D55-öt a tolatóvágányút alapjaival egészítettük ki. A szimulációban a szomszéd állomások engedélyt kérnek a vonat részére.

Szintén új elemként bekerült a 44-es vonalról Zichyújfalu és Börgönd állomások szimulációja. Zichyújfalu állomás Dominó 55, míg Börgönd állomás Siemens-Halske biztosítóberendezéssel megépített változata. Börgönd állomásnak 4 csatlakozó vonala van (Szabadbattyán, Székesfehérvár, Aba-Sárkeresztúr, Zichyújfalu), bár a forgalom elenyésző rajta.

A késésért szíves türelmüket, és megértésüket kérjük... Hosszas fejlesztés után talán elértük azt, amit a MÁV nem tud megoldani bármennyire is szeretné: a vonatok nem késnek... csupán akkor jönnek, amikor jól esik nekik :) Avagy a tehervonatok -60..+60 perc eltéréssel közlekednek az eredeti menetvonalukhoz képest, ahogy azt a valóságban is teszik (igaz, ott nem ekkora szórással, hanem akár "napnyi" eltéréssel is közlekedhetnek); valamint a személyszállító vonatok -2..+60 perc késéssel közlekednek.

Az összes elérhető szimulációnk a portálunk "Szimulációk" menüpontjából elérhető.

Próbáld ki most megfizethető áron a Magyarországon elérhető legszuperebb vasúti forgalomirányító szimulátorunkat.
Az előfizetés a TerVez2 weboldalán, a "Szoftverelőfizetés" menüpontban igényelhető. Az előfizetés a portálon történő regisztráció/bejelentkezés után érhető el.

Írj bátran a kapcsolat(kukac)tervez2.eu címre, minden kérdésre válaszolunk a lehető legrövidebb időn belül!

A TerVez2-ről ha többet szeretnél megtudni, látogass el

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.22 0 0 1449

Üdv!

StellwerkSim szimulátorhoz nincs valakinek magyar nyelvű leírása, használati útmutatója.

Előre is köszi.

fszt. Creative Commons License 2017.02.12 0 0 1448

Nem.

Előzmény: BX 59-76 (1447)
BX 59-76 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 1447

WIndowsra és esetleg Androidra tud valaki aktuális menetrendi vomatirányító szimulátort magyar állomások vonatkozásában, a tervezz fizetőst leszámítva?

SnailSims Creative Commons License 2016.12.26 0 0 1446

A simsig.hu weboldal közel 8 éven át működött, a vasúti forgalomirányító szimulátorokkal foglalkozó oldal, továbbiakban a közösségi oldalon jelentetjük meg a fontosabb híreket és eseményeket.

A https://www.facebook.com/fsztklub oldalon követhetik tovább a forgalomirányító rajongók.

SnailSims Creative Commons License 2016.12.26 0 0 1445

Újra elérhető a régi simsig.hu weboldal, cikkek, leírások, galéria stb.
http://www.simsig.fireblog.hu/

hnorbi Creative Commons License 2016.12.05 0 0 1444

Minden elismerésem!

Előzmény: CsP50k (1443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!