Keresés

Részletes keresés

Evil Abrosz Creative Commons License 2008.07.31 0 0 154
Amúgy nem a parkolásról akartam beszélgetni, csupán rögzítettem a körülményeket. A címet adó esszenciálisan jellemző szöveg ragadta meg figyelmemet: "bűncselekmény" vs "bocsi".

Ez lehetne Abszurdisztán jelmondata.
Előzmény: Evil Abrosz (-)
India Romeo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 153
Ismerek rendőröket, akik egyhangúan nap mint nap feljelentik a rokkant parkolót használó kuncsaftot, aki mellesleg egészségügyi dolgozó. Mellette csomó hely van, de neki ez az egy kell. A megoldás, mint minden más esetben itt is az lenne, ha szégyen lenne ilyen helyre odaállni. Szégyen lenne bűnözni. Szégyen lenne diszkriminálni. Sajnos azonban az ÚJ Rend Kormánybiztosa nem képes arra, hogy a mellét magyarságával verő, egyébként széthúzó és abszolút minden szabályt felrúgó társadalmat jó útra terelje, Ezen nem segít se bírság, se más. Ez egy ilyen ország drágáim.
bokor Creative Commons License 2008.07.29 0 0 152

Tehát te úgy gondolod, hogy mivel itt úgyis mindenki, (vagy a többség, vagy csak egy domináns kisebbség, mittomén) leszar mindent, ezért aztán az a legegyszerűbb, ha nem is teszünk semmit... Maradjanak otthon a  mozgássérültek, mert ebben az országban úgyis az erősebb kutya izél, mi meg mind húnyjunk szemet fölötte, és törődjünk bele...

Nekem nem megy a beletörődés, sajnos megoldást nem tudok, csak bosszankodom... :-(

Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 151
Mondd csak te fested magad???
Előzmény: Törölt nick (66)
Der Beste Creative Commons License 2008.07.28 0 0 148

Mit értesz beleölés alatt?

 

Azt a kis festéket, amivel felfestik a mozgássérült jelet?

Előzmény: Törölt nick (144)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 143

Jogos.

Ha a helyi áruház előtti parkoló 70%-a üres, akkor is minden tolókocsis helyen áll egy BMW. Szimpla parasztság, itt csak a kromofág segíti a szocializációt.

Előzmény: Der Beste (142)
Der Beste Creative Commons License 2008.07.28 0 0 142

Fizikai képtelenség a z áruházak bejáratának közelében annyi parkolóhelyet kialakítani, ahány 5 méternél többet gyalogolni nem hajlandó lusta ember van ebben az országban.

Előzmény: Törölt nick (117)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 141
Ennek a megoldására mondjuk a kis csíkok helyett nagyobbacska dudorokat kellene lefektetni éles szegéllyel, arra parkoljon rá a delikvens keresztbe. Sajnos drága megoldás, de én személy szerint elég jellemzőnek találom ezt a kérdést: ott egy csík, ahhoz illene tartani magát mindenkinek, ésszerű okokból, de szarik rá, aztán picsog, hogy nincs elég hely. Hátkérem ezért kell venni régi szar kocsit gallytörővel és addig ügyeskedni amig a két hülyén parkoló autó közé be nem fér valahogy az ember.
Előzmény: shinrai (138)
bokor Creative Commons License 2008.07.28 0 0 139

Nálunk normálisabb helyeken van Frauenparkplatz. Szélesebb, mint a többi, először azt hittem, hogy diszkrimináció, aztán kiderült, azoknak van, akik babakocsival, kisgyerekkel érkeznek bevásárolni mondjuk. Pasik is odaállhatnak természetesen, ha ők vannak babakocsival. Érdekes, állítólag nem babakocsisoknak nem szokott eszébe jutni, hogy odaálljanak.

A szélesebb parkolóhelyekre a mozgássérülteknek igenis szüksége van, a tolókocsiba mondjuk át kell emelniük magukat, ezt kevéske empátiával egész jól be lehet látni.

Én amúgy nyugatabbra járva mindig azt hittem, ott sokkal több a fogyatékkal élő, mint nálunk, de nem, egyszerűen csak ott látni őket az utcán, mert tudnak közlekedni. Autóval is, meg anélkül is.

Arra, hogy sikeres ember nem jár busszal, nem is mondok semmit.

Előzmény: Törölt nick (117)
shinrai Creative Commons License 2008.07.28 0 0 138

Tök mindegy a méret a'szem...

Egyfelől azért, mert jó páran így is két helyet foglalnak egyszerre, mondhatni jogosan fosva attól, hogy valamelyik tahó oldalbavágja a kocsiját a nyíló ajtóval és aztán persze lelép... 

másfelől meg, mert a bermudás-strandpapucsos-"rövidhajú"-flegmaszemüveges úriemberek úgy terpeszkednek nyitott ajtóval a kocsijukban, mint a királyok, nehogy be lehessen állni melléjük, legfeljebb egy bringával... feltéve, hogy birkózószőnyeget reggelizett és a feje búbjánál van a tesztoszteron szintje...

Előzmény: Törölt nick (135)
John Doe(520i) Creative Commons License 2008.07.28 0 0 137
(A dugóban Palkovicsné laptopjáról lehet a leggyorsabban megírni egy emailt, és Baccpapucsban a lehető legkényelmesebb araszolni. :D)
Előzmény: Törölt nick (133)
0.5bit Creative Commons License 2008.07.28 0 0 131
Milyen furcsa, aki kerüli a bajt, azt nem viszik be...

Akit meg bevisznek az meg már nem kerüli a bajt ...
(C) Visinszkij
Előzmény: shinrai (127)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.28 0 0 129
Ha igaz amit írsz, hogy sikeres ember, aki nem jár busszal, akkor hejehuja, tele vagyunk sikeres emberekkel.
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.28 0 0 128
"...Tudod, inkább veszek 1000 forintért jót, mint 200 forintért szart..."

Ezzel kb mindenki így van, csak nem mindenkinek telik rá.
Ezért megveszi a vacakot, aztán imádkozik, hogy addig bírja míg a jóra is telni fog.
Előzmény: Törölt nick (114)
shinrai Creative Commons License 2008.07.28 0 0 127

Én inkább azt látom, hogy mostanság az a divat, menő a szerint élni, hogy a szabály azért van, hogy megszegjék..., aztán amikor elcsípik, akkor rögtön jogokra való hivatkozások, meg Kádár szelleme..., de betartani a szabályokat, azt távolról sem.

Milyen furcsa, aki kerüli a bajt, azt nem viszik be...

Előzmény: Törölt nick (112)
m54 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 124
Lásd 121.

A piros és a bekanyarodni tilos napi "esemény". Állj ki a nyócker Baross- Körút sarokra. Rendszeres "találkozások" a József és a Német utca sarkán. Pedig csak jobbkéz. Mi az oka? A "leszarom". Ezt kellene felszámolni, aztán jöhetne a vita a tüntetőkről, a tolvajokról és a többi léhűtőről. Természetesen nem feltétlenül ezekkel kell kezdeni. Mert a lépcsőt sem lentről felfelé kell mosni. (no ezért vagyunk a polidili-ben.)
Előzmény: Törölt nick (111)
0.5bit Creative Commons License 2008.07.28 0 0 123
Ha ott felejti és még parkolójegyet venni is elfelejt, akkor így járt.

Nem egészen. Ha csak ottfelejti nem törvényes a rendőrség eljárása:

1999. évi LXXXV. törvény
31. § A daktiloszkópiai és fényképnyilvántartásban kell nyilvántartani
a) annak az adatait, ujj- és tenyérnyomatát, továbbá arcképét, akit szándékos bűncselekmény elkövetésének alapos gyanúja miatt büntetőeljárás alá vontak, kivéve azt, akivel szemben magánvádas bűncselekmény miatt előterjesztett magánindítvány alapján indult eljárás, függetlenül attól, hogy az ügyész átvette-e a vád képviseletét, és azt, akinek katonai bűncselekménye miatt a katonai ügyész a feljelentést elutasította, és az elbírálást fegyelmi eljárásra utalta,


Persze ha meg a másik oldalról nézzük, arra mondják rá az alapos gyanút amire csak akarják...
Előzmény: maonika (118)
India Romeo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 122
Köszönöm.
Előzmény: RontóPál (120)
m54 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 121
Igaz! Csak nagyon gyalogos vagyok.
Előzmény: Törölt nick (110)
RontóPál Creative Commons License 2008.07.28 0 0 120
Úgy van, aki felmentésre kerül, annak törlik az adatait.
Előzmény: India Romeo (119)
India Romeo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 119
Megköszöntem.
Ez azt jelenti, hogy:

"28. § A büntetőeljárás alatt állók nyilvántartásába felvett adatokat

a) a büntetőeljárás jogerős befejezéséig,

b) a nyomozás, illetve a büntetőeljárás megszüntetése esetén a határozat jogerőre emelkedéséig

kell nyilvántartani."

akit jogerősen felmentettek, azoknak a rabosítási adatai törlendők? Bocs ha nem triviális nekem.
Előzmény: RontóPál (115)
maonika Creative Commons License 2008.07.28 0 0 118
Ha ott felejti és még parkolójegyet venni is elfelejt, akkor így járt.

Ilyen szétszórt állapotban ne tessék autóba ülni.
Előzmény: Antisystem (97)
RontóPál Creative Commons License 2008.07.28 0 0 115
1999. évi LXXXV. tv. IV. fejezet.
Előzmény: India Romeo (109)
India Romeo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 109
Node ha okafogyottá válik az ügy, pl. a bűncselekmény alól jogerősen felmentik a delikvenst, mely szabály alapján törllik vagy nem törlik a rabosításnál felvett adatokat?
Előzmény: 0.5bit (94)
m54 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 107
A piros lámpa pedig szintén felesleges, mert aki át akar menni úgy is átmegy, dögöljön meg a többi!
Az ilyen beruházásokba fektetett pénz tök fölösleges, száguldjunk szabadon!

"a nemrokkantak egy jelentős részének pedig állandó kísértést jelent"
Tévedhet egyszer, elnézheti másodjára, aztán kapja meg a jogot...
(mint a maffiában szokás: térdtörés.)
Előzmény: Törölt nick (95)
m54 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 105
kiigazítás:

hülyeMeg focistákkal.
Nem vagy te nagyon rasszista?

A hülye visszavonva. Indulatból volt, elnézést. Csak megjegyzem: ezzel az erővel minden cigányt letolvajozhatsz, minden ... stb. Szerintem nagyon rasszista vagy!
Előzmény: m54 (103)
Antisystem Creative Commons License 2008.07.28 0 0 104

Ha tudatosan (beáll a rokkant-parkolóba) ez kétségtelen. Node mi van akkor, ha egyszerűen megáll egy járdaszigetnél, ahol nem szabályos.

 

ÜdV

Előzmény: SchiSa (100)
m54 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 103
Hülye. đ/s]Meg focistákkal.
Nem vagy te nagyon rasszista?
Előzmény: Törölt nick (28)
0.5bit Creative Commons License 2008.07.28 0 0 101
Elég ha a törvényben le van írva.

Mint az ajándékozási illeték?
Előzmény: maonika (96)
SchiSa Creative Commons License 2008.07.28 0 0 100
ha valaki igénybe veszi a vele járó előnyöket, akkor az nem ott felejtés, csak a másik hülyének nézése
Előzmény: Antisystem (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!