Keresés

Részletes keresés

miszne Creative Commons License 2008.07.21 0 0 22
?

:)
Előzmény: Mirdad (21)
Mirdad Creative Commons License 2008.07.21 0 0 21

 

  "nem offolok, ha itt másról van szó... ;)"

 

  De ismerős :)

Előzmény: miszne (18)
Mirdad Creative Commons License 2008.07.21 0 0 20

 

  Igen, jó hír is :)

Előzmény: szenyor Lakatos (19)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.07.21 0 0 19
... illetve ez a jóhír is. Kinek hogy.
Előzmény: Mirdad (15)
miszne Creative Commons License 2008.07.21 0 0 18
ok :)

nem olvastam vissza, csak a te hszedet olvastam.......szóval számomra az alkímia is valami ilyesmi: a kettő egyesítése...

de akkor nem offolok, ha itt másról van szó... ;)
Előzmény: Mirdad (17)
Mirdad Creative Commons License 2008.07.21 0 0 17

 

  Jó kérdés ;)

  Akik ITT akarják "felépíteni", csak az egyiket ismerik: a "földi világot" és mesterséges "isteni törvények" alapján képzelik el a "másik" országot megvalósítani. Az a trükk, (amiről minden Tan beszámol), hogy amit annyira keresnek, az nem könyvekben bújt el, tanokban, meg nem szentélyekben, templomokban, meg nem "a felhők felett", stb. ...

  Hanem közelebb van hozzánk, mint a kezünk és lábunk...! ;)  Vagyis Isten országa

ITT van - és mégsincs ITT ;)

 

 

Előzmény: miszne (16)
miszne Creative Commons License 2008.07.21 0 0 16
Biztos, hogy ennek a kettőnek mindig különválaszva kell maradni: "Isten országa"- "földi világ".......?
:)
Előzmény: Mirdad (15)
Mirdad Creative Commons License 2008.07.21 0 0 15

 

  "Elég kár lenne tönkretenni ezt a világot.

Ha mégis, én remélem teljesen halott leszek benne."

 

 ! Teljesen halottak is vagyunk "Isten országa" számára...! ;)

  Ez a rosszhíre számunkra a szellemi tanításoknak (keleti, nyugati, egyaránt).

 

  Ahogyan "Isten országa" soha nem jelentette evilágot (bármennyire is erölködtek azt félreértelmezni)... úgy soha nem is lehet "Isteni törvények"(van olyan?)

alapján egy társadalmat berendezni. (A "társadalom" emberi, földi kreálmány.)

 

  De volt már ilyen topik: Teokrácia-demokrácia címmel. A lényeg ugyanaz:

a félemagyarázott, meg nem értett tanok alapján, a dogma keretein belül

megzabolázni az életet. Ahogyan a "törvény", a dogma önmagában halott -

ugyanígy minden életképtelen, ami erre épül. A holt betű már csak ilyen ;)

 

 

Előzmény: szenyor Lakatos (12)
ösztöke Creative Commons License 2008.07.21 0 0 14

Kedves Ödönke!

 

Rövid leszek.

 

"Hogyan működne egy társadalom a Biblia alapján?"

 

vsz. Jelen világban sehogy e világ istene miatt.

 

"Működhet-e?"

 

Isten nélkül nem.

 

"Legyen-e kötelező a hit? "

 

Ostoba kérdés, mivel a hitet Isten adja, de ez Isten országával el fog töröltetni (már a hitre nem lesz szükség)

 

"Büntessük-e a hitetlenséget?"

 

Ha nem kapsz egy ajándékot, akkor az tőled számonkérhető ?

 

"Vagy hogyan nézne ki egy bibliai társadalom?"

Jézus és a próféták sokat beszéltek az Mennyek országáról --> úgy fog kinézni.

Na meg a mózesi(részben) és a dávidi-salamoni is prototipusa a menny királyi uralmának, ami a földön is el fog jönni vsz.

 

Üdv

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.07.21 0 0 13
(és = én)
Előzmény: szenyor Lakatos (12)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.07.21 0 0 12
Elég kár lenne tönkretenni ezt a világot. Ha mégis lesz, és remélem teljesen halott leszek benne.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
actionman Creative Commons License 2008.07.20 0 0 11
Ha egy orszag a Biblia alapjan mukodne, az valoban jo lenne, de ezen a foldon egyetlen orszag sem fog igy mukodni. Ha nem hiszed, olvasd el az OSZ-t, es nezd meg, hogy a kivalasztott nep vajon igy mukodott-e? Az ok egyszeru: mert kevesen jarnak a keskeny uton. Mar regen is kevesen jartak, es a jovoben sem igen lesz tolongas azon az uton.

Az meg gondolom, csak koltoi kerdes volt, hogy "legyen-e kotelezo a hit?" (mintha a hit barkitol is kitelne, hogy aztan szamon lehessen kerni, mint egy lecket) vagy "buntessuk-e a hitetlenseget?" (mintha buntetni kellene-e a vakokat, mert nem latnak, biztos az o hibajuk).

De ettol fuggetlenul lehetne bibliai egy tarsadalom, ha a 2. kotabla elveit (figyeld a kulonbseget: nem parancsolatot irtam, hanem elvet, mert nem mindegy) mindenki magaenak erezne, vagy ha mindenkinek megtanitanak az aranyszabalyt (amit szeretnel, ha veled tennenek, te is azt tedd....). Most komolyan, ez a foum a/is bizonyitek ra, hogy ezt a nyulfarknyi verset is hany (ugymond) hivo keptelen a gyakorlatba ultetni. Mit varnatok akkor egy hitetlen tobbsegu tarsadalomtol?

De ha egy orszag nem is, egy kisebb kozosseg, mondjuk egy gyulekezet (ahova a hit a belepo) nem csak hogy mukodhet a Biblia alapjan, de ugy is kell mukodnie.

A dilemma (=keresztyen tarsadalom) egyebkent a "keresztyen Europa" ill. a "keresztyen allam" egy variacioja. Hogyan is lehetne keresztyen az a (=barmelyik) allam, ahol a keresztyenek (marginalis) kisebbsegben vannak?

ActionMan
st.s Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10
Miki Belucsi Creative Commons License 2008.07.20 0 0 8

Így nézne ki.:D

Előzmény: Törölt nick (7)
Miki Belucsi Creative Commons License 2008.07.20 0 0 5

Szombatosok majd biztosan reagál.

 

Kik voltak a farizeusok és miért kárhoztatta őket Jézus?

 

Pont ez történne, ha Isten törvényeit bevezetnék mindenkire ha hívő ha nem az illető.

Megszaporodna a törvényt betű szerint betartni igyekvők tábora, akik "körül vannak metélkedve" és ezzel fordítottan arányosan csökkenne azok száma akik a "szívükben vannak körülmetélkedve".

A szívekbe írt törvényt nem lehet kőtáblákra vésni szerintem. Az szükségképpen valami torz, emberi tákolmány lenne.

Farizeusgyár, akiknek fontosabb lenne a szombat tartása embertársuknál. 

Előzmény: Báthory Ödönke (4)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2008.07.20 0 0 4
Jó, dehát valamennyire csak kell működnie ezeknek a törvényeknek! Példul a ne lopj. Ez minden társadalomban valahol elvárás. Meg a szombat megtartása is hasznos az embereknek. Biológiailag is akár. Tehát nem lenne haszontalan egy ilyen társadalom. Csak valahogy úgy kéne csinálni, hogy az emberek szívében legyen, és ne erőszak alapján.

Meg kell valljam, hogy nem ilyesfajta hozzászólásokat várok. Szeretném Szombatosok válaszát olvasni. Ugyanis ő állított valami ilyesmit (ha jól értettem) a HITgyülis topicban.

b
Előzmény: oncogito (2)
Miki Belucsi Creative Commons License 2008.07.20 0 0 3

Szerintem semmivel sem lenne más, mint bármely más társadalmi forma, merthogy emberek hoznák létre és emberek alkotnák.

 

Szerintem sokkal rosszabb, kegyetlenebb és képmutatóbb lenne. Megszünne az ítélkezőkben a "gát". Hiszen "Isten törvényeit" hajthatnák végre.


Előzmény: oncogito (2)
oncogito Creative Commons License 2008.07.20 0 0 2
Szerintem semmivel sem lenne más, mint bármely más társadalmi forma, merthogy emberek hoznák létre és emberek alkotnák.
Isten országa el fog jönni hitem szerint és ezt nem lehet sem előrehozni, sem késleltetni embernek.
Lehet mindenféle társadalmi formát kritizálni, lehet ráfogni arra, hogy a társadalmi forma a hibás a bajokért.
Azonban Isten törvénye alapján csak akkor lesz társadalmi forma, ha azt Isten akarja.
Emberi akarat mindig kudarcba fog fulladni.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Miki Belucsi Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1

Nem lenne jó, természetesen.

Az Iszlám világban láthatjuk ennek a gyakorlatát a mindennapjainkban.

Bár ők a Korán törvényeit alkalmazzák, de hasonlóan nézhetne ki ha a Biblia alapján vezetnénk be "világi" törvényeket.

A szekularizált egyház és állam alapkövetelmény egy egészséges társadalomban.

 

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2008.07.20 0 0 topiknyitó
Hogyan működne egy társadalom a Biblia alapján? Működhet-e? Legyen-e kötelező a hit? Büntessük-e a hitetlenséget? Vagy hogyan nézne ki egy bibliai társadalom?

b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!