Keresés

Részletes keresés

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2020.01.01 0 0 589

Advaita

Előzmény: Törölt nick (588)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 588

te mindenhova beirsz vmi baromsagot? szerintem hianyzom neked... 

Előzmény: Lan Dorr Dalai (587)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.12.29 0 0 587

Pamacska volt a neve,

én voltam ő, ő meg én.

drótgalamb Creative Commons License 2019.12.25 0 2 586

Hát tisztelt macskautálók, eddig csak a saját szegénységi bizonyítványotokat állítottátok ki.

A vidéken, faluban vagy tanyán élők még tudják értékelni a macskát. Nem kell feltétlenül szeretni vagy babusgatni, de hasznos a maga helyén. Az egerek, pockok biztosan tudnának mesélni erről.

Az, hogy a fóbiáitokat a macskákon akarjátok megbosszulni, nem egy jellemes dolog. A macska felismeri ha valaki nem szereti őt és többnyire elkerüli, de tényleg nem tud olvasni és a tulajdonviszonyokat sem ismeri abban az értelemben ahogy az emberek.

Nem kell őket szeretni, de akik valamely élőlény kínhalálára spekulálnak, azokat valamiért nem tudom EMBER számba venni...

A böbö:) Creative Commons License 2019.12.22 0 1 585

Én pl ha vki bántaná a macskáim, kihúznám a belét. A saját kertjében.

Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.22 0 0 584

egyébként meg már van mindenféle ultrahangos riasztó. az talán az etologóai és mindenféle egyéb tudás elsajátítása nélkül is hatékony lehet.

Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.22 0 0 583

te oktondi állat, ő nem tudja elolvasni a postaládán a feliratot, neki a kerted a természet része. talán tanulj meg a nyelvén beszélni, és hugyozd körbe a kerted pl. nem tudom, olvass utána.

Előzmény: végeláthatatlan (573)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.22 0 0 582

a macska nagyszerűsége abban rejlik, hogy ha megmérgezed, őt egyszerűen kimúlik. te viszont gyilkos leszel :''D remélem nem hiszel a pokolban :D

Előzmény: végeláthatatlan (574)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.22 0 0 581

jók a meglátásaid. még a macska is dicséretnek venné.

csak annyit kérdeznék, hogy melyik faj nem invazív? mindegyik az lenne, ha meglenne hozzá az esze. csak vannak butábbak, rossz módszerekkel. a macskák legalább viccesek.

Előzmény: Genthark (558)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.22 0 0 580

szerintem neked az a gondod, hogy a macskák utálnak téged, mindent megadnál a macskák nyújtotta élvezetekésért, csak nem tudod hogyan. Általában ez vezet agresszióhoz. Valószínű gondjaid vannak a nőkkel is. Lazíts, és amikor maszturbálsz gondolj macskákra... :D

Előzmény: végeláthatatlan (576)
idooogeep Creative Commons License 2019.08.27 0 0 579

Hasonlóan mint az emberállat!

Előzmény: végeláthatatlan (578)
végeláthatatlan Creative Commons License 2019.03.16 -1 0 578

"Értelemszerűen az ember kíváncsiságból belenéz a topicba", sőt elolvassa a címét is. Ha úgy gondolja, hogy a topik hozzászólásai nem egyeznek a véleményével, lapoz egyet és továbbáll.

 

Egyébként a macska teljesen fölösleges állat.

Előzmény: landrepf (577)
landrepf Creative Commons License 2019.03.10 0 2 577

nem jelenne meg rendre senki ha a topic tartalmazna egy kis minőséget.:D Két kulcsszó alapján a google harmadik találata. Értelemszerűen az ember kiváncsiságból belenéz a topicba.

A normális emberek mint pl én le se hugyozza ha az emberek utálják a macskákat vagy a kutyákat vagy bármilyen más állatot. lelke rajta, tökre nem vagyunk egyformák.

 

Viszont az, hogy itt egyesek a halálukat kívánják és akár másokat ösztönözhetnek arra, hogy öljék megh a esetleg a birtokukba kerül az roppant szomorú és primitív. Az ilyen emberek a társadalom számára veszélyesek és nem ártana egy pszichológiai vizsgálat is dühkezelési terápiával. Hiszen abban nyugodtan biztosak lehetünk, hogy ha az irottak komolyak akkor lelkileg nem lehettek épp a legegészségesebbek.

 

 

Előzmény: végeláthatatlan (576)
végeláthatatlan Creative Commons License 2019.02.26 -1 0 576

Ezt a javaslatot rossz topikban tetted. Ez a macskautálók fóruma.

 

Persze rendre megjelennek a puszicicások. Fujjj.

Előzmény: idooogeep (575)
idooogeep Creative Commons License 2019.02.26 0 0 575

Van egy javaslatom.Helyezz ki egy jó tálkával, és ha van pici gyereked, őt is engedd  a közelébe.

Elvégre a  Te kerted és a Te döntésed.

Ha kicsit belenyalintana, majd  elmenne a mérgezős hangulatod.

Bár szerintem neked olyan nincs...

Előzmény: végeláthatatlan (574)
végeláthatatlan Creative Commons License 2019.02.26 -2 0 574

Aha, csakhogy a saját kertemben annyi fagyállót helyezek ki a földre, amennyit akarok. Nem a szomszéd telke, nem közterület. A talajt és a levegőt nem szennyezem.

 

A macskatulajdonosok (és kutya- is) tartsák be az állattartás szabályait.

Előzmény: idooogeep (572)
végeláthatatlan Creative Commons License 2019.02.26 -1 0 573

Azt én nem hallom és nem is tudok róla, egyébként meg idegen macska minek mászkál a kertünkben.

Előzmény: idooogeep (571)
idooogeep Creative Commons License 2019.02.26 0 0 572

Az egy dolog hogy lehet szeretni vagy utálni a macskákat.
Mindenkinek saját döntése.

Viszont az ilyen  kis mérgező emberkék addig játsszák kisded játékukat, amíg az első szarházit 10 évre nem ítéli el a független bíróság.

Bár erre sajnos kicsit még várni kell!

Előzmény: idooogeep (571)
idooogeep Creative Commons License 2019.02.26 0 0 571

és két napig üvölt kínjában,mielőtt megdöglik!

Előzmény: végeláthatatlan (570)
végeláthatatlan Creative Commons License 2019.02.26 -1 0 570

Hát én úgy gondoltam el, hogy a macska benyalja, aztán szépen hazamegy. A gazdái meg sajnálják, hogy mi a fenének engedték ki.

Előzmény: idooogeep (569)
idooogeep Creative Commons License 2019.02.26 0 0 569

Láttál Te már megmérgezett állatot szenvedni?

Előzmény: idooogeep (568)
idooogeep Creative Commons License 2019.02.26 0 0 568

Ez elég aljadék egy dolog!

Előzmény: végeláthatatlan (567)
végeláthatatlan Creative Commons License 2019.01.29 -1 0 567

Kedves macskautálók!

Hogy kell elkészíteni azt a kis uzsonnát, amiben fagyálló a fő hatóanyag? Vagy csak úgy rakjam ki egy tányérban a macskajárás közelébe és benyalogatja a kis drága?

Zolf Creative Commons License 2016.09.23 0 0 560

Én teljes mértékben egyet értek veled. A macskák ivartalanítására és bechippelésére törvényben kéne kötelezni az embereket. Addig a macskának se orvosi ellátás, se védőoltás se semmi. Aki nem tenné meg, olyan büntetést kiszabni rá, hogy a gatyája is rámenjen. Azt is megszabni, hogy egy háztartásban 3-nál több macska ne legyen tartható. Az embereket pedig rábírni arra, hogy tegyenek jelentést minden macskatulajdonosról, akinek a macskája problémát okoz másoknak vagy vélhetően nincs bechippelve. Ezen felül minden kóbor macskát összefogdosni és ha nincs benne chip, elaltatni. Nagyon utálom azokat a macskatulajdonosokat, akik szerint a macska tündi-bündi, aranyos jószág amit babusgatni kell és a seggét kinyalni. Akik beengedik a lakásba, ahol az állat mindent összekarmol, összepiszkít, fölmászik minden bútorra, asztalra, ellopja az ételt egyenesen az ember tányérjából. Természetesen nem minden macska ilyen, de általában 10-ből 8 macska igen. Ráadásul a macska nem az emberhez hűséges, hanem a helyhez, ahol enni kap. 

Ezenkívül a macska rendelkezik egy olyan képességgel, hogy hízelgéssel manipulálja a gyenge akaratú embereket akik természetesen ezért kinyalják az állat seggét.

A mi udvarunkba is volt egy macska. Kölyökkorától kezdve kapott enni. Mindig jól volt bánva vele. Gyakran nem az ételért jött, hanem csak a simogatásért. Természetesen a lakásba nem jöhetett be. Egyszer azonban a dög gondolt egyet, szétszedte a szúnyoghálót és bemászott az ablakon. A szobában egyből összehugyozott mindent.

Természetesen nem bántottam, viszont elkergettem az udvarból és többé nem raktam ki kaját neki. Azóta sem láttam.

Tehát nem szabad megbízni egy macskában sem, mert az állat egyből visszaél vele, elszemtelenedik vagy az ember fejére nő. 

Előzmény: Kerugma (559)
Kerugma Creative Commons License 2016.04.13 0 0 559

Már nem először fordul elő, hogy a háló szobám ablakát szellőztetés céljából nyitva hagytam egész napra. Este amikor jövők be, valami csípős szúrós szagot érzek a friss levegő helyett.

Eleinte eszembe sem jutott,hogy macskapisi.

A nyavalyás levizelte az ablaküveget ! Sőt megtaláltam a párkány fölötti részen is a kis spriccelések nyomait.

 

Azon gondolkodom, hogy mit tegyek a párkányra, hogy oda nem ugorjon fel. Mert friss levegőt szeretnék szagolni a macskabűz helyett!

 

Az a baj a macskával hogy nincs számára akadály, olyan emberek udvarába is bemegy ahova nem hívták. Sőt a kandúrok szinte direkt jelölnek meg emberi cuccokat.

Ha elkapnám ivartalanítanám a kis rohadékot..

Sőt én igazából a tényészmacskákon kívül az összes macska tulajdonost ivartalanításra kötelezném!

Azokat pedig meg is büntetném akik kóbor macskákat etetnek! Elősegítve a szaporodásukat!

Ha kell neki fogadja örökbe!

 

A hugom macskaszerető, van is neki 8 macskája. De az egész csapat ivartalanított és kennelben vannak. Hatalmas kifutóval és mászófákkal, külön kis házacskával ami lambériázott és bútorozott.

Nem mászkálnak más udvarába és nem vadásszák le az énekes madarakat.

 

Genthark Creative Commons License 2016.03.07 0 1 558

Én nem a macskákat utálom. Hanem az idióta hülye barmokat, akik szerint a macska háziállat és úgy is viselkednek vele! A macska soha nem lesz képes alkalmazkodni az emberhez! Mivel nem falkában élő, hanem magányos ragadozó, ezért nincsen meg benne a falkaszellem. Ergo képtelen tisztelni a gazdáját. Nem mondom azt hogy ostoba jószágok, éppen ellenkezőleg. Okosabbak, mint az egyszerűbb ösztönlények (pl. a gazdáik). Míg egy kígyó ösztönből cselekszik, addig a macska tudatosan. Pontosan tudja hogy mit akar, és hogyan tévessze meg ill. manipulálja az alacsonyabb intelligenciaszinttel rendelkező gazdáikat. Hitetlenül aljas és megátalkodott, alakoskodó teremtmények. Megjátsszák hogy jó háziállatok, hogy az ostoba gazdájuk az ő kényüknek megfelelően viselkedjen velük, közben abba a kézbe marnának bele először, amelyik enni ad. Ennyi erőből mérges kígyót vagy pókot is babusgathatnának. Ahová egy macska beteszi a lábát, ott semmi nem marad épségben. Szétkarmolja a bútorokat, szétszed mindent, fölmegy az ágyra, az asztalra, mindenhol ott a szőre és nem is lehet őt rendre utasítani.

Ezen kívül a macskák évente 1,4-3,7 milliárd madarat és 6,9-20,7 milliárd emlőst ölnek meg, többet, mint amennyi gázolás vagy mérgezés miatt elpusztul. Az elvadult és az elkóborolt macskák jelentik a legnagyobb veszélyt az élővilágra, de a házikedvencként tartott macskák is sok állatot ölnek meg.

A házimacskák kártékony hatását a természetes élővilágra már többször is dokumentálták. A főleg kisrágcsálókra és kisebb madarakra vadászó macskák világszerte 33 faj kihalásáért felelősek.

A házimacska egy agresszív, kártékony és invazív faj és mint sok esetben, az ember a felelős miattuk is. Tehát elsősorban nem a macskákat, hanem az idióta embereket kéne megritkítani, akik az ilyen és ehhez hasonló kártékony állatok elszaporodásáért felelősek.

atti-73 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 557

Jobb is lesz neki, ha nem ilyen primitív emberrel kell együtt élnie, akinek fogalma sincs, hogy kell egy állattal bánni.

Előzmény: szjozsi79 (556)
szjozsi79 Creative Commons License 2015.09.19 0 1 556

Minden macskaistenítő oldalon azt látom, hogy a macskát jutalmazással lehet motiválni. Jól fogalmaztak valahol, hogy ezeket a dögöket tanítani nem lehet, csak motiválni. Nekem azonban sikerült megtanítanom arra, hogy amíg ki nem szolgálom, addig ne ólálkodjon ott. Ráordítottam előbb, aztán mikor arra nem hallgatott, akkor odébb rugdostam és utána ismét ráordítottam, hogy ott maradjon. Második alkalommal ordítanom sem kellett, már elég volt odébb rugdosnom. A lányeg, hogy a természetben akkor kap jutalmat (élelemhez jutás), ha valamit jól csinált, nyilván ahhoz is kell motiváció (éhség). Nálam sajnos nincs, amit jól csináljon, mert törvény alapján nekem etetnem kell a dögöt, ha már ott van, de a kajáért cserébe felmászik a szekrény tetejére és leveri a virágokat. Mondjuk számomra az sem "fizetség", ha a szagmirigyeivel megjelöl, vagy éjszaka a fejem mellett szörtyög. Nem tudom, mit gondolnak a macskák, hogy én adom az életükhöz való energia 100%-át és akkor nekik nem kell beleadni semmit? Egy kutya legalább igyekszik valamiben megfelelni az embernek. Hát ezért nem tartok ÉN macskát, az "asszony", és az asszony is jobb belátásra tért, legalábbis annyiban, hogy a lakás kicsi egy macskának, és ideje sincs arra, hogy foglalkozzon vele (sikerült rávennem, hogy járjon kettlebell edzésre, mindenki jobban jár). Így most a macska megy vissza anyósékhoz vidékre, kertes házba, ahol társasága is lesz, meg nem egy szűk szoba-konyhába lesz bezárva, ahol a macskaszart kell szagolni.

Előzmény: szjozsi79 (555)
szjozsi79 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 555

Én is ezt csinálnám, de akkor háború lenne.

A lényeg, hogy én is utálom a rohadt dögöt, főleg mióta megtudtam, hogy a macskák azért dörgölőznek, hogy megjelöljenek a szagukkal. A ku... any..t jelölgesse, ne engem! A dorombolása kimondottan idegesít, meg hogy a hátán hentereg, meg kinyúlva döglik az ágyon, mint aki jól végezte dolgát. Szerintem nincs joga hozzá, ahhoz van joga, hogy ha már azt zabálja, amit én adok, akkor kushadjon a sarokban, és akkor jöjjön oda, amikor én hívom. Akkor viszont jöjjön! Amúgy szerencsére nem az én macskám, én soha nem tartanék macskát.

Egy hétig volt, mert megsajnáltam az út szélén kushadó kölyökmacskát, aztán mikor egy hét múlva már dorbézolt a lakásban, akkor a legrövidebb időn belül elpasszoltam valami macskabuzi kolléganőmnek.

Röviden ostobák, nem lehet őket tanítani semmire, oda se bagóznak, ha szól nekik az ember, szerintem menjen a pi..ába, oszt' zabáljon, amit talál!

Előzmény: murray (552)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.07 0 0 553

Hú, már lassan 5 éve nem jártam itt?! Hihetetlen hogy megy az idő. A macskám még mindig meg van, amiről régebben itt oly sokat írtam egy időben. Már 7 éves lesz idén. :)

Előzmény: Törölt nick (532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!