Keresés

Részletes keresés

Biri01 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 19
.
Biri01 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 18
az ékszerem
Biri01 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 17
sziasztok

Én is beleszerelmesedtem a hajokba, igy vettem 1 fletcher 490 testet rajta 1 mercury '89-es 100-as powertrimmes motorral. Forgo első ülések bőrkárpit rozsdamentes boardhuzócső stb

Kérdésem az lenne hogy északpest esetleg dunakeszi környékén hol lehet letenni motorcsonakot trélerröl?
Esetleg valakinek van valami véleménye erröl a gépről?
Kaptam hozzá +1 csigát, mindkettő 3 tollas a dölésszöge is egyformának tünik csak az egyiknek a tollai hosszabbak.
Mi a külömbség a kettö között menetteljesítményben illetve fogyastásban?
Melyik a jobb vízisportra illetve turázásra?


Köszönöm

evo8 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 16
Haliho Alien

Én kb. 6-7 éve hajokázom legföképpen a Dunán.De ezenkivül le szoktuk vinni a hajonkat a Tiszára és az adriára is.Nekem a mostani a második hajom:Az elsö egy 18 lábas 3000 cm-es belmotoros Bayliner hajo volt a második egy közel 21 lábas Rinker szintén 3000 cm-es motorral.A rinkerre vettem egy 5 levelü HI-FiVE propellert amivel a hajo bivalyerös lett viszont turázások alkalmával,mivel ugy viszonylag nagy fordulatszámon üzemel a hajo ezért nagyon sokat kezdett el fogyasztani.Mi a hajonkat állandoan használjuk Wakeboardozásra ezért egy huzokeretet is rakattam rá.A sok év alatt rájöttem hogy a 17-18 lábas hajo csak 3 embernek kényelmes ha sportolásrol van szo,nem is beszélve a nehezen megsiklásrol a nagy suly miatt.Az uj hajot is a méret miatt vettem mert az egy kicsit nagyobb és többen elférünk benne kényelmesen.Most használtuk a második szezonban de már érezhetö volt hogy gyenge egy kicsit,ezért az e-bay en vettem bele egy 4.3-as motort amit egy szakemberrel bele is rakattam.Mostanra a hajo átlagfogyasztásárol kiderült hogy gyakorlatilag nem változott
mivel a Wak-nél szerintem egy kicsit többet fogyaszt turázásnál meg kevesebbet,mivel egy hosszabb csigát tettünk fel rá igy a motorfordulatszám csökkent.Összességében tehát ha állandoan sportolni akartok vele akkor nem javaslom a 3.0-s motort inkább egy 4.3-ast.Igaz hogy igy már drágább a történet de sok kellemetlenségtöl mented meg magad.A helyedben igyekeznék minél fiatalabb hajot venni mivel a régivel sok baj lehet és ha mondjuk szezonban romlik el és mondjuk az alkatrész és javitás miatt elteli 3-4 hét akkor biztos hogy megörülsz.Inkább vegyél ujabbat és kérjél rá hitelt.lehet hogy jobban jársz.Ha valami jo vételt kifogsz akkor az árát sem nagyon vesziti el.Én például a Baylinert többér adtam el mint amennyibe került.
hakapeci Creative Commons License 2008.07.16 0 0 15
hali ALIEN-királynő.!
 Angliából vigyázz a szállítással ajánlott dolgokra. én már találkoztam sok szélhámossal... utald át a pénzt és ők mindent elintéznek, neked csak bele kell ülni... szokták mondani. na ha ez van akkor gondold meg és inkább menj ki személyesen intézni, ha beleszerettél a tipusba.

 ez az általad nevezett tipus egy 17 lábas kb 5- 5,3 méteres kis hajó, az hogy 30 óra az a maszlag... a Wakeboard lényege, hogy űzték a vízen rendesen, főleg azért is mert kicsi benne a motor, álandóan full gázon mehetett, de ez csak feltételezés...

üdv haka
Előzmény: ALIEN-királynő. (14)
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.16 0 0 14

Köszi minden infót.

Bayliner 175 XT 2006-os 3 ezres Mercuriser  belmotor Wakeboard Angliából 2,5 millió szállítással.30 óra üzemeléssel. (remélem jól írtam le )

 

Erről mi a véleményed?

Előzmény: hakapeci (13)
hakapeci Creative Commons License 2008.07.15 0 0 13
http://apro.origo.hu/auto/vizijarmu/hajo/showAdvert9671055.html

haka
hakapeci Creative Commons License 2008.07.15 0 0 12
szeva !
 arra bármilyen bayliner megfelel az az olcsó kategória az a zsiguli... ha lehet belmotorost ajánlok mert robosztusabb,nem lopják le a motort 
a fémgyüjtők. viszont a külmotor egyes esetkeben csöndesebb lehet...nekem 4.3 as az egyik motorom bizony ha tolom neki akkor elég hangos... 
a másik hajómban meg 5.00 a motor az meg gyenge a hajó méretéhez képest... szóval
összetett a problémád...

üdv haka
Előzmény: ALIEN-királynő. (11)
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.15 0 0 11

Tiszatóra kellene,repeszteni a vizen.....megtekintésre került már néhány,de nagy a káosz és a tanácstalanság.A belmotoros esztétikusabb,de lényegi különbség nincs .

Vagy van?

Előzmény: hakapeci (10)
hakapeci Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10
szeva! ALIEN-királynő!

ne kapkodd el semmi képpen ha lehet próbálj ki néhány tipust kicsit, nagyot,
írd össze hogy mik az igényeid? rohangálni a dunán, vagy kijutni a tengerre? kell bele wc? zuhany stbstb hány személy használná?, külmotor-belmotor ? ezek legyenek a célpontok

üdv haka
Előzmény: ALIEN-királynő. (9)
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.15 0 0 9
Köszike !Minden infó jól jön.
Előzmény: Beer-ci (8)
Beer-ci Creative Commons License 2008.07.15 0 0 8
Az index-en több hajózással kapcsolatos topik is van. Motorcsónak csónakmotor, Tengeri hajózás, stb. Érdemes olvasgatni, tanácsot kérni, rengeteg tapasztalt hajós látogatja ezeket.
Javaslom még a Hajómánia, Hajóeladás weboldalakat.Részemről a K2 Maxit ajánlom. 1.6 milláért 3 egy 1 milkós motor rá,és akkor az mindent tud. (www.hiröshajó.hu)
Ha pedig meg lesz a kiválasztott, akkor utánfutót pedig innen: (www.futo.5mp.eu)
Beer-ci
Előzmény: ALIEN-királynő. (7)
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.15 0 0 7
Köszönöm...megnézzük.
Előzmény: bendediver (6)
bendediver Creative Commons License 2008.07.15 0 0 6

Itt van sokminden:

www.motorcsonak.lap.hu

Előzmény: ALIEN-királynő. (5)
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.15 0 0 5

Pontosan azért kérdeztem itt,mert természetes,hogy minden eladó szerint az a legmegfelelőbb,amit el szeretne adni.Kívülállók véleményére lettem volna kiváncsi.

 Megnéztünk többet is,de nehezen tudunk választani.

Előzmény: bendediver (3)
bendediver Creative Commons License 2008.07.15 0 0 4
Szerintem keress egy hozzáértő valakit, mert az a sok okosság amit itt fogsz kapni az alpján ne indulj el motorcsónakot venni.
Előzmény: ALIEN-királynő. (2)
bendediver Creative Commons License 2008.07.15 0 0 3

Arra kell odafigyelni, hogy az eladónak ezeket a kérdéseket ne tegyed fel, mert akkor te leszel a balek vevő.

Előzmény: ALIEN-királynő. (2)
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.15 0 0 2
 

kb. 3 millió Ft értékű kis hajó,vagy motorcsónak érdekelne.Tekintettel arra,hogy laikus vagyok a témában,szivesen venném a hozzászólásokat az alábbi kérdéseket illetően:

 

Mi a különbség a kül- ,illetőleg bel- motoros vagy a jet meghajtású járművek között.Előnyök,hátrányok.

Mire kell odafigyelni vásárláskor?

Akinek ezen témakörben tapasztalata van,szivesen venném a segítségét.

Előzmény: matchbox (1)
matchbox Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1
Én is. Már csak a 3 milla hiányzik.
Előzmény: ALIEN-királynő. (-)
bindera Creative Commons License 2008.07.15 0 0 0
s0k l0véd legyen
ALIEN-királynő. Creative Commons License 2008.07.15 0 0 topiknyitó

kb. 3 millió Ft értékű kis hajó,vagy motorcsónak érdekelne.Tekintettel arra,hogy laikus vagyok a témában,szivesen venném a hozzászólásokat az alábbi kérdéseket illetően:

 

Mi a különbség a kül- ,illetőleg bel- motoros vagy a jet meghajtású járművek között.Előnyök,hátrányok.

Mire kell odafigyelni vásárláskor?

Akinek ezen témakörben tapasztalata van,szivesen venném a segítségét.

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!