Keresés

Részletes keresés

polygon3 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 122

Reggeli akkor is van, ha korán indulsz. Csak akkor nem tudod megenni. :))

Ez így van, de a szállásdíj alapból tartalmazza...

Előzmény: tompus (121)
tompus Creative Commons License 2009.08.30 0 0 121
A reggeli csak akkor van, ha későn indulsz. Amúgy feleslegesen fizetsz érte.
Előzmény: polygon3 (116)
polygon3 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 119

A honlapjáról sok minden kiderül. Egy 2 emeletes hostel. Mi 2 ágyas szobát kértünk, természetesen vannak egyágyasok is. A recepción több nyelven beszélnek.

Szerintem ugyanúgy szól idősebbeknek is, mint a fiataloknak.

Előzmény: Törölt nick (118)
polygon3 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 116

Augusztusi két napos bergamói karikán a Central Hostelben szálltunk meg.

 

http://www.centralhostelbg.com/eng/

 

Nagyon meg voltunk elégedve, a hostel nagyon jó helyen van, a vasúti- és busz pályaudvartól pár percre, tulajdonképpen a centrumban, egy csendes kis utcában. 

 

Légkondi, páncélkazetta a fürdőszobás szobákban, saját parkolóval, reggelivel...

Nekünk nagyon bejött.  

attamatta Creative Commons License 2009.08.29 0 0 115
Ha Te ezt támadásnak vetted, akkor sajnállak.

Máskor fogalmazzál egyértelműbben, mert más is azt gondolta, hogy az "Acores"-ről mondtál véleményt. Ugyanis valaki hívta fel a figyelmemet arra, hogy kedvezőtlen tapasztalat olvasható a szállóról...Nagy jóindulattal lehet csak észrevenni, hogy közben szállodát váltottál..és már a XXI. Joao-ról mesélsz....
A 97. hozzászólás végén ez olvasható: "MINDKÉT SZÁLLODA NAGY ÍVBEN KERÜLENDŐ, ez a nagy átverés show !!!!!!" Akkor most mi van? Ott szálltál meg az Acores-ben, vagy nem? Ha csak a szoba nem stimmelt, akkor mi más a gond vele...?

A jókívánságokat köszönöm, de nem fújom fel az ügyet. Tudom, mit és hogyan várhatok el, így nem parázok annyit, mint egyesek...Alvásra kell a szálló, nem összehasonlítgatásra. Valószínűleg az egy hetes tartózkodásra sok lenne.
Előzmény: peliatan (112)
peliatan Creative Commons License 2009.08.29 0 0 114

Ez egy sarok épület, a derékszög egyik oldalán a  Rua Bernardim Ribeiroban van az Acores, ott nincs tömegközlekedés, a derékszög másik oldalán van a Joao XXI, a Rua Gomes Freire útcán, ahol a 790 jár. Hidd el, hogy a legegyszerűbb megközelítése a 44-el van, de nem tudom hol a megálló, a buszvezető megmondja.

Szerintem a Rua Gomes Freire-nél vagy annak közelében kell leszállni.

Mivel októberben utaztok, priviben küldj egy címet és megkapod tőlem a Lisszabon kártyát 2 személyre, ha kell !

Előzmény: Törölt nick (113)
peliatan Creative Commons License 2009.08.29 0 0 112

Megtámadtatásom okán válaszolok !

 

1. Lisszabonban 701-799. jelzésű járatok vannak ! A 790-es járattal  a Residencial Joao XXI. előtti megállótól a Praca do Comercioig naponta közlekedtünk. (2009. júniusban !)

 

2. Olvasd el figyelmesebben a 97. üzenetemet, nem a Mar dos Acoresre vonatkozik a véleményem, hanem az azonos portugál tulajdonú, mellette lévő  Joao XXI-re, erről 170 vendég alkotott véleményt. Az "egy rakás ember (532) "véleménye nem erre a szállásra vonatkozik !

Kívánok hasonló átveréses cserét a Mar dos Acoresben, mint velünk tették !

 

3. A Bookoing eddig csak erről az egy szállásról NEM KÉRT véleményt, pedig rendszeresen bonyolítok általuk foglalást.

 

Ha már úgy is ott jársz szeptemberben, légyszíves megnézni a JOAO XXI-ben azt a 16. szobát amiről véleményt írtam, de ne mulaszd el elhúzni a sötétítő függönyt!!!

 

A Portugál embereket szükségtelen védelmezni, a szálloda profit éhes román üzemeltetője nem hasonlítható össze Velük !

attamatta Creative Commons License 2009.08.27 0 0 111
Kaptam visszajelzéseket, mely szerint van 790-es busz Lisszabonban.
Bár sem az én 2007-es túristatérképemen, sem ezen a közlekedési térképen nem látható:
http://www.lip.pt/events/2006/ecrs/img/carris_lx.jpg

Ha összevetem a mondottakat és azt a tényt, hogy a térkép 2006-os, akkor az egyetlen értelmes magyarázat erre az, hogy azóta lett-lettek új buszjáratok a városban. Már csak az a kérdés, hol lehet ennek utánanézni....megbizonyosodni.

Mindenesetre elismerem, hogy tévedhettem, és "peliatan"-nak igaza lehet a buszt illetően.
Előzmény: attamatta (110)
attamatta Creative Commons License 2009.08.26 0 0 110
Tisztelt Fórumozók, és "peliatan" !

1. Lisszabonban nincs 790-es busz. 210 a legmagasabb szám, és éjjeli járat....

2. A szálló oldalán a vendégek 7.5 átlagot adtak nekik. Véletlen? Lehet...
Külön érdekesség, hogy kanadaiak, angolok, svájciak és svédek rendre
9-es osztályzatot adnak. Fiatal párok 4-5 értékkel? Bocsika, itt nem nászutas lakosztályt kínáltak. Az két sarokkal arrébb volt.... Gyerekkel utazók.... Nem volt hol játszani, rohangálni?....Tudomásul kell venni, hogy ez a szállástípus olyan embereknek van kitalálva, akik normális helyen akarnak aludni és tisztálkodni, nem pedig szórakozni és enni-inni mennek oda. A szállásfoglalás előtt el lehetett volna olvasni mások véleményét, és annak tudatában odamenni. Én elolvastam, és nem lesz meglepetés ...

3. Ha valami nem tetszett, a Booking-nak adható visszajelzésben miért nem említette meg? Miért nem ott élt ezzel a lehetőséggel, miért ide írja a kritikát azoknak, akik még nem jártak a városban?
Ha nem venné észre, ez PORTUGÁLIA. Szegény de szeretnivaló az ország, szegény de kedves emberekkel. És én mindig visszavágyom ide....

A hozzászóló véleményére nem tudok adni. Semmi pozitívum, egy rakás ember (532 en) meg csak nem téved. Voltam már a városban 10 napot egy olyan szálláson, ami ennek a negyedét sem éri el, mégis jól éreztük ott magunkat. Aludni jártunk csak vissza, arra meg tökéletes volt. Lehetett fürödni a szoba zuhanyzójában, ami azért nem túl gyakori ebben a kategóriában.
Idén szeptemberben pont a fent nevezett szállást fogjuk igénybe venni, 3 estére.
Hú de megijedtem ettől a kritikától....Annyira, hogy le se merem mondani a foglalást.
Én is megírom majd a véleményemet ha visszajöttünk, és akkor ki-ki eldöntheti, mit gondol...
Előzmény: peliatan (97)
attamatta Creative Commons License 2009.08.26 0 0 109
Tisztelt Fórumozók, és "peliatan" !

1. Lisszabonban nincs 790-es busz. 210 a legmagasabb szám, és éjjeli járat....

2. A szálló oldalán a vendégek 7.5 átlagot adtak nekik. Véletlen? Lehet...
Külön érdekesség, hogy kanadaiak, angolok, svájciak és svédek rendre
9-es osztályzatot adnak. Fiatal párok 4-5 értékkel? Bocsika, itt nem nászutas lakosztályt kínáltak. Az két sarokkal arrébb volt.... Gyerekkel utazók.... Nem volt hol játszani, rohangálni?....Tudomásul kell venni, hogy ez a szállástípus olyan embereknek van kitalálva, akik normális helyen akarnak aludni és tisztálkodni, nem pedig szórakozni és enni-inni mennek oda. A szállásfoglalás előtt el lehetett volna olvasni mások véleményét, és annak tudatában odamenni. Én elolvastam, és nem lesz meglepetés ...

3. Ha valami nem tetszett, a Booking-nak adható visszajelzésben miért nem említette meg? Miért nem ott élt ezzel a lehetőséggel, miért ide írja a kritikát azoknak, akik még nem jártak a városban?
Ha nem venné észre, ez PORTUGÁLIA. Szegény de szeretnivaló az ország, szegény de kedves emberekkel. És én mindig visszavágyom ide....

A hozzászóló véleményére nem tudok adni. Semmi pozitívum, egy rakás ember (532 en) meg csak nem téved. Voltam már a városban 10 napot egy olyan szálláson, ami ennek a negyedét sem éri el, mégis jól éreztük ott magunkat. Aludni jártunk csak vissza, arra meg tökéletes volt. Lehetett fürödni a szoba zuhanyzójában, ami azért nem túl gyakori ebben a kategóriában.
Idén szeptemberben pont a fent nevezett szállást fogjuk igénybe venni, 3 estére.
Hú de megijedtem ettől a kritikától....Annyira, hogy le se merem mondani a foglalást.
Én is megírom majd a véleményemet ha visszajöttünk, és akkor ki-ki eldöntheti, mit gondol...
Előzmény: peliatan (97)
kopifot Creative Commons License 2009.08.01 0 0 108
másik topikból idéznék először:

"Tudtok javasolni low cost áron, reális szállást Genfben?

Köszönettel" ---Wester15 kérdése

"Nincs messze a francia határ. A határig elmegy a villamos. A francia oldalon az árak a svájci töredéke." ---- tompus válasza.

"Pontosan. Ott van ETAP is. En legutobb ott szalltam meg es teljesen hibatlan volt.

2 ETAP van, a "masodik" olcsobb de oda auto kell mar.
Az elsohoz ami a hatarhoz kozel van oda jo a villamos is."--- blaze73 válasza.

én gondoltam itt kérdezek rá,

Kb mennyi (lehet szerintetek/mit láttatok) lehet a legolcsóbb szállás Genfben???
Illetve ehhez képest a határközeli francia oldalon mennyi, mennyivel barátibb ár, és kb mennyit értetek alatta???
peliatan Creative Commons License 2009.07.25 0 0 107

Próbáld meg ezt: volánbusz.hu, péntekenként 15,45-kor  indul végállomása BUDVA 8,45. Kb. 20.000.-Ft retur. Utolsó busz 2009.09.26. 19,15-kor jön vissza Bp-re.

Infoért: Montenegró ! - ki mit tud róla? Index.hu/fórum. Ha Szegeden laksz, akkor Szabadkáról Budva-ba van közvetlen járat. 

Előzmény: Ízirájder (102)
csufi.rulez Creative Commons License 2009.07.25 0 0 105
Neked TÉNYLEG megártott a meleg?  :-)))))
Előzmény: Törölt nick (104)
csufi.rulez Creative Commons License 2009.07.25 0 0 103
Menj vonattal szerintem. Zgyan Montenegróról nincs infom, Szarajevóról és Mosztárról van egy blogon ilyen élménybeszámoló: http://vonatozas.blog.hu/2009/02/08/vonattal_szarajevoba_es_mostarba
Előzmény: Ízirájder (102)
Ízirájder Creative Commons License 2009.07.24 0 0 102
102: Bár Montenegróba nem nagyon lehet fapadossal eljutni, de hátha van valakinek egy jó ajánlata őszre.
Előzmény: csufi.rulez (101)
csufi.rulez Creative Commons License 2009.06.11 0 0 101

Ha csak 100 hozzászólás van ebbena topikban, ne sajnálj visszaolvasni!

------------------------

Nézd meg a 21. hozzászólást.

Előzmény: gluki23 (100)
gluki23 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 100
Frankfurtba szeretnék megszállni, mit ajánlanátok?

Köszönöm a segítséget.
peliatan Creative Commons License 2009.06.08 0 0 99
Lisszabon: 3 fő 3 éj 165€,  Fátima: 50€/éj, Porto 135€ Az árak szezontól függőek. Mi 15-20 €-szántunk reggelivel.
Előzmény: tompus (98)
tompus Creative Commons License 2009.06.08 0 0 98
Árat is írnál?
Köszi.
Előzmény: peliatan (97)
peliatan Creative Commons License 2009.06.07 0 0 97

LISSZABON:

RESIDENCIAL MAR dos ACORES, az ismertető és az ár szerint megfelelt, Booking.com, foglalás-visszaigazolás O.K. Érkezéskor a recepciós közölte, hogy nincs 3 ágyas szoba /pótágyazták 4-re, ha kifizetjük azt is maradhatunk/, de semmi gond, a RESIDENCIAL JOÁO XXI-ben elhelyeznek, egy tulajdonban van a kettő, de az drágább szálloda, ráfizetni nem kell !! Bízva a visszaigazolásban, nem vittem másik szálloda címet. Hosszas alkudozás után elfogadtuk a 16-os szobát, mivel csak 3 éjszakára kellett.

A 3 ágyas az 2+1 kemping ágy !! A szoba így kicsi 3 személynek. Berendezés: 1 éjjeli szekrény, 1 ruhás, az ajtaja helyhiányában alig hozzáférhető, 1 szék, asztal nincs ! Tv+kábel+távirányító az egyetlen kereskedelmi csatornához. De miért adnak a recepción távirányítót ??? A fürdőszoba kicsi, 1 pohár, 2 személyre törülköző, bidéhez nincs, mindent külön kérni kellett a nyelveket nem beszélő román papától. A tulaj portugál, vele nem beszélhettem, a teljes személyzet ROMÁN!! Igénytelenség, fő a profit nem a vendég, úgysem jön többet !

A reggeli a legegyszerűbb kontinentális, pocsék kávéval /cikória vagy árpa de nem bab/ viszont tartanak lengyel INKA pótkávét ! Az asztalokon nincs a mindenütt rendszeresített papír terítő, üveglap, amit egy kétes tisztaságú csutakkal törölgetnek a vendégek után. Kellemetlen szag az épületben, szük folyosók, 9 kamera figyel !!

Közlekedés: a metró kb. 1 km. a 790-es busszal a Praca do Comercio-hoz.

A szálloda 1*-osnak felel meg nem 3-nak.

MINDKÉT SZÁLLODA NAGY ÍVBEN KERÜLENDŐ, ez a nagy átverés show !!!!!!

peliatan Creative Commons License 2009.06.07 0 0 96

Bocs. elírtam.   PORTO

FATIMA: ROSA MISTICA. A 3 ágyas szoba valóban  az, nem 2+1 kemping ágy. Nagy tisztaság mindenütt, a személyzet kedves, saját tulajdonuk a szálloda + étterem ami kb 50 méterre van, jó étellel elfogadható árral.

Megközelítés: Az autóbusz állomástól a főúton jobbra /irányjelzők Santuario, Tourist information/ az információnál kapható térkép. A főúton folytatni az utat a túloldali R.S. Joana utcácskába befordulva, első utcánál jobbra és ott a szálloda.

A MAGYAROK Stációihoz és a Szt.István kápolnához: a szállodából jobbra fordulva az utca elejére /1.házszám/ kb. 5 perc, körforgalom, szemben bal sarkon vendéglátó hely, ott kezdődik az út. www.magyarkurir.hu

Elnézést kérek, hogy ilyen részletes voltam 

peliatan Creative Commons License 2009.06.07 0 0 95

Szállásokról PORTUGÁLIÁBAN:

 

POTRO, HOTEL MENFIS: 22-es szoba, 1/1 és 1/2, tágas, fürdőszobával, TV, minibár gyenge hűtéssel. Mindenütt kifogástalan tisztaság, a személyzet kedves, segítőkész. A reggeli kontinentális, többféle friss gyümölcs, KITÜNŐ a KÁVÉ!

Péntektől-vasárnapig NEM ajánlom. A szemben lévő vendéglátó egység hétvégén éjjel kissé hangos, melyhez időnként "besegítenek"

 a fölötte lakó kutyái, szintén nemtetszésüket fejezve ki. Megközelítés: Reptérről kék metróval a Campo 24 de Agosto megállótól 8-10 perc, St Catarina 5 perc, Bolhao vásárcsarnok kb. 10 perc, mind gyalog. A belvároshoz közlekedési jegy és eszköz nem kell.

dokizsuzsa Creative Commons License 2009.04.11 0 0 94

de aggódj, maga Bergamó nem nagy-

és nincs olyan messze a belvárostól a szállás

Előzmény: demjengi (93)
demjengi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 93
Ha majd ketten megyünk Bergamóba, akkor biztos kipróbáljuk. De a piszkos anyagiak sajnos számítanak. Mondjuk messze a belvárostól sem szeretek lakni, mert a kevés időmet, nem utazgatással szeretném tőlteni.
Előzmény: Törölt nick (92)
demjengi Creative Commons License 2009.04.11 0 0 91
Végül is nagyon hasonlít a mókusra. Aranyos. Sajnos mi nem ott szállunk meg, mert négyünknek egy apartman olcsóbb lett. De ez biztosan szebb helyen van, mert az óvárosban van.
Előzmény: Kobzoska (89)
Kobzoska Creative Commons License 2009.04.11 0 0 89

Kerestem róla képet, íme a ghiro (glis glis):

 

ghiro

 

Lassan a topikot is átkeresztelhetjük "Mindent a ghiróról"-ra. :-))

Elnézést mindenkitől, de annyiban a témába vág, hogy az I ghiri egy nagyon jó kis szállás fapados utazóknak.

Előzmény: Törölt nick (88)
Kobzoska Creative Commons License 2009.04.10 0 0 87
Az egyik reggelinél megkérdeztem Cristinát, hogy mit jelenet az I ghiri, és mivel egyikünk angolsága sem tökéletes, eljátszotta, elmutogatta. Ezek alapján mókusra tippeltünk. Annyit mesélt még róluk, hogy rengeteg van belőlük a környéken, és a padlásra is beköltöznek, éjszaka hatalmas lármát csapnak.
Előzmény: Törölt nick (86)
demjengi Creative Commons License 2009.04.08 0 0 85
A saját oldalán olcsóbb, mint a Hostelword-nél, legalább is a double room.
Előzmény: Ízirájder (82)
Ízirájder Creative Commons License 2009.03.26 0 0 84
amikor megérkeztünk, volt 3 üres szoba abból a fajtából, amit mi foglaltunk (saját fürdős) így volt választási lehetőség.
Előzmény: Kobzoska (83)
Kobzoska Creative Commons License 2009.03.25 0 0 83
Ez hogy ment? Mármint a választás. Kérdezték, hogy hova szeretnétek?
Előzmény: Ízirájder (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!