Keresés

Részletes keresés

Alkapánó Creative Commons License 2013.01.02 0 0 113

Abrash Creative Commons License 2008.09.03 0 0 112
meg a sortörés is elhal ááááááá
Előzmény: Abrash (111)
Abrash Creative Commons License 2008.09.03 0 0 111
wazze nem muxik az új firefox, nem hajtja végre a beszúrást, a kopi is kihal. Dave Holland Q: Jumpin' in. Holland, Priester, Wheeler, Coleman, Ellington.
Előzmény: Abrash (110)
Abrash Creative Commons License 2008.09.03 0 0 110
[image1]
Abrash Creative Commons License 2008.08.27 0 0 109
nesze szmájli: :)
Előzmény: Törölt nick (108)
Abrash Creative Commons License 2008.08.26 0 0 107
jópofa hankszer (nu ez télleg akusztikás). ... jó a police, jól is jácca a zember, de hol a dszessszzz, vakulj paraszt a fiiling
Előzmény: Törölt nick (106)
Abrash Creative Commons License 2008.08.19 0 0 105
Uni elfelejtette meghirdetni, a Mancsban kell olvassam, ejnyenahát..

Csütörtök aug 21; Lower House a BP Jazz klubban, Muzeum utca 7.

Uni, jó legyél, ha nincs más dolgom, megnézlek.. tudod, a zene nem verbális műfaj, csak a hangok számítanak!

:)
[virgo] Creative Commons License 2008.08.15 0 0 102
Természetesen, az igazán jó zenészek élőben is jók, ez különbözteti meg őket a médiasztárocskáktól.
Arról aztán vég nélkül lehetne vitatkozni, mi számít stúdiótechnikával való visszaélésnek. (Most nem konkrétan csak a jazzre gondolok, de pl. van egy Al Di Meola albumom, rengeteg elektronikus kütyű hallható rajta, de ettől ő még nem rosszabb zenész).
Előzmény: Abrash (99)
Abrash Creative Commons License 2008.08.15 0 0 101
miért lenne kifogásom, fincsi cucc. kösz a linket!
(cd megvéve, konc megnézve és élvezve)
Előzmény: Törölt nick (97)
Abrash Creative Commons License 2008.08.15 0 0 100
((óvatosan bánnék a zenész szlenggel, hátha mást értünk loop alatt. én azt, amit 20 éve hallottam (nekem "touch", ami neked "slap", pl)))
viszont pl Eberhard Webertől hallottam élőben rögzitett pattern-t(?), amir rászólózott, egész jó volt - ezzel együtt a "modern világ" felé tett geszus inkább volt mint oldschool jazz
Előzmény: Törölt nick (95)
Abrash Creative Commons License 2008.08.15 0 0 99
azért a látszat...

gondolom seggre esnék, hogy az ikonnak tartott zenéim mekkora százalékában stúdiótechnikáztak.
de azért azokat a mukikat szeretem, akik nem élnek vissza ezzel. tehát élőben is hozzák, amit.
Előzmény: [virgo] (94)
Abrash Creative Commons License 2008.08.15 0 0 98
uni, az isten áldjon meg!!!
hidd mán el, hogy zenéről szeretnék irogatni, nem magáncsörtéket vivni.
Előzmény: Törölt nick (93)
[virgo] Creative Commons License 2008.08.15 0 0 94
A kettő nem zárja ki egymást, vagy igen?
A legnagyobb zenészek is élnek a studiótechnika adta lehetőségekkel, ha ott van az orruk előtt.
Az élő zene megint más tészta.
Előzmény: Abrash (91)
Abrash Creative Commons License 2008.08.14 0 0 92
nyugi..
Előzmény: Stms (81)
Abrash Creative Commons License 2008.08.14 0 0 91
azért az oldschool előtt borulok le: a zenészek a hangszeren, nem a hangsávokkal kavarnak..
Abrash Creative Commons License 2008.08.14 0 0 90
végre valami.
Előzmény: Törölt nick (84)
Abrash Creative Commons License 2008.08.14 0 0 89
"nem vagy erős."

topik témájától idegen személyeskedés...
Előzmény: Törölt nick (82)
[virgo] Creative Commons License 2008.08.14 0 0 87
Valamilyen más húros hangszernek.
Mondjuk mély hangok is vannak, inkább az volt az érzésem mintha nem egy pengetős hangszer lenne, hanem kettő.
Előzmény: Törölt nick (86)
[virgo] Creative Commons License 2008.08.13 0 0 85
Ez jó, érdekes. Bár meg nem mondanám hogy ez basszusgitár.
Előzmény: Törölt nick (84)
Stms Creative Commons License 2008.08.10 0 0 81
Annyit kinézek belőled, hogy nem kevered össze a felvételt az élő zenével. Szóval innentől (mivel feltételezem, tökéletesen érted miről beszéltem), felesleges a további eszmecsere erről.
Ha mégis tévednék -- bár erre valóban nem látok esélyt --, akkor olyan műszaki-kulturális szakadék van köztünk, aminek áthidalásához legalább az általános iskolai tananyag átismétlése szükségeltetik részedről.
Előzmény: Mandarin, a híres vagány (76)
Abrash Creative Commons License 2008.08.09 0 0 80
Abrash Creative Commons License 2008.08.09 0 0 79
" Mert veled ellentétben nem linkelek mindennap százat, ha kell, ha nem"

azért linkelek, hogy ugyan a kutya sem jár ide, de mégis azt mutassam meg, miféle zenefélékről beszélgetnék inkább, a basszgityó és egy monomániás basszgityós egója helyett.

remélem elolvasod, mielőtt a neked adott válasz is repül, a tiltás alatt használt nicked összes HSZével egyetemben.

Kértél rám moderációt, egy hetes tiltást kaptál cserébe, új nicken jöttél vissza, gyerekes.

Ha véleményed van a linkjeimről, vagy linkjeid, hasonló témában, welcome.
Előzmény: Mandarin, a híres vagány (77)
Abrash Creative Commons License 2008.08.09 0 0 78
pszeudojazz? Sidsel
Mandarin, a híres vagány Creative Commons License 2008.08.08 0 0 76
A mikrofon használatához is szükség van elektromosságra. Hiába raksz egy mikrofont a hang elé, ha mondjuk nincs áram, nem működik a hangfal, illetve az erősítő, amibe dugod.

Az elektronika-fóbiásoknak tehát kizárólag a mikrofon nélkül, akusztikusan a levegőbe szóló hangszereket kellene elfogadniuk. Csak hát olyanokat eleve nem lehet linkelni, ugyebár.
Előzmény: Stms (75)
Stms Creative Commons License 2008.08.08 0 0 75
Csak halk megjegyzés:
Az elektromos gitárban (és basszusgitárban) a jeleket mágneses úton erősítik, így ez elektromos erősítés. Ha az erősítés mikéntje szerint óhajtjuk meghúzni a határvonalat, akkor a villany- és basszgitárok mágneses erősítésűek, ellentétben a csiptetős mikrofon, vagy a piezó "hagszedéssel". Persze akusztikus hangszert is erősíthetünk mágneses hangszedővel (ha fémhúrjai vannak).

A határvonal meghúzása szerintem sokkal egyszerűbb, és egyértelműbb: amennyiben egy mikrofon és basszusgitár együttműködésével megoldod a hangosítást (vagy mindenféle kütyü nélkül pár emberre való hangintenzitást tudsz szolgáltatni), akkor a basszusgitár tényleg akusztikus hangszer.
Abrash Creative Commons License 2008.08.05 0 0 74
Előzmény: Abrash (73)
Abrash Creative Commons License 2008.08.05 0 0 73
Abrash Creative Commons License 2008.08.05 0 0 72
Abrash Creative Commons License 2008.08.05 0 0 71
Abrash Creative Commons License 2008.08.05 0 0 70
Előzmény: Abrash (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!