Keresés

Részletes keresés

TörökBalázs Creative Commons License 2009.01.31 0 0 100
Üdv! A Terminátor Sarah Connor chronicles-nek most láttam RTL-es reklámját.
Lehet elkezdem nézni azt majd kiderül :)
Minden esetre az utóbbi két év sci-fi sorozatai nekem annyira nem jöttek be, a Fringe, Eleventh Hour, stb-nek meg semmi köze a Sci-Fi-hez.
Előzmény: imagefactory (92)
atomgond Creative Commons License 2009.01.03 0 0 99

Mi baj  van a trekkel? És mitől nem sci-fi? De fogalmazhatunk úgy is, mitől lesz egy film "valódi" sci-fi?

Előzmény: Törölt nick (93)
farkzoli Creative Commons License 2009.01.02 0 0 98
Ja, én meg azt hittem, hogy ez valami létező besorolás, mint a kocsmazenészeknél.
"agyondícsért, nagy költségvetésű..." persze, ettől még lehet jó egy film.
Előzmény: Törölt nick (94)
imagefactory Creative Commons License 2009.01.02 0 0 97
Meg a topik elejen emlitettem a BSG, szerintem peldaul az, vagy a Firefly.
Előzmény: Törölt nick (93)
luki-luk Creative Commons License 2009.01.02 0 0 96
Nekem tetszett a legenda vagyok,bár ha lehet logikai bukfencnek nevezni azt a furcsa tényt,hogy pont a főhős,akinek a kezében az ellenszer felkutatásának lehetőségeimmunis,azt én is kissé érdekesnek tartottam:-)
Bár,másként nem lenne meg a fílm,alapsztorija!
Előzmény: Törölt nick (86)
luki-luk Creative Commons License 2009.01.02 0 0 95
Jó-Jó!
Jó kis fílm:-)
Bár szükség volt hozzá,némi Winstrolos kezelésre,már ami a főszereplőt illeti!:-)
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 94
Hát "A" az, amelyik ilyen agyondícsért, nagy költségvetésű szupermegagiga film. Alig van köztük jó.
Előzmény: farkzoli (91)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 93
Ugyan melyik sorozat jó? Egyáltalán létezik scifi sorozat?
Egyedül az Alfa Holdbázis ami scifi is, sorozat is, és jó. De másra nem nagyon emlékszem. Ilyen stártrekk meg csillagkapu és társai nem scifi és nem is jók...
Előzmény: imagefactory (92)
imagefactory Creative Commons License 2009.01.02 0 0 92
Ugyan megint sorozat, de attol fuggetlenul elegge bena: Terminator - the Sarah Connor chronicles. Foleg a terminator csaje, annyira tulzott a jateka, hogy neha mar faj, bar erdekes mert a Firefly-ban is O jatszott es az ott jo volt, valoszinuleg rendezoi utasitas lehet.
farkzoli Creative Commons License 2009.01.02 0 0 91
Az honnan derül ki? Mármint hogy A vagy B?
Előzmény: Törölt nick (89)
farkzoli Creative Commons License 2009.01.02 0 0 90
Az imént megtekintettem az Alien-Predator 2-t. Ahol egy amcsi várost a végén megkínálnak atommal. Még azt se mondhatnám jó szívvel, hogy szar film, olyannyira jellegtelen, színtelen, szagtalan vacak. Az előző, ahol a csaj a végén strandolt a jégmezőn, hát az egy klasszikus ehhez képest.
El is álmodoztam utána: ...az egyre silányabb holliwoodi szemét miatt a közönség elfordul a jenki tucatterméktől, helyette a minőségi európai filmgyártást preferálja, és holliwood szép lassan belefolyik az óceánba... aztán felébredtem, és rendet vágtam a vinyón...
Előzmény: farkzoli (88)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 89
Az egy jó kis b film. Sokkal jobb mint a mai legtöbb A kategória...
Előzmény: farkzoli (88)
farkzoli Creative Commons License 2009.01.01 0 0 88
Helló!
Itt a nagy fogás, egy igazán szar film:
"A katona", Kurt Russellel.
KMG Creative Commons License 2008.07.10 0 0 87
Ízlés dolga, szerintem a Predator sem túl jó, sokkal többet kihozhattak volna belőle. A kettő pedig végképp borzalom. Az AVP mészárlos filmnek jó, igaz, nem is nagyon akar több lenni.
Előzmény: Törölt nick (86)
KMG Creative Commons License 2008.06.25 0 0 84
Én sose érdeklődtem a szükségesnél jobban a fizika iránt, de gyerekkoromban azt hittem, a fénykard olyasfélén működik, mint egy zseblámpa, aminek olyan erős a fénye, hogy mindent átéget :)
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 83
Én nem írtam olyat, hogy ne legyen fénykard ;-) Azt írtam, hogy a fény, fény módjára viselkedjen.
Előzmény: KMG (81)
KMG Creative Commons License 2008.06.25 0 0 82
Szóval egy nem létező valamit lehet ábrázolni, de egy létező valamit nem lehet nemlétező módon ábrázolni?
Előzmény: Törölt nick (80)
KMG Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81

De a SW egy űr meseeposz. Sokkal unalmasabb lenne fénykard nélkül :) Ez olyan, mint számonkérni a Gyűrűk urán a varázslatokat.

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.23 0 0 80

Mindkét általad említett történés fikció, tehát akár lehetséges is lesz majd egyszer.

A fény terjedési sebessége -bizonyos közegekben legalábbis- ma már tényszerűen ismert és tudományosan igazolt, vagyis filmes ábrázolás esetén már figyelembe kellene venni legalább azt, amit jelenleg tudunk róla.

Előzmény: NevemTeve (79)
NevemTeve Creative Commons License 2008.06.23 0 0 79
Milyenek lennének a Star Trek epizódok, ha a 'felsugárzást' reálisan csinálják meg? Milyen lenne Spock, ha figyelembe vették volna, hogy emberek és vulkániak nem kereszteződhetnek a valóságban?
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.23 0 0 78

Igen, ezrekre tehető azoknak a száma, akik a tudomány és a technika újdonságait szórakoztató filmekből akarják megismerni, és ezek most jól be vannak csapva!

 

Ez ferdítés. Senki nem akarja onnan megismerni, éppen ellenkezőleg. Amit már ismer valamit pl. tanulmányokból, azt nevetséges viszont látnia egy filmben irreáli módon.

Egy történelmi eposzban is nevetséges lenne, ha a készítő nem venne tudomást a Föld gravitációs mezőjéről, és minden középkori szereplő a lovaikkal együtt lebegne a föld felett.

Mint ahogy az sem lenne reális, ha egy Török várostromot bemutató műben a kőhajítógép akkora kárt okozna a vár falában, min egy napalm bomba manapság.

Szórakoztatás ide vagy oda, törekedni illik a realitásra, amennyiben komoly filmről beszélünk, és nem egy popkornos/pereces, egynyári hálivúdi hülyeségről. 

Előzmény: NevemTeve (76)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.23 0 0 77
Lényegtelen, mert fénysebességgel kellene haladnia a fénynek is.
Előzmény: Irwing Washington (75)
NevemTeve Creative Commons License 2008.06.23 0 0 76
Igen, ezrekre tehető azoknak a száma, akik a tudomány és a technika újdonságait szórakoztató filmekből akarják megismerni, és ezek most jól be vannak csapva!
El se merem képzelni, mit fognak szegények érezni, amikor megtudják, hogy például hipertér sincs a valóságban...

Vö:
– Művészkém, maga most Árpád vezér, nem viselhet vízálló karórát, vegye le gyorsan!
– Miért, azt akarjuk elhitetni a nézőkkel, hogy korabeli felvételt látnak?
Irwing Washington Creative Commons License 2008.06.23 0 0 75
Még az ősi Mekléééén lézercsíkja is megalapozottabb tudományos értelemben, hiszen a lövés leadásával szinte egyidőben eléri a célt, de mondjuk egy SW lézerfegyver lövedékszimulációja nagyon nem real.

Megjegyezném, hogy az SW filmekben sohasem szerepelt
lézerfegyver és lézerkard.
Ez csak a magyar fordítás műve: piros fénye van, rombol=lézer
Blaster illetve lightsaber van.
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 74

Valamilyen, jelenleg még ismeretlen technológiával bármit meglehet magyarázni. :)

 

Elfogadom :-) Részben. Például a lézerkard esete talán megmagyarázható egy markolatba rejtett valamiféle speciális akármivel, ami szándékosan a fénysebesség töredékére korlátozza a lézer terjedési sebességét, pusztán a látványos beüzemelés kedévért. De mivel magyarázzuk azt, hogy egy lézerpuskából már kilőtt lézernyaláb, egy adott közegben csak "vánszorogva" éri el célját?

Persze ha nagyon akarjuk, gyárthatunk hülyeségeket : pl. minden lézercsík utolsó részecskéjéhez hozzárendelnek egy antigravitációs, fénysebességkorlátozó erőtérgerjesztő kapszulát, mely a becsapódásig széndékosan 3m/sec sebességre csökkenti az egyébként fénysebességgel haladó lézer terjedési sebességét)..:)

Csak ott a baj, hogy tudományos értelemben ennek semmi értelme, mert ez kb. olyan, mintha egy fejlett lánctalpas járműre ismét fakereket szerelnénk. :-)

 

Azért általában a készítők célja nem az igényesség, hanem a sikeresség.

 

Lehet, hogy maradi vagyok, de számomra a kettő nem feltétlen zárja ki egymást. :-)

Előzmény: DuDoR (73)
DuDoR Creative Commons License 2008.06.22 0 0 73
Ilyen pl. a már említett lézer! Sem vánszorgó lézer, sem lézerkard nincs! Illetve, lézerkard esetén magát a szerkezetet -és a 1,5méter távolságban egyszercsak kioltódó, ámde folytonos lézersugár lehetőségét- még magyarázhatjuk valamilyen, jelenleg még ismeretlen technológiával, de ebben az esetben is teljes képtelenség, hogy a lézer vánszorogva, fokozatosan éri el a kioltópontot.

Valamilyen, jelenleg még ismeretlen technológiával bármit meglehet magyarázni. :)


Ezekre illene jobban figyelni, ha igényes filmet akar készíteni valaki.


Azért általában a készítők célja nem az igényesség, hanem a sikeresség.
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 72

A zene nem a történet része. Ha egy Földön játszódó filmben ütközik két autó, akkor ott a csattanás/robbanás effektjét élőben is hallod de zene nem kell hozzá. Az más kérdés, hogy film esetében keverhetnek alá zenét is a hatás fokozása érdekében.

Egyébként hangok esetében magam részéről képes vagyok kompromisszumot kötni valóság vs. szórakoztatás kérdéskörben, viszont egyéb technikai kérdésekben nehezen.

Ilyen pl. a már említett lézer! Sem vánszorgó lézer, sem lézerkard nincs! Illetve, lézerkard esetén magát a szerkezetet -és a 1,5méter távolságban egyszercsak kioltódó, ámde folytonos lézersugár lehetőségét- még magyarázhatjuk valamilyen, jelenleg még ismeretlen technológiával, de ebben az esetben is teljes képtelenség, hogy a lézer vánszorogva, fokozatosan éri el a kioltópontot. 

 

Ezekre illene jobban figyelni, ha igényes filmet akar készíteni valaki.

Előzmény: -g101- (70)
KMG Creative Commons License 2008.06.22 0 0 71
Hát nem épp ezt magyarázom hozzászólások óta?
Előzmény: -g101- (70)
-g101- Creative Commons License 2008.06.22 0 0 70
Ugyanúgy, ahogy az életnek zenéje sincs, mégis mindenki ismeri pl a Star Wars főtémáját. Pedig egy valódi űrcsatában biztos nem lenne zene, és nem azért mert az űrben nem terjed a hang. :D
Előzmény: KMG (69)
KMG Creative Commons License 2008.06.21 0 0 69
Egy olyan képet látsz, amit nem láthatsz, emellé hallasz hangokat, amit szint úgy nem hallahtnál. Egy űrcsata alá betett hangeffekt csak annyira képtelenség, mint maga az egész szitu, hogy te nézed azt, amit nem láthatnál.
Előzmény: DuDoR (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!