Keresés

Részletes keresés

Magyar NaBA Creative Commons License 2024.01.16 -1 4 5305

Nyilvános Szeged mjv. településszerkezeti terveinek módosítási terve.
Akit érdekel, az töltse, mentse, mert nem marad fenn sokáig!


https://www.szegedvaros.hu/szesztervanyag

 

A városrendezési természetű tervanyagban jónéhány szöveges és rajzos munkarész foglalkozik az új híd környezetének vasúti fejlesztésével. Akinek nincs kedve egy hetvenvalahány megás pdf-ben turkálni, annak itt az összefoglaló.

Figyelem, ezek TERVEZETEK! (Állapot 2023 szeptember)

 

140-es vasútvonal:

  • Szeged állomás északi (jelenlegi) kihúzóvágányai a Kőlyukon túl megszűnnek, nagyjából a fogadócsarnok kijáratának vonalában ütközőbakban elvégződnek. Pótlásukra új kihúzóvágány létesül harmadik vágányként Szeged-Rendezőig.
  • Az állomásépülettől távolabb lévő vágányok (kábé. 4-6 vg helyén) átmenő vágányok. Ezek a mostani resti vonalától egy ívben felkanyarodnak a hídra. Az állomási peronokról a mostani ipartelepre is le lehet jutni. Az állomás alatt gyalogos aluljáró húzódik, amelyről a Szent Ferenc utca és a mostani ipartelep is megközelíthető. (Az ipartelep és Szeged-Tisza helyén új, városrész épül iskolákkal, irodákkal, buszpályaudvarral.)

 

121-es vasútvonal:

  • A 121-es vonal egyvágányú vasúti hídon át Szeged Nagyállomásra fut be. A vonalat Nagyállomástól a hídig lábakra állítják, ettől a helyi politikusok siratókórusát kiváltó "elvágó hatás" mérséklését remélik. (A Nagykörút nevű autópálya elvágó hatása szerencsére évtizedek óta nem téma.) A szegedi hídfőből egy rámpán a makói villamos vágányai ereszkednek le, amelyek végül a Kőlyukon keresztül érik el az 1-1 villamos vonalát.

 

  • Újszeged (régi) állomás jelenlegi formájában конец фильма. Teljes felszámolás következik, a helyszín az átalakítás után legfeljebb a földrajzi koordináták alapján lesz felismerhető. A helyszínen leginkább zöldfelület lesz majd.
  • Újszeged (Új) vasútállomás. Kétvágányos vasútállomás a régi helyszíntől 850 méternyire a Szőregi út mentén, körülbelül a Diófa utca vonalában. Az állomás két vágánya között SK+55 szigetperon, hossza a leírás szerint 100m, a térképen lemérve inkább 130-150m. A peron az állomás töltése alatt húzódó aluljáróból közelíthető meg, amely összeköti a töltés két oldalát és csökkenti az elvágó hatást. Fontos, hogy a beépítési terv szerint az állomás jelenleg zöldmezős déli oldalán lakótelep lakópark épül, tehát némi utasfeljövetel várható. Némi zavart érzek itt az erőben, mert a dokumentum ezt az állomást többször is Makó felőli nagyvasúti végállomásként említi. Nem tudom, hogy ezek valami tévedésből bennmaradt szövegek, vagy tényleg le akarják szállítani a város szélén vonatról az embereket, de ha utóbbi, akkor b.6ják a szép új hídjukat, meg az egész állomást is.

 

  • Új egyvágányos távlati vasúti megállóhely a vasúti híd déli oldalán a mostani Hatházak buszmegálló környezetében. (Nevezzük mondjuk Hatházak megállónak.) Itt a nagyvasúti járatok nem állnának meg, a tervezet a makói TT fejlesztésével indokolja a megállást. Fontos, hogy a beépítési tervben itt már nem a jelenlegi szociális bérlakások szerepelnek, hanem városközponti jellegű beépítés üzletközpontokkal, emeletes lakóházakkal és 22-51 méter magasságú irodaépületekkel, tehát egyfajta vidéki Nádorkert lenne ez. (A peron durván a 4582 és 4583 között húzódna a pálya északi oldalán.)

braun Creative Commons License 2024.01.03 0 2 5304

Sziasztok!

Keresem a régi Szeged VF logót, ami a V43-asok középső ablakában volt. Ha valakinek van róla nagyobb felbontású képe, ne habozzon jelezni, esetleg elküldeni.

Köszönöm

Magyar NaBA Creative Commons License 2023.11.15 -1 0 5303

2023. november 28. kedd:  indulamandula.

 

Kíváncsi vagyok, hogy miként sikerült rendezni a határátlépés időtartamának kérdését (ha sikerült), illetve megáll-e a járat majd Szentmihályteleken.

Előzmény: Izsó001 (5302)
Izsó001 Creative Commons License 2023.10.25 -1 0 5302
Magyar NaBA Creative Commons License 2023.10.24 -1 0 5301

A 136-os kecskési ívében már drót van a vaspálya fölött. A rendezői bevezető szakaszon oszlopokat állítanak és betonoznak.

S.E.M.T. Pielstick Creative Commons License 2023.08.05 0 3 5300

2022 márciusa, a Szegedi Bbmot a gazban.

Magyar NaBA Creative Commons License 2023.07.19 -1 1 5299

A Nagyállomáson zajló vágányfelújítás állása 2023. július 15-én. 

 

Eisenhahn Creative Commons License 2022.11.22 0 0 5298

Nagyon köszönöm szépen az információt! Nagyon érdekes volt! Kár hogy 15 szép név egyszerűen eltünt. Tudom mondani a Szegedi vonal nekem nem csak egy vonal hanem vonalom. 25 év már minden év többször ott voltam. Mentem Kiskunfélegyházaról Szegedre vagy Budapestre. Megint köszönöm szépen!

Üdv. Németországból 

Magyar NaBA Creative Commons License 2022.11.18 -1 0 5297

A többi IC-nevet 2022. október 1-jén deaktiválták. A Napfény IC-re valószínűleg azért esett a választás, mert ez az egyik legrégebbi vonatnév az országban. Először 1976-ban közlekedett. 

https://www.mavcsoport.hu/mav-start/oktober-1-jetol-mar-bisztroszakasz-elerheto-szegedre-ic-vel-utazok-szamara

 

Hasonló módosítás közeledik a pécsi vasútvonalon. Ott december 11-től minden vonat Mecsek IC lesz.

 

A nemzetközi vonatok neve egyelőre nem lesz egységesítve. 

 

 

Előzmény: Eisenhahn (5295)
zut2020 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 5296

Minden vonalon ez a terv, csoportnevek lesznek. KörIC-k mind Tokaj, Kanizsai Tópart, Keszthelyi Balaton, Győr-Szombathelyi Savaria, Veszprém Szombathely Bakony stb.

 

Ütemes menetrendben, ahol óránként van vonat és a vonatok megállási rendje és általában kocsiösszeállítása is azonos szerintem könyebb így hivatkozni rájuk.

Előzmény: Eisenhahn (5295)
Eisenhahn Creative Commons License 2022.11.17 0 0 5295

Nekem van kérdésem! Éppen kaptam az új magyari menetrendet. Minden IC Budapest Szeged között neki van a neve "Napfény". Mit történt? Áranyhomok IC, Kiskun IC, Tömörkény IC stb. eltünt. Mikor és miért? Nyomás hibája?

Üdv. Regensburgból Németország 

Magyar NaBA Creative Commons License 2022.09.25 -1 3 5294

2022. szeptember 25.

5 darab IC+ ARmz kocsi Szeged nagyállomáson

Magyar NaBA Creative Commons License 2020.10.22 -1 2 5293

Szeged-Tiszán jobbára építőanyagot (sóder, kő) és gabonát rakodnak, szerencsére rendszeresen. Ma viszont egy szokatlan rakomány érkezett a Tiszára. A Törökországból érkezett szállítmány méretes acélcsövekből áll, kirakodását nagy méretű autódaruval végezték. 

   

 

(A rendeltetését illetően csak tippelek. A vízügyi igazgatóság mostanában végzi a homokháti vízpótlásnak nevezett művelet egyik részét. Ennek keretében a Tiszából Algyőnél kiemelt vizet nagy nyomású csöveken át Mórahalom környékére szivattyúzzák, majd ott öt-hat csatornába engedik. Talán ezek az oda tartó csövek.)

 

Magyar NaBA Creative Commons License 2020.06.26 -1 0 5292

Akkor már képet is... A menetet a szabadkai úti átjáróból vettem észre.

 

A fűtőkocsik közül a közelebbi a 011-es, a ránézésre jobb állapotban lévő távolabbi a 016-os.

Végül a szlovák pályaszámmal futó zöld nosztalgiás kocsi, szintén viharvert állapotban.

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (5291)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2020.06.25 0 0 5291

011-es volt a másik. Az egyik, ha nem mind a kettőtalpraáll, és így 3 Vfk-ja lesz a MÁV Nosztalgiának.

Előzmény: Magyar NaBA (5290)
Magyar NaBA Creative Commons License 2020.06.25 -1 0 5290

Ma négy fél négykor a 17-es Nohab vezetésével két villamos fűtőkocsi hagyta el Szegedet. Az egyik a 016-os volt, a másik pályaszámát nem láttam, mert teljesen össze volt firkálva. A kocsisort a H-MNOS 89-69 053 zárta.

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.06.19 0 0 5289

Meleg van. Az aktuális naptárt is egy sorral feljebb olvasom. Fedvény:

 

21-én, pénteken újra: Fűtőházi éjszaka.

Előzmény: Rollende Landstrasse (5288)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.06.19 0 0 5288

14-én, pénteken újra: Fűtőházi éjszaka.

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2018.06.23 -1 1 5287

A Tauruson mindent megtettünk a jó hangulat érdekében. :-)

Előzmény: sirdavegd (5286)
sirdavegd Creative Commons License 2018.06.23 0 0 5286

Köszönjük, nagyon jó volt! Az RCH-s Tau és a Lencse különösen :-)

Előzmény: Rollende Landstrasse (5285)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2018.06.22 0 3 5285

Esti programajánló: fűtőházi éjszaka. Taurus, Púpos, Szöcske, és talán Nohab. Meg a szokásos körítés.

Bzmot 353 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 5284

Szép estét!

Azt szeretném kérdezni, hogy jelenleg mely Szilik újulnak meg Szegeden?

 

Előre is köszönöm av álaszt! 

Magyar NaBA Creative Commons License 2017.03.28 -1 2 5283

Négy év után kihagyás után rakodnak Kisteleken. A rakodás tárgya ezúttal vasúti építőanyag, zúzottkő, amely vpe szerint Kistelek és Balástya között kerül majd a pályába.

 

Előzmény: atosz66 (4980)
Gergely10 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 5282

Vissza kerültek a ro-la kocsik rendezőbe.A 8. vágányon állnak.A vágány ki van vonva a forgalomból pár hétig.Szerintem fotózható.

Előzmény: NynfusCorporation (5280)
NynfusCorporation Creative Commons License 2016.09.28 0 0 5281

Egy kis segítséget szeretnék kérni a képeken látható (Szlovák?) Ro-La kísérőkocsikkal kapcsolatban. Azt szeretném tudni hogy mikortól használták ezeket a kocsikat, illetve van e olyan topic ahol részletesebb információkat (képek, jellegrajzok, stb.) találhatok róluk.

Előzmény: jófejsrach (3873)
NynfusCorporation Creative Commons License 2016.09.28 0 0 5280

Válaszod köszönöm!

Előzmény: Gergely10 (5279)
Gergely10 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 5279

Szervusz!

 

A kisérőkocsikkal mi lett azt nem tudom.Rendezőről minden félreállított,tárolt kocsit elvittek mert nem volt már hely a tehervonatoknak.A személykocsikat behozták az állomásra.Azok között nem láttam a kisérőkocsikat.

Előzmény: NynfusCorporation (5278)
NynfusCorporation Creative Commons License 2016.09.14 0 0 5278

Üdvözletem!

 

Jól láttam hogy Szeged Rendező pályaudvarról elvitték a régóta tárolt Hungarokombis Ro-La kísérőkocsikat? Négy volt ott ha jól emlékszem (06, 08, 10, sajnos a negyedik nem ugrik be).

 

Tudja valaki esetleg hogy mi lett/lesz a sorsuk?

m0L Creative Commons License 2016.09.05 0 0 5277

Azzal a sok személykocsival a rendezőben mi a terv?

Valaki esetleg tudja?

 

 

m0L Creative Commons License 2016.08.12 0 0 5276

Rendező kitérőit cserélik ezért átköltözőtt a személy kiskundorozsmára.

Előzmény: Maci1986 (5275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!