Keresés

Részletes keresés

prophet1 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 762
Mk 9,6  "De nem tudja vala mit beszél..."
Előzmény: sniffí (761)
sniffí Creative Commons License 2010.02.12 0 0 761
"én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek."
... de ez unalmas, jobb így .....
Előzmény: prophet1 (759)
prophet1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 760
én is
Előzmény: msmks (757)
prophet1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 759

Ne hagyd magad. Jézus mondta:

 

Jn 10,10 A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek.

Előzmény: űrszél (756)
űrszél Creative Commons License 2010.02.12 0 0 758
Előzmény: msmks (757)
msmks Creative Commons License 2010.02.12 0 0 757
hamvasztást szeretnék majd én is...
Előzmény: prophet1 (755)
űrszél Creative Commons License 2010.02.12 0 0 756
nem, nem égő.
Nem praktikus.
Az Atya vámszedői, kiforgatnak még az életedből is,
prophet1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 755

Na, még egy égős dolog:

 

Jn 15,6 Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket és a tűzre vetik, és megégnek.

Előzmény: prophet1 (754)
prophet1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 754
1Kor 7,9 De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni.
Előzmény: msmks (751)
Nemhivő Creative Commons License 2010.02.11 0 0 753

 

 Öcsike !

 

 Ha egyedül leszel keresztény a világon akkor is ész nélkül kétmillárdozol? :-))

Előzmény: diastole (749)
Iván Gábor Creative Commons License 2010.02.11 0 0 752
Megvilágosodni csak annak kell, akiben sötétség honol.

Jómagam eddig is világosságban éltem.

Hát alapítottam igaz közben néhány vallást, egyházat.

Felépítettem egy jó nagy családi házat...

A párommal gyereket is szültünk

pelenkáztam jó sokat, most meg már társalgok a picikével

úgy hogy ágyikó a párommal és gyártjuk a következő kis oáááááá oáááákat:-)
Előzmény: Törölt nick (746)
msmks Creative Commons License 2010.02.10 0 1 751
helyesebben:

aki keresztény, az nem érzi égőnek, különben nem lenne keresztény.
aki meg nem keresztény, az érezheti úgy, hogy kereszténynek lenni égő, ez a keresztényekre nincs hatással, hiszen azok nem érzik hogy kereszténynek lenni égő.
Előzmény: diastole (749)
diastole Creative Commons License 2010.02.10 0 0 750
Aki meg le akarja járatni a kereszténységet azt egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni. Nem kell foglalkozni vele - így nem lesz mit lejáratnia.
diastole Creative Commons License 2010.02.10 0 0 749
Szerintem aki nyiltan felvállalja, hogy keresztény, annak nem tudnak olyan helyzetet teremteni, hogy "égő"-nek érezze, hogy ő az. Aki meg nem vállalja, az nem keresztény - megintcsak "nem égő". Ugyan miért lenne égő ahhoz a csaknem 2 milliárdnyi emberhez tartozni, aki a világon kereszténynek vallja magát ?
msmks Creative Commons License 2010.02.10 0 1 748
izé...
"nyáj szelem" :D
Előzmény: msmks (747)
msmks Creative Commons License 2010.02.10 0 1 747
szerintem azt már elsodorta a "nagy szelem"...
Előzmény: Törölt nick (746)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 1 746
Né Gabi te itt? Asztem már megvilágosodtál, tested átteccő lett és mennybe szálltál Nagy Karakuttyhoz...!

8-D
Előzmény: Iván Gábor (745)
Iván Gábor Creative Commons License 2010.02.10 -1 0 745


Akit érdekel, ennek a vitatémának a felvezetőjét egyik index.hu érdekeltségbe tartozó blogomban is összefoglaltam, igen sok szemléltető képpel:

Kereszténynek lenni égő

nazuna Creative Commons License 2009.02.13 0 0 744

Éppenséggel el tudnék kapálgatni és locsolgatni ... birkákat őrizgetni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=3p085i07rWs&NR=1

 

http://www.youtube.com/watch?v=yE1OQAoSWAU&feature=related

Előzmény: Pagátuhu (743)
Pagátuhu Creative Commons License 2009.02.13 0 0 743
Vagy kertésznek ....
Előzmény: nazuna (741)
nazuna Creative Commons License 2009.02.13 0 0 741
szinte már bánom, hogy nem mentem apácának ...
Előzmény: mukunda (740)
mukunda Creative Commons License 2009.02.13 0 0 740
Nem égő kereszténynek lenni ,és nagyon szépek az apácák. :)
landdie Creative Commons License 2008.09.27 0 0 739
Ezeken nagy a kenet és nyelveken szólnak!
Nem angolul...legfeljebb látens módon...:)))
Előzmény: Törölt nick (737)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.27 0 0 738
Ott is égő.

Előzmény: FriendlyFire (736)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.09.17 0 0 736
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.13 0 0 730

Magamat miért reklámoznám???
Hiszen a reinkarnációja vagyok:-)

Előzmény: Törölt nick (729)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.13 0 0 728
"Vagy estleg tökéletesen megegyezik a világképed Einstein-ével?"

90%-ban igen.
Előzmény: Törölt nick (725)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.13 0 0 727
Már leírtam, hol találod meg. De akkor idézek onnét is:

Minek hinni Istenben, vagy bármiben, ha tudhatod is?

Az ateizmus és a teizmus fölött is eljárt már az idő. Kinövi mindkét butaságát az emberiség.

P-DOX egy mai, modern, szabadgondolkodó vallás, sok iróniával, humorral



A P-DOX vallás fő célja az ideológiamentességre való törekvés, a hitmentes élet, amely eltérő ideológiák együttes és egyenjogú szemléletével is elérhető. A hazánkban jelenleg meglévő vallások színes képében egy új választási lehetőséget teremt azok számára, akik még nem tudnak és talán nem is akarnak egyértelműen állást foglalni a két fő irányzat, az idealizmus és a materializmus elsődlegességét tekintve. Hiszen egyik alapvető tana az, hogy az a biztos, hogy semmi sem biztos, hiszen a világ fejlődik és amiről ma valamit gondolunk, az holnapra megváltozhat. Illetve megváltozhatnak a gondolataink is. A P-DOX Semmiben Sem Hívők tanai a humor és az ironikus kételkedés által létrejövő életszeretet kívánja hirdetni, amely segítséget adhat a mindennapok (csalódás-mentesebb), élményszerűbb megéléséhez.

Ezen nem hétköznapi vallás szerint, a vallási és ideológiai különbözőségek és nézeteltérések miatt volt és van jelenleg is a legtöbb konfliktus, háború és szenvedés a földön. Hazánk politikai rendszere is ezen módszerek mentén oszt meg embereket, családokat és barátokat. Ezt kívánja egy nagyon sajátos módszerrel megoldani és megszüntetni a P-DOX, hogy a jövőben ilyen már ne történhessen. Ne lehessen vallási és ideológiai alapokon embereket fanatizálni és egymás ellen ugrasztani. Küzd a társadalmukban lévő kettős mércék, álértékek, a valódi értékeket romboló korrupció, pártosság és klikkesedés ellen. A humort, a tudást, az önálló emberi gondolkozást népszerűsíti. Az ember önmagával és a világgal való hazugság, önbecsapás és kettős mérce nélküli harmóniáját építi.

Ezt a folyamatot és nemes célt, kellő öniróniával úgy szokta ezen vallás alapítója megfogalmazni;

"Mint sokan tudják egy Nobel-békedíjért pedálozok."

A P-DOX egy emberközpontú tanokkal rendelkező, toleráns, humoros, se nem ateista, se nem teista vallás. Istent tudományos és logikus igényességgel definiálták, mint egy speciális emberi érzelmet, ezért Isten, az általános Isten, léte számunkra tudományos tény. Ezen általános Isten fogalmon kívül, más okból tanításaikban Istennek teremtője is van, akit nem más, mint a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty. A p-dox vallás 2000 évben indult útjára, mint egy magánvallás, egy ember egyéni vallása. Az alapítót a barátai vették rá, hogy ezt adja át másoknak is, tegye bárki számára elérhetővé. Így érthető, hogy ebben a vallásban nem találkozhatunk a más vallásokra jellemző nyáj szelemmel, hanem inkább önálló egyéniségek kapcsolódási pontja.
Előzmény: Törölt nick (725)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.13 0 0 722
Einstein vallomásai:

"Én egy mélyen vallásos hitetlen vagyok"


"Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben , s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.


"A hajszából az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is - noha vallástalan (zsidó) szülők gyermeke voltam - mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. Ennek következményeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, hogy az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a következménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben
...
ott állt előttem a tőlünk függetlenül létező külső világ, amely nagy és örök rejtély ugyan számunkra, de legalább részben hozzáférhetô szemléletünk és gondolkodásunk számára. Szemlélése szabadulásként hatott rám ... félig tudatosan, félig tudattalanul az a legfôbb cél lebegett előttem, hogy ezt a személyünkön kívüli világot a lehetőségek keretén belül megértsem ... az e paradicsomba vezető út nem volt olyan kényelmes és csábító, mint a vallási paradicsomba vivő, de megbízhatónak bizonyult, s sohasem bántam meg, hogy ezt az utat választottam."
[...]

Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély., "



„Az a szó, hogy «isten», számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése
és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye. Ezen számomra a legkifinomultabb értelmezés sem fog változtatni.”... „Számomra a zsidó vallás – mint minden más vallás – a lehető leggyermekdedebb babonák megtestesülése. És a zsidó nép, amelyhez boldogan tartozom, és amelynek mentalitásához erősen kötődöm, semmiben nem különbözik a többi néptől. Tapasztalataim szerint nem jobbak, mint más embercsoport, bár a legrosszabbtól megvédi őket a hatalom hiánya. Ettől eltekintve semmilyen szempontból nem «kiválasztott nép»”. (saját kézzel írt levél 1954-ben Erich Gutkind filozófusnak)



Előzmény: Törölt nick (720)
szegyenloske Creative Commons License 2008.09.13 0 0 721

 

 Vagyis Marhaság-tudó vagy.

 

 Ki tudsz találni Marhaságot, és ezt elnevezed P-dox vallásnak.

Előzmény: Iván Gábor (718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!