Keresés

Részletes keresés

Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.24 0 0 628

"Senkinek nem okoztam kárt ezzel és nem azért mentem el, mert valaki megbántott volna, hanem a hazugságok, a mellébeszélések, a visszaélések részese nem akartam már lenni!"

 

"Nem az egyház tesz valakit kereszténnyé, avagy igaz hívővé......, sőt inkább hátráltatója!"

 

A te esetedben, és sok más esetben ez így igaz. A kereszténység nem azonos a felekezethez való tartozással. Akár vannak, akár nincsennek abban a felekezetben mellébeszélések, és visszaélések.

Ha az én gyülekezetemben visszaélések lennének, nem a hitemet hagynám el, mivel az nem azonos a gyülekezetiségemmel. Nyílván a közösséget hagynám ott.

Adventistákat már én is látogattam meg, egy ismerősöm révén. (Már hívő voltam, tehát éreztem hogy nem evangéliumi, legalábbis az a nap biztos nem arról szólt. Inkább az egészséges életmódról szólt.)

Zsidó hitközösségbe szintén nem mennék, mert a zsidó vallás az a tóra és én nem akarnék senkit sem megkövezni, meg régóta nem láttam főpapot sem. A Talmud egy újkeletű vallás amely nem Isten prófétájától Mózestől, hanem rabbiktól származik, és nem értelmezhető "kinyilatkoztatásnak". Tulajdonképpen kultúrvallásról van szó. Nemzetiségi dolog, nem internacionális. (Vagy csak én nem érzem annak.)

 

A sorscsapásról csak annyit, hogy én "csonkabonka" vagyok. Mozgásszervi rendellenességgel születtem. A jobb kezem rövidebb a balnál, és görbe.

És? Semmi gond, ilyen és kész. Nem a te problémád, és én sem csinálok belőle problémát, és nem teszem akadállyá köztem, és Isten közt. Minek feküdjek az Ördög giotinjára, ha már Isten szeretetében sem bízhatnék nemigaz? Optimistán gondolkodom, és ez jellemzi a hitemet is. szerintem az ateizmus egyben egy nagyon pesszimista életszemlélet is. Persze abban legalább ott van a gyönyör szabadsága vígaszdíjként. Nekem így olcsó lenne, bár nem mondom hogy nem komoly kísértés, sőt... de akkoris olcsó, ha kifizetem akkoris. Voltaképp ingyen adnám.

Előzmény: Paleokrites (626)
prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 627
János első levele 2. rész 19. vers:

"Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna; de hogy nyilvánvalóvá legyen felõlük, hogy nem mindnyájan közülünk valók."
Előzmény: Adamkertesz (625)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 626
Nos, nem vagyunk egyformák, érzelmeink sem ugyan arról a tőről fakadnak, de gondolatiságaink sem!

Te az én döntésemet sem igazán értheted, hogy miért hagytam el az egyházat békével, közös megegyezéssel!

Senkinek nem okoztam kárt ezzel és nem azért mentem el, mert valaki megbántott volna, hanem a hazugságok, a mellébeszélések, a visszaélések részese nem akartam már lenni!

Majd 15 év pünkösdi gyülekezet aktív tagja voltam...., előtte Németh Géza gyülekezetébe jértam, és annak előtte katolikus voltam! Jártam közben egy adventista felekezetbe, szabad főiskolájukat koptattam egy ideig...., de eltőltöttem majd 4 évet egy zsidó hitközösségbe, ahol Hébert, vagyis Ivritet tanultam!
12-14, vagy ki tudja hány keresztény felekezet teológiáján rágtam át magam.....,hogy megismerjem lényegi tanításaik különbségeit!

Nem az egyház tesz valakit kereszténnyé, avagy igaz hívővé......, sőt inkább hátráltatója!

Sorscsapásokat eleget tapasztaltam a volt felekezetembe....., és más dolgokat is!
Ha Isten nincs ott....., akkor minek legyek én is ott?



Előzmény: Adamkertesz (625)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.24 0 0 625

Nem azt kérdeztem, hogy mit gondolsz most, hanem azt hogy gondoltad-e másképp régen?

Ha nem, akkor voltaképp sohasem voltál keresztény. Esetleg templomba jártál, engedtél a szülők, vagy valamilyen más emberi elvárásnak és ennyi. Ez nem kereszténység. Az egy sokkal mélyebb megtapasztalás/vagy döntés amit te vagy nem értél el, vagy megtagadtál, aminek sokkal inkább a bűn az oka, mint az igazságosság érzése, (mert úgy gondolom nem személyes fájdalom vagy sorscsapás miatt döntöttél így) Vagy mégis? Mert akkor még meg is értenélek.

Előzmény: Paleokrites (323)
Adamkertesz Creative Commons License 2008.06.24 0 0 624
Talán Káin volt az első.. :)
Előzmény: Iván Gábor (322)
malachy Creative Commons License 2008.06.24 0 0 623
oké, akkor égek
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 622

rajtam ne múljék...

 

,DDDDD

Előzmény: Törölt nick (621)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 620

eccer már megmutattam..

 

,)

Előzmény: Törölt nick (615)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 619
egy kis franciás sex...... :)
Előzmény: Patandzsali... (616)
Patandzsali... Creative Commons License 2008.06.24 0 0 616
 A sex nem bűn!!!
Előzmény: Törölt nick (597)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 614

te csak 2 dimenzióban tudsz gondolkodni, mint egy szent jános bogár?

 

,))))))

Előzmény: Törölt nick (611)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 613
:DDD

ja
Előzmény: Törölt nick (609)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 610
nincs akkora, szerintem, na bocs de most mennem kell...

röviden: mittudomén! ;DD
Előzmény: Törölt nick (606)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 608

nincs... mert az írások szerint az állatokat Isten nem zavarta ki a Paradicsomból...

 

,)))))

Előzmény: Törölt nick (606)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 607
arra volt hasonlat, hogy a kevesebbet feladni a többért......

de pasiknak ez lehet hogy nem jó hasonlat....

,DD
Előzmény: szenyor Lakatos (604)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.24 0 0 604
ebbe a hasonlatba mejik az isten?
Előzmény: miszne (601)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 603
szeretnél kutyává változni?
Előzmény: Törölt nick (594)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 602
,)
Előzmény: miszne (601)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 601
ez kb. olyan hogy a bszást kell feladni a szertkezésért.......

de amíg azt hiszed h csak bszás van, addig nehéz feladni, mert azt hiszed nem lesz semmi helyette...

,DD
Előzmény: Törölt nick (597)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 600
ezt nevezik a számtalanszor ismétlödő gondolatok látszólagos állandóságának...
Előzmény: Törölt nick (598)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 599

"túl kicsi a perspektívád ahhoz hogy érzékelni tudd"

 

 

,DDDDDDD

 

 

Előzmény: Törölt nick (597)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 596
olvastad amit irtam az időről és a térről?
Előzmény: Törölt nick (595)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 593

nem te vagy aki eldönti,hogy bemegy az a labda vagy sem...

 

,)

Előzmény: Törölt nick (592)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 591
túl kicsi a perspektívád ahoz hogy érzékelni tudd.......előbb fel kell adni a korlátaidat
Előzmény: Törölt nick (586)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 590

"+halsz ha én arra gonolok ?"

 

,)

 

ha nincs út, nincs késztetés a cél elérésére...

 

az "én" szerepének elsődlegessége = tévejgés,

 

 

nem "te" gondolod = felismerés

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (589)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 588

és az emberek azért építenek utakat, hogy eltévedjenek...

 

 

Előzmény: Törölt nick (584)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 587
Igen......, az van, hogy sokan inkább isteneivel beszéli meg jó vallásos, keresztény lévén, mint embertásaival...., nehogy a stressz mégjobban kélezze elméjét, majd Istene mindent megold helyette! Ezzel el is hárította magáról az emberbaráti felelőséget....
Nem é emiatt is hidehgülnek el egymástól még a keresztény tesók is?

Kíváncsi Isten véleményére?
Ki nem kíváncsi rá? Már az emberiség kezdete óta erre várunk, hogy Isten végre elmondja véleményét, de valahogy csak nem jön.... Hol késik barátom?

Miket kell megköszönni Istennek?

Azt, hogy egy katasztrófa alkalmában valakik megmenekültek? Hallelója ámen?....., míg a halottak már semmit nem tundak megköszönni, avagy megkérdezni, hogy miért?

Valaki szeret imádkozni? Csak úgy spontán, nem is mondták neki, hogy mi is az az imádság, amiket meg kell tennie egy jó kereszténynek? Na attól kezve már élete szoros része lett az imádkozás, az imádat, ahogy egyre vallásosab lesz valaki, nemde, mint egyféle szellemi stimuláns, lelkiismereti tényező, nyugtató, avagy euforikus stimuláns!
Ja...., jó lenni abban a társaságban akit szeret....., és kik azok, azok azok akik ugyan olyan hitben vannak és ez motíválja a nagy szeretetet, avagy istenben vakló ima és hit? A közös érdek? És mikor elhagyja egyházát méág az íremlékmagját is kiírtják onnan a tesók? Akkormár lehet gyűlölni, haragudni és istentagadással vádolni, mert úgymond elhagyta dogmatikus hitét?
Előzmény: magyarpityu (566)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 585
szóval bratyizni akarsz vele......ez olyan mintha egy sakkbábú bratyizni akarna a sakkozóval.......

vagy mintha a tested egy sejtje bratyizni akarna veled..... ;DDD

Előzmény: Törölt nick (573)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 583
:))
Előzmény: Törölt nick (563)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2008.06.24 0 0 582
akor ez egy havr. (testvír)
Előzmény: Törölt nick (578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!