Keresés

Részletes keresés

zotya-DUB Creative Commons License 2008.06.17 0 0 332
elarulok egy titkot: az ilyen profilu cegbol van kb 30-35 es a 99%-uk full magyar.
Előzmény: hejesirasbalynok (329)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 331
Részletesen a 200 millió?
Előzmény: Mblazius (330)
Mblazius Creative Commons License 2008.06.17 0 0 330
:-)
Előzmény: subadubadu (327)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.17 0 0 329
azért ez is történelmi pillanat, hogy a tótok csináltak egy magyar nyelvű honlapot. :)
Hiába a pénz nagy úr.
Én még emléxem, hogy inkább belepusztult volna, minthogy magyarul kiszolgáljon a szlovák boltos.
Előzmény: zotya-DUB (301)
subadubadu Creative Commons License 2008.06.17 0 0 328

"Normális" országban ez elég kéne legyen a profit-ra és a csúszópénzre. Magyarországon 180 milla a csúszópénz.

 

Ne aggódjatok, legalább valamelyik politikusunk meggazdagodott.

Előzmény: Törölt nick (323)
subadubadu Creative Commons License 2008.06.17 0 0 327
Bizony ebben 10 milla toleranciával igazad van :-)
Előzmény: Mblazius (322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 326

Amgy szívesen veszek minden szidást, észrevétel, rossz nézetet, különben az életben nem tanulok.

 

 

Előzmény: Mblazius (322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 325
Attól függ, kié a mindegy 10 milla :)))))
Előzmény: Mblazius (322)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 324

"Ne a csp tipusu 2400Ft/ho tipusu dumaval foglalkozzal."

 

?

 

Hol írtam, hogy ez így rendben van.

De akkor szertnélek téged megkérdezni, hogy hivatalosan mi mennyibe került?

Oszd fel légyszíves, ahogy hallottad.

Nekem nem az a bajom az emberekkel, hogy ezt számonkérik. Hanem hülyén teszik, és lejáratják magukat. Voltál már tárgyaláson? Mert kb úgy fognak visszakérdezni.

És úgy lehúznak, hogy na.

Ha meg felkészólve mész, és úgy kéred számon, hogy ez meg ez a tétel miért annyi, az más.

Nyugodtan vágj vissza vmi totál kihegyezett példával.

 

A lényeget nem érted.

 

"Igen, aki ezzel az allammal szemben mindent elkovet, hogy minimalizalja az adobefizeteseit, az nem egy utolso ocsmany bunozo."

 

Ez normális, mindent megoldó gondolkodás. Grat! Jöhet a török példa.

olvastad, amit linkeltem, vagy hosszú volt, és abbahagytad?

Továbbá csak itt vannak ilyen szemetek. Sehol máshol.

Kicsit nézd már meg, még hova osztanak pénz. ÉS MENNYIT! Ne, amit eltesznek. Az is gáz. Persze egyszerűbb azt mondogatni, ami elöl van. A média ebből él meg. És ezzel lehet a tömeget is mozgatni. Csak a másik része megjelenik egy cikkben, és el is tűnik. Míg ez ott lesz jó sokáig.

Grat!

Legyen 10 millárd, amit most ők eltettek(úgyis jöttök, hogy több, mert korábban, meg a másik ügy, stb...). Nézd hozzá, mennyit lehetne spórolni a másik részen. Azt meg mégsem hangoztatják 2-3 hétig a médiában. Pedig legalább olyan fontos, vagy még fontosabb lenne! Mert az folyamatos, és merre tolja az arányokat? Egyre többen lesznek, akik nem akarják megszavazni a támogtások szűkítését. Onnan már egyenes az út a mélypontra, amkor majd ... inkább olvasd el.

De látom tökmind1. itt ki kell nevezni a média által középpontba tett ügyet a világ legocsményabb, legfontosabb dolgának, és arról kell irogatni, mert minden más rendben van a nem ilyen úton lenyúlt pénzek elosztásával.

Múlkor linkeltem a republikator.blog.hu -ról. ott a végén volt egy link egy statisztikára.

Arra kérnélek nézd meg, aztán számolgass kicsit, hányszor 200 millió ft lenne.

 

Mindemellett ha optimista, és jószándékú vagyok is:

Ha lesz ott alkalmazott, akik az oldalt nézik, válaszolgatnak, továbbá legyen az egész egy külön helyen, mentéssel, kamerával, stb. Akkor is sok a 200 milla, ez tény.

Amit nem értek, az a megpályáztatás része. Gondolom volt vmi kiskapu, de mi?

 

 

Előzmény: Mblazius (316)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 323
Látod, 10 millát már eltenne! :)))
Előzmény: subadubadu (317)
Mblazius Creative Commons License 2008.06.16 0 0 322
Szvsz lenyegtelen, hogy 180 vagy 190 millat csaptak pofan :-)
Előzmény: subadubadu (319)
Fine Tune Creative Commons License 2008.06.16 0 0 321
Igazából ha sokan nyitnánk cukrászdát bécsben, azt is meglőnék.
subadubadu Creative Commons License 2008.06.16 0 0 320
közötti = körüli
Előzmény: subadubadu (319)
subadubadu Creative Commons License 2008.06.16 0 0 319

Vasat semmiképp nem vennék, hiszen olcsón lehet bérelni gépet. A honlapra nézve ez kb. egy $25 ezer közötti project. Ha ennél többet kérsz egy nyugati cégtől, akkor nem kapod meg a megbízást.

 

Ebből 10 ezret fizetsz ki a programozónak és a grafikusnak és max. két hónap alatt készen van a teljes web site.

Előzmény: Mblazius (318)
Mblazius Creative Commons License 2008.06.16 0 0 318
Ha az elmeletileg lehetseges full feature-re gondolok, akkor inkabb 20-at mondanek vassal egyutt (nem arra a szemetre gondolok, ami most bejon az oldalon, foleg az angol verzio :-) )
Előzmény: subadubadu (317)
subadubadu Creative Commons License 2008.06.16 0 0 317

"En egy hasonlo melot az eddigi informaciok alapjan (igen-igen vastagon fogo ceruzaval) 20mFt-ra araznek, tokkal-vonoval. "

 

Én látatlanban 10 millióért felvállanám ezt a projectet, beleértve az egy éves hosting-ot is.

Előzmény: Mblazius (316)
Mblazius Creative Commons License 2008.06.16 0 0 316
Ne a csp tipusu 2400Ft/ho tipusu dumaval foglalkozzal.

Abszolut pontosan tudom, hogy mit jelent egy 200mFt-os inf projekt (akkor, ha nem a korrupcio jatsza a fo szerepet). Ha venned a faradsagot, akkor lathatnad, hogy tobben probalkoztak utana nezni, hogy mit is takar a projekt, de a nagy uvegzseb ellenere valahogy nem sikerul.
En egy hasonlo melot az eddigi informaciok alapjan (igen-igen vastagon fogo ceruzaval) 20mFt-ra araznek, tokkal-vonoval. Akkor mirol is beszelunk????
Vissza terve a kindulo kerdeshez: Igen, aki ezzel az allammal szemben mindent elkovet, hogy minimalizalja az adobefizeteseit, az nem egy utolso ocsmany bunozo.
Előzmény: Törölt nick (309)
HAL9000 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 315
"Adóverseny" igazából az eubelépés óta van...
Előzmény: alfredoo (308)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 314

Amí téged kicsit piszkálnak, úgyahogy tűröd.

Aztán ha jobban, kezdesz ideges lenni, estleg fenyegetőzől.

Ha már nagyon, akkor jön a "maflás".

 

Most ne vedd szószerint, a lényeg gondolom megvan. És bocs, hogy személyeskedtem, de már lusta vagyok átfogalmazni.

L, majd holnap.

Sziasztok!

Előzmény: zotya-DUB (313)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.06.16 0 0 313
Amugy mar 3 evvel ezelott ezt mar sokan eljattszottak, csak akkor No. volt a "slager" . Manapsag is, de inkabb a luxemburgi rendszam a meno.


Itt egy 3 eves cikk a nemet rendszamokrol
Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 312
Ennek a végére kíváncsi leszek. Nem apeh részről....
Előzmény: zotya-DUB (301)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 311

És mielőtt bárki válaszolna Görögországra. Kételkedtem kicsit, hogy jól emlékszem-e, és nem. Ez van. Szal Törökország. modnjuk miattam lehet Képzeldország is.

De itt van, olvassátok. Aztán utána mondhattok, amit akartok. Mondogatni mindig könnyebb, mint megoldást keresni.

Pl lehetne pártot is alakítani, nem is kell hozzá sok pénz, és sok ember sem. Miért nem teszik mégsem a kiabálók? Jaaa, ahhoz már több kell....

Ott vannak a Kossuth tériek. Bőven elegek lennének egy párthoz. És ha annyira biztosak a támogatottságban, még nyerhetnének is. Nem? Akkor miért nem teszik?

 

Ha ők nyernének, valsz az lenne, mint Töröko-ban. Így is nagy rá az esély :(

A cikk:

http://index.hu/velemeny/jegyzet/dur080407/http://index.hu/velemeny/jegyzet/dur080407/ 

Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 310

Le.

Ha te lennél ott ,és ezzel egy többmilliós választóközönséget vesztenél el(legalábbis ezután már tényleg ellened lennének), akkor megcsinálnád?

a, ezért undorító így ebben a formában az egész pártrendszeresdi.

Görögországban tudja vki mi történt?

Előzmény: zotya-DUB (307)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 309

Az a fórum meg.

Mindenki írja a hülyeségeit.

A céghez pl 1xe ft/óráért jönnek ki hozzánk. Ok, az bonyolultabb rendszer.

És soknak tartom azt a pént, amit az oldal készítéséért fizettek.

De mennyit is fizettek?

200 milliót?

Nem.

Olvassatok már után, aztán írjátok. Mert jogos a felháborodás, de akkor is. Legalább ne hülyeséget írjanak!

Az a 100 milla meg nem tom mire kell. Kíváncsi vagyok.

Kérdés, pl személyzet lesz-e hozzá, hányan,mit csinálnak stb....

És légyszi, akkor kérdezd, hogy miért 100 milla, ha utánajártál. köszi.

A másik ami ebben nem tetszett, hogy nem volt pályáztatás(legutóbb még ezt mondték), és erre nem is tudtak ők sem mit mondani.

 

Továbbá. Tudod, hány vállalkozóval dumáltam, akik szintén ezt csinálják? Ők nem hibásak.... Állami cég, jaaa, akkor nem 10, hanem 30 milla.... De legyen ne állami cég. Ismerősök közül is sokan megnézik, mekkora a cég, aminek ajánlatot tesz, és annak függvényében csinálja.

Tehát a legtöbb ember ilyen, ha már ott van. és lehet mondani, mert rákényszeríti az állam. És akkor ki lép előbb? Állam vesz fel még hitelt, és majd abból fedezi az átmenetet, vagy előbb megszorít, és utána a bejövőt normálisabban osztja el.

persze kell egy fontos dolog.

Normálisabb hozzáállás mindenki részéről.

Fel kellene fognia az embereknek, hogy ha vmit nem fizet, és az állam támogatja, az olyan, mintha hitelt venne fel. Csak lehet nem ő fizeti majd, hanem a gyerekei, vagy a többi adózó.

Ki látta a szavazást, hogy a segélyeket közmunkához kössék?

 

És ok, hogy most kiforgat mindent a két(vagy legyen az összes?) párt egymás ellen. legalább odafigyelnek majd ezentúl. Csak azért az országgal is kellene foglakozni. Pl megnézni, mik lassítják a döntéshozás, igazságszolgáltatás, fejlesztés, és hivatalok munkáját.

 

És nem, én sem értem, mi kerül(t) 200 millóba, továbbá várom a magyarázatot a 9 milliós weboldalkészítés meg nem pályáztatására.

 

Előzmény: Mblazius (286)
alfredoo Creative Commons License 2008.06.16 0 0 308

hal

 

egyaltalan nem emlekszem hogy hat eve sokkal jobb/egyszerubb lett volna az adozas vagy a burokracia. hogy mondjuk az autokra ne verteek volna ra a tavalyi jegesesot is.

 

tehat milyen kormanyekeezesre ad alkalmat a regisztracios ado?

 

ha ellenzeki szerepkorbol irsz.

 

adot senki sem szeret fizetni. tapasztalatom hogy mindig az adocsalok a leghangosabbak. es a legarrogansabbak.

 

de ha megnezzuk a tarsadalom azon szegmenseit, amik jelentos tamogatast kapnak az allamtol, talan nem az o siramaikkal van tele az orszag?

Előzmény: HAL9000 (300)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.06.16 0 0 307
en meg irtam ra valaszt, hogy a kormany lesoporte azt a programot mindjart masnap. Ennyit a reformokrol.
Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 306
Persze.
Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 305

Szerintem írjuk ki népszavazést, hogy legye olcsóbb a kenyér, a benzin, stb.

Aztán vegyünk fel hitelt! És minden ok.

Jó hozzáállás, nem?

Amit linkeltem, azt kellene megcsinálni. És akkor egyből van látszata a másik oldalnak is.

Előzmény: zotya-DUB (287)
HAL9000 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 304

Hát igen...

 

:)

Előzmény: Törölt nick (302)
HAL9000 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 303

"Az EU támogatja az árucikkek és szolgáltatások szabad mozgását."

 

Csak a magyarok szeretett vezetői nem.

 

Hát, esetleg a magyarok elgondolkodnak, és a - jelenlegi szeretetteik szerint - egynapos demokráciájukat legközelebb igyekeznek jobban kihasználni.

Előzmény: zotya-DUB (301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!