Keresés

Részletes keresés

9255 0638 003-7 Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 813

Na idetaláltam mert hú de ordítani akarok az új Elvira szarságáról

Mint kb. minden magyar oldal, folyton kiléptet, az viszont hab a tortán, hogy még a rohadt nyelvet is folyton átállítja, pedig baromira szeretnék magyar cégtől magyar nyelven vásárolni, hiába van angol C1-em
Nem atomfizika megcsinálni, hogy azt a rohadt beállított nyelvet ne felejtse el folyton

Aztán nem meri kiírni az egész napra a járatokat, hanem nyolc óránként kell léptetni, jóóóóóó lasssúúúúúúúú töltéssel mert dögöljön meg a jegyvásárló. Még akkor is, ha összesen 3 járat van egy nap, szépen háromfelé osztja hogy nehogy véletlenül logikus legyen

Komolyan inkább elgyalogolok külföldre, minthogy ezzel szarakodjak. Nem pénzért tervezte meg ezt valaki?

Bocsánat, csak az ilyen szinrű idiótaságtól falnak megyek, egyszerűen hihetetlen. Ha még 3 percet használnám, még 3 rohadt idegesítő dolgot találnék benne.

dojcstomi Creative Commons License 2020.12.15 0 1 812

Na akkor írok valamit, ami esetleg ébresztő lehet.

 

Kiindulva abból, hogy általában mekkora szívássorozatnak van kitéve az ember, ha különböző egyébként az életünket segíteni szándékozó appokat kénytelen használni, inkább kihagyom ezt a fantasztikus lehetőséget.

 

Gondoltam, akkor lássuk mik az opciók, mert hogy én nem mutatok be máv appban (vagy abból letöltött) jegyet az szinte holtbiztos, mivel a készülék lemerülhet, nem tudja beolvasni, számtalan marhaság történhet, nincs net, nem tudom megnyitni a pdfet és társai. Másrészt nem nyomtatgatok generált pdfeket. Így rám sem tudnak ujjal mutogatni, hogy Ön a hibás, az Ön eszköze a hibás stb...

 

De azt nem gondoltam volna, hogy az új online rendszerben megszűnik az automatás átvétel. Azaz hiába akarok én IC-re pót- és helyjegyet venni a kedvezőbb ár érdekében előző nap éjszaka mondjuk 22-23 óra körül, azt másnap nem tudom automatából átvenni.

 

Miért is szívás még a máv app és az új online jegyrendszer? Mert nem lehet menettérti jegyet venni, tehát máris ugrott a 100 km feletti jegyekre a két hét érvényességi idő.

 

Amit ezek menettértiként akarnak eladni, az a weben is két külön egy útra szóló menetjegynek látszik, külön-külön pdf nyomtatási lehetőséggel. (tehát az érvényességi idő is ugrik) Duplán pláne nem nyomtatok.

 

Na mondom ez marha jó, akkor lehet ha frissítik az automatákat, akkor a korábban online megvásárolt jegyemet se tudom kóddal átvenni. Odamentem az automatákhoz személyesen és a kóddal átvétel MÉG működött. Viszont az ad hoc másnapra vagy harmadnapra váltandó pót- és helyjegyet már tájékoztató üzenettel nem volt hajlandó kiadni, mondván: erre a vonatra (lényegében az összes IC-re ezt írta) automatából nem vásárolható pót- és helyjegy. És hogy ilyen esetben a vonaton tudom ezt a jegyvizsgálótól kérni. De a pályaudvaron van pénztár, tehát csak oda tudtam menni. Úgyhogy még az 5% kedvezményt is buktam a hülye újításuk miatt.

Előzmény: PLACI (811)
PLACI Creative Commons License 2020.12.06 0 0 811

Megújul az ELVIRA, ideje a topicot is éleszgetni.

 

A jegy.mav.hu felületén visszajelzést is lehet küldeni, itt is mutatok egy problémát: bonyolultabb, 500+-hoz szükséges jegyeket már nem enged vásárolni:

 

Az illetékeseknek jeleztem, talán rövidesen kiderül, mi lesz a sorsa az 500+-os utaknak...

littlet Creative Commons License 2015.10.21 -1 0 810

Tudna valaki scannelni nekem egy Budapest-Pécs, illetve Pécs-Budapest menetjegyet 50%-os kedvezménnyel valamikor a közelmúltból?

Vartam2 Creative Commons License 2015.07.27 -2 0 809

vartam2@gmail.com

Előzmény: Vartam2 (808)
Vartam2 Creative Commons License 2015.07.27 -2 0 808

Sziasztok. Budapest-Kecskemét-Budapest menetjegyet vennék. Ne dobd ki! 1000 forintért megveszem!

alex_86 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 807

Budapest-Debrecen "V221", továbbutazással

alex_86 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 806

Ha már eltűnt ez a topic, egy friss téma:

A 100-as vonali vágányzár egy részét nem jól ismeri a rendszer, 11-éig talán van még idő kijavítani.

A Tisza IC ugye az 536 Hernáddal egyesítve közlekedik Miskolcig, a vége ott akad és az IC16-ként közlekedik Nyíregyházán át Záhonyig (a nemzetközi kocsik most ne érdekeljenek minket). Budapestről Miskolcon túli utazásként (pl. Záhonyba) az Elvira alapján vagy vehetsz két egymástól független IC pótjegyet az IC 536-ra és IC 16-ra (magyarán mintha Miskolcon átszállnál), ami jóval drágább, mint kellene. Vagy: a közvetlen kocsit ismeri, de erre meg nem ad se pótjegyet, se helyjegyet. Most pl. ha ezt az utazást választaná valaki, jogosan büntethetné meg a jegyvizsgáló, de csak sima menetjegyet ír hozzá az Elvira. HP jeggyel lenne ezt érdemes lejátszani, mert azon tisztán látszik a vonatszám/viszonylat és az, hogy az ELVIRA nem ír hozzá felárat.

 

Ellenkező irányban (IC15 egyesítve 1406-al) már tökéletesen működik a rendszer.

Gulper Creative Commons License 2013.12.04 0 0 805

Az azért elég vicces, hogy december 4-én a mi kedves Elviránk nem tud menetrendet mutatni december 15-től :((

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.10 0 0 804

Hm, érdekes otthon nyomtatással engedte, akkor lehet kijavították már.

Előzmény: PLACI (803)
PLACI Creative Commons License 2013.11.06 0 0 803

Nekem sikerült, a fizetésig vittem...

Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.05 0 0 802

Természetesen keletre :) Máv vaspályán tovább :) De a mai napig nem engedi! Megnézheted te is írd be, hogy Hegyeshalom-Győr és próbálj meg netes jegyet vásárolni rá! :) Ha neked sikerül áruld el, hogyan :D Mert nekem nem ment... :D

Előzmény: PLACI (801)
PLACI Creative Commons License 2013.11.04 0 0 801

Hegyeshalomtól nyugatra, vagy keletre akartál egyáltalán utazni? Mert nem mindegy! :)

Előzmény: Törölt nick (800)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.04 0 0 800

PC-ről próbáltam jegyet venni, de nekem maga az Elvira rendszer nem engedte megvenni a jegyet. Androidot már meg sem próbáltam! :)

Előzmény: PLACI (799)
PLACI Creative Commons License 2013.10.30 0 0 799

Otthoni nyomtatással nekem is akadtak gondjaim. Pontosan mely fázisban nem sikerült kinyomtatni? Legeneráltad már? Milyen készülékkel végezted?

 

Tudniillik ha én Androidos készüléken veszem meg az onyj jegyet, akkor nem tudom előállítani a számlát, mert hiába indul el a letöltés, azonnal sikertelen lesz, 0b töltődik le. Egy PC kell ahhoz, hogy előállítsam a jegyet, és elküldjem pl. emailen magamnak. Azt a pdf-et az emailből már le tudja tölteni a Android is.

 

Előzmény: Törölt nick (798)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.15 0 0 798

Sziasztok!

 

Nekem olyan kérdésem volna, hogy az otthoni jegynyomtatást mért nem engedi bármely magyarországi állomásról?!

Történetesen Hegyeshalommal van a gondom, onnan nem enged otthoni jegynyomtatást választani így bukom a 3%-ot, oké, hogy nem sok, de ha már egyszer van, akkor had használjam ki! Oda írányba nem rinyált róla semmit a rendszer simán engedte kinyomtatni. Ráadásul csak egy sima ER-re vennék, ami amúgy is Hegyesből indulna.

Aki tud segíteni vagy megtudja magyarázni, hogy miért van ez és még mely ilyen állomások léteznek azt megköszönném!

frieslander Creative Commons License 2013.07.01 0 0 797

udv,

 

erdeklodni szeretnek, hogy nem-nyomtatott online jegyre milyen lehetosegeim vannak? tableten, telefonon, stb. kijelzon bemutatni? vonathoz van ez kotve?

CKD Kombinát Creative Commons License 2013.05.29 -1 0 796

Mostmár csak 14 napra adja az eltérő útirányú menettértit is. :P

Előzmény: PLACI (791)
PLACI Creative Commons License 2013.05.29 0 0 795

Tulajdonképpen bőven elég lenne, ha az adott kedvezményt kiválasztva csak a valóban szükséges jegyeket és árait ajánlaná fel a rendszer. 65 éven felüli személy: felárak, de nincs jegy. Vasutas 2. o.: csak IC felár. 50% START Klub kártyához: 50%-os jegyek + IC pótjegy. Szerintem ez nem annyira kivitelezhetetlen.

Előzmény: PLACI (794)
PLACI Creative Commons License 2013.05.28 0 0 794

Csak hogy ne haljon ki teljesen: gyorsvonati pótjegy:

 

Mivel elég széles a kedvezményköre a mentesülteknek, ugye lesz olyan pipa az Elvirában, hogy "gyorsvonati pótjegy nélkül"? Nagyon hasznos lenne. Nehogy valaki emiatt ne tudjon megvenni egy vonatra szóló ONYJ jegyet, mert hogy alapból nem kéne neki fizetni gyorsvonati pótjegyet...

alex_86 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 793
CKD Kombinát Creative Commons License 2012.04.30 0 0 792

Ezt én nem is figyeltem.

 

Utazási ajánlatra kaptam a jegyet, tehát semmi manipuláció nincs benne. :)

Előzmény: PLACI (791)
PLACI Creative Commons License 2012.04.29 0 0 791

Eltérő útirányú menettérti a Palóc IC-re virtuális kedvezménnyel. :)

 

1 havi érvényesség? Hogy hoztad össze? :)

Előzmény: CKD Kombinát (790)
CKD Kombinát Creative Commons License 2012.04.22 0 0 790

Budafok-Siófok :)

 

 

Eltérő útirányú menettérti a Palóc IC-re virtuális kedvezménnyel. :)

 

PLACI Creative Commons License 2012.04.01 0 0 789

Segítsetek egy kicsit!

 

Hogy lehet azt megoldani, hogy két ember, eltérő utazási kezdő- és végponttal, a közös szakaszon hogy tud egymás mellé helyjegyet kapni úgy, hogy mindkét embernek ONYJ-je lenne, és egyenként az egész utazásuk dokumentumai, jegyei csak 1 db papíron lennének? Pl. Bp-Sopron-Szombathely-Bp, illetve egy sima Szombathely-Bp a másiknak. És ezt mind összesen 2 db papírra. Fel van adva a lecke. :)

CKD Kombinát Creative Commons License 2012.03.26 0 0 788

Csak én nem tudok E-Ticketen jegyet venni?

Kiválasztom az utazást, belépek, és a kiválasztott utazás helyett csak simán a korábbi utazásaim jelennek meg.

 

:S

CKD Kombinát Creative Commons License 2012.03.25 0 0 787

Néhány jegy a közelmúltból:

 

;-)

 

frieslander Creative Commons License 2012.03.17 0 0 786

mégegy bug: ha KKFH-Cegléden át kérem, simán (checkboxok nélkül), miért ajánlja fel a 914-csorna átszállás 942 kocsikba, és a 942 közvetlen kocsis sopronit párhuzamosan? az előbbi abszolút logikátlan, 2x fizessünk ugyanarra a vonatra?

Előzmény: frieslander (784)
frieslander Creative Commons License 2012.03.16 0 0 785

2 db vonat, ha beírom hogy via KKFH-Nagykőrös-Cegléd....

 

üdv

Előzmény: frieslander (784)
frieslander Creative Commons License 2012.03.16 0 0 784

egy óriási bug a keresésben: 

 

Szeged-Sopron lekeresés, jegy nemérdekes, IC pótjegy nélkül beikszelve, és 2 (kettő) darab vonatot enged, illetve kerülő útirányokat, mint Szentes, Hmv, stb.

 

pedig csak a hibrid IC sittes részében + soproni közvetlenkocsis gyorsra akartam tervezni. 

 

kérem orvosolni. 

 

üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!