Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.05 0 1 891
GYB67 Creative Commons License 2019.10.25 0 1 890
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 889
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 887
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 -2 6 887
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.06 0 3 886
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.23 0 4 885
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.20 0 4 884
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.17 0 4 883
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.10 0 3 882
Vajk Creative Commons License 2019.07.10 0 4 881
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.06 -2 4 880

off

Jobban kéne figyelni és bele kéne húzni öreg!

A 875-ös hsz-emre nem tettél mínuszokat... nem szabad ilyen felületesen csinálni... ezt komolyan kell venni tudod... :D

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.06 -2 4 879
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.01 -2 5 878

Hát ez úri muri unatkozó milliárdosoknak (bár 100 méterre merülni persze nem kispálya), halandó egyszeri normál búvár ide (ebbe a csapatba) nem fér be garantáltan. Egyébként italos (portugál) roncsot találtak, ha jól tudom Cadiz partjainál is... de az ha jól emlékszem úgy 300 éves lehet és már jó ideje ki is emeltek onnan sok bort (talán már mindet is a több száz, vagy akár ezernyi palack épen maradt rakományból). Úgy rémlik, 150 euroért kikiáltottak néhányat aukción. A legolcsóbban elkelt is 100 ezer dollár körül ment el végül, a legdrágább millió körül... Vajon milyen esemény lehet az, amire a tulaj, felbont egy ilyen italt..? Világvége pl? ;)

Előzmény: diver513 (877)
diver513 Creative Commons License 2019.04.30 0 2 877
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 -2 3 876
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 3 875
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.09 0 3 874
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.24 -2 3 873
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.20 -2 3 872
pizo Creative Commons License 2019.02.23 0 1 871

Pont azért tettem be.

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (870)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.20 0 2 870

Kicsit hasonlít a Titanic problémájához...

Előzmény: pizo (869)
pizo Creative Commons License 2019.02.20 0 0 869
Előzmény: pizo (863)
diver513 Creative Commons License 2019.02.15 0 2 868
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.13 -2 3 867
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.07 -2 3 866

https://www.youtube.com/watch?v=L6EU3BV1sHQ

 

Queen Mary roncs merülés....

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.31 0 3 865
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.30 0 3 864

Annak a hajónak pont az volt a lényege, hogy mindenben úttörő... mindenben elit és menő.... hidd el, volt rajta bőven bakelit is, de nyilván egyéb korabeli műanyag féle is, ami csak létezett akkor és amennyire csak szükség volt, legalábbis szerintem. Ám ez mellékes kérdés, mert ez egyféle anyag, a sok tucat féle anyag mellett ami még volt a hajón, leginkább fa ugyebár, amit sem az spéci titanikzabáló baci sem szeret, és azok közt a körülmények közt konzerválódik, nem korhad, nem porlik, ha jól tudom; tehát a fa részek épen maradnak mégha az a sok vas el is enyészik...

Előzmény: pizo (863)
pizo Creative Commons License 2019.01.30 0 1 863

Az elveiddel nem kívánok vitába szállni. Épp ezért csak a Halomonas titanicae gombákról annyit, hogy a vasat/acélt eszik (bontják el), és hagyják maguk után a roncson látható cseppkőszerű valamiket, ami gyakorlatilag vasoxid:

 

https://www.seeker.com/titanic-being-eaten-by-destructive-bacteria-discovery-news-1766492771.html

 

Tehát a normál korrózió mellett rongálják a hajótestet, felgyorsítva annak pusztulását. Ez a baktérium úgy tűnik csak ott van, ott fedezték fel, azért is kapta a hajóról a nevét.

 

"A legtöbb épen és sértetlenül ott lesz még eben a nagy heterogén kupacba (mint ahogy most is ott vannak a roncsban, hiszen a mélytengeri expedíciók (hacsak titokban nem történt pár illegális, úgymond sírrablás), nem pakolták ki a roncsot, amit tilos is megtenni kegyeleti helyen... Rengeteg fa is van és műanyag is a vas mellett, kerámia stb..."

 

Műanyag 1912-ben? Nagyon kevés volt, már ismerték egy részüket, de alig használták. Kétlem hogy a Titancon nagyon sok műanyag lett volna (az is bakelit), az elektromos berendezésekben igen, de máshol nem alkalmazták. Az I. Vh-ban ugrott meg a műnyagipar.

 

Zoli

Előzmény: Törölt nick (862)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.30 0 3 862

Azt gondolom, ez a cikk valóságos katasztrófának és tragédiának siránkozza, az eleve vitatható "tényt", hogy előbb-utóbb 1-100 intervallumban a roncs összeomlik és "eltűnik"... Ez egy finoman szólva is pontatlan és túlkapó, a dolgot túlhisztériázó, hatás- illetve kattintás-vadász cikk. (de hát ugyebár a "mértékadó" Origo produktuma...)

Hiszen egyfelől sokra megyünk egy 3800 méter mélyen levő "emlékművel" (azt csak igen kevés kiváltságos tudja megnézni élőben, akárha milliárdos is, még akkor sem fér hozzá ilyen lehetőséghez akárki), ráadásul igen veszélyes is, mert egy ilyen mélytengeri merülésnél sokféle gikszer lehetséges, leginkább ha rosszul lesz a mélyben, bármi miatt az illető, mire felér, már szinte biztos hogy kiszenved... de ha pl meghibásodik valami, akkor sincs esélye a túlélésre, 1 fok körüli, extrém magasnyomású, töksötét vízben ugyebár... Ezt azért elég kevesen reszkírozzák, mégha amúgy megtehetnék hogy Titanicot merülnek, mélytengeri mini tengeralattjáróval), tehát teljesen mindegy az emberiség kb 99,9999999999 %-nak hogy egyben van-e viszonylag vagy sem ott a mélyben a Titanic. Rengeteg film és fotó van már róla tudjuk hogy néz ki, szóval nem vesztünk semmit sem vele. Még a tudósok sem járkálnak oda szombat délutáni programként... Tehát szinte teljesen irreleváns hogy mi lesz vele, csak egy gondolat, csak a tudat lehet egy kicsit a roncskedvelők illetve releváns szakemberek elméjében kicsit negatívabb vele kapcsolatban (amit el is felejtenek elég hamar, mert nyilván nem nonstop csak ezen agyalnak, még Ballard sem). A roncsok általában egyébként össze szoktak omlani előbb-utóbb. Szóval amúgy is hozzá vagyunk szokva ugyebár, már aki egyáltalán tudomást vesz róluk... A magam részéről, bármint mérnöki csoda tisztelem és ugyebár kegyelet is bejön kb 1500 halott miatt, de magát a luxus, fényűzés, s az elit dőzsölését megvetem és emberiségellenes bűnnek tartom (tehát bizony maga a Titanic létezése is emberiségellenes abszolút erkölcstelen bűncselekmény valójában), megismétlem ez az én kvázi anarchista, antielitista olvasatom, nem kötelező ezzel egyetérteni, de elfogadni igen, mint magánvéleményt... Mondjam azt, ha akkor éltem volna, bár nagyon sajnáltam volna a pórnépet, de minden egyes arisztokratát és gazdagot aki bárhogy is rajtavesztett ezen a katasztrófán jól kiröhögtem volna kárörvendve.... ez van... A Titanic pontosan nekik emlékmű elsősorban és nekik mutatja meg a nagyravágyás a pökhendiség, a gőg helytelenségét. (amire a vallás is tanít, miközben persze álszent módon szemforgatnak nem fogják fel minden vallás tanítását, hogy amíg a káprázatoknak, fényűzésnek, önzésnek, gyarlóságoknak él valaki, addig állat szintjén sincs morálisan ugyebár... ez az egész elitnek, minden gazdagnak nevezze az magát bárhogy, elit, tőkés, király, nemes vagy nagyvállalkozó stb tök mindegy... az emberi faj parazitái, akik nem méltók az ember kategóriára, míg csak egyetlen ember is nélkülöz az emberiségben.... Ez a véleményem. Szóval én a Titanic pompájától abszolút nem ájulok el sőt felfordul a gyomrom tőle. (megismétlem nem kommunistaként, hanem antielitista anarchistaként, de ez amúgy teljesen mellékes). A bizonyos bacik tehát a rozsdát eszik ugyebár és nem normál vasat! Ez fontos, tehát a rozsda eszi a hajót, a rajta levő rozsda réteget meg zabálja a baci, ha jól értem, tehát nem az eszi a vasat (bár az igaz hogy a korrodált vas is vas végülis, de az így is úgy is előbb utóbb ugyebár elporlad (szerintem fene se tudja tehát, hogy eme fura, minimális oxigén, hő és fény nélkül létezni tudó mikróba eszi azt a hajót vagy szimplán a korrózió). Kiemelni képtelenség és ez már akkor is így volt, amikor elsüllyedt és még mondjuk hogy jobb állapotban volt, hiszen eleve súlyosan roncsolódott a hajó, mint a kettészakadása, mind a süllyedés közbeni közegellenállás, jóvátehetetlen károkat okozott, tehát a fenékre érve, már félig meddig össze volt omolva ugyebár... Szóval nem apellálhatunk sem roncs mentésre, sem nézegetésre. Az emberiséget nem éri semmi kár, hiszen mint már említettem bőven archiváltuk, sok expedíció volt már ott. Továbbá szerintem nem biztos hogy egy kupac iszappá változik, sőt szerintem biztos hogy nem. Hiszen sok egyéb anyag is van egy akkora gigászon ugyebár, és nem csak a törökfürdő csempéje. Pl edzett acél is, ami nem rozsdásodik így ez a huncut baci sem tudja falni, bárhogy is fáj rá a foga... :)

Szóval hogy lesz egy kupac előbb-utóbb, inkább utóbb, szerintem úgy 300-400 év múlva saccperkábé, az tuti, de hogy addigra fejlett technológiával simán tudunk még abban a kupacban is turkálni, és rengeteg kincset kiszedni, hiszen rengeteg arany ezüst tárgy maradt ott, evőeszközök, csillárok, ékszerek, egyéb díszítő elemek (és nem csak a gazdag utasok tárgyai, hanem sok egyéb a hajó pompáját és fényűzését biztosító dolgok. A legtöbb épen és sértetlenül ott lesz még eben a nagy heterogén kupacba (mint ahogy most is ott vannak a roncsban, hiszen a mélytengeri expedíciók (hacsak titokban nem történt pár illegális, úgymond sírrablás), nem pakolták ki a roncsot, amit tilos is megtenni kegyeleti helyen... Rengeteg fa is van és műanyag is a vas mellett, kerámia stb... Szóval ami hasznos anyag illetve tárgy mentető volna (ha ebben gondolkodunk) az a hajó kollapszusa után is megmarad és nem enyészik el teljesen, max az iszap (ha van ott, most nem nézek utána milyen aljzat van, de lehet hogy nem is puha és mély, hanem valami sziklás) "nyeli el" azaz belesüpped, ráhordja az áramlás, ha van ott... A hideg víz jól konzervál mindent (kivéve mint láthatjuk a vasat), nem kell tehát pánikba esni sem hisztériázni, az emlékhely, vagy a tetszik, emlékmű meg fog maradni tán tovább is mint a vesztébe rohanó emberiség...

Engem inkább az érdekelne most már, hogy a többi gigantikus roncs, melyek szintén mélyvízben vannak óceánokban, pl a Bismarck vagy a Hood (és van még jó néhány melyekről nem is tudjuk hol vannak, csak azt, hogy hol süllyedtek el kb), de akár a Szent István csatahajó is (ami ugyebár bőven befér eme kategóriába a maga 180 méter körüli hosszával), ami itt van az Adrián annyira nem is vészesen mély vízben is járhatnak-e így... De van ugyebár jó pár nagy dög az amerikai és brit roncs még a vizekben (pl Lexington és Indianapolis, aztán pl a HMS Queen Mary... nem mintha a hadihajókról jobb véleménnyel lennék persze, de ez is egy másik sztori) azokat is vajon ugyanígy zabálja a baci..? Vagy ez a mikróba csak azon a környéken él ahol a Titanic van...?

Előzmény: pizo (861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!