Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 48
Az éttermi maffia intézkedése...a benzik kutaknál meg lehet piát kapni...érdekes.
Előzmény: Gósztrájder (-)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.07.08 0 0 46
hataval Creative Commons License 2008.06.07 0 0 44
Ez a Későn bevezetése. ;-)
Előzmény: orpheline (42)
Hwang Creative Commons License 2008.06.07 0 0 43
teljesen értelmetlen intézkedés a korhatár emelése...
ha a 18+ sem tudják/tudjuk betartatni, akkor mit akarunk a 21+tól?

az nem rossz dolog, hogy kicsit szabályozzák a kereskedelmet, de fontos az ésszerűség...

inkább azon kellene elgondolkodni, hogy pl húsvétkor mi a francért itatják az embereket és a 14+ fiatalokat? mert ugye ha elmész locsolni valahova, akkor addig be sem engednek a lakásba, amíg meg nem iszol 2 felest...




Előzmény: hataval (41)
orpheline Creative Commons License 2008.06.07 0 0 42
Akkor már miért nem inkább a Koránt vezetik be..... teljes absztinenciát a hüjjéknek......:P
Előzmény: hataval (41)
hataval Creative Commons License 2008.06.07 0 0 41

http://hvg.hu/itthon/20080607_alkoholvasarlasi_tilalom.aspx

 

"Huszonegy évre emelnék az alhoholvásárlási tilalom határát " Na ez már sokkal jobban tecc.

 

Előzmény: hataval (40)
hataval Creative Commons License 2008.06.06 0 0 40

Azt jó lenne tudni, hogy a panelházi kisboltok bevételének mekkora részét jelenti a kieső éjszakai piaárusítás. Úgy gondolom, elég sokat.

Ha nem bírják a rezsit emiatt, becsukhatnak, a vásárlók meg mennek a nem-Tescós többi éjszakaiba. Egyszerűbb lenne járőröket vagy polgárőröket arrafelé sétáltatni, úgy még a kocsilopások is csökkennének.

Valszeg azt történt, hogy valakinek a valakije nem tudott aludni, ezért találták ki ezt az ágyús verébvadászatot.

 

Előzmény: Gósztrájder (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 39
Az ember nem tökéletes, hibázhat. Ha már elmúlt 10 óra, és elfelejtetted, de kéne, akkor miért baj, ha megvan a lehetőség pótolni a non-stopban? Ha az utcán piálnak az emberek, akkor tessék ellenőrizni, ne pedig betiltani a beszerzést, mert utóbbit lehet hazavinni is, ahol nem tilos. Amúgy meg a kocsmából kifelé mitől lesznek kevésbé ittasak az emberek, mint a non-stop előtt?
Előzmény: freyya (34)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 38
Alapban aki sörözni akar, időben meg is veszi. De előfordulhat hogy nem tudja, mert elfelejtette vagy valami közbejött. Ugyanúgy lehet ez mint a kajával. A non-stop boltok értelme pont az hogy ilyenkor kicsit drágábban pótolható a hiányzó kaja vagy pia. Azzal hogy a sör/bor már nem pótolható, csak rosszabb lett. Amúgy rémlik hogy valamikor régebben ismerőseim valahová vendégségbe mentek, és mivel elfelejtettek ajándékot venni, non-stopban drágábban pótolták. Nem emlékszek 10 előtt vagy után volt. De mindegy, nem tudom minek megfosztani az embereket egy lehetőségtől, amiatt mert valakik visszaélnek a lehetőséggel, és a non-stop környékén az utcán piálnak. Ja, és én is szoktam utcán piálni, sosem veszünk semmit non-stopban, hanem előre bevásárlunk.
Előzmény: freyya (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 37
Én ellenzem azt a törvényt is hogy utcán tilos alkoholt fogyasztani. Semmi értelme. Akik randalíroznak, utcára hánynak, azok a kocsmázás után is tehetik. Ennek a törvénynek egyedüli értelme a kocsmák támogatása, hogy ott vegyék meg, drágábban.
Előzmény: freyya (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 36
Ja, a srác aki agresszív a fűtől is meg a piától is, egyszer haverjaival úgy döntöttek, hogy kipróbálják a varázsgombát. A haverjai úgy döntöttek, lekötözik, mert ki tudja...
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 35
"Mutass egy barmot (elnézést), aki ha elmegy szórakozni, beéri egy üveg sörrel."

Tavaly Volt fesztiválon én egy ilyen barom voltam. Kivéve az utolsó napot, mert akkor ennyi sem volt.

"Az alkohol oldja a gátlásokat, sok normális emberből, egy magából kivetkőzött egybites agyú hülyét csinál."

Most melyik? Mert ha oldja a gátlásokat, akkor a képmutató ember tud csak igazán megváltozni szeszesital hatására. Én voltam már részeg, semmiféle gátlásom nem oldódott, ugyanis ilyenem nem nagyon van(valami azért van). Viszont lassabban csináltam ugyanazt mint józanon. Ellenben ismerek olyan embert, aki agresszív lesz fű hatása alatt, igaz az alkoholtól is.
Előzmény: intrusion (11)
freyya Creative Commons License 2008.06.06 0 0 34
Mert tudtad, hogy olyankor is kapsz. De ha eleve tudod, hogy éjszaka már nem jutsz hozzá, akkor azért, gondolom, sikerülne úgy szervezni az életed, hogy ne éjjel fogyjon ki, vagy nem? :)
Mindez csak azoknak jelent ténylegesen megoldhatatlan problémát, akik ott frissiben a bolt előtt akarták elfogyasztani, mindenki más meg tudja oldani, ha akarja.
Előzmény: NattyDread (33)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 33
Mondjuk mentem én már éjfélkor a tecsóba pár sörért, mert éppen akkor kívántam meg :o)
Előzmény: freyya (23)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 32
Nem hagy füvezni? :o) Adj neki is belőle, és jöhet egy görbe éjszaka ;o)
Előzmény: Derek (22)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 31
...de egyéb iránt igazad van ;o)
Előzmény: Derek (19)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 30
Látszik, hogy nem Mo-on élsz, nem ismered az itteni terminológiát: a "stoned" kifejezésnek nálunk a "betépett" felel meg :o)
Előzmény: Derek (19)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 29
Igaz! És nem csak Debrecenben! :o)
Előzmény: Hwang (5)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 28
Mondasz valamit, tesókám! ;o))
Előzmény: intrusion (2)
NattyDread Creative Commons License 2008.06.06 0 0 27
Tök jó! Ez kellene az egész országban. És ez csak az első lépés lenne....
Előzmény: Gósztrájder (-)
Hwang Creative Commons License 2008.06.06 0 0 26
"Persze, előfordulhat..."

ezért is mondtam, hogy hagyjuk a példát...

alapvetően rosszul reagálnak a felmerülő problémára...ahelyet, hogy betartatnák az amúgy teljesen jó és korrekt szabályozást, csak még több másokat negatívan érintő esztelen szabályokat hoznak...
Előzmény: freyya (25)
freyya Creative Commons License 2008.06.06 0 0 25
Persze, előfordulhat, hogy valakinek pont éjszaka fogy el otthon a sör, és nem tudja pótolni, de azért ez nem a világ vége. Én meg múltkor úszni vágytam éjjel, és egyetlen uszoda sem volt nyitva.
Különben is aki szeret sokat inni, az tartson otthon néhány kartonnal, ne üvegenként vegye.
Előzmény: Hwang (24)
Hwang Creative Commons License 2008.06.06 0 0 24
"Az éjjel-nappalik este alkoholt vásárló törzsközönsége általában nem a diszkréten iszogató emberekből áll."

és akkor mi van? ha hangoskodnak stb stb, akkor az előbb leírtak alapján lehet eljárni a probléma megoldásának rédekében...

most hozhatnék példákat, hogy leültünk a haverokkal meccset nézni, de a hosszabbításra elfogyott a sör...le kelett szaladni a sarki non-stopba venni még pár üveggel...
ez kinek fáj?
de hagyjuk is ezt, mert nemszámít...

"Amúgy is rémlik, hogy az utcán eddig sem szabadott alkoholt fogyasztani."

sem a boltban sem a bolt előtt nem lehet inni...ezt már csak be kellene tartatni...
nagyon nem szeretem, amikor egy intézkedés betartatása helyett, egy újabb intézkedést hoznak...
Előzmény: freyya (23)
freyya Creative Commons License 2008.06.06 0 0 23
Az éjjel-nappalik este alkoholt vásárló törzsközönsége általában nem a diszkréten iszogató emberekből áll. Azok beülnek egy étterembe, és a vacsorát öblítik le valamivel, esetleg otthon megisznak egy pohár sört/bort. Ha valaki nem az utcán akarja elfogyasztani az italát, ugyan miért zavarja, ha előre meg kell vennie és otthon tárolnia, nem este 10-kor veheti meg a boltban? Amúgy is rémlik, hogy az utcán eddig sem szabadott alkoholt fogyasztani.
Előzmény: Hwang (21)
Derek Creative Commons License 2008.06.06 0 0 22

"arról nem is beszélve, hgoy senkinek semmi köze, hogy ki mit mikor iszik/eszik/szív..."

 

Ezt magyarazom hosszu evek ota en is az asszonynak.... de nem valami liberalis a hozzaallasa a temahoz:-(

Előzmény: Hwang (21)
Hwang Creative Commons License 2008.06.06 0 0 21
arról nem is beszélve, hgoy senkinek semmi köze, hogy ki mit mikor iszik/eszik/szív...

ha pedig valamilyen szer befolyása alatt hangoskodik/rongál/garázdálkodik stb stb stb...akkor annak rendje és módja szerint kell eljárni ellene...

Előzmény: Derek (14)
Derek Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19
Marijuanatol nem lehet betepni,betepni a crack-tol kokaintol es hasonlo hatasu anyagoktol lehet,amelyek stimulalo szerek es novelik az agreszzivitast.A marijuana eppen ellenkezo hatasu
Előzmény: intrusion (16)
pizarro2429 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 18

én nem erről beszéltem...

de ezt már az előzőben kifejtettem. Ha annál világosabban, egyszerűbben nem tudom elmagyarázni...

Előzmény: intrusion (15)
sashimi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 17
Nyissanak a kocsmák helyett CoffeShop-okat debrecenben és akkor nem lesz ordibálás, meg rendzavarás.


Az egesz orszag csak profitalna belole, ha a sulyosan mergezo es fizikai fuggoseget okozo alkohol fogyasztasa helyett minel tobben jarnanak CoffeShop-okba. Mindjart tobb penz lenne az egeszsegugyi kasszaban is, s mellette a rendorseg is levegohoz juthatna.
Előzmény: Hwang (5)
intrusion Creative Commons License 2008.06.06 0 0 16
Szabadon betéphetnek az angol szurkolók Portugáliában. A portugál rendőrség Itt pöfékelünk programja keretében nem fogja kiszűrni a foci-Eb látogatói közül azokat, akik marihuána hatása alatt állnak.

Kéz a kézben énekelnek

A rendőrség kábítószer-használókkal szembeni engedékenysége nem fog kiterjedni az alkoholra, a részeg szurkolókat szondáztatással kiszűrhetik a meccslátogatók közül. "Ha az emberek isznak, elvesztik önuralmukat, ha szívnak, nem" - magyarázta a Sun brit bulvárlapnak Akan Buffry, a Kannabisz Legalizációs Szövetség vezetője. A portugál rendőrök ugyanebből indultak ki, a marihuánafogyasztás enyhébb megítélésével a szurkolói erőszak lehetőségét próbálják csökkenteni.

"Az alkohol harcot szül, a betépett szurkolók sokkal valószínűbben énekelnek kéz a kézben" - nyilatkozta Buffry a Sunnak.

Lelassulva nem agresszívak

A holland rendőrség a 2000-es futball-Eb idején hasonlóan állt az angol szurkolókhoz. A Sun szerint a hollandiai meccsek idején a legtöbb huligán annyira betépett, hogy eszébe sem jutott a bajkeverés.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!