Keresés

Részletes keresés

riporter73 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 189
kicsit lekésted. tegnap ment le a HÁzon Kívülben. de megnézheted a www.rtlklub.hu/hazonkivul oldalon a Dobrev anyagot és a kismamák véleményét, s persze a nagy magyar bölcsi, részmunkaidő helyzetet...
Előzmény: anyabanya (187)
brekege Creative Commons License 2008.06.12 0 0 188
na, vagy ma a XXI. sz-ban?
Előzmény: anyabanya (187)
anyabanya Creative Commons License 2008.06.08 0 0 187
oké, én akár vele is, hátha...(amugy, ha tényleg komoly akkor itt vagyok anyabanya@torzsasztal.hu)
Előzmény: riporter73 (186)
riporter73 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 186

Anyabanya, itt lenne a lehetőség, hogy beszélj vele és elmond az összes nehézséget, ami gondolom, nem csak Téged nyomaszt. Egyébként én is békés megyei vagyok, pontosan tudom, hogy miről beszélsz. Hm?

Előzmény: anyabanya (177)
brekege Creative Commons License 2008.06.07 0 0 185

Köszönöm a nevében:-)) (Nagyon megérdemli, minden elismerésem az övé. )

Valóban nagyon nehéz igy kiarriert építeni, de akkor is nehéz, ha később kezdi el a "gyerekrodzsektet".

Csak most tudott leszakvizsgázni -természetesen ezt is 5-re vette:-)), mert nem tudott neki előbb összejönni, a szülések miatt a szükséges gyakorlati idő...

 

Ha valakinek 28 évesen születik az első gyermeke és mondjuk 34 évesen a harmadik, és ez a tendencia marad a következő generációknál is, akkor a legkisebb gyerek 78 éves lesz, mikor megszüloetik a harmadik unokája....gyakorlatilag annak a gyereknek nem lesz nagyija...Persze ez igy nagyon életszerütlen, de az nem, hogy ha a mostani kiésői szülés marad divatban, akkor egy két generáció és nem fogják tudni a gyerekek, milyen a nagyszülővel játszani...:-(

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 184
Hát az attól függ mit szeretnénk, átlagban hány évesen szülje a nő az első kicsit? Korán és akkor 'gyorsan letudja' a dolgot,de gyerek mellett ugyi egyébkéntis nehéz karriert építeni, vagy amit én mondok, elég 27-28 évesen, és akkor még mondjuk szűken 3 'kölök' is belefér (én és a tesóm közt 2 év van), így valamennyit vissza tud adni a korábbi képzés költségeiből,+valamennyi kis munkatapasztalata is lesz a lánynak,nem fullfogalmatlan lesz,mint Szandi :D



Sztem amit te mondasz úgy is jó lenne,a barátaidból később profitál a társadalom, csakhát azt nem lehet mondani,hogy diplomásoknak +20e segély, braziloknak meg léhűtőknek -50e havi büntetés és irány a gyüjtő.
/Egyébként gratula a barátnődnek:-)/
Előzmény: brekege (182)
brekege Creative Commons License 2008.06.07 0 0 183

Hát ez az...

A pszichológusok szerint az első 2-3 év meghatározó. Nem vonom kétségbe, nem vagyok szakember, és elég nehéz bizonyitani, hogy mi lett volna, ha....

 

A mostani gyerekek között - akik ugye már részesültek a GYES áldásában - sokkal több a deviáns, mint régen.

Persze lehet, ennek semmi köze a GYES-hez, lehet, hogyha nem lett volna otthon az anyuka még több lenne, lehet, hogy csak nem hallotunk régebben ezekről az esetekről, lehet, hogy csak a túl sok ingerhatás miatt válnak a gyerekek idegileg-lelkileg érzékenyebbé...nem tudom.

 

De azt tudom, hogy az, hogy kamaszkorig otton lehessen velük valaki, ide vinni.odaq vinni, felügyelni arra, hogy tanul-e, mit csinál napközben talán ugyaniylern fontos. (Ha nem fontosabb).

Előzmény: mamicska (178)
brekege Creative Commons License 2008.06.07 0 0 182

Van egy barátnőm. Orvosi egyetemet végzett állami ösztöndijjal.

Az egyetem elvégzése után - 24 évesen született meg az első babája (mostmár hárman vannak:-)) ).

A férje szintén együtt végzett vele, szintén állami ösztöndijjal, ő nyilván neki állt dolgozni.

 

Most akkor ugy gondolod, hogy ők még ne akarjanak "szaporodni"? Ugye nem komoly?

 

Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 181
Igen azt tudom,azt megnéztem előtte. De azt csak 2 évig kapják, (és az sem valami nagy összeg), ráadásul csak fél évet kell előtte biztosítva lenni -így vagy úgy. Nem ösztönzi az embert,hogy előtte igyekezzen sokáig-sokat keresni. Tehát mittudomén ha az utolsó 2-3 év átlagfizetését vennék alapul,akkor az jódurva szigorítás,az a pénz meg ami alapból jár (gyes) az mehetne ebbe konstrukcióba.
//azon az elven mondmo ezt,hogy akinek nincsenek meg az "átlagos" anyagi feltételei az ne nagyon akarjon szaporodni, akinek pedig megvannak ,az akarjon, sőt dícsérjék is meg//
Hát a fiatalok,meg egyes vidékeken valószínű jónagyon szívnának vele,mert nekik biztos nicns jó fizetésük,vagy bejelentett munkahelyük,vagy az átlag fizetés nagyon alacsony, viszont aki meg szorgos volt,tanult stb ,aztán a munkáltató megdícsérte azzal,hogy emelte a fizetését,annak idővel kicsit jobban megérné szülnie.
Előzmény: Babco (180)
Babco Creative Commons License 2008.06.07 0 0 180
"Esetleg lehetne csökkenteni az alap járandóságot , és lenne egy x % ami az anya korábbi pár éves fizetésétől függ."

Ezt úgy hívják GYED. Biztosítási jogviszonyon alapul, az anya korábbi fizetésétől függ, de van egy maximum határ.
Az alap "járandóság", amire gondolsz, az meg most a GYES, ami sokkal kisebb összeg, de mindenkinek jár.


Előzmény: Törölt nick (174)
Babco Creative Commons License 2008.06.07 0 0 179
"Beszélgetnék én Klárikával, de hát ő mégis egy elkényeztetett pesti lányka, akinek gőze sincs arról, hogy dél békében pl-ul hogy is menne ez..."

Szerintem azt sem tudja, hogy a pesti oldalon hogy megy ez, nemcsak az ország többi részében. Semmi szükségem ilyen "Nincs kenyerük? Miért nem esznek akkor kalácsot" tipusú okoskodásra, és ahogy magamat ismerem, az első ilyen jellegű megjegyzésére elküldeném a búsba.
Előzmény: anyabanya (177)
mamicska Creative Commons License 2008.06.06 0 0 178
mások tapasztalatait nem ismerem, de az első gyerekem 5 és fél hónaposan ment bölcsibe, mert akkor még nem járt nekem a gyes
lassan 40 éves lesz - tökéletesen kiegyensúlyozott két gyerekes családapa, nincsenek lelki defektusai...elégedett ember.

a másodikkal is csak egy évig voltam otthon - semmi hátránya nem lett

a harmadikkal kitöltöttem a 3 évet, amit érdekes módon a két nagy máig a gyerekkoruk legszebb 3 éveként emleget, ők akkor 10 és 8 évesek voltak.

szóval igazából ők tudták azt értékelni, hogy otthon ebédelnek, én indítom őket edzésre, suliba, csomagolom az uzsit, ha kell, akkor segítek a tanulásban és persze a kisbaba minden napjuk szenzációja volt:)
Előzmény: Mary618 (168)
anyabanya Creative Commons License 2008.06.06 0 0 177

Hát volna mit mondanom...

Lehet arról elmélkedni, hogy huuu de nagy adomány a gyes és huuu de senki se ad máshol ennyit az unioban...

csak hát mi erre álltunk rá...nem tudjuk hova tenni a gyereket, mert sok helyen nincs is bölcsi és a még pelelnkás gyermekeket nem fogadja be még a mini csoport sem az oviban és olyan mértékű a munkanélküliség és oly mértékben diszkriminálják a kisgyerekeseket....és olyan lehetetlen otthon maradni csak ugy semmi pénz nélkül, mert nincs bölcsi és az oviba sincs elég hely és hiába dolgozik a férj, ha szint semmit sem keres...és bizony ebben a kis országban is ég és föld a különbség a bérek között a földrajzi helyzet alapján, hogy erről dönteni felelötlenség végiggondolatlanul...

 

Beszélgetnék én Klárikával, de hát ő mégis egy elkényeztetett pesti lányka, akinek gőze sincs arról, hogy dél békében pl-ul hogy is menne ez...ahol se bölcsi se munkahely és ha volna is munka, akkor sincs lehetöség a 2-3 éves még pelenkás ded elhelyezésére... és ahol az önkormányzatok örülnek, ha az iskolájukat meg tudják tartani és eszük ágába sincs lehetöségeik hiánya miatt bölcsibe gondolkodni...

Pestről nézve könnyü egy egy normális ovis csoportot létrehozni, de ott ahol viszonylag nagy területen élnek viszonylag kevesen és többnyire idösen...no ott az önkori inkább a temetöbe felé vezető utat ujjitja fől, mert arra többen mennek, mint a bölcsi felé...Az a néhány tucat kisgyermekért nem éri meg fentartani egy intézményt...

 

részmunkaidő, bölcsi épitése...tervek, amihez még jó szándékkal is sok pénz és még több pénz kell, ami ugyis ködbe vész, mint ezernyi egyéb terv...Mellesleg azt hiszem egy bölcsi felépitése, megfelelő szinvonalon való müködtetése, a munkahelyek megfelelő anyagi támogatássa a részmunkaidös munkahelyek támogatássa, stb...no az sokkal többe kerül, mint a gyes folyositása 2-3 év közt....

Az én férjem postai kézbesitő immár 21 éve és ebben a honapban 74 000Ft volt a keresete.... No ha csak egy gyereke volna, akkor sem engedhetné meg, hogy a neje a gyerek 2-3 éves kora közt otthon maradjon csak ugy egy peták nélkül...mert ugye az azt jelentené, hogy még 90 000-es bevétel sem volna csp-vel együtt, miközben nincs bölcsiben üres hely és nincs egy hely, ahol befogdnák a gyereket 3 éves koráig..

Előzmény: riporter73 (175)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 176
Hát inkább nem. Beszélgessen vele a Pierre Woodman.
Előzmény: riporter73 (175)
riporter73 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 175
Gyes vagy bölcsőde? Erről forgatunk következő adásunkban az RTL KLUB Házon Kívül c. politikai műsorában. Több bölcsődét, részmunkaidős munkahelyeket és rövidebb idejű (max két év, emelt összeggel) gyest. Erről beszélt a minap Dobrev Klára, a miniszterelnök felesége egy tanácskozáson. A tapasztalataitokra lennénk kíváncsiak, arra, hogy próbáltatok-e már részmunkaidőben elhelyezkedni, egyáltalán, milyen esélyeik vannak a gyermekeiteknek bejutni az állami böcsikbe. És melyek ott a tapasztalatok… Aki kedvet érez ahhoz, hogy mindezt megossza velem, vagy akár beszélgessen, vitatkozzon ebben a témában Dobrev Klárával, kérem jelentkezzen az olgi73 kukac gmail.com –on. Köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 174
",,-Túl azon,hogy jól jár az ország a bölcsit felépítésével-karbantartásával .."
Ez Klára Dobrev agymenése.
A hátrányos helyzetűek miatt lenne ez,akik meg segélyekből élnek.
Ez csak az adófizetők pénzéből lenne fizetve,ezért akarják átszabni a gyes-t,gyed-et."

Igen, lehet így, ha túl sok az bölcsi, és kevés a gyerek. Vagy ,ha túl nagy a területen a szórás, vagyis sok kilómétert kell megtenni míg felügyelet alá kerül a "kölök",és senkinek nincs kedve odavinni.
Megnézegetettem az itthoni pszicho irodalmat, tényleg 2-3 évet írnak, tehát jó ha az anyuka addig otthonmarad a kicsivel. Sőt, az is jó lenne,ha nem huszonpárezer ft jutna támogatásként az olyan családoknak akik fiaiból-lányaiból nagy valószínűséggel dolgos ember lesz. Esetleg lehetne csökkenteni az alap járandóságot , és lenne egy x % ami az anya korábbi pár éves fizetésétől függ.
Akkor az "öreglányok"-nak akiknek több a fizetésük ,már jobban megérené elmenni szülni,és ők már dolgoztak is.
Így esetleg?
Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 173
Igen,ebben igazad lehet. Főleg a nyelvtanulás jó:-)

Mondjuk én arra gondoltam könyvelő ügyben,hogy egy irodában dolgozó könyvelő gyorsabban tápolódik, mert több fajta céggel találkozik, meg a kollégái is ottvannak ,ha valami gondja van. De igazad van, van ilyen is meg olyan is. (és az otthonűlős-tanulós sem feltétlen rosszabb,és könyvelőirodában is lehet valaki gép)
Előzmény: kékhagyma (113)
filiberto21 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 172

így van, a fogyasztói társadalom  az ami miatt kevés a gyerek és ami miatt csökkenteni akarják a gyest.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (169)
filiberto21 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 171

Egy normális szülő sokkal jobb mint akármilyen bölcsöde, persze van olyan gyerek aki jobb ha bölcsödébe kerül, de még jobb lenne ha normális szülei leehtnének.

 

 

Előzmény: vizinikk (170)
vizinikk Creative Commons License 2008.05.28 0 0 170

azt gondolom, nem sokat tudsz te a bölcsődékről. sokszor jobban biztosítják a gyerekek szükségleteinek megfelelő kielégítését, mint a szülők.

a fogyasztói szemlélet elterjedésében igazad van, de hát ez nem a bölcsik hibája.

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.28 0 0 169

Nem a GYES a hiba, enélkül is a gyermek számára a szülő a minta, akkor is ha csak 2 nap látja azokat, mert a bölcsődében, nem kapnak mintát.

A baj a mintával van, vagyis a szülők rettenetesen primitiv anyagias szemléletével, Amit a mai társadalom kikényszerit, mert neki hülye fogyasztókra van szüksége.

Előzmény: filiberto21 (155)
Mary618 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 168

Nagy hülyeségnek tartom amikor beadnak bölcsödébe 9 hónapos gyerekeket, ahol elfekszik a gyerek amíg nem jön érte valaki.

 

Teljesen egyetértek! Kegyetlenség, és természetellenes, ha el kell szakadnia egy kisgyereknek az édesanyjától, és minél fiatalabb a kisgyerek, annál inkább megviseli őt az elszakadás.

 

Sajnos a nyugati országokban is sok család van, ahol erre kényszerülnek a szülők, mert az apa jövedelme nem elég a megélhetéshez, de ez az elszakadás ott is nagyon megviseli a kicsiket, és sok mai társadalmi probléma gyökerét is itt kell keresni szvsz.

 

Előzmény: filiberto21 (155)
Mary618 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 167

 

Biztos nagyon élelmes, talpraesett kislány lesz, amilyen már most is ... :)

 

Előzmény: anyabanya (166)
anyabanya Creative Commons License 2008.05.28 0 0 166

Kicsit off itt, de leírom. A sokadik gyerek az a szuper egyke, de mégis más. Nagyon furcsa ám ez. Bár a tizediket nem tudom, de a hatodikat sulyosbitva 3 gyámtesoval igen...

 

Veronikámnak van ugye 4 bátyja, 1 majdnem felnött nővére és vannak a majdnem velünk élő unokatesó lányok, akik közt kettövel nagyon szoros a kapcsolata. S itt van a nagyi is velünk.

Szóval Vera életében nem sírt ugy, hogy valakire ne találjon rá vigasztalásért. Eszméletlen, hogy mennyire tudja és érzi, hogy adott pillanatban kível lehet megosztani a bánatát vagy az örömét. Amugy nagy manipulátor is ám, mert hát ugye ha rosszat tesz, akkor is tudja a menekülési utvonalat, ahol tuti biztos menteséget nyer, miként azt is tudja, hogy egy egy alkalmi kedveséggel kinél nyer plussz pontokat. Gyakorta bohockodik a tesok barátai elött és igy gyakorlatilag őket is felvásárolja magának és baromira élvezi, hogy midig van aki éppen érte rajong. Ennek következtében kissé eröszakos is, de nem hisztis. Egyszerüen mindig valahogy elverekszi magát a céljához. A fene se udja, hogy csinálja...Bár egyenlöre max annyi a célja, hogy játsznak vele valamit. Ha valakinek valmi rosszat tesz, akkor azt is tudja, hogy ki fogja majd megvédeni, mert ugyis van mindig valaki, aki megérti őt. Mindenki másként játszik vele. Gigi felnöttként. Anna tanitgatva a jó viselkedésre, szokásokra. Zsófi anyáskodva. Éva kicsalogatja belőle a bohocot. Tamás, amolyan nagy kajla kamaszként, Peti kissé abszurd humorra hangolva, Csabi tanitgatva okos dolgokra a hétköznapi csodákra , Matyi kisgyermek modjára, és a nagyok barátai szintén másként.

Reggel mikor már elmennek a nagyok itthonról mindig sorba mondja a teljes családot és mindenki neve után mondja, hogy mindjárt jön, néha még felsorolja a családhoz közel állokat is....A tesok motorjának a hangjára szalad a kapuhoz, hogy megjött és baromi boldog mindegik családtag érkezésekor. Szegénynek 3 évesen már elkell, hogy viselje, hogy az osztás, ám azt jelenti, hogy....mindent sok felé, de tud is számolni sokáig...

 

Szóval összegezve. Nincs az az egyke, aki annyira el lenne kényeztetve, mint a sokadik és közben iszonyú sok inger éri szinte egész nap és bármennyire is elkényeztetett azt is hamar tudja, hogy bizony mindenki egyként egyaránt fontos és mindenkinek mindenből jár minden és mindenkit lehet valahogy manipulálni...

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 165
Kell a férfiminta, jó. De ez azért nem ilyen fekete és fehér, hiszen nőttek fel csonka családban is normális, ép lelkű emberek.
Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 164
Egyébként arra akartam kilyukadni, hogy minden ember értékítéletét befolyásolja a saját kulturális közege, ezért nehéz abszolút módon megállapítani, hogy mennyi az ideális energia- és időmennyiség, melyet a gyermekre kell fordítani, hol kezdődik az elhanyagolás és hol a majomszeretet.
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 163

Úgy vélem, minden családmodellnek megvolt a maga előnye és hátránya, és a saját történelmi-társadalmi környezetétől sem lehet függetleníteni.

Annak, hogy régen tíz-tizenkét gyereket vállaltak az emberek, nem feltétlenül a nagycsaládpártiság, hanem inkább a megfelelő fogamzásgátlás hiánya volt az oka, és elég sok gyermek meg sem érte a kiskamaszkort. Ezeknek a  családoknak jellemzően más volt az életstratégiája, mint nekünk; ahogy a cikkben is említik, jóval korábban munkára fogták a porontyokat, mint manapság, az újabb gyermek nem csupán egy újabb éhes szájat, hanem két újabb dolgos kezet is jelentett. Ezért nem lehet összemérni azt az időt és energiát, amit akkoriban egy anya a nevelésükre fordított azzal, amennyit most fordít egy anya a nagycsaládra. És kérdés, hogy összeegyeztethető-e egyáltalán a kétféle modell.

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 162
A multról az emlékek szépitenek. Ám a nagy család rendkivül + volt, a nevelés szempontjából. 1 testvér is óriási nyereség. 10. gyereknek lenni az milyen lehet? Tehát a nosztalgiának van alapja, bár mézeskalács kerités nem volt.
Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 161
Fiuknak férfi minta kell, ez tudományos tény. Ám ahhoz hogy valaki példakép legyen, abban meg kell bizni, s arra fel kell nézni, tehát a tanár hiába 1000-szer intelligensebb a 6 elemis apukánál, soha nem lesz példakép.
Előzmény: Törölt nick (158)
freesleep Creative Commons License 2008.05.27 0 0 160
mér lenne off
Előzmény: péterkém (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!