Keresés

Részletes keresés

grálizidor Creative Commons License 2016.08.23 0 0 1143

Tényleg semmi köze az olimpián is részvevő 100 tagú kajakszövetségnek Danuta technikájához, mert őt is a férje edzi Katinkához hasonlóan... 

Két aranyérem esélyest viszont lecseréltek... 

Előzmény: van itt ez a kérdés (1142)
van itt ez a kérdés Creative Commons License 2016.08.23 0 0 1142

Kati néni kommentál

 

„Ahogy néztem a női egyesek 500 méteres elő-, majd középfutamait, szinte szóhoz sem jutottam. Amit ugyanis Danuta felvonultatott, az abszolút imponáló volt. Bár az evezése technikája nem tökéletes, viszont amennyire erős és ahogy azt át tudja vinni a kajakos mozgásra, az egyenesen félelmetes. Sok férfi megirigyelhetné az ő alap erőállapotát. Most már csak arra vagyok kíváncsi, meddig lehet fokozni az ő fizikai fejlődését? ”

...


 fotó: hvg.hu

 

grálizidor Creative Commons License 2016.08.22 0 0 1141
grálizidor Creative Commons License 2016.08.18 0 0 1140

Molnár Péter és Tótka Sándor a negyedik lett a riói olimpia kajak-kenu K2 200 méteres döntőjében. Két és fél hete még úgy nézett ki, hogy Budapestről figyelik az olimpia eseményeit. Aztán jöttek, láttak és végül majdnem nyertek egy érmet....  

akik megverték őket többször az itthoni válogatón, csak nyelhettek itthon...

grálizidor Creative Commons License 2016.08.15 0 0 1139

Bonyolódik a doppinggyanú miatt kizárt kajakosok sztorija

Horváth Bence ügyvédje szerint negatív lett a doppingminta. De akkor miért nem mehettek az olimpiára? Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: grálizidor (1138)
grálizidor Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1138

OK, csak az a baj, hogy a magyar világbajnokot többször megverő győri kajakosokat a budapesti magyarok csak úgy eltiltották az Olimpiáról...

Előzmény: nagyanyo5:0 (1137)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1137

Hajrá magyarok:)))))

grálizidor Creative Commons License 2016.08.12 0 0 1136
grálizidor Creative Commons License 2016.08.04 0 0 1135

Annak ellenére, hogy itthon nem a legjobbak, de az anonim feljelentés segített...

Előzmény: grálizidor (1133)
grálizidor Creative Commons License 2016.08.04 0 0 1134
grálizidor Creative Commons License 2016.08.04 0 0 1133

Mégis indulhat a magyar világbajnok kajakpáros Rióban

A doppinggyanú miatt kitett csapattagokat sikerült pótolni. Molnár Péter el sem hiszi. Tovább »

forrás: Index.hu

Darwin Creative Commons License 2015.12.27 0 0 1132

Tanár, tanított mind ugyanazt a Kisalföldet olvassa?

van itt ez a kérdés Creative Commons License 2015.05.02 0 0 1131

Kati néni kérdez...

 

Ha zsarnok vagyok, miért jönnek hozzám?

Az ország legeredményesebb edzője, Fábiánné Rozsnyói Katalin olimpiai bajnokok sorát nevelte fel. Arra a legbüszkébb, hogy kibírta az irigység, az ocsmányság ellenére is az elmúlt 30 évet. A sikerektől nem lett boldog. Ritka őszinte interjú. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 1130

http://olimpia.origo.hu/london/kajak-kenu/20120809-kati-neni-puszija-hajtotta-a-negyes.html

 

http://sportgeza.hu/2012/london/cikkek/kovacs_katalin_sajnalom_az_elszalasztott_lehetoseget/

 

 

Leírták ezt a négyest, sokan mondogatták, hogy még döntőbe sem fogunk jutni, aztán tessék, itt lóg a nyakamban az ezüstérem. A nap egyébként ugyanúgy kezdődött, mint máskor. Virágot szedtem Kati néninek, mielőtt eljöttünk a szállodából, máskor is gyakran meglepem hasonlóval. Aztán lekísért minket a stéghez, mindenkinek nyomott egy puszit a fejére, úgy láttam, hogy ő is könnyezik és szipog. Az volt az álmunk, hogy dobogóra álljunk, legbelül mindannyian reménykedtünk benne. Tudtuk, hogy nagyon jó a négyes, rengeteg munka volt benne, az volt a kérdés, hogy kijön-e. Kijött, mert nagyon profin csináltunk minden" – mondta Pauman.

tangerinerose Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1129

Én nagyon örülök ennek a sikernek!

Előzmény: Contempt (1128)
Contempt Creative Commons License 2011.08.21 0 0 1128

Kati néni is előkerült :D

 

"Nekem ne ossza a versenyző az észt!" - Fábiánné vb-címig vezette a Tóth, Kulifai kajakpárost
2011. augusztus 21., vasárnap, 17:13

 

Beérett Fábiánné Rozsnyói Katalin munkájának a gyümölcse, hiszen szombaton aranyérmet nyert a Tóth Dávid, Kulifai Tamás kajakpáros a szegedi világbajnokságon. Edzőjük az [origo]-nak elmondta: annak köszönhető a siker, hogy a fiatal páros (Tóth 26, Kulifai 22 éves) maximálisan betartja az utasításait, nem próbál a fejére nőni. Fábiánné bízik abban, hogy még több van bennük, és szeretné, ha az MTK-s sportolók anyagilag jobban el lennének ismerve, hiszen van olyan versenyzője, akit a testvére tart el.

Tóth Dávid a vébéarany után az [origo]-nak úgy nyilatkozott, hogy edzőjüknek, Fábiánné Rozsnyói Katalinnak van a legnagyobb szerepe a győzelemben, hiszen ő hozta ki belőlünk ezt a teljesítményt.

 

"Korábban aluledzettek voltak ezek a srácok, most azt vártam tőlük, hogy tisztességesen helytálljanak, sikerült nekik" - kezdte a sportágban csak Kati néniként ismert sikeredző. "Remélem, hogy ez nem a maximum még tőlük, azt jövőre szeretném kihozni belőlük, ha van még bennük akarat, küzdeni tudás és lemondás. Négy hét pihenőt kapnak most, de utána megy tovább a felkészülés. Én azt sem tartottam jónak, hogy a többi versenyző az Európa-bajnokság után egy hétre elment szabadságra, én két napot adtam a tanítványaimnak, ez a különbség az én edzésmódszerem és mások edzésmódszere között."

 

Baráth Etele, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke a szegedi világbajnokság helyszínén az
[origo]-nak azt mondta, hogy a fiatal magyar versenyzők mellé olyan edzők kellenek, aki kőkemény fegyelemmel tartják őket edzésben.

 

"Ez nem kőkeménység, hanem következetesség" - reagált Fábiánné. "Az edzéseken látom, hogy ki az, aki szelektál, és ki az, aki rendesen meghajtja magát, ha pedig valaki szelektál, azt én strigulázom, és az edzés végén behajtom rajta. Én döntöm el, hogy mikor lazít a versenyző, nem ő, többször meg kell halni edzésen, hogy a versenyt kirázzák a kisujjukból. Nem sajnálom őket, egy edző nem sajnálhatja a tanítványait, és azt sem hagyhatja, hogy a fejére nőjjenek, mert nem a versenyzőnek kell dirigálnia. Ha a versenyen valaki rosszul megy, akkor az edző a hibás, vagy a szél, vagy a hullámok, de a versenyző soha, tehát nekem az a feladatom, hogy minden körülményre, hát- vagy oldalszélre is felkészítsem őket."

 

Fábiánné eddig főleg a nőkkel ért el komolyabb sikereket, de a Tóth, Kulifai páros sikere bebizonyította, hogy az egyik legsikeresebb magyar edző módszere a férfiaknál is működik.

 

"Ezek a versenyzők még mások, ők még nem értek el semmit. Az a versenyző, aki elért már valamit, kinyitja a száját, megjegyzéseket tesz. Ha ezeknek a gyerekeknek azt mondom, hogy maradjanak csöndben, akkor csöndben maradnak. Eddig mindig azt mondtam, hogy a nőkkel jobban lehet együtt dolgozni, de most rá kellett jönnöm, hogy ez nincs feltétlenül így. Persze nem biztos, hogy igazam van, lehet, hogy majd most kinyitják ők is a szájukat, de akkor mehetnek oda, ahova akarnak, nekem ne ossza a versenyző az észt! Csinálja meg azt, amit kérek tőle, azért én vállalom a felelősséget, így a versenyek után bele tudok nézni a tükörbe, nem kell szembe köpnöm magam."

 

A világbajnoki újonc Tóthék a döntő előtt rendkívül magabiztosak voltak, a futam után pedig elképesztően nyugodtan vették tudomásul, hogy megnyerték első világbajnoki címüket, higgadtan értékeltek az őket lerohanó sajtónak, pedig Kulifai Tamás például még soha nem nyilatkozott egyetlen médiának sem. A magabiztosság és a nyugodtság is Fábiánnénak köszönhető.

"Én soha nem izgulok, de sokszor látom, hogy egy-egy edző rágja a körmét a verseny alatt. Ő miért ideges? Jobban akarja a sikert, mint a versenyző? Nem hiszem. Rajtam soha nem látnak olyat a tanítványaim, hogy izgulnék, mert akkor átragadna rájuk is. Kovács Kati például biztos, hogy jobban izgult most, mint Tóth Dávidék."

 

Az [origo] információi szerint az MTK több havi fizetéssel tartozik versenyzőinek, így a világbajnok Tóth, Kulifai párosnak is. Fábiánné Rozsnyói Katalin reméli, hogy valami megváltozott a világbajnokságon.

 

"Az egyiküket a testvére szponzorálja, ő tartja fenn a lakást, a szülei etetik, pedig felnőtt emberekről beszélünk. Úgy érzem, hogy ők nincsenek kellőképpen  megfizetve, pedig a felnőtt embereknek nap mint nap kell a pénz. Szeretném, ha az MTK jobban elismerné ezeket a kiváló sportolókat, Tóth Dávidot és Kulifai Tamást, a Szegeden világbajnok Benedek Dalmát, az ezüstérmes Medveczky Erika, Sarudi Alíz párost, vagy a nagyon tehetséges Pauman Dánielt. Ez egy nagyon jó csapat, mindenki örül a másiknak, és ez egy kohéziós erő. Nálunk nincs olyan, hogy ki a legjobb, az eredmények után járó juttatásokat szétosztjuk egymás között, ez is a sikerünk titka."

 


 

Contempt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1127

Futam 158 2010.06.20 12:40 K-2 női Felnőtt 200 m Döntő

 

1 Kovács Katalin - Janics Natasa 00:40.849
2 Paksy Tímea - Medveczky Erika 00:41.497
3 Vad Ninetta - Hegyi Zomilla 00:42.067
4 Sarudi Alíz - Szabó Petra 00:43.609

Contempt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1126

Futam 153 2010.06.20 12:00 K-1 női Felnőtt 200 m Döntő

 

1 Janics 00:43.902
2 Paksy 00:43.926
3 Hegyi 00:44.622
4 Medveczky 00:45.384
5 Patyi 00:45.408
6 Vad 00:45.504
7 Tóth 00:45.750
8 Kozák 00:45.816
9 Sarudi 00:47.466

 

Contempt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1125

Futam 142 2010.06.20 10:15 K-2 női Felnőtt 500 m Döntő

 

1 Kozák Danuta - Szabó Gabriella 01:43.426
2 Kovács Katalin - Janics Natasa 01:45:118
3 Paksy Tímea - Medveczky Erika 01:47.290
4 Csernák Edina - Csernák Petra 01:47.662
5 Szabó Petra - Lakner Zita 01:49.474

Contempt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1124

EB válogató verseny

Futam 136 2010.06.20 08:58 K-1 női Felnőtt 500 m Döntő

 

1 Kozák Danuta 01:51.696
2 Benedek Dalma 01:51.900
3 Csipes Tamara 01:52.386
4 Hegyi Zomilla 01:53.034
5 Kovács Katalin 01:53.622
6 Paksy Tímea 01:54.732
7 Medveczky Erika 01:58.656
8 Vad Ninetta 01:58.668

9 Janics Natasa 02:00.672

van itt ez a kérdés Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1123

 

 

"Tájékoztatom a közvéleményt, a szurkolóimat – megelőzve egyben a magánéletemről szóló esetleges találgatásokat – hogy a közelmúltban férjemmel közösen úgy döntöttünk, hogy házasságunkat  felbontjuk.  Ahogy annak idején a házasságkötésünket örömmel kürtöltük világgá a sajtó segítségével, most vállalnom kell ebben is a nyilvánosságot.

 

A döntés okairól, körülményeiről sem most, sem később nem kívánok nyilatkozni. Kérem a sportszerető közvélemény megértését abban, hogy a magánéletemet kizárólag magaménak vallom, annak nehézségeit nem tárom a nyilvánosság elé. Kezdődik az idény és ismételten teljes erővel a versenyekre kell figyelnem, hogy újabb sikereket érhessek el Magyarországnak. Janics Natasa"

 

 

http://sportgeza.hu/sport/2010/05/09/janics_natasa_valik/

 

 

Dhomasson Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1122
S megosztod velünk mindenttudó?
Előzmény: habimami (1121)
habimami Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1121
Hátha még tudnátok az igazat!
zsuzsa Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1120

Megnéztem a szombat délelőtti jegyzőkönyvet a szövetség honlapján, csak szombat délelőtt 7 egyes-páros hajó késte le a rajtot vagy nem indult ( a borultakat és kizártakat nem számoltam bele )

 

Mivel 5 nappal korábban véglegesitik a rajtlistákat, a válogatási elvek viszont bonyolultak és mindenki azt sakkozza, hol érdemes elindulnia és hol nem, sokszor nincs más lehetőség a nem indulásra, mint ez. Miért fárassza magát feleslegesen elő-középfutammal és döntővel olyan számban ami valami miatt mégse fér bele az időrendbe még ha meg is nyerné ? Kimondottan szar idő van, 3x feleslegesen bemelegedni majd lehülni nem tesz jót az izmoknak amikor egy másik szám a prioritás.

Előzmény: van itt ez a kérdés (1119)
van itt ez a kérdés Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1119
frimi Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1118

Talán olvassad el a korábbi sajtó közleményeket, az MTK nyilatkozatait és nézd vissza a Fábiánnéval készült tvriportot. Ott fejtették ki. S azokkal vitázzál...

Előzmény: Dhomasson (1115)
frimi Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1117

Úgy tudom, hogy az volt a válogatási elv, hogy a négyest egy egyesület adja. Vagy nem?

 

És mi a véleményed az erkölcsi tartásról?  Nyilván a te mércéd szerint ez is hülyeség.... 

 

Mert azért ne feledd, a kajaban (és más vizi alkalmatosságokban, de akármilyen sportágban) ott ül láthatalnul az edző is. Vagy nem? Mindenki őstehetség és edző sem kell? Akkor meg miért vannak ök mégis?

Előzmény: Contempt (1112)
zsuzsa Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1116

Nem tudom mekkora részt játszott benne a szerencse, de ez a világkupa inkább a Csipes-csapatnak jött ki jobban... Janics-Kovács nagyon jól versenyzett és a média is szereti őket, csinosak, mosolygósak, vidáman nyilatkoznak.

 

Lehet, hogy Benedek azért betegedett meg, mert túl nagy a nyomás rajta, bizonyitania kell. Úgy értem a stressz is közrejátszott a betegségében.

 

Jó nagy mezőny jött, még ha néhány ország hiányzott is, de braziloktól ausztrálokig sok országból jöttek.

Dhomasson Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1115
Ezt kifejtenéd, hogy mi köze volt Kovácsék távozásának ahhoz, hogy Benedekék otthonmaradtak tavaly?
Előzmény: frimi (1111)
zsuzsa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1114
Eddig sok összevetésre nem volt lehetőség ezen a világkupán..... a holnapi indulását is lemondta Benedek Dalma betegség miatt ?
Előzmény: Contempt (1113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!