Keresés

Részletes keresés

alsós Creative Commons License 2011.10.02 0 0 39

Szervusztok! Érdeklődnék, (mivel nagyon jó ismeretség köt a lányához) Mersich Adorján légifelderítöről? A "felszabadulás után már nem repülhetett, de az Ő nevéhez fűződik a Magyar Légifelderítés a második világháború elött!! Van tudomásom az akkori időkből időkről, készült katonai felderítő munkájáról, munkájából! Említik a Vakrepülés c. könyvben is!  Repülős ujságok is említik nevét, halálakor méltatással. Minden vele kapcsolatos infót köszönök!A közeljövőben felteszem a képeket!

Előzmény: mrfox (29)
szabifly Creative Commons License 2011.06.15 0 0 38
szabifly Creative Commons License 2011.04.19 0 0 37

igen, motoros siklóernyő. A cipőorr néha elkerülhetetlenül belóg, nincs hova tenni, ha lefelé fényképez az ember :-)

Kb. tízezer légifotót csináltam már, majd igyekszem párat feltenni. Ezek egész frissek a Megyeri-hídról, ernyő alól illetve egy lengyel Embraer-ből fényképezve:

viricsi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 36

A cipőorrból siklóernyőre következtetnék. Ha megnézném a bemutatkozó lapját, biztos lennék benne. :-))

Előzmény: Chabi79 (35)
Chabi79 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 35

Jó képek !

Milyen gépből fényképezel ?

Ha vannak még érdekes képek akkor tedd be ide !

Előzmény: szabifly (34)
szabifly Creative Commons License 2011.04.18 0 0 34

(szerintem) Kármán-féle örvénysort fényképeztem a hétvégén a Lupa-sziget déli végén

http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1rm%C3%A1n-f%C3%A9le_%C3%B6rv%C3%A9nysor

7 éve repülök rendszeresen a Duna fölött, de most először láttam ilyesmit.

A birkák viszont csak úgy össze-vissza örvénylettek :-)

magellan Creative Commons License 2009.03.24 0 0 33

Ezt már láttátok?

Elég lenyűgöző.

http://www.legifotok.hu/

simgergo2 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 32
Szia Gyuri!
Rád számítok a blogon!! Alap ember vagy.
:-)
Üdv
Előzmény: Vgyuri (28)
simgergo2 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 31
Sziasztok!

Gyertek inkább a blogra.
ÜdvGyertek blogolni
Előzmény: Vgyuri (28)
ruttla Creative Commons License 2008.05.27 0 0 30

Igaza van  H.Balázs olv.társnak! erős lelki felindúltságomban én írtam a rossz tipusszámot!

Elnézést kérek!:(

Előzmény: mrfox (29)
mrfox Creative Commons License 2008.05.27 0 0 29

Nos, ezzel vitatkozni nem tudok. Apám precíz ember volt, a vele történt eseményeket főleg pontosan dokumentálta. Minden kép hátulján szerepel a pontos dátum és a pilótatársak nevei. Az egyik képen látható - sajnos - jelölés. Az utólag lett felvíve, a hősi halált halt bajtársakat jelzi.

Előzmény: H. Balázs (26)
Vgyuri Creative Commons License 2008.05.26 0 0 28

És még egy Caproni 135bisz kép a frontról

De most már a földön csinált képeket inkább a Repülős képek topcba tegyük, ez maradjon meg a légifelvételek számára. Én is csak azért tettem ide őket, mert itt kezdtem és igértem meg.

Előzmény: Vgyuri (27)
Vgyuri Creative Commons License 2008.05.26 0 0 27

Ez a kép a fronton készült, ha nagyon kell, meg tudom szerezni a pózoló őrmester nevét

Ez a kép a debreceni reptéren készült, előtérben Héják, hátul Capronik

H. Balázs Creative Commons License 2008.05.26 0 0 26

Sziasztok! Nagy örömmel vettem észre az archív fényképeket itt a topicban! Elnézést a belekotyogásért, de szerintem a képek készítésének időpontja nem stimmel. 1943-ban már a német mintájú kereszt felségjelet használták, és nem az éket. A másik fotón látható Caproni pontos típusa pedig nem 97-es, hanem Ca-101/3m.

Előzmény: mrfox (16)
Vgyuri Creative Commons License 2008.05.25 0 0 25
 Nincs "Félprofesszionális" Tevékenység!

Ami viszont a légifotó jelleg szerint meg-felosztását illeti, Minden típusú munkára szükség van, akár "kisfiús" akár "nagyfiús" megoldásban.

Te állandóan az ortofotókról és mérőkameráról  beszélsz, mintha csak azt kellene függőlegesen lefelé fordított géppel készíteni.

Adva van a következő szituáció. A Kifli utca és a Zsemle köz sarkán lakó István gazdát bepanaszolja az önkormányzatnál a szomszédban lakó János gazda, hogy az előbbinek a kutyaólja az utóbbi keritéséhez lapul. Alapesetben az ügyintéző kimegy a helyszínre, megnézné, de István gazda nem engedi be, sőt még a kutyát is ráúszítja. A vita könnyen eldönthető lenne, egy jóminőségű légifotóval. Ecélból felhívja az Eurosense-t vagy a FÖMI-t, az közli, hogy a helyszín képe xx xxx forintért fotogrammetriai minőségben rendelkezésre áll. Lehívják, kiderül, hogy János gazdának még a háza sincs rajta, ugyanis az utolsó légifotó 3 évvel ezelőtt készült.

De semmi gond, lehet egyedi felvételt készíteni kb. 2 hét múlva xxx yyyy forintért. Az nem biztos, hogy egy kutyaól is látszani fog, de reménykedjünk.

Ekkor beállít Süsü Keselyű, akinek a reptéren feltankolva áll a Cessnája, egy rezgésbiztos felfüggesztéssel ellátott Nikon 12 megapixeles gépe, kér egy GPS koordinátát és holnapra hozza a képet. Rögtön azt is felajánlja, hogy évente kétszer készít 100-200 képet a városról, a felső képen szereplő tablózási rendszerrel dokumentálja, GoogleEarth-al bárki megnézheti a tablót, ha az egérrel rámegy a bélyegképre, kijön a bekerezetett nézőkép, arra ráklikkelve (esetleg a számát leolvasva egy képnézegetőből) megkapja az alsó képen látható minőséget. Mndezt az netről ingyen letölthető segédprogramokkal, szolgáltatásokkal. Ezért kér alkalmanként ??? ??? forintot. Amíg nem hozza a megfelelő képeket, nem kap egy vasat sem, senkit sem érdekel, hogy aznap éppen ott alacsony volt a felhőzet.

Mennyi legyen ez a ??? ??? forint? Mennyiért kapja meg a városi önkormányzat ugyanezt az általad képviselt cégtől?

Ha te a nagyfiúk játékát ma már nem játszod, akkor nem muszáj válaszolnod. Csak azt ne mondd, hogy kishazánkban senkinek sem lehet szüksége nem fotogrammetriai minőségű és nem ortofotókra, mert neki csak jóminőségű egyenként megtekinthető képekre van szüksége, de jó minőségben, a változáskövetés miatt viszonylag gyakran, de ennek ellenére a kódis önkormányzatok számára is megfizethető áron.

Véleményem szerint az ilyen jellegü problémákkal nem kellene untatni ezen a topicon a lakókat. Erre lenne jó egy másik topic, de az lehet, hogy a ritka használat miatt az elsüllyedne. De gyakrabban lesz használva, ha tudnak róla akiknek igénye vagy lehetősége van, hogy van félprofesszionális megoldás. De ne is nevezzük félprofesszionális megoldásnak, mert lehet/kellene ezt igen professzionálisan csinálni, ennek a része az is, hogy ne lőjjünk ágyuval verébre.

Előzmény: ruttla (24)
ruttla Creative Commons License 2008.05.25 0 0 24
Szia Vgyuri!

(Hogy én miért gondolom azt, ha Veled egyetértek valamiben, akkor mindig valami nagyobb ellentétbe fogok keveredni, főleg az ötleteid miatt!:( )

No, de sorjában.

Valóban a Légifotó topik egy valaki nyomulós hirdetése miatt - ami alapvetően ütközött a Fórum Szabályzatába - lett törölve, - (Bár a Sétarepülés topik is erről szól, amit inkább törölni kellett volna és az eredetileg töröltből csak a nikeket!:( ) szerintem nem csak az én bánatomra. Nem volt ott keveredés! A LÉGIFOTÓ-ról szólt ott minden. (Na, jó a veszekedéseket leszámítva!:D) Tudtommal a "kezdeti javaslatod" teljesült, hiszen a Légifotó mellett ott van Repülős képek is! (Amit a spotter collégák a célnak megfelelően rendesen ki is használnak! :D) A modiknak meg ne adj tippeket, mert van nekik elég bajuk ezek nélkül is! :D

1, Tulajdonképpen nem is értem a felvetésedet! Semmiféle zavaros keveréknek nem néz ki az alakulgatás, viszont alaposan elrettenti a képeket feltenni szándékozókat az itteni közszemlére tételről! (Főleg, ha újfent veszekedésbe fullad a topik!)

ÉN A RÉSZEMRŐL SZÍVESEN LÁTOK ITT MINDEN FOTÓT, AMI A LEVEGŐBŐL KÉSZÜLT, REPÜLŐGÉPEKRŐL, RÉGIEKRŐL - ÚJAKRÓL AKÁR A LEVEGŐBŐL, AKÁR A FÖLDRŐL KÉSZÜLT! SŐT, MÉG AZ EMBEREKRŐL IS, A PREAMBULUMNAK MEGFELELŐEN! 

2, Munka felvételek. Én nem teszek különbséget a "munka" és "munka" légifotó között! Sőt a professzionális és az"amatőr" légifotó között sem! Minden fajta munkát lehet profin és amatőr módon is művelni! Amiben különbséget teszek, az a mérőkamarás és a kézi kamerás meló! Addig, míg a mérőkamarás, mint párszor már említettem volt, csapatmunka. A kézi kamera viszont inkább egyéni tevékenység! Különben rendkívül hibás, sőt sértő a "nagyfiús" kitételed! Mint említettem volt Az egyik csapat, a másik egyéni teljesítmény! Nincs "Félprofesszionális" Tevékenység!

Ami viszont a légifotó jelleg szerint meg-felosztását illeti, Minden típusú munkára szükség van, akár "kisfiús" akár "nagyfiús" megoldásban.

( Én a magam részéről a fő munkaidőmben, mérőképesben utaztam, pihenés-kikapcsolódásként pedig a kézikamerával ügyködtem.) Kijelentésed, hogy "tanulhatunk más kárán" helyes, csak éppen nem nagyon akarnak egyesek tanulni. Tudomásul kellene végre venni, kézikamerával nem szabad orthofotót csinálni! Abból csak baj és zűr származik!(Nem is beszélve a "sárkányos" megoldásokról!)

A megfizethetőséget pedig a

szabadon vásárolható orthofotók biztosítják!

(Hidd el! Sokkal olcsóbb, mint egy elcseszett munka kiszálázott összege!)

Végül! A preambulumban leírtakat vállalom, nincs szándékom azon változtatni. A légben fotózók táborát inkább együtt tartanám (múltjukkal, technikai történelmükkel, egyetemben), minthogy széttrancsírozzam különböző kiskirályságokká! 

A Modikat és Szerkesztőket meg légy szíves, békén hagyni!

ui: Én, a részemről nem kívánok többet e-témakörben megnyilvánulni. Ha valakinek gondja van velem, hát ott a mail!

Előzmény: Vgyuri (23)
Vgyuri Creative Commons License 2008.05.25 0 0 23

Hová lett a régi topic?

Úgy tűnik, több légifotózással kapcsolatos topic is eltűnt (tippem szerint az elharapózott reklámok miatt), ami nem volna önmagában baj, mert nagy volt a  keveredés, átfedés. Csak éppen - és ez meglehetősen nagy munka lett volna az Index munkatársaitól - valami profiltisztítást elvégezve az anyagokat meg kellett volna tartani valahogy. Én még a kezdetén javasoltam, hogy két Légifotó topic legyen.

1. Az egyik a repülőgépről készített esztétikai igényű légifényképeké, ez lehetne a jelenlegi topic, mielőtt átalakul valamilyen zavaros keverékké. Jelenleg ide tettük be a nemlétező "történelmi képtár" képeit, függetlenül attól, hogy repülőeszközről készültek-e vagy nem. Utóbbiak számára még él a Repülős képek, és Helikopteres képek topic

2. A  másik a munkafelvételeké. Elsősorban a kvázi-függöleges tengelyűekre gondolok, mert itt van a professzionális geodéziai/fotogrammetriai felvételeken kívül (ami a nagyfiúk játéka) egy félprofesszionális igény (önkormányzati felmérések, környezetvédelem, beruházáselőkészítés kezdeti szakasza, amihez nem kell a teljes profi eszköztár, viszont gyorsnak, operatívnak és megfizethetőnek kellene lenni. Itt sok megosztható trükk és tapasztalat van - tanulhatunk a más kárán. Ez lehetne pl. a Légifotó I, a meglevő névhez igazodva.

De a helyzet tisztázására ezen topc preambulumát is meg kellene változtatni, tisztázni a profilt, utalva a másikra.

Azt nem tudom, hogy ezt a rendezést kinek kellene elvégezni, de lustaságom azt súgja, hogy a szerkesztőknek :-)

Előzmény: Görög András (3)
mrfox Creative Commons License 2008.05.24 0 0 22

Akkor lennék a legboldogabb, ha ezeket a sorokat és az általad ígért képeket édesapám még láthatná!

Várom a képeket!

Előzmény: Vgyuri (21)
Vgyuri Creative Commons License 2008.05.24 0 0 21

Ha nem felejtem el, hétfőn felteszek még 2 Caproni (135 és Bisz) képet. Sajnos nem itthon van.

Előzmény: ruttla (15)
Görög András Creative Commons License 2008.05.24 0 0 20
Nyert!
Előzmény: pária (9)
mrfox Creative Commons License 2008.05.24 0 0 19
Szíjártó főhadnagy és Torenc kadét.
Előzmény: ruttla (18)
ruttla Creative Commons License 2008.05.24 0 0 18
Van valami infód, hogy kik állnak a gép előtt?
Előzmény: mrfox (17)
mrfox Creative Commons License 2008.05.24 0 0 17

Időpont ua.

mrfox Creative Commons License 2008.05.24 0 0 16
Pápa, 1943. július
ruttla Creative Commons License 2008.05.24 0 0 15

Szia MisterF!

Te jó ég! Caproni 97! Vadászom elég rég óta a róla szóló képeket! Vigyázz is RÁ!

:D

Előzmény: mrfox (14)
mrfox Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14
mrfox Creative Commons License 2008.05.24 0 0 13
Ez a kép is féltve őrzött kincsem.
ruttla Creative Commons License 2008.05.24 0 0 12

Szia Vgyuri!

Tökéletesen egyet tudok érteni veled, a történelmi képekkel kapcsolatban, csak attól félek, hogy viszonylag hamar kifulladna a topik! Sajnos több jobb sorsra érdemes topik is a süllyesztőbe került ilye-olyan okból, de egy viszonylag pörgős, esetleg tovább fenn marad. Gondolom, Te is tapasztalod, hogy az "első oldalas" addig pörög, míg nem kell utána lapozni.

Ami viszont a képet illeti, valószínűbb a Magyar Szabadságharcos Szövetség időszaka. (A motorburkolatra festett sorszám miatt! De a még tőlem "vénebbek" jobban tudják!)

Az MHS volt utána, "selypíteni" (:D) csak jóval később kezdtünk!

(Magán megjegyzés: a Fecske volt az első motoros gép melyel gyerekként repültem!)

Előzmény: Vgyuri (11)
Vgyuri Creative Commons License 2008.05.24 0 0 11

Ilyen kép rengeteg van szanaszét, lehet, hogy kellene csinálni egy "Történelmi képek - hogy ne felejtsük el" topicot, bár sok képnek a forrását sem ismerjük. Itt egy olyan, amiét ismerjük: Vagács Rudolf, akkori "MHSZ" (talán Szabadságharcos Szövetség?) hivatalos fotósa készítette Hajdúszoboszlón az 50-es években.

Előzmény: ruttla (8)
ruttla Creative Commons License 2008.05.24 0 0 10

Helyes a meglátás!:D

Előzmény: pária (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!