Keresés

Részletes keresés

Wenhai Creative Commons License 2011.08.19 0 0 23

Sziasztok!

 

Már figyelem egy ideje ezt a csevejt. Azt hiszem, tévedésben van, aki Nagy Angélát írta. Ő a második feleség volt. Az első házassága nagyon fiatalkori volt. A húga legjobb barátnőjébe szeretett bele. Vad, viharos, kölcsönös, égig érő szerelem volt. Gönczi Flórának hívták.

SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.23 0 0 21
Hi,

Bocs, akkor vmit 1/2-reérthetően írtam. Coming outolni nyilvánosan fogok, csak még nem jött el az ideje. Azt ígértem, hogy téged majd külön értesítelek.

No para don't fos, azért semmi botrány bulvár. Ne gondolj olyan Blikk címlapra, hogy: " özv Kádárné Mariska néni urnája mellett megtalálták Örkény első feleségének földi maradványait is a nekrofil rém perverz segédeszközei között":-)

Üdv, és kössz az algoritmust, igaz csak abban nyertem megferősítést, miszerint a jó keresés titka a tárgykör ismerete és az ügyes asszociációk és az a közhely, hogy az interneten minden megvan, természetesen fabatkát sem ér. A tű is megvan a szénakazalban, csak nem olyan nagyon gyerekjáték megtalálni.

Kellemes 7végét mindenkinek és ne feledjétek, hogy Ryan Giggs mellett Örkény István a legnagyobb király (bocs, Pisont Pista, de te sehol sem vagy 2ejüktől)
Előzmény: futobab (20)
futobab Creative Commons License 2008.05.21 0 0 20
Hála ennek a topicnak az első találat már ide vezet! :-)

Valahogy így kerestem:
Örkény István felesége -> Radnóti Zsuzsa
"Örkény István" "Örkény Antal" -> Nuofer családfa-> Nagy Angéla
Örkény István Radnóti Zsuzsa Nagy Angéla -> életrajz

Érdekes, hogy Mácsai Pál oldalán ott van minden információ, de olyan kevesen hívatkoznak rá, hogy a google algoritmusa nem tartja érdemlegesnek. Most egy kicsit javítottam a helyezésén. :-)

Most pedig jöhet a coming out!
Előzmény: SZUROKSZÉKLET (18)
SolarPlexus Creative Commons License 2008.05.21 0 0 19

köszönöm.  

 

(van egy ilyen is, itt a jónép szokott válaszolni: http://www.gyakorikerdesek.hu)

Előzmény: SZUROKSZÉKLET (17)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.21 0 0 18
Kiváló, kössz.

Kérlek áruld el, milyen technikával guglizod ilyen mélyen a netet?
Előzmény: futobab (16)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.21 0 0 17
Sziasztok, íme a Libinfo válasza:

"Tisztelt Kérdező!

Örkény első felesége Gönczi Flóra volt. 1937-ben kötöttek házasságot, és 1941-ben váltak el, mert a feleség elhagyta.

Örkény 1942-ben kapta meg behívóját és 1943-ban esett hadifogságba, amely 1944-ig illetve 1946-ig tartott.

Második feleségét, Nagy Angélát - akitől két gyermeke is született - 1948-ban vette feleségül. (1956-ig éltek együtt. - Harmadik felesége 1965-től Radnóti Zsuzsa volt.)

Mindebből kiderül, hogy első felesége Gönczi Flóra volt, aki nem sokkal Oroszországbe kerülése előtt elhagyta. Más Kedves nevét a szakirodalom nem említi (vagy nem találtuk meg) közvetlenül a frontszolgálat előtt.


Üdvözlettel:
egy Internet-könyvtáros"


teljesen korrekt, kössz még egyszer a tippet.
futobab Creative Commons License 2008.05.20 0 0 16
Örkény István házasságai
-1937-41 Gönczi Flóra
-1948-56 Nagy Angéla (2 gyerek)
-1965-től Radnóti Zsuzsa

Friss találat, innen.
futobab Creative Commons License 2008.05.20 0 0 15
Persze, köszönöm! Amikor nyomoztam, akkor a gyerekeik neve alapján találtam meg őt, a családfában így volt, ellenőrizni nem tudtam, ezért is írtam kérdőjellel.
Előzmény: efzsuzsa (14)
efzsuzsa Creative Commons License 2008.05.20 0 0 14
 Nem F. Nagy Angéla?
Előzmény: futobab (6)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.20 0 0 13
Kössz,

Az egykori Ntalról itt valamelyik szaktopikon olvastam, hogy elég arrogáns, qkifej módon lép fel a papája műveiből nonprofit alapon internetre pakoló lelkes rajonbgókkal szemben, tőle inkább nem kérdeznék, ha nem muszáj.

Annak meg külön örülök, hogy megbékéltél egzotikus nevemmel.
Csak így tovább, nemsoká jelöllek a toleranciára éretté váltak díjára:-).

Üdv:
SzSz

Előzmény: Lebenstod (9)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.20 0 0 12
Remélem engem is kielégítenek majd válaszukkal. Még 1x kössz, mindenképp beszámolok majd, akár a válaszról ,akár annak hiányáról.

Üdv:
SzSz
Előzmény: SolarPlexus (8)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.20 0 0 11
Kössz,

Igazándiból a MUSZ előtti kedvese érdekelne, da ha olyan (kronológiai) mélységig nem jutok el (such a képzavar, még dolgoz6ttam volna rajta:-( ) Angi is megteszi.
Hadd ne mondjam el babonából, ígérem, ha coming outolok a miérttel, téged külön értesítelek.

Amúgy jók a fotóid és a te első feleséged is helyes:-).

Üdv:
SzSz
Előzmény: futobab (7)
Lebenstod Creative Commons License 2008.05.20 0 0 10
Lányuk, Örkény Angéla pedig a televizióniál (talán filmgyárban is vágónőként dolgozott.)
Előzmény: Lebenstod (9)
Lebenstod Creative Commons License 2008.05.20 0 0 9
Magam F. Nagy Angélát akartam írni. íőt megelőző menyasszonyról nem tudok. Viszont: Örkény Antal szociologus az első feleségtől van.
Előzmény: futobab (7)
SolarPlexus Creative Commons License 2008.05.19 0 0 8

nekem többször is hamar, korrekten válaszoltak; majd lsz. írd be ide mit írtak, kíváncsi lettem.

 

 

Előzmény: SZUROKSZÉKLET (5)
futobab Creative Commons License 2008.05.19 0 0 7
Ö volt az első felesége, de mivel ő 1928-ban született, a MUSZ előtt nem lehetett a jegyese.

Miért kérdezted?
Előzmény: futobab (6)
futobab Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6
Nagy F. Angéla?
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5
Szupi,

Fel is tettem a kérdést. Végre egy hasznos oldal "ingyé":).

Nagyon kössz a segítséget, bízom benne, hogy 2 nap múlva megkapom az ígért választ.

Üdv:
SzSz
Előzmény: SolarPlexus (4)
SolarPlexus Creative Commons License 2008.05.19 0 0 4

itt is meg lehet kérdezni, (esetleg máskor, mást)

 

http://libinfo.oszk.hu/

Előzmény: SZUROKSZÉKLET (3)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.19 0 0 3
Persze, egy adatért az én szép, böcsületes nevemtől seperc alatt megválok.
Pls áruld el.

Ps:
Azért Pista bátyánkon pördítessz ezzel egy emberest a sírjában, hogy a nickem megtagadásához kötöd a választ. Ha visszatérnének azok az idők, netán deportálnál is a némi kivetnivalót hagyó keresztlevelem (ill hiánya) miatt?:-)

Az azt meséld el Pista kötetemet, oh fájdalom, de elajándékoztam, mind1, ha ti nem segítetek, irány a kjönyvtár.

Mindenestre kössz mindenkinek az eddigit is, ígérem, legközelebb előbb hozott szalonnával próbálkozom:-)

Üdv:
SzSz
Előzmény: Lebenstod (2)
Lebenstod Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2
Borzalmasan idétlen és taszító nicked ellenére elárulom, ha megígéred, hogy a nicket abbahagyod, és uj nicked lesz. Üdv.
Előzmény: SZUROKSZÉKLET (-)
kékhagyma Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1

Hátha valakinek megvan ez a könyv...

 

http://www.animakonyv.hu/index.php?BODY=BookInfo&OP=details&ID=28889

 

Vagy egy ötlet: menj el egy könyvesboltba, és próbáld megkeresni benne. :-)

kékhagyma Creative Commons License 2008.05.19 0 0 0
Hűűű, az "Azt meséld el, Pista" c. előadásban ez szerepel, de ha agyonütnének se jutna most eszembe. :-(  Vajon nincs meg valahol ez a darab nyomtatásban...???
Előzmény: SZUROKSZÉKLET (-)
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2008.05.19 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Ha valaki tudja, kérem írja meg, hogy ki volt Örkény első felesége.

Illetőleg közvetlenül mielőtt munkaszolgálatosként Oroszországba került, ki volt a jegyese, kedvese, ha személye nem egyezett az I. 1/2-ével.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
SzSz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!