Keresés

Részletes keresés

szervetlen vegyész Creative Commons License 2008.05.15 0 0 8
Ja, eztán próbálja valaki Iránt lebeszélni a békés célú termonukleráris programjáról.  Bk meredek dolgokat tud kitalálni,  de ez egy kicsit meredekebb...
Előzmény: ripők (4)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2008.05.15 0 0 7

Szerintem azért gondolkodik kalciumhidridben, mert nem fejleszt gázt, nagy a képződéshője, reverzibilisen visszaalakul.  Már ha a hidrogén oldódik a kalciumban, ami nagyon valószínű.  Ha mésszel dolgoznál a vizgőz mindent szétvetne.  Ha pedig csak azt az 1 megatonnát robbantja, akkor ha nem veti szét az egészet, nem fúj ki, akkor az a végeredménye hogy kap egy hatalmas hőkapacitású olvadékot.

Bár 1000 fokot tartósan szerintem az acél nem fog kibírni, ha meg más fémből csinálja, isznyatos ár jön ki.  Egy atomreaktor sokkal olcsóbb.  Ennek akkora a beruházási költsége ami sokszorosa egy atomreaktornak.  Igaz fúziós energiát termelne.

Előzmény: ayantaqe (3)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6

Ha jól értem ipari minőségű kalciumhidridből kellene majd 8 millió tonna.  Gondolom fémkalcium kellene, aminek eletrolizálásához Paks teljes egyévi kapacitása, ha nem több kellene. Igaz csak egyszer.  A felszabaduló hidrogén ami a kalciumhidrid bomlásakor keletkezik nem dobja szét az egészet?  Vagy oldódik a fémben?

A gömb alján meg gyűlne a nagy aktivitású hulladék?  Nem meredek ez egy kicsit?

Arról nem is szólva hogy ha a 100 milliós fokos cucc a közepében csak egy helyen fújjon ki, abban a pillanatban kilukadt a gömböd és elleőrizhetetlenül jut ki a sugárszennyezés.  Ez így eléggé nagy hülyeségnek tűnik.

padisah Creative Commons License 2008.05.15 0 0 5
Ezt megpróbálták atombombával, sziklaüregeben robbantottak, majd a képződő hővel akartak áramot csinálni. De nem nagyon jött be, főleg a sugárszennyezés miatt.
Előzmény: Belekotty (-)
ripők Creative Commons License 2008.05.15 0 0 4
Ravasz! Kezdjünk H-bombákat gyártani, aztán ha kérdik, hogy minek, vigyorogva mondjuk azt, hogy csakis békés célra.
ayantaqe Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3
Érdekes.

Tudtommal ez a CaH2 kurva drága, nem is használják nagyon, annak ellenére, h kiváló redukálószer. Nem is beszélve az előállítása során jelentkező 'apró' problémákról, mint öngyulladás. Oltott-mésszel nem menne a dolog, abból van dögivel? :)

No meg egy 1Mt-ás bomba szintén drága mulatság, nem is beszélve az irgalmatlan mennyiségű acélról, meg egyéb finomságokról, mint nemesgáz-turbinák (bár hatásfokban jók).

A hőleadás mennyi idő alatt valósulna meg? Tényleg képes a cah2 elviselni azt a lökés -és hőhullámot? Tudom, tudod, 100millió C-ról és iszonyatos nyomásokról beszélünk...

Na meg milyen bombát alkalmaznál, 3 fázisút?
Előzmény: Belekotty (-)
JuzoSch Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2
Na és mi tartja egyben ezt a gömböt?:) A csoda?Akkor már egyből a végtelen energiát kérd a tündértől, fölösleges szórakozni a bombákkal.

Másik kérdés, hogy hol tárolnád el ezt az energiát? Ugyanis ezt az energiamennyiséget pár másodperc alatt össze kéne gyűjteni, és el kébne raktározni. Miyléen technológia alkalmas erre?
Előzmény: Belekotty (-)
Belekotty Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1
Na gyorsan elm1ek ebédelni, miel5t mindenki nekem esik...
Belekotty Creative Commons License 2008.05.15 0 0 0

Korrózió meg nincs, mert a CaH2 erősen reduktív, vagyis az acélköpeny nem fog korrodálni.  Belülről nem.  Tudom ez a reaktor a terroristák álma.  De egy ilyen rendszerrel amiből annyi energiát veszek ki amennyit akarok egyszerre,  az alternatívok sokkal nagyobb szerepet kaphatnak?  Nincs szél? Nincs napsütés?

Nosza bedobunk egy-két megatonnát és dől az energia...

Ráadásul fúziós cucc,  szinte korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre.

Belekotty Creative Commons License 2008.05.15 0 0 topiknyitó

Kollégák!  Tudom ez a gondolat nagyon eretnek és sokan nekem esnek ezért, de azért jáccunk el a gondolattal!

Vegyük egy paksi blokk hőtermelését 2GW-nak, az éves szinten 6.3e+16 Joule.
Ha csinálok egy 100 méter sugarú acélgömböt, ami 4.18e+6 m3 és ezt megtöltöm
kalciumhidriddel, aminek sűrűsége 1.9 g/cm3, mólsúlya 42.09,  képződéshője 176 kJ/mol
hőkapacitása durván 50 J/mok/K, olvadáspontja 816 C,  bomláspontja 900 C
akkor 200 fokról 1000 fokra ez a rendszer  4e+16 Joule energiát képes felvenni.

1 Megatonna TNT 4.5e+15 Joule.

Ha ezt a gömböt porózusan megtöltöm CaH2-vel, hogy a lökéshullámot elnyelje és így ne vesse szét a gömböt
csak belekell dobni egy fúziós bombát, mondjuk egy 1 megatonnást és az egy hónapig paksi blokknyi hőt adna ki magából
Hogy ne aktiválódjon fel a Ca a rendszerben,  bórhidriddel venni körül a bombát, mert az megfogja a
Li6+n = He + T  majd D +T = He+n reakció elszökő neutronjait.
Lehet hogy ebben a robbanásban esetleg már a B11+p=3He reakció is termelne energiát.
A BH3-at gázként visszakapnánk, mert annyk forrpontja alacsony.
Utána csöveket az olvadékba és nemezgázzal hajtott turbinákkal kivenni az energiát.
Sok csövet belesüllyeszteni, hagyni hogy körülötte megszilárduljon a CaH2, ami így porózus marad,
ha más nem a csövek helye.  Kihúzni a csöveket és mehet a következő robbantás.
Fúziós csúcserőmű.
Na mit szóltok?  Oltári nagy baromság?
Ha az acélköpenyben hötésre szolgáló furatok is vannak, akkor a hűtőből jövő gázt
így lehet előmelegíteni.  1 méteres acél köpeny mögött mögött meg kit érdekelnek a hasadási hulladékok?
Ráadásul sokkal kevesebb hasadó anyag kerül így felhasználásra mint egy atomerőműben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!