Keresés

Részletes keresés

manóleányka2222 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 142

Mipa Colorba lehet ilyen festékeket kapni? (Arról a boltról tudom, hogy hol van.)

kökény80 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 141

Bocs, még a fémről is lecsúszik, hiába van ráírva, hogy fémre is! (Cinkkel próbálkoztam). Alalpozófestékkel kell lekenni először a fémet (fa/fém alapozó). Hobbiboltokban vehetsz egy csinos kb 2 dl-es üvegcsével szagtalanítottat 2* annyiért, mint amennyiért ismert barkácsboltokban kaphatsz fél liternyit :-D Nekem nem bántja az önérzetem, ha bádogdobozban van és büdös :-D

Előzmény: kökény80 (140)
kökény80 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 140

Az akril csak porózus felületre való (fa, kerámia, műanyag...) üvegre nem! Arra speckó üvegfesték kell. Az akril vízhatlanra szárad, nem kell égetni.

Előzmény: zombolya (139)
zombolya Creative Commons License 2011.01.10 0 0 139

Kérlek Benneteket segítsetek. Akryl festékkel szeretnék üvegre festeni  és kiégetni, nekem a pentart nevűt ajánlották, de azon nincs rajta, hogy üvegre is jó, és kiégethető. Köszönettel.

mit_is_ir Creative Commons License 2009.02.07 0 0 138
Bocsi!
Nem rakta be a linket. :) Nekem valamiért sosem.
Akkor ezt másold be légyszi:
http://skkreativ.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=45868

Igen én patináztam a lámpást.
Patinával csinálhatod amit hobby boltban lehet venni vagy bitumennel. Azt nem tudom hol.
Michelke Creative Commons License 2009.02.06 0 0 137

Köszönöm!

De hol is találom a leírást? :-)

 

A képeken lévő lámpást te patináztad?

Előzmény: mit_is_ir (136)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.02.05 0 0 136
Helló.
Remélem tudok segíteni.
A fémeket először tisztítsd meg és utána jöhet a patina.
Leírást itt találsz:
Előzmény: Michelke (135)
Michelke Creative Commons License 2009.02.05 0 0 135

Sziasztok!

 

Tudnátok tanácsot adni patinázással kapcsolatban?

 

Vettem egy halom ócskavasat (sérgaréz, fa, vas, vörösréz).

Szeretném őket felújítani, patinázással, de nem tudom, hogy kell.

Van ami bronz hatásunak kellene lennie, másnak kovácsoltvasnak esetleg ónhatás és jól jönne.

Válaszokat előre is köszönöm!

mit_is_ir Creative Commons License 2009.01.19 0 0 134
Köszi. :)))
Előzmény: freyya (133)
freyya Creative Commons License 2009.01.18 0 0 133
Ez tényleg nagyon jól néz ki, gratulálok!:)
Előzmény: mit_is_ir (130)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.01.18 0 0 132
Köszi. :)))
Előzmény: yassie (131)
yassie Creative Commons License 2009.01.18 0 0 131
De jó kis vidám!!! Nagyon hangulatos!
Előzmény: mit_is_ir (130)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.01.18 0 0 130
Én, a konyha ajtót dekoráltam ki. :)
yassie Creative Commons License 2009.01.17 0 0 129
köszi :)
Előzmény: mit_is_ir (128)
mit_is_ir Creative Commons License 2009.01.17 0 0 128
Húúú...! Nagyon-nagyon jól néz ki! Gratulálok!
Előzmény: yassie (127)
yassie Creative Commons License 2009.01.17 0 0 127
Bár az a minta hozzám nem volt jó, de ez igen:

Ő a hálóm ajtaja...
Előzmény: yassie (125)
mit_is_ir Creative Commons License 2008.12.24 0 0 126
yassie Creative Commons License 2008.12.18 0 0 125
Az nekem is. :) Ha passzolna az én lakásomba is, már ott is lenne....
Előzmény: wickie2 (124)
wickie2 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 124
Jaaaa....Multifunkciós... :o)
Egyébként nagyon tetszik az ólomcsíkos ajtóüveg is!
Előzmény: yassie (123)
yassie Creative Commons License 2008.12.15 0 0 123

Viszont az után a sablonból kibányászva újra lehet hasznosítani, mint üvegmatrica...

:))))

Előzmény: wickie2 (122)
wickie2 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 122
Hát a helyedben én is ideges lettem volna nagyon. Hurrá megszáradt és már jön is a sablonnal együtt!! :o)
De ügyesen találtál rá megoldást.
Előzmény: yassie (121)
yassie Creative Commons License 2008.12.11 0 0 121

igenigen... a habosodást el is felejtettem említeni... Az ultra kutya f(a..)üle hozzá képest....

Lehet hogy ez tényleg előny, hogy lehúzható még nyersen, de így hogy a sablont nem tudtam nélküle lehúzni nem sokra mentem ezzel az erényével :)

No mindegy, a porcelánfestést örökre kivertem a fejemből :)

Maradok a jól bevált üvegnél azt hiszem... meg a vaskályháknál... :)

Előzmény: wickie2 (120)
wickie2 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 120
Szia!

Én festettem most a nyáron ilyen égethető festékekkel. Szerintem a porci festék is hasonló lehet. A tapasztalatom pedig az volt, hogy amíg nincsenek kiégetve ezek a vizes égethető festékek, addig le is fognak jönni úgy mint egy matrica. Én pont azért szerettem nagyon, mert könnyű volt javítani. Seperc alatt megszáradt és ha elrontottam csak egyetlen mozdulattal lehúztam mint egy matricát. Gondolom akkor ezeket mindenféleképpen érdemes kiégetni. De lehet hogy nálad a massza tartóssá tette amúgy is. Mondjuk ilyenkor érdemes előtte megnézni, hogy hasonló legyen a két anyag előírt égetési hőfoka. Az szerintem fontos. De én ezeket a festékeket meg azért nem szeretem, mert vizes bázisúak és nekem rettenetesen habosodtak. Tele lett mikroméretű többtíz buborékkal, amiket tűvel képtelenség volt kiszúrkálni, és alattomosan sok a száradás során bukkant fel a felszínen. :/ Mondjuk én vastagabban festettem, lehet hogy valakinél másik stílusban ennyire nem habosodik, de nekem ez a tapasztalatom. Viszont étkészletre vizessel ajánlott festeni, ha az ember enni is akar belőle :)))
Én az üvegeket festés előtt denaturált szesszel tisztítottam. Ez jó lehet az étkészletnél is, nem? Mert jól zsírtalanít.
Minden esetre sok sok vaskályhát és hasonlókat kívánok! :)))
Előzmény: yassie (119)
yassie Creative Commons License 2008.12.10 0 0 119

Szia! Porcelánban igazából nem utazom, de volt vele tapasztalatom, azt szeretném megosztani veled: Szintén régi tányéron próbálkoztam, most meg nem mondom melyik festékkel, pedig ez a lényeg, tudom... Szóval, az a fránya festék nagyon híg volt. A sablon alá folyt örökké, még akkor is, ha vékonyan vittem fel. Ecsettel lehetetlen volt egyenletes réteget elérnem. Szivaccsal is próbáltam, akkor meg nagyon foltos lett (merthogy még ráadásul a tányér fekete is volt, az meg ugye rögtön átlátszott a vékonyabb rétegeken. Végül azt gomndoltam jó vastagon viszem fel, és az aláfolyásokat meg (amik vékonyn is lettek) szépen lepengézem a végén. Hát ez sem jött be.. A sablonnal együtt szépen, pont úgy mint egy jófajta üvegmatrica festék egyben lejött az egész... Kész csőd... De a végén túljátrtam az eszén!!! Összekevertem szatinálómasszával, attól olyan jó lett az állaga, hogy tök szépen beszivacsoltam a sablont, nem folyt alá, és le tudtam szedni a sablont még a nyers festékről... Egy dolgot nem tudok, hogy kiégetésre hogy reagál, mert nem használatra szántam csak dísznek így nem égettem ki. De elméletileg jónak kell lennie, mert mindkettő vizes és kiégethető, nem hiszem hogy összevesznek...

És még egy gondolat: Nekem olyan érzésem volt ezekkel a régi tányérokkal, mintha el lenne zsírosodva a felület, és az is közrejátszik abban, hogy a festék nem tapad rá rendesen!!!

Hát ha még nem vettem el a kedved, akkor jó munkát hozzá:)))

Előzmény: kisidi (107)
yassie Creative Commons License 2008.12.10 0 0 118
Bár volna akkora zsebem, hogy megtehessem :)))
Előzmény: wickie2 (112)
wickie2 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 117
Az biztos, hogy így lesz! :)
Ám nem tudom, hogy a régi készleted mennyire számít réginek, de szerintem a régi dolgok sokszor jobb minőségben készültek, mint a mostaniak, hiába szebbek és díszesebbek az utóbbiak. Nagyon szép dolog, hogy a régit nem vágod rögtön a kukába, hanem megpróbálod felújítani. Így a régi dolgokból szinte újat lehet varázsolni.
Az "aranyos" ötlet nekem is tetszik. Azzal nagyon elegánssá lehet tenni egy étkészletet. Én például rögtön valami finom növénymintát tudnék elképzelni. Bár az is tök jó, ha az ebédlőhöz vagy konyhához illően alakítod a mintát. Az jópofa, főleg amikor az ismerősök felfedezik. :))
Sok sikert hozzá!
Előzmény: kisidi (116)
kisidi Creative Commons License 2008.12.06 0 0 116
Köszi, ki fogom próbálni, de szerintem az idén már elmarad.
Ünnepi porcelánkészletet vettünk már, csak ezt a régit még sajnálnám selejtezni, mivel van hozzá minden, még leveses tál is. Valamikor 12 személyes volt, ma már inkább 8-10.
Egyébként soha nem gondoltam volna, hogy porcelán és porcelán között ekkora a különbség. Amit most vettünk a Kikában, olyan gyönyörű fényes, szinte gyöngyház, mellé tettem a mostanit, és szinte rideg fehér volt. De azért örülnék, ha át tudnám festeni, a hétköznapokra még elmegy.
Lehet, hogy üveg kiegészítőket veszek majd az új készlethez, és megdíszítem az általatok ajánlott festékkel, 1-2 arany csíkra és mintára gondoltam.
Csak még soha nem csináltam, de biztos vagyok, ha belelendülök kitalálok majd még pár dolgot. Biztos jó buli:)
Előzmény: wickie2 (113)
wickie2 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 115
Ezt most miért csinálta?? :DD
Na mindegy. Szóval a legalsó lett a Crystallal, a többi Lack-os.
wickie2 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 114
Ez Deka Lack-kal készült:



Meg ez is:



Ez is:



Ez pedig a Deka Crystal-jával:



Perszeeeee.... Ezektől lehet szebbeket is készíteni.
De mindegyik az égetés után lett lefotózva.
wickie2 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 113
Én is a Dekát ajánlanám talán. Érdemes csak azt a színt megvenni kezdésnek, amilyenre szeretnéd festeni vagy csak az alapszíneket, mert azokat tetszőlegesen lehet keverni. Meg van hozzá égethető kontúr is. Én speciel a porcelán festékét a Dekának nem próbáltam, hanem a Crystalját és a Lackját, de azok égetésével semmi probléma nem volt. Csak az ezüst és arany kontúr hólyagosodott meg egy kissé.
Arra kell vigyázni, hogy jól kiszáradjon a festés és csak utána szabad égetni.
Ugye megmutatod nekünk, ha elkészül? :)
Előzmény: kisidi (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!