Keresés

Részletes keresés

Geőcze Zoárd Creative Commons License 2008.05.19 0 0 301
Az iszlamofóbia egy hülye kifejezés. Nem az iszlámmal van gond, hanem egy politikával, amelyik vallási köntösbe burkol egy fegyvert.

Szóval elég, ha az ember nem akarja, hogy elvegyék tőle azt, amiért megdolgozott.
Előzmény: FriendlyFire (290)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 300
És mi van az ateistákkal?

Ők le vannak szarva...akkor, ha nem meghatározóak a zsidók és keresztények. Ugyanis a zsidó-keresztény kultúrkörön kívül nem erény, nem érték az állam és a vallás szétválasztása. Ebből következően a vallási tolerancia sem.
Ezért csak addig egyenrangúak és tolerálhatók az ateisták, míg létezik zsidó-keresztény kultúrkör.

A Magyar Gárda értékrende miért jobb, mint az iszlám fanatikusaké?

Nem tudom milyen a Magyar Gárda, még nem derült ki mivé lesz. De azért kérdésedre mégis tudok felelni. Azért, amiért a Hagana és az Irgun.
Előzmény: FriendlyFire (297)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 299
Utánlövés.
(előre is elnézést, egy picit gonoszkodom, de annyira jól esik:-))

Érdekes, hogy a zsidók között több az iszlámfób, mint az átlagos polgárok között.

Érdekes, a zsidók között messze több a "felszabadulás" párti az átlaghoz mérve.
Ez egy örök rejtély, nem tudni mitől lehet. Egy élet kevés lenne az okok feltárásához, mondhatni egy nagy talány ez is:-)

Előzmény: Törölt nick (296)
sul Creative Commons License 2008.05.19 0 0 298
Nem volt egyértelmű, hogy a kövér betűs részt idéztem?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (288)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.05.19 0 0 297

És mi van az ateistákkal?

 

Az európaiak fogyasztani akarnak, leszarják a vallást. Az iszlamistáknak esélyük sincs a fogyasztásra ezért fanatizálodnak.

A Magyar Gárda értékrende miért jobb, mint az iszlám fanatikusaké?

Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 296
Érdekes, hogy a zsidók között több az iszlámfób, mint az átlagos polgárok között.

Én se értem, csak sejtem:-) A libanoni polgárháború alatt született graffitik valszeg jól eltanálták és pontosan kifejezik bizonyos meghatározó muszlim körök életérzését:

Once we defeat the Saturday people, we will go after the Sunday people.

ugyanez a gyengébbek kedvéért, ha még most sem esett le, egy ici-picit-egyértelműbben:

On Saturday we will kill the Jews; on Sunday we will kill the Christians.


Érthető a zsidók nyugtalansága, egy egész nap hátrányban vannak:-)

Előzmény: FriendlyFire (290)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2008.05.19 0 0 295
belga, meg nagybrit nép nincsen, csak nemzet :-))) Az ottani állampolgársággal rendelkező állampolgárok azok, függetlenül attól, hogy milyen nemzet gyermekei...
Előzmény: Törölt nick (262)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2008.05.19 0 0 294
nem azok...
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (260)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2008.05.19 0 0 293
Jó kérdés, kik is azok? Na, itten van a kutya elásva... mondom én, hogy le a kalappal a KGB előtt...
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (256)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.05.19 0 0 292

"egy magyarországi sváb jobban kötődik németországhoz? egy tót szlovákiához?"

 

A zsidóknál a Holokauszt és a külön vallás (ateisták esetén a valláshoz köthető hagyomány) miatt más a helyzet.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (289)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.05.19 0 0 291
Nem lenne fenntartható egy 6 milliárdos fogyasztói társadalom. Egy 6 milliárdos iszlám társadalom meg igen.
FriendlyFire Creative Commons License 2008.05.19 0 0 290

Érdekes, hogy a zsidók között több az iszlámfób, mint az átlagos polgárok között.

 

Iszlámfóbok főleg:

 

zsidók, feministák, homoszexuálisok, szélsőségesen szabatosok.

 

Az átlagos polgár felteszi a kérdést. ha ezek annyira utálják, akkor nem biztos, hogy tényleg annyira rossz.

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (288)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.05.19 0 0 289
már miért kötődne az arab világhoz?
Egy átlagos német vagy holland vagy magyar zsidónak szerintem nincs különösebb kötődése sem izraelhez, sem az usához. gondolod egy magyarországi sváb jobban kötődik németországhoz? egy tót szlovákiához? szerintem ez egész egyszerűen lózung.

Nagyon sok honi zsidónak se az usában se izraelben nincs rokona, leszámítva az erősen vallásosokat még héberül sem tudnak, csak magyarul, meg mondjuk egy-két idegen nyelvet, (angolt, németet?).

(erről nincs felmérés, vagy bármi hivatalos a kezemben, csak így tapasztalom a környezetemben.)
Előzmény: FriendlyFire (286)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.05.19 0 0 288
(f)ordítva ülsz a lovon, vagy nem vetted le spiccel, hogy miről nyílt a topik.

egyrészt az iszlámellenesség nem oltja ki az antiszemitizmust, teljesen más gyökerekből táplálkozik a két dolog. másrészt azt kéne észrevenni, hogy az iszlám fundamentalizmus a zsidóktól, eszkimóktól, polinézektől függetlenül veszélyezteti európát.

Azt az európát ami már érzi erősen a saját bőrén, hogy valami nem kerek (fejkendő!) csak itthon még nem nagyon érezni. Most teljesen más problémákkal kell szembenézni, olyan veszélyekkel, amilyeneket az európai zsidóság sosem jelentett európa számára.
Előzmény: sul (282)
mos Creative Commons License 2008.05.19 0 0 287

igaz, ez attól függ, én ezt nem tudom megítélni.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (283)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.05.19 0 0 286

Estetleg az arab világhoz jobban kötődik?

 

A magyarzsidók csak annyira kötődnek az USÁ-hoz, mint egy átlagos magyarországi polgár. Az öntudatosabb zsidók jobban.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (283)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 285
Olvastam az előzményeket, így az alant vázolt -amúgy érdekes- teóriádat is, de nem osztom. Szvsz már ott megbukott szvsz, hogy a Szovjetúnió elismerte Izraelt, illetve feltételez egy összeurópai stratégiát, legalábbis a nagyok részéről, méghozzá több évtizedes és előre egyeztetett módon.

Nagyon gyakran a hóteccerű magyarázatok a nyerők, szerintem most is erről van szó. Az európaiak nemhogy hosszútávú stratégiát dolgoztak volna ki közösen, hanem egyáltalán nem létezik ilyen szvsz. A jugoszláv háború kapcsán ez igen jól látható. Egyedül az USA védi Európa érdekeit, önmaga nem tudja, és úgy tűnik nem is akarja.
Előzmény: Törölt nick (280)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.05.19 0 0 284
illik, illik... vagyok én egy ejrópai baloldali értelmiség?
majd pont a bíbíszí mondja meg, hogy nekem mit illik :)
Előzmény: Törölt nick (276)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.05.19 0 0 283
"meg az európai zsidóság nagy többsége is szorosan kötődik Izraelhez és az USAhoz"

ez egy népszerű elmélet, csak nem nagyon igaz szerintem
Előzmény: mos (281)
sul Creative Commons License 2008.05.19 0 0 282

Íme, egy tökéletes hozzászólás:

 

"démonizálni kell az iszlám visszásságokat, és az iszlámellenesség mögé felsorakoztatható egész Európa.

a keresztény egyházak, akik meglévő befolyásukat féltik, zsidók, akik magukat és Izraelt féltik, liberálisok, akik a világi államot féltik, rasszisták, akik az arab bevándorlóktól félnek. az új egységben a maradék antiszemitizmus is eltűnik.

a palesztinok meg pl. kifejezetten jók lennének ellenségképnek, akik barbár fanatizmusától írtózhat a civilizált európai.

Valami hasonló ment végbe az USAban, de Nyugat-Európában is próbálkoznak már ezzel."

 

Ezt szó szerint így is csináljátok, már rég felfedeztétek, és aprólékosan kidolgoztátok a módszer minden fogását.

De lehet, hogy épp mostanában jött el az idő, amikor egyre többen felismerik a trükköt, és már nem lesz hatása.

Előzmény: mos (226)
mos Creative Commons License 2008.05.19 0 0 281

ehhez nem volt szükség muszlim bevándorlókra, a zsidóság úgy a 67-es háború óta teljesen szakított a SzUval, illetve általában az arabbarát baloldallal.

(Franciaországban a zsidók 90%a jobbos a felmérések szerint, ezek elképesztő eltolódások, vesd ezt össze a múlttal, amikor hagyományosan inkább balhoz vagy szélbalhoz kötődtek.)

meg az európai zsidóság nagy többsége is szorosan kötődik Izraelhez és az USAhoz, ez nem a sztálini időszak, amikor pl. néhány csatlós országban, kiszolgáltatva a SzUnak eljátszhatták velük azt a játékot, amire te célzol.

akkor már inkább az amerikaiak.

Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 280

Nem zsidó ellenes összeesküvésnek gondolom, hanem egy olyan politikai lépésnek, amivel angol-német-francia stratégák megakadályozzák, hogy az Európára kiterjedő orosz nagyhatalmi törekvések a zsidókat sikeresen tudják felhasználni céljaik elérése érdekében.

Azért lásd be, hogy jóval kultúráltabb megoldás, mint Hitleré volt, aki átvágta a gordiuszi csomót és megsemmisítette a problémát.

 

 

Előzmény: Törölt nick (275)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 279
Ügyes ember maga választja ki problémáit.,))
Előzmény: Törölt nick (277)
sul Creative Commons License 2008.05.19 0 0 278
Hopp, ez a Józsué nagyon igaz! Mea culpa!
Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 277

Azt mondják egyes történészek, persze csak anekdotikusan, hogy az angol gyarmatbirodalom továbbélését azzal biztosította, hogy egy probléma megoldásával, legaleább őt újat hozott létre, amit aztán természetesen ismét ők akartak "megoldani".

(pl. Izrael létrehozása Palesztinában, Pakisztán és Bangladesh önállóságának biztosítása úgy, hogy köztük maradt India, stb)

 

Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 276
A közel keleten a zsidók illusztrálják éppen, hogy hogyan nem kell odaadni a földjüket másnak.

No de pont ezért született a topic, nem? A balliberális európai fősodor éppen ellentétesen értékeli a zsidó önvédelmet. Ejnye, te mostan nagyon nem voltál PC, erről fordítva illik gondolkodni:-)

Előzmény: Hayloft Ezekiel (274)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 275
Mondjuk érdemes elgondolkodni, hogy tényleg nem látták előre az európai értelmiség krémjében, hogy a zsidókat zsigerből gyűlölő muzulmánok beköltöztetésük után generációkkal is virágzó ügyes kis szubkultúrát alakítanak ki, vagy éppen ez volt a szándékuk? ;))

Hát nem tom, ennek a gondolatnak egy kicsit furcsa, egy olyan "a nagy zsidóellenes világösszeesküvés" stichje van:-)

Feltaláltad a London-Amszterdam tengelyt:-)
Előzmény: Törölt nick (273)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2008.05.19 0 0 274
próbálj elvonatkoztatni néha, az iszlám fundamentalizmus nem a zsidók vélt vagy valós problémájának tükrében fenyegeti európát. a zsidók csináltak maguknak országot, amennyire látom meg is védik. európa meg nem nagyon védekezik és folyvást hazudik saját magának ezügyben. A közel keleten a zsidók illusztrálják éppen, hogy hogyan nem kell odaadni a földjüket másnak. tanulj.
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (260)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 273

>>Na, én már kezdem úgy érezni, hogy a muszlimok az új zsidók.

 

Itt a pont. Sokan berzenkednek is a konkurenciától. ;))

 

 

Mondjuk érdemes elgondolkodni, hogy tényleg nem látták előre az európai értelmiség krémjében, hogy a zsidókat zsigerből gyűlölő muzulmánok beköltöztetésük után generációkkal is virágzó  ügyes kis szubkultúrát alakítanak ki, vagy éppen ez volt a sszándékuk? ;))

 

 

Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (260)
ripők Creative Commons License 2008.05.19 0 0 272
Parancs értettem!: azssiv ssavlo.
Előzmény: Törölt nick (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!