Keresés

Részletes keresés

mestska Creative Commons License 2012.08.03 0 0 146

vagy kevesebben tudnak franciául :)

Előzmény: P.stephenson (145)
P.stephenson Creative Commons License 2012.08.02 0 0 145

Akkor meg nincs eléggé kommunikálva, vagy mittudomén. :-)

 

P.s

Előzmény: mestska (144)
mestska Creative Commons License 2012.07.28 0 1 144

De nincs is annyi fejlesztés, mint Londonban.

 

??? hány villamos is épül egyszerre? Mi van az egyes vonal fejlesztésével? A járművásárlásokkal? A Vélibbel? a körmetróval?

Előzmény: P.stephenson (143)
P.stephenson Creative Commons License 2012.07.19 0 0 143

Hát igen. :-(

De nincs is annyi fejlesztés, mint Londonban.

 

P.s

Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 142

Úgy érzem, Párizs sokkal kevesebb embert érdekel, mint London. :-(

gbianka83 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 141
Sziasztok,

Eladó 2 főre szóló, Párizs BVA (wizzair) reptérről Párizsba, illetve vissza útra szóló transzfer busz jegy. Eredeti ár 13EUR/fő/út (52EUR). 1 évig bármikor felhasználható.

Ár: 40 EUR

érd: gbianka@c2.hu

Bianka
Golaz Creative Commons License 2009.10.29 0 0 140
mestska Creative Commons License 2009.06.11 0 0 139
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.04 0 0 138

 

Az MF2000-es nagyon jól néz ki, s mint látom, az is egyterű.

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.13 0 0 137
Index rulez. Az első link mégegyszer: videó
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.13 0 0 136
Ha <a href="http://www.youtube.com/watch?v=8Sx0sLcAvxE" target="_blank">ez</a> nem hoz lázba senkit én feladom. :)

Ez pedig egy képes videó a futó metro típusokról.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.12 0 0 135
Sajna kicsit leállt a topik. Íme néhány youtube-os video 1994 Párizsából. Aki szemfüles még kék metrót is láthat az egyik videón.

http://www.youtube.com/profile?user=BitoftheDay&view=videos&query=paris
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 134

 

Én utoljára '96-ban voltam Párizsban. (sajnos) Akkor még nagyon sok kisvendéglőben - a Belvárosban is - aránylag olcsón lehetett ebédidőben 2-3 fogásos menühöz jutni. Szerintem ezt a jó szokást nem szüntették meg az euró után sem. Emlékeim szerint így alig valamivel drágábban mint a Mc tisztességes és főleg ízletesebb, laktatóbb kajához lehetett jutni.

Előzmény: pedrojunior (130)
hungeri Creative Commons License 2008.12.31 0 0 133
"néhány jó kajahely"
Flunch. Nekem az nagyon bejött. A fő fogást kell kifizetni, meg a salátát, ami kijön 7-8 €-ból, erre jön még rá az esetleges üdítő vagy olyasmi. A fő fogást sokszor az orrod előtt készítik el (steak, halak), de van előre elkészített is. Fogod a tálcát, körbemész, szedegetsz, majd fizetsz. Miután fizettél, a köret, az ivóvíz és a kávé korlátlan mennyiségben áll a rendelkezésedre. Nagyon hangulatos hely így. A Pompedou (jól írtam?) központtól egy sarokra van egy. Amúgy üdítővel tapasztalatom szerint sajnos a Meki és a Burger King a legolcsóbb (7-8€) a mennyiséget tekintve, mert a gyros-osoknál 3-4 € maga a gyros, 1,5 - 2 € a pia, de az azért kevesebb mint egy menü. Persze, lehet, hogy kicsi a rálátásom, ezt nem tagadom (kevésbé vagyok vállalkozó szellemű kaja tekintetében :p ).
Előzmény: pedrojunior (129)
GABORBP Creative Commons License 2008.12.29 0 0 132
Reggeli menük vannak, ezekben van croissant + vmi innivaló általában. Akkor már szerintem olcsóbb külön-külön megvenni.
Ebédre van sok étterem (5 hétig azért lehet, hogy kicsit drága), de a kollégák is biztos vannak valahol.
A Saint Michel környékén is van rengeteg kajahely, ezek is azért többnyire megfizethetőek. (gyrosz sültkrumplival 4,5 euró, kicsit odébb palacsinta 2 eurótól, melegszendvics is 2,5-től)
Sütik elég drágák. Ami megfizethető, az annyira nem nagy szám.
Ásványvíz van jó áron a bevásárlóközpontokban, de mivel a franciák kellően megalománok, ezért a legkisebb kiszerelés ált. 1 liter. Viszont a belvárosban a bevásárlóközpont nem egy gyakori jelenség. Bor nem olyan drága itt, persze van drágább is.
Előzmény: pedrojunior (130)
educator Creative Commons License 2008.12.29 0 0 131
Reggelit bárhol (ezt szó szerint értsd) tudsz venni, a város tele van pékségekkel - jobbnál jobb, friss pékáruval. A belső kerületekben egymást érik a kisebb-nagyobb vendéglők, elég barátságos árakkal: 8-15 euróért jól lehet lakni. Kávét 1 euró alatt nem nagyon adnak (csak azért említem, mert számomra létfeltétel :) )
Kínait, McDonalds-ot, Burger Kinget, vagy hasonlót bárhol találsz, ha a kiszámíthatót kersed. Általában, minél távolabb eszel a turistalátványosságoktól, annál olcsóbb :)
A 18-19. kerületben (Montmartre, Gare du Nord, Gare de l'Est) az arabok baromi jó bourekast készítenek, és olcsón. Az itthon megszokott, ásványvíznek nevezett szódát nehéz megtalálni a boltokban, jobbára valódi (büdös, ízes :) ) ásványvizet árulnak. A süti drága, de finom.
Előzmény: pedrojunior (130)
pedrojunior Creative Commons License 2008.12.29 0 0 130
Illetve egyáltalán az ottlét???
Egy reggeli? Hol? Mennyiért? Mit?
Ebéd? Mi szokás? Stb?
Vacsi? Hol? Mennyiért?
Egy Á. víz? Egy sör? Egy süti? Egy bor?

Előre is köszi az infokat!
pedrojunior Creative Commons License 2008.12.28 0 0 129
Nagyon nagyon köszi a gyors választ, megjegyzem, első körre! :)
Ha már ennyire "otthon vagy" Párizs-ban, néhány jó kajahely, ami "elérhető" és nem vág földhöz??? Meg egyáltalán! 5 hét ottlétre jótanács, amit ne hagyjak ki, és amit kerüljek???

By
GABORBP Creative Commons License 2008.12.28 0 0 128
Húha... Bérlet témakör egy nehéz ügy. Mostanság szűnik meg a Carte Orange és a mindenféle papír alapú bérlet, és térnek át a kártyaalapúra (Passe Navigo)
Hogy ez milyen gyorsan készül el, azt nem tudom.
Párizs területe maga az 1-es zóna. A legtöbb látnivaló itt található (Eiffel torony, Champs-Élysées, Louvre, Musée d'Orsay, Notre Dame, Invalidusok, Sacré Coeur meg ami nem jut eszembe). Ezeket így első körben érdemes meglátogatni .
Ami még fontos, az Versailles (4-es zóna), Fontainebleau (6-os zóna).
Ezenkívül van még a La Défense a nagy diadalívvel (ez a modern negyed, szerintem egyébként felejthető), ez 3-as zóna (1-es metróval talán kettes?). Északra van a Saint-Denis-i apátság (királysírok) + a focistadion - ezek kettes vagy 3-as zóna.
Van még a Chateau de Vincennes (2-es zóna), ennek elég kis része látogatható, de nekem speciel tetszett.
Van Disneyland is (jó drágán állítólag), az 5-ös zóna.
Ha 26 év alatti vagy, akkor hétvégére lehet olcsóbban jegyet venni.
Előzmény: pedrojunior (127)
pedrojunior Creative Commons License 2008.12.28 0 0 127
Heló Mindenki!
Segítségeteket kérném!
Január elején munkáltatóm jóvoltából 5 hétre Párizsba költözöm... :)
Kérdésem lenne, hogy mit, milyen sorrendben, és hogyan látogassak meg? (tömegközlekedés, bérlet, stb.) Munkanapokon kb. 1/2 6 körül végzek majd, így a elsőre a sötétben is látványos és élvezhető dolgok érdekelnének. Aztán a hétvégékre jöhet a zsúfolt program... Kb. a 3. hét végére várom a nejem látogatását, addigra profinak kellene legyek, hogy mit is érdemes megnéznie!
Gondolom a helyi kollégák is ellátnak majd infókkal, de érdekelnének a Ti tapasztalaitok is. Várom javaslataitokat! by T
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.24 0 0 126

 

:-)

Előzmény: hungeri (125)
hungeri Creative Commons License 2008.12.23 0 0 125
3 Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, aki Párizsban tölti az ünnepeket, vagy töltötte már valaha Párizsban az ünnepeket, illetve annak is, aki csak szimplán kedveli Párizst ! :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 124

 

Helyes, beszélgessünk valami másról. Mit szólnál Párizshoz? :-)

Előzmény: hungeri (123)
hungeri Creative Commons License 2008.12.18 0 0 123
Igazad van, itt nem megyek bele egy ilyen vitába :)
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 122

 

Ez azért teljesen más ügy. Ez üzemelésre, hitelre, satöbbire fog menni, amit meg idéztél Párizsról, az fejlesztés.

Előzmény: hungeri (121)
hungeri Creative Commons License 2008.12.17 0 0 121
Most megkapta a 40 ropit, amit piszkosul felháborítónak tartok, de ez itt nagyon OFF.
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.14 0 0 120

 

Na igen. Nagyon boldog lennék, ha Budapest - lakosszámához mérten - részarányosan lapna támogatást. (Nagy-Párizshoz viszonyítva!)

Előzmény: hungeri (119)
hungeri Creative Commons License 2008.12.09 0 0 119
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.29 0 0 118

 

Ez talán az, hogy mit, hol szokott meg, illetve hol, mihez szoktatták a közönséget.

Előzmény: hungeri (117)
hungeri Creative Commons License 2008.11.29 0 0 117
Azt szándékosan nem kevertem ide, mert nem pénz kérdése :D
(Ha Budapesten lenne olyan metróhálózat, mint Párizsban vagy Londonban, akkor aztán felőlem az elsőajtóztasson, aki akar, de ilyen kötöttpályás hálózattal eszébe ne jusson senkinek.)

Hozzátenném még, hogy érdekes módon helyközi közlekedésben vannak helyek, hovatovább, tipikus helyek, ahol az emberek képesek kulturáltan elsőajtózni, míg ugyanazon város ugyanazon pályaudvarán, csak más célirány megállójában pedig nem. Számomra ez az igazán nagy pofon, a nagy rejtély, hogy miért hülyébb az egyik, mint a másik, attól, hogy hova utazik?!
Előzmény: Törölt nick (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!