Keresés

Részletes keresés

Tibeth Creative Commons License 2013.05.18 0 0 44777

Sziasztok!

Nagy probléma: orrfújás. Miként lehet megtanítani, rávenni. Nálunk a porszívózás megy, amit ennyi idősen nem tartom elegendőnek. Meg amúgy is, nem fér be a zsákjába:-)

Előzmény: Nemlajos (44765)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.30 0 0 44776

Sziasztok!
Időnként fel-feltűnve benézek közétek,de most szomorúan látom, hogy nagyon régnem írt senki.

 

Mi változatlanul Katarban lakunk, Katica iskolai előkészítőbe jár. Tanulgat angolul.

Szívesen hallanék rólatok:)
Nyáron megyünk haza , jó lenne egy talit összehozni valahol a szabadban (persze, ha nem lesz megint 40 fok :S ), vagy kevésbé szabadban:)

 

Június 30-án érkezünk, utána egy -két nap kivételével nekem bármikor jó.

 

Pusza Kata

 

sunny22 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 44775

Kat, nálunk dúl a hercegnős korszak, V-t minden érdekli ami ezzel kapcsolatos: ruhák, mesék, kiegészítők, babák. Karácsonyra igazi varázspálcát szeretett volna, nagy nehezen tudtam elmagyarázni, hogy nem kaphat, mert igazi varázspálcából csak egy van és az a tündéré, a tündér pedig nem adja. :)

Ami érdekli még: a kártya és a társasjáték, szinte csak ezekkel játszunk esténként; most a nagy kedvenc a kártyák közül a Haligali junior, ajánlom egyébként, nagyon jó kis játék, jó móka és jó fejlesztő játék, V hamar belejött, már nem kell engedni neki nyerni, simán kiver egy hosszú nap után.

És még iskolásat szoktunk játszani, van táskája, tolltartó, könyv, ceruza, iskolás füzet/könyv. Nagyon érdeklik a betűk, számok, sokat le is tud írni már, a számokat is leírja 10-ig. Nagyon szeretne olvasni tudni, mostanában ha mesét olvasok mutatni kell, hogy épp mit olvasok, hogy az a szó hol van és sokszor leutánozza és mondja, hogy tud már olvasni. Néha elámulok, hogy milyen ügyesen lemásol egy-egy betűt, ha érdekel lefotózok párat. Színezni is szeret, egyre ügyesebb benne, de még átlóg sokszor a vonalon. Szerencsére a gép előtt már ritkán ül, néha-néha játszik csak. És egyre többet beszél és beszél. :)

És Ti hogy vagytok? Már lassan 2 nagy gyereked lesz. :)

Előzmény: kat44 (44773)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.23 0 0 44774

egy játékmárka, jó minőségű, strapabíró:)

Néhány darabunk már van, most bővül a csapat.

Előzmény: kat44 (44773)
kat44 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 44773

Nemlajos, mi az a wow?

Linda, Adinak vmilyen tobbszintes nyitott garazs, amin le tudja guritani az autokat, meg leparkolja? Nem tudom tudod mire gondolok?

Sunny, miket csinal Viki? Rajta mindig amulok, mintha evek lennenek Hunor meg Viki kozott....

Előzmény: Nemlajos (44770)
sunny22 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 44772

Sziasztok,

Én nem sokat segítek rajtatok, amiket V kap (több helyről, nem csak tőlünk): eredeti hamupipőke ruha :), Aranyhaj baba, Barbie ruhák, Zingo társasjáték + társas csomag (amiben több egyszerűbb van), Aquabeds gyöngyök, könyvek (hercegnős), filctollak, szinezők. Csupa lányos dolog. :)

 

Előzmény: kat44 (44769)
Linda2008 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 44771

Sziasztok!

Kat - Adri babát kap, Logico Primo logikai játékot, könyv(eke)t, puzzle-t.

Én Ádival vagyok bajban, mert autókat most elég sokat kapott névnapjára és szülinapjára. Könyv, puzzle meg még nem játszik, mert szétrág még mindent... Ráadásul ugye egy halom semleges játékot is örökölt az Adritól.

Előzmény: kat44 (44769)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.20 0 0 44770

Nálunk még mindig a wow a nyerő. Vagy dupló tűzoltóállomás.

Előzmény: kat44 (44769)
kat44 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 44769

Nemlajos, orulok a jo hireknek Hubaval kapcsolatban. Amugy be kellett regisztralnom az emailemet es osszekotni a nicknevvel.

 

Karacsonyi ajandek otletek: ha meg vki olvassa Nemlajoson kivul...

Lanyok, ki mit vesz a majdnem 4 eves gyerkocoknek karacsonyra?

Előzmény: Nemlajos (44768)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.07 0 0 44768

most meg elmondhatom, hogy okt. 4-e óta 2.5 napot volt oviban, most is nagymamázik.

Gyakorlatilag 12-ével kezdhetjük újra az egészet.

 

Off: Hubával ma voltunk onkológián, az mr hivatalos eredménye, és az onkológiai álláspont is, hogy nagy valószínűséggel nem daganat, kontroll uh és vérvétel havonta.

Előzmény: Nemlajos (44767)
Nemlajos Creative Commons License 2012.10.04 0 0 44767

Akkor pénteken nem ment, aztán egy hétig beteg volt, aztán a múlt héten pont pénteken volt ovis vásár, úgyhogy elvittem, holnap megint nem megy.

Szóval még nem állt be a dolog, nem nyilatkozom:)

 

Előzmény: Spárgatökmag (44766)
Spárgatökmag Creative Commons License 2012.10.03 0 0 44766

Beválik a félállás? :)

Előzmény: Nemlajos (44764)
Nemlajos Creative Commons License 2012.09.20 0 0 44765

Azóta nem is voltunk, különböző takonysági okokból kifolyólag:S

 

Na, hát a legkisebbikem kissé nagy, mutatom:)

Előzmény: Nemlajos (44764)
Nemlajos Creative Commons License 2012.09.12 0 0 44764

Együtt és külön töltött idő tekintetében:)

 

Most péntekre már le is mondtam az ebédet, meglátjuk.

Előzmény: Spárgatökmag (44761)
Jaspis Creative Commons License 2012.09.12 0 0 44763

Marci is simán vette az akadályt, ugyanúgy, mint anno a bölcsiben. Nekünk megvan az a helyzeti előnyünk, hogy a kedvenc bölcsis kispajtásával jár egy csoportba, nálunk ez volt a fő mézesmadzag. Én az ennivalótól féltem nagyon, mert ez egy egészséges életre nevelő óvoda, ahol van pl. sok magos kenyér, amit itthon nem eszik meg (bár ugyanúgy a sodexho szállítja a kaját). De úgy látszik, ezzel sincs gond, pénteken boldogan újságolta, hogy magok voltak a pogácsán, és finom volt. Aludni nem alszik délután, de azt itthon sem, max. hétvégén, amikor már tényleg hulla fáradt.

Előzmény: Nemlajos (44759)
sunny22 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 44762

Nekem szimpi a 4-3, sokat számít az 1 nap. Volt amikor még 4 órás voltam, hogy 1-1 pénteken nem vittem V-t bölcsibe; nem indult nehezebben a hétfő, ellenben elégedettebb, kisimultabb volt V. Dolgozni is így szeretnék. :) Ha megteheted és az ovi is megengedi, akkor próbáld meg szerintem az elején.

Mi a héten kezdtük igazából, múlt héten hétfőn voltunk az első napon (megjegyzem jobb lett volna, ha nem maradok benn, engem teljesen kikészített az a délelőtt, az a tömeg, meleg, sok síró anyáért kiabáló gyerek, az óvónénik folyamatos terelgetése, jobb lett volna ha nem látom), aztán másnap már nem voltunk; tesóm nálunk volt 1 hétig és V kicsit taknyos volt, úgy döntöttem, hogy maradjon akkor inkább itthon. Most hétfőn kezdtük újra, ma lesz az első ottalvás. Tegnap már felkészítettem, hogy ma ott fog aludni, napocskás ágya lesz, macis takaró, Ricsi mellett alhat, ovó néni mesélni fog... tetszett neki a mézesmadzag, remélem működni is fog. Egyébként semmi gond nincs vele, első perctől mintha mindig odajárt volna, nem volt sírás sem, könnyen otthagytam, megfogta a dadus kezét, ment be játszani, szépen elvolt a gyerekekkel, evett-ivott, pisilt, cuki-muki volt, bölcsi előnye.

 

Előzmény: Nemlajos (44759)
Spárgatökmag Creative Commons License 2012.09.11 0 0 44761

Mennyiben barátibb?

 

Nálunk minden oké, ma szüretelni volt a csapat, holnap pedig kipréselik a zsákmányt. Asszem, viszek is reggel még egy adag ruhát:)

 

Matyi vegyes csoportba jár, de viszonylag sok az új gyerek. A beszokás inkább azoknak problémás, akik nem voltak bölcsisek. De nálunk ez a kevesebb, és van az óvónéniknek kapacitása arra, hogy tyúkanyóskodjanak velük. Eddig még egyetlen reggel sem hallottam sírást, viszont a szomszéd szobából, ami homogén kiscsoport, igen.

Előzmény: Nemlajos (44759)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44760

Ja, tegnap már bent aludt, saját kérésre. Ma reggel volt egy kis "nem akarok menni", de igazából ez valszeg a búcsúnak, meg az elindulásnak szól, nem az ovinak, mert miután megbeszélték apával, hogy akkor lemennek, hogy majd ő megmondja az óvónéninek, hogy ma nem megy, öltözött is pikkpakk, fogta az alvóstraktort :) és vidáman integetve indult, hogy "megyek oviba" :))) hát nem tudom, mi jön még, egyelőre könnyebb, mint Borival volt (az is igaz, hogy Bori ugye a szomszédban van, és át is jár vigasztalni, ha kell, agyon pátyolgatja a tökit :) ).

 

A 4+3 teljesen jó, nyugodtan lehet szerintem, ha az ovi nem tiltakozik, mikor fáradtabb a lány, akkor én is ideiglenesen csökkentek, meg engedek pár napot, de van, aki 4+3-ban hordja az elején a gyereket.

Előzmény: Nemlajos (44759)
Nemlajos Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44759

Sziasztok lányok!

Mindenkinek jól megy a beszoktatás?

Van, aki nem viszi egész héten a gyereket oviba? Én most ezzel akarok megpróbálkozni, a 4+3 sokkal barátibb, mint az 5+2...

Nemlajos Creative Commons License 2012.09.04 0 0 44758

egyszerű: a két nagyobb már simán szórakoztatja egymást, most nehezebb, hogy nincs itthon Döme. A háztartás meg: a férjem kis igényű, nem haragszik, ha nincs vacsora, sokszor ő főz, a takarítás meg... akkora a lakás, hogy egy konnektorból körbe tudom porszívózni a háló, nappali, konyha területét, csak a gyerekszobához kell átdugni :))))

Előzmény: moninyufi (44757)
moninyufi Creative Commons License 2012.09.04 0 0 44757

Bubucka: nemhogy megnyugtattál, hanem elkeserítettél :( mert pont azt mondták az oviban, hogyha felveszik a bölcsibe a gyereket, akkor át lehet kéretni hozzá a mellette lévő oviba. Na majd meglátjuk, kezdem feladni a dolgot....

Most úgy vagyok vele, ha nagyon megszereti ezt az ovit, akkor lehet hogy nem is fogom bojgatni, marad ott 3 évig, ha meg nem, akkor próbálkozunk mindennel....

 

Nemlajos: te egy idővarázsló vagy, nekem 2 gyerek mellet 0 szabadidőm van, fórumozni is hol tudok, hol nem, te meg 3 gyerekkel fórumozol, varsz, háztartást vezetsz. Mondd mi a trükkk?

 

Beszoktatás: nálunk si van olyan ovi, ahol beviszed és otthagyod, munka után mész érte és ennyi a beszoktatás. Szerintem is jó, mert az ebéd már nem oszt-szoroz, az alvás az meg amihez tényleg hozzá kell szokni (szerintem az a legnehezebb a beszoktatásban, a játékhoz nem kell nagy rábeszélés :))

Előzmény: Bubucka* (44735)
sunny22 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 44756

 

Nálunk úgy lesz a beszoktatás, hogy hétfőn ebéd előtt elhozom, kedden ott ebédel, utána elhozom, szerdán pedig alvás után megyek érte. Csütörtöktől pedig később megyünk érte. Remélem menni fog így, nem akartam egyből mélyvízbe dobni, mert V a héten nyaral még a mamánál, vasárnap hozzuk haza; szóval aklimatizálódnia is kell és kóstolgatni sem voltunk. Ha egyből bölcsiből megy, szerintem bepróbáltam volna az egész napot.

Előzmény: Spárgatökmag (44747)
sunny22 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 44755

 

Megértelek, Én is 8 órás vagyok már egy ideje. Összességében nem gond, csak sokkal kevesebb időből kell gazdálkodni. Lefekvés után tudok csak magamnak, férjnek időt keríteni, a vacsi utáni kis időt igyekszünk V-vel tölteni. Nyáron sokszor összekapcsoltuk ezt az időt egy kis bicajozással, de alap esetben 8-9 után szabadulok fel. Hétköznaponként nem főzök, ezzel is időt nyerek illetve nagy levegő vétel után újra vezetek, ezzel reggel-délután fél-fél órákat spórolok meg, ha bevásárolni kell, szintén pikk-pakk megvan. Szóval sakkozni kell, de én jól érzem így magam, pörög az élet. És arra igyekszem időt szakítani, amire szeretnék, pl. esténként tornázok rendszeresen és azt tapasztalom, hogy tele vagyok energiával.

Előzmény: Spárgatökmag (44746)
sunny22 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 44754

 

Hűűű, nagyon ügyes vagy! Szépek! Főleg az arcok tetszenek. :)

Előzmény: Nemlajos (44745)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44753

na igen, csinálsz Te más, ezerféle dolgot;)

Előzmény: Törölt nick (44751)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44752

itt egyszerűen nincs beszoktatás. Úgy vannak vele, hogy ha eleinte ott maradsz a gyerekkel, akkor később ugyanúgy para lehet neki, hogy most meg már miért nem, délben meg azért nem "szokás" elhozni, mert ebéd után úgyis lefeküdnének, mire meg felébred, már megyünk érte, akkor meg mi értelme van megborítani mindenki életét, és alvásidő helyett hazacaplatni a fészekaljnyi gyerekemmel?:)

Döme simán elfogadta, hogy az óvoda az egy olyan hely, ahová az ovis gyerekek mehetnek, sem kicsik, sem felnőttek nem lehetnek ott.

Aztán ma voltunk bent terepet felmérni, simán elhiszem, hogy hétfőn már nem lesz ilyen bátor... Jaj, a szívem:S

Előzmény: Bubucka* (44750)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44751

Hehe, nekem van itt egy fejem, rajta az ujjával, és itt meg is álltam, annyi minden érkezett (kártoló, rokka, varrógép :) ), hogy a lopott percek arra mennek el, nem szegény manóra :) úgyhogy mégsem Borié lesz (meg neki már amúgy is rendes baba dukálna), de Zsombié sem lehet, mert rózsaszín - mondjuk varrva még nincs, szóval szabhatok neki kék ruhát, Jankának esélyes, hogy elkészülne még oviig :D

Előzmény: Nemlajos (44749)
Bubucka* Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44750

Nemlajos: hogyhogy már 1. nap ott marad Döme reggeltől du-ig??? De ő korábban nem járt bölcsibe, így akkor hogyan??? Bátor az óvónéni!

Előzmény: Nemlajos (44749)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44749

hát, 8 órás meló mellett én se tudnám, ezek ilyen lopott percek, reggel 6-8 között, mikor még zombulunk (ovikezdéssel ez is kiesik), este, meg egy-egy tízpercben. Ezekkel mindig van egy-egy rövidebb munka, amit meg tudok varrni mondjuk amíg épp elvannak, vagy altatáskor.

 

Családlátogatás nálunk még nem volt, szerintem év közben lesz. Itt ugye kapásból maradnak első naptól kezdve reggeltől du-ig, remélem, zökkenőmentes lesz, bár én már kezdek a tudattól megzakkanni.

És én is úgy érzem, hogy rámszakad majd a nyugalom, két gyerekkel:)

Aztán majd koppanok, hogy Berci olyan szinten fog unatkozni Döme nélkül, hogy győzzem kompenzálni :)

 

Na meg már látom magam előtt, mikor Döme nem akar majd maradni, és taglalom, hogy nézd, ez is milyen jó játék, az is, mire Berci is maradni akar, mire neki elmondom, hogy juj, de jó lesz, ide megyünk, oda megyünk, mire Döme is jönni akar...;)

Előzmény: Spárgatökmag (44746)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 44748

Nya, nálunk meg családlátogattak, Zsombor elaludt a kocsiban, mire felhoztuk az óvónéniket, úgyhogy eleinte félkómában lógott rajtam, de aztán mikor meghallotta, hogy Ági néniéknek is vannak birkái, egy csapásra felébredt :)))) Teljesen várja, traktoros oviszsák kész, hétfőn megy együtt a nővérével, ebéd előttig marad, aztán ha minden oké, pár nap múlva ebédelhet is :) nekem meg tök jó lesz, egy gyerekkel itthon, whoa :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!