Keresés

Részletes keresés

dabgetva Creative Commons License 2011.01.04 0 0 295

Nagyokosok akarják megmondani mi a frankó.

Adót már nem akarnak mfizetni a multijaik

dabgetva Creative Commons License 2011.01.04 0 0 294

Ennél tényleg még a KGST is jobb volt.

 

Amióta beléptünk ebbe a sz@rba nincs gazdasági növekedés, a munkanélküliség a duplájára nőtt és nettó befizetők lettünk.

 

 

Előzmény: Geyza (-)
RogerWilco Creative Commons License 2008.05.19 0 0 293
A Balcsiban van még fogas???

zividi olvtárs is biztosan ott kereste évekig a nadrágfogast :-)))
Előzmény: orpheline (288)
Póli Creative Commons License 2008.05.19 0 0 292

"Már ócska személyeskedés nélkül képtelenek is vagytok rá."

 

Mondatom csak egy ártatlan csipkelődés volt (a nadrágtartóvásárlás súlyos témakorében), melyet szmájli jelölt a végén.

 

Attól még, hogy főnököd évek óta puskaporszagot érez a levegőben, még nem kell mindenütt aljas gonosz ballib támadást látni,

mert még a végén a Lipóton végzed !

 

Ami duplán sz*r dolog, mivel már nincs is...   :)

Előzmény: zividivi (276)
Derek Creative Commons License 2008.05.18 0 0 291

"Mintha nemrégen lett volna 1 műsor valamelyik tv-n, hogy a balatoni vendéglőkben felszolgált fogas-süllők 90%-a nem a Balatonból való, illetve orvhorgászoktól származó..... szomorú ez, kérem...:("

 

Ezert irtam en mar csak az a halat eszem meg amit en fogok,vagy a sogorom

Előzmény: orpheline (290)
orpheline Creative Commons License 2008.05.18 0 0 290
Hmm...

Mintha nemrégen lett volna 1 műsor valamelyik tv-n, hogy a balatoni vendéglőkben felszolgált fogas-süllők 90%-a nem a Balatonból való, illetve orvhorgászoktól származó..... szomorú ez, kérem...:(

Egyébként aláírom, amit mondtál..... mostanában tényleg kiváló a víz minősége... csak az a baj, hogy már nincs " Pozsár"......
Előzmény: Derek (289)
Derek Creative Commons License 2008.05.18 0 0 289

Persze ,hogy  van fogas,igaz tavaly a rapsicok elegge taroltak. termeszetesen a nyarson sult keszeg es garda is finom,de nem egy kategoria.azt nem tudod vendegloben eladni az a pecasok  es hasonlok bolonderiaja.

 

Amugy minden balatoni hal nagyon finom , az ottani ponty is,mert az egyik legtisztabb viz,ennel csak a gyekenyesi to hala finomabb,es a hasonlo kavicsbanyatavake. De az nem mennyiseg

Előzmény: orpheline (288)
orpheline Creative Commons License 2008.05.18 0 0 288
"..A balatoni fogasnal nincs jobb hal legalabbis azok kozott amelyeket ismerek es en ismerek nem keveset.."

A Balcsiban van még fogas???

Biztos ettél már szőlő - nyárson sült balatoni keszeget / gardát /.... hol van ehhez képest a fogas....:o))
Előzmény: Derek (287)
Derek Creative Commons License 2008.05.17 0 0 287

"De ettől még a lazac is lehet jó!"

 

Nem jo, csak divat lett,fustolve OK.

 

 

A balatoni fogasnal nincs jobb hal legalabbis azok kozott amelyeket ismerek es en ismerek nem keveset

Előzmény: Geyza (284)
Derek Creative Commons License 2008.05.17 0 0 286

 

"Van olyan magyar ember, pl. egy világot látott, amúgy nagyon kulturált, idős rokonom, aki bécsi szeleten és pörköltön kihúzta egész életében"

 

Van ilyen a csaladomban is,igaz o emellett meg a rantottcsirkevel,es csirkepaprikassal teszi valtozatossa.

Előzmény: Geyza (284)
Geyza Creative Commons License 2008.05.17 0 0 285

Mert te az édeset szereted, a híres, jó borok meg szárazak.

 

Szerintem a mostanában kapható egyre drágább minőségi magyar borokat se annyira szeretheted.

Előzmény: Kiswombat (278)
Geyza Creative Commons License 2008.05.17 0 0 284

Hát ez tényleg teljesen megszokás kérdése.

 

Van olyan magyar ember, pl. egy világot látott, amúgy nagyon kulturált, idős rokonom, aki bécsi szeleten és pörköltön kihúzta egész életében, pedig sokfelé élt, főleg Kanadában és Svájcban.

 

De ettől még a lazac is lehet jó!

Előzmény: Derek (282)
Degeczi Creative Commons License 2008.05.17 0 0 283
olasz ügyben nem mondhatnám, h egyetértek: nemrég vmi Montepulciano vörösbort kóstoltunk vacsorához, és bizony kifogástalan volt
Előzmény: Kiswombat (278)
Derek Creative Commons License 2008.05.17 0 0 282

En emlekszem ra a hatvanas hetvenes evekben a kobanyaihoz szokott magyarok ,ha idonkent kapni lehetett Staroprament,vagy Prazdrojt, milyen szarnak tartottak:-))

 

 

Előzmény: Derek (281)
Derek Creative Commons License 2008.05.17 0 0 281

"én is meg voltam etetve, hogy hát a francia borok...aztán megkóstoltam a méregdrága francia vörösbort és kiköptem."

 

Attul meg lehetett jo:-))

Előzmény: Kiswombat (278)
Kiswombat Creative Commons License 2008.05.16 0 0 278

Abszolút igaz, nekem már volt szerencsém olasz, francia, spanyol és görög borokhoz is (és egyik sem volt olcsó) -- mit mondjak? moslék...

 

És ez nem elfogultság, én is meg voltam etetve, hogy hát a francia borok...aztán megkóstoltam a méregdrága francia vörösbort és kiköptem.

Az egyetlen iható mediterrán cucc eddig, amit kóstoltam, a Martini Asti pezsgő, az tényleg jó.

 

Lassan 15 éve nem ettem egy normális almát. A cseresznyéről nem is beszélve. Pedig gyerekkoromban kilószámra zabáltam egész nyáron a gyümölcsöt.

Amit ennek az országnak a mezőgazdaságával műveltek, az emberiség elleni bűntett.

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 277
Nekem évek óta erős a gyanúm, hogy Gorbacsov valamiféle ügynöke a nyugati tőkéseknek és ő egyszerűen szétverte a KGST-t azért, hogy átengedje azt a hatalmas piacot nekik.

Vélemény?
zividivi Creative Commons License 2008.05.16 0 0 276
//"...Attól még, hogy nincs tehetséged a kereséshez.."//

Tehetség kellene egy állítólagos piacgazdaságban a vásárláshoz, vagy inkább ellátás?


Módfelett érdekes módon tudtok problémákat elhárítani. Már ócska személyeskedés nélkül képtelenek is vagytok rá.


"De maguknál verik a négereket!" Ugye, az is egy klasszikus viccből való.
Előzmény: Póli (274)
zividivi Creative Commons License 2008.05.16 0 0 275
Ja!

Luxusközönségnek luxusboltok kellenek, már csak nem fognak leereszkedni a plebszhez. (tejszint is árulnak, meg nadrágfogast náluk?)

Az átkosban is volt ilyen. Úgy hívták diplomata bolt, és csak igazolvánnyal lehetett vásárolni benne a kiváltságosoknak. Semmi új a nap alatt.

De én közéjük nem jártam, nem járok, és nem is akarok járni.

Győzikét pedig egyszerűen kinézik maguk közül a luxusemberek, pedig neki pénze is van a luxusra. Nem mintha az én problémám lenne, csak olyan jellemző momentum.
Előzmény: Póli (273)
Póli Creative Commons License 2008.05.15 0 0 274

"nálam ez a piacgazdaság nem vált be. Nadrágfogast évekig kerestem"

 

Attól még, hogy nincs tehetséged a kereséshez, a termelőeszközök magántulajdonán alapuló termelési mód (a kapitalizmus) hatékonyabb és fejlődőképesebb, mint a szocializmus nagy állami dagonyája.  :)

Amúgy a gödöllői Tescoban kiváló nadrágfogast (fából késült!) lehet kapni - teljesen korrekt áron ! (A többi Tescot nem ismerem...)

 

"Viszont az összes plázában ugyanazt lehet vásárolni, tökmindegy melyikbe vetődünk. Minthacsak az egykor Állami Áruházak működnének"

 

Szerintem azt az "apró" különbséget nem kéne elhanyagolni, hogy a plázákban ugyanaz a 100.000-féle árucikk van*,

míg az Állami Áruházakban ugyanaz a 5-10.000-féle volt...

 

*Amúgy teljesen ez sem igaz. Gyakorló Cora- és CBA-látogató vagyok. Nagyon komoly számú az a cikkféleség, amely az egyikben megtalálható, míg a másikban nem - és vica-verza.

Előzmény: zividivi (270)
Póli Creative Commons License 2008.05.15 0 0 273

"a piacgazdasági igényeket nem tudná kielégíteni...csak a pazarlás és a bóvli hozza a profitot"

 

Minden szovjet gyártmányú gép alapsajátossága volt a hozzá való anyaggal és a működtetéséhez szükséges energiával való mérhetetlen pazarlás, mert a hiánygazdaság mindent felszívott.

 

A piacgazdaságnak pedig az az alapsajátossága, hogy az árskála egészen jól orientál, mi a bóvli, és mi a minőség.

A sz*rért-hugyért a Tes(c)o alsó polcaiért vett cuccok bóvlik (nem beszélve a kínai piacokról !), de a nemzetközi brandek felső árkategóriás cuccai tendenciaszerűen abszolút minőségiek,

és köztük széles skálájú az átmenet.  

Előzmény: zividivi (265)
Póli Creative Commons License 2008.05.15 0 0 272

"anno MOFÉM kotyogós kávéfőzők sokkal megbízhatóbbak voltak"

 

Kezdetben a hordszékek is sokkal megbízhatóbbak (sőt kényelmesebbek !) voltak, a belsőégésű géperejejű járművekkel szemben...   :)

Előzmény: Antisystem (258)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.14 0 0 271
Kalasnyikov is tudott valamit!
Tán ma is él az öreg.
Előzmény: Újlaki (262)
zividivi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 270
Hol?

És mennyiért?


Egyébként nálam ez a piacgazdaság nem vált be. Nadrágfogast évekig kerestem. Tehénbőljött tejszínért a Lehelre járunk, és úgy kell becserkészni egy valódi cukrászsüteményt készítő iparost, ha a hölgyekkel valahol trécselni akarunk.



Viszont az összes plázában ugyanazt lehet vásárolni, tökmindegy melyikbe vetődünk. Minthacsak az egykor Állami Áruházak működnének, igaz, sokkal fárasztóbb méretben.
Előzmény: von derful (269)
von derful Creative Commons License 2008.05.14 0 0 269
,,Emlékszem a Komfort tűzhelytisztitóra.2
Csak xólok,most is van.
Érdekesek a mai hideg zsíroldók,a zománcot lemarják,de a pörkütt zsírját nem. :-)
Előzmény: zividivi (268)
zividivi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 268
Jó volt a vegyiparunk is.

Emlékszem a Komfort tűzhelytisztitóra. Még a "rendszerváltás" után is 3O forintba került egy palack, és vadiújjá takarírotta a legdzsuvásabb gáztűzhelyet is.

Aztán eltünt az is. Ez a miszter izé pedig 4-500 forintért már az isetennek sem akar vakarás nélkül rendeltetésszerűen működni.


Előzmény: von derful (267)
von derful Creative Commons License 2008.05.14 0 0 267
,,Anyósom Rakéta porszívója 54 éves, és még mindig működik. A vezetéket nyolcszor, a kapcsolót háromszor kellett cserélni, de a motor még mindig tökéletes."
Hja,ha csak félévente egyszere használta. :-))
Előzmény: Újlaki (262)
zividivi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 266
A régi földalatival járok.

Beszélgetni nem lehet a kocsikban menetközben.

Kispórolták a gumiágyazást a sinek alól.


A rokkantfelvonókat egyszer sem lehetett igénybevenni.


Na, ez a "szar", nem az, amire ráfogják a bóvligyárosok.
Előzmény: Újlaki (262)
zividivi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 265
Szóval nem volt minden "szar", de a piacgazdasági igényeket nem tudná kielégíteni.

Ebben csak a pazarlás és a bóvli hozza a profitot.

Még ma is kotyogóval főzzük a kávét, ha nem vagyunk sokan. Kevesebb kávéval jobbízű lét ad.
Előzmény: Antisystem (258)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.14 0 0 264
Az orosz metrókocsik is járnak még;-))
Előzmény: Újlaki (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!