Keresés

Részletes keresés

Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.10.02 0 0 87

ezt most szépen elteszik, ugyanis az adócsökkentés a választók többségét nem érdekli, ezt egyébként a szocik is jól tudják

Előzmény: pucros (86)
pucros Creative Commons License 2008.10.02 0 0 86
Még mindig ez a Fidesz programja?
lilaköd mámor Creative Commons License 2008.05.01 0 0 85
kölcsönkapta...

azért számolja már ki valaki, ha 15% lenne az szja, az átlagkeresőnek mennyi is marad meg?
Előzmény: ex_lx (74)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 84
Így van. Ezt szolgálja a hatékonyabb ellenőrzés (nem pedig az éves /vagyon/bevallás)
Előzmény: ex_lx (82)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 83
Nem emlékszem országos hivatkozásra, de sebaj.
Az eü-vel szvsz nem az a probléma, hogy ki mennyire veszi igénybe hanem az a koncepció, hogy mindig az a harmadik fél fizet aki kevés információval bír, és aki kevés információval bír az a magas kockázat miatt magas felárat számol fel. Holott meg lehetne oldani a kérdést úgy, hogy az ember magának gyűjt és magának halmoz fel, csak ehhez tényleg kell egy restart.
Előzmény: BigBacon (80)
ex_lx Creative Commons License 2008.04.30 0 0 82
Akkor azt kell szopatni, aki vagyontárgyait állítólag használja, akinél lakik, stb.. Ha a gyereke az, akkor annak a gondviselőjét.
Előzmény: chapelle (81)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 81
Nem egy országban csinálják ezt - tudomásom szerint.
Csak mondom: akinek idén sincs semmije és jövőre sincs, közben meg minden a cég nevén van, avagy offshore, avagy konstans hazudik, azt annyiszor és arról nyilatkoztathatod amennyiszer csak akarod.
Előzmény: ex_lx (78)
BigBacon Creative Commons License 2008.04.30 0 0 80

"Vagy mindenki fizet vagy senki sem."

 

Ez mind igaz. Tele vagyunk igazságokkal, például aki jobban igénybe veszi az eü ellátást, az fizessen többet stb. Csak ott a bibi, hogy a hivatkozott országokban nem 400 dollárt keresnek az emberek, hanem 4-5 ezret. És a kinti 60 éves korosztály számláján 40 éve gyűlik a lóvé, itt meg 10 évente restart van.

Előzmény: chapelle (77)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 79
"az adókérdés nem szociális kérdés"
ez így félreérthető. Azt akartam mondani, hogy a szociális problémákat szociális megoldással kell orvosolni, rövid távon akár adókedvezményekkel. A minimálbéren való tengődés nem szociális kérdés hanem közteherviselés kérdése.
Előzmény: chapelle (77)
ex_lx Creative Commons License 2008.04.30 0 0 78
Dejszen éppen ezt magyarázom: a vagyonnyilatkozat éppen az ellenőrzést teszi lehetővé.

Ha az SZJA bevallásában valaki azt írja, hogy X forintot keres, miközben Y-t, esélyed nincs utolérni, ha valamin el nem csúszik - ha elissza, plazmatévét, bmw-t vesz, zakson.

Ha vagyonnyilatkozatban rögzíti idén, hogy mije van, és jövőre leadja X-szel az SZJA-bevallását, és
a) a vagyonnyilatkozata mégis Y-t implikál,
b) vagy a vagyonnyilatkozata is X-et hitet, de az első ellenőréskor kiderül, hogy leltárfeleslege van,
akkor mexopta.
Előzmény: chapelle (75)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 77
"Egyáltalán nem kényelmes a munkaadónak minimálbért, plusz zsebbe fizetni, mert a zsebbe lóvét elő kell teremteni valahonnan, ami egyrészt pénzbe kerül, másrészt számos buktával fenyeget."

Hidd el, ha nem volna kényelmes akkor nem csinálnák.

Az alapvető kérdés az, hogy én miért adózzak azért többet mert más nem. Ahogy említettem volt, az adókérdés nem szociális kérdés. Vagy mindenki fizet vagy senki sem.
Előzmény: BigBacon (76)
BigBacon Creative Commons License 2008.04.30 0 0 76

"amikor a cégben gyakorlatilag mindenki minimálbéren tengődik alkalmazottként mert az így kényelmesebb"

 

Egyáltalán nem kényelmes a munkaadónak minimálbért, plusz zsebbe fizetni, mert a zsebbe lóvét elő kell teremteni valahonnan, ami egyrészt pénzbe kerül, másrészt számos buktával fenyeget. Ott van a kurva nagy probléma, hogy a "minimálbéresek" nagy része valóban csak minimálbért kap, ami éhbér.

Előzmény: chapelle (72)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 75
"butaság"
nos, akkor álljunk meg egy szóra.
Az adóbevallás adóbevallás, a megszerzett jövedelmekről szól. Ha abban hazudik az ember akkor miért nem hazudna egy vagyonnyilatkozatban?

Nem arról van szó inkább, hogy az ellenőrzést kellene hatékonyabbá tenni?
Előzmény: ex_lx (74)
ex_lx Creative Commons License 2008.04.30 0 0 74
'"Mindenki tegyen vagyonnyilatkozatot, minden évben.."
Van már ilyen. Úgy híjják SZJA-bevallás.'

Butaság.

Éppen az az eb sírhantja, hogy egy szja-bevallás és egy ellenőrzött vagyonnyilatkozat (pontosabban a növekmény) között ég és föld lehet a különbség. És pont ezt a különbséget kéne megtalálni: ha nem kereste, nem nyerte, nem lopta, akkor honnan.
Előzmény: chapelle (62)
ex_lx Creative Commons License 2008.04.30 0 0 73
"Masreszt mit tehet egy gyerek arról h. az ő anyja munkanélküli, ő miért kapjon kevesebbet?"

Kb. ezt nyafogták Németországban is - miközben a fél Balkán ott dolgozott, a nagy munkanélküliség közepette - amíg el nem jutottak addig, hogy nem mehet tovább, és bármit, még a szexipart is el kell vállalni, ha azt kínálják fel.
Idáig nem kéne eljutni,

Az meg ettől teljesen függetlenül nem változik, hogy a kopasztás-elosztás nem vezet sehová. Nem vezetett már a hadikommunizmus idején, és a kádári téeszek alatt se. És most se. Még akkor se, ha ez volt Fletó belépő szövege 3 éve.
Előzmény: freelander2005 (41)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 72
De én nem a minimálbéres egyéni vállalkozókról beszélek, hanem arról amikor a cégben gyakorlatilag mindenki minimálbéren tengődik alkalmazottként mert az így kényelmesebb.
Előzmény: BigBacon (69)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 71
Én már egy ideje csak folyamatosan lemondok a kedvezményekről. Rendben.
Nem szóltam amikor adták, legfeljebb elmondtam, hogy ennek nem lesz jó vége. Lehurrogtak, hüje ellenzéki voltam.
Aztán csökkentették az áfát. Mondtam hülyeség, de megint lehurrogtak.
Tavalyelőtt azt mondtam jól van, szorosabbra húzzuk a nadrágszíjat, túléljük. És tényleg. De azért minden áldozatnak van határa. Hajlandó vagyok még lemondani egy-s-másról ha legalább látnám, hogy van értelme. De könyörgöm, valaki mondja már el, hogy merre van az előre.

Előzmény: freelander2005 (63)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.30 0 0 70
Má írtam. :)
Előzmény: BigBacon (69)
BigBacon Creative Commons License 2008.04.30 0 0 69
Figyike! Tőlem fizethet bárki, csak nem árt tudni, hogy a minimálbér megadóztatása kizárólag a minimálbéren dolgozó alkalmazottakat érinti. Szóval, aki meg akarja szívatni a minimálbéres egyéni vállalkozókat, az ne fárassza magát, mert ők most is fizetnek a minimálbér után szja-t :-)
Előzmény: chapelle (66)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 68
Ez egy társadalmi-szociális kérdés, nem pedig adókérdés. Én nem szívesen adózok többet azért mert ezt a kérdést a politikusaink képtelenek felvállalni és megoldani.
Előzmény: kékhagyma (65)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.30 0 0 67
Vazze, egy alkalmazott, aki sokat keres, és sokat adózik, hadd éljen már egy kicsit jobban.

A vállalkozók közt is van ilyen. Én meg látom a sarki zöldségest, aki vállalkozó, sokat dolgozik, adózik is, és megél. Ez baj? Szerinted tönkre kéne mennie? Az jó lenne?
Előzmény: freelander2005 (63)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 66
Köz-te-her-vi-se-lés. Ha már elfogadjuk, hogy ez az adó lényege akkor fizessenek a minimálbéresek is. Nem feltétlenül kell egyből a legnagyobb 36+4% lehúzni őket, persze.
Akik minimálbért kapnak azok majd úgy fognak minimálbért kapni, hogy tudják, ebből nekik még adózniuk is kell. Persze lehet ilyen, én nem sok olyan minimálbérest ismerek aki azért kap annyit mert a munkaadónak csak ennyi pénze van.
Előzmény: BigBacon (61)
kékhagyma Creative Commons License 2008.04.30 0 0 65

Ja, nagyjából ezt mondja Bokros is, és sajnos igaza van.

 

 

Vitatkozni nem tudok vele, és veled sem :-), de szerinted akkor van arra üdvözítő megoldás arra, hogy egy bizonyos réteg az alanyi jogon járó juttatásokkal visszaélve gyakorlatilag azért szüljön?

(aztán a gyerekekre járó pénzt jól elköltik másra...)

Előzmény: chapelle (44)
BigBacon Creative Commons License 2008.04.30 0 0 64

"Lehet kérni a mentességet. :)"

 

Nem kell kérni mentességet. bibibi.

Előzmény: Eleon Nóra (52)
freelander2005 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 63
A többség megtehetne hogy többet fizet be, csak kevesebb jutna akkor szorakozásra, kisebb autot tudna csak fenntartani, stb. (Esetleg nem kettőt hanem eggyet.) Legalábbis én sok ilyet ismerek, sőt szinte csak ilyet. Persze ez egy gazadgabb telpülés talán ezért is.. Van sok nagyonszegény is biztosan, ez vitán felül áll..
Előzmény: Eleon Nóra (59)
chapelle Creative Commons License 2008.04.30 0 0 62
"Mindenki tegyen vagyonnyilatkozatot, minden évben.."
Van már ilyen. Úgy híjják SZJA-bevallás.
Előzmény: freelander2005 (49)
BigBacon Creative Commons License 2008.04.30 0 0 61

"ideje lenne már a minimálbér adómentességét megszüntetni". Valóban

 

A valódi minimálbéresekkel lenne kibaszva, azokkal, akik kajakra 6x rugót kapnak.

Ha egy kisvállalkozó minimálbérre jelenti be magát, az egyrészt teljesen szabályos, másrészt szja-t fizet (mert neki nincs adókedvezménye), harmadrészt - ha meghaladja a havi átlagos bevétele a minimálbért - év végén adóalapja keletkezik.

Szíve joga, hogy miként súlyoz a havi kivét és az osztalékkivét között.

 

Előzmény: chapelle (44)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.30 0 0 60
Miért hülyeség? Szoktál te sajtót olvasni?
Előzmény: freelander2005 (58)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.30 0 0 59
Szerintem meg nem. Akik úgy csalnak, az a népesség felső, és igen vékony rétege. Mellesleg jól láthatóan teszik, magas lóról. És ha nekik szabad, másnak miért nem?
Példamutatóan.
Előzmény: freelander2005 (57)
freelander2005 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 58
ez az utolsók vagyunk is hülyeség. Masreszt megegyszer: ez a problémáinkat semmiben nem oldja meg..
Előzmény: Eleon Nóra (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!