Keresés

Részletes keresés

stevebi Creative Commons License 2010.08.10 0 0 402
Előzmény: ZE (287)
stevebi Creative Commons License 2010.07.02 0 0 401
stevebi Creative Commons License 2010.06.18 0 0 400
stevebi Creative Commons License 2010.06.17 0 0 399

http://www.agromonitor.hu/index.php/mezo/35-mezo/701-folyamatosan-apad-a-hazai-tejtermeles

 

"Visszaesett a magyar vállalkozások tejtermelési kedve, és a folyamatosan csökkennek a  belföldi eladások is – állapítja meg a Tej Terméktanács legfrissebb összegzése, amelyet a szakmai szervezet a Tej Világnapja alkalmából tett közzé. ............Az akciós áron beáramló, többségében gyenge minőségű termékekkel a tejfeldolgozók már nem bírják a versenyt – áll a terméktanácsi elemzésben."

Előzmény: Törölt nick (397)
ZE Creative Commons License 2010.06.17 0 0 398
Hazaiból is lehet rothadó, bűzös sz@r minőségűt találni... Nekem a sz@r minőségbe az is belefoglaltatik, ha a csomagolás koszos, ragacsos, bűzlik - mint pölö a hazai csirkemell-filé, szintén az Auchan-ban, igaz ez Dunakeszi. (vissza lehet olvasni)
Előzmény: Törölt nick (397)
ZE Creative Commons License 2010.06.13 0 0 396
Lehet, azonban az prompt nem látszik az árcédulán... Én egyébként nagyjából soha nem veszek ultraszuperhiperpasztőrözött, ükunokám 100. születésnapjáig elálló nagyontartós tejnek nevezett izét - ha nagyon kell, a tejport vízzel össze tudom én is keverni...
Előzmény: Törölt nick (395)
sneci Creative Commons License 2010.06.12 0 0 393
Ez így van.
Előzmény: ZE (392)
ZE Creative Commons License 2010.06.12 0 0 392
Van elfogadható, megfizethető áron hazai? Nincs. Másfélszer, vagy akár kétser annyit nem fog a fogyasztó kifizetni egy termékért (amiből relative sokat fogyaszt), csak azért, mert hazai.
Előzmény: stevebi (391)
stevebi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 391
Előzmény: Törölt nick (354)
kiskakukkfioka Creative Commons License 2010.04.14 0 0 389

Ezt érdemes elolvasni és csatlakozni:

 

 

 

Lápszag terjeng Dunakeszin - Csatlakozz Te is az Auchan bojkotthoz!

 

Biztos Te is hallottad már, hogy az Auchan dunakeszi áruházát épp egy értékes tőzegláp területén bővítené újabb kockaépülettel és méretes parkolóval. A beruházás súlyosan veszélyezteti az áruház melletti élőhelyet.

 

Civil szervezetek levélben fordultak az Auchanhoz, arra kérve a multi vezetőségét, hogy álljon el a beruházástól. Nem tették. Ezért országos bojkott indult az Auchan ellen.

 

A vállalat ahelyett, hogy visszalépne a beruházástól, a láp vitatott jogi besorolásával takarózik (láp-e a láp), és továbbra is ködösít. Cinizmusára az is jellemző, hogy miközben a természetpusztítás veszélye nem múlt el, Föld Napi rajzpályázatot hirdetett gyerekek számára. Az áruház kezébe került terület a Nemzeti Ökológia Hálózat része, még a legkisebb beavatkozás is súlyos következményekkel járhat. Ezt nem hagyhatjuk!

 

Ha Te is úgy gondolod, hogy az építkezés visszafordíthatatlan természeti károkat okozna, csatlakozz a bojkotthoz! Ne vásárolj semmit az Auchanban, amíg a vállalat nem áll el a tervétől!

 

Eddig 30 civil szervezet és 1800 aláíró csatlakozott! Küldd tovább Te is ezt a levelet, hogy még többen legyünk!

 

A bojkott mellett írd meg a véleményed az Auchannak! Ha regisztrálva vagy a Facebook-on, jelentkezz be az Auchan Magyarország nevű csoportba, és írd meg a véleményed az ügyről! Mutassuk meg, hogy az olcsó árak és a föld napi rajzpályázat nem kábítanak el minket!

 

Csatlakozás és további információk: www.tudatosvasarlo.hu/auchan és a Facebook "Bojkott Auchan" csoportjában.

 

A dunakeszi tőzegláp értékeiről, az eddigi civil ellenállásról www.tozegto.freeweb.hu oldalon tájékozódhatsz.

 

 

borzimorzi Creative Commons License 2010.03.09 0 0 388
Vow!

Ahogy elnézem, legújabb üzletük a 1123 Budapest, Győri út 12. alatt van. Na, a TF-esek tejben-vajban fognak fürdeni! :-)) Már csak az a kérdés, mikor nyitnak Óbudán is? 120+ ezer ember egy megyeszékhely máshol, itt csak egy kerület. Nem is épp a legszegényebbek közül való...

Csót:
b
Előzmény: Törölt nick (385)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.03.09 0 0 387

Az imént láttam:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=98403667&t=9048586

 

 

MAGYAROK HÚSVÉTI VÁSÁRA

NAGYTÉTÉNYBEN

 

Magyar őstermelők és kézművesek részvételével

2010. március 20-án, szombaton 8-16

Helyszín: Szelmann-ház

Cím: 1225 Budapest, Nagytétényi út 306

Megközelíthető: 33, 33E busz, Angeli utcai megálló

 

A vásárban kizárólag magyar őstermelőktől származó termékek kaphatók,jó minőségben, kedvező áron.

A gazdasági kihívásokra a legegyszerűbb válasz a

magyar őstermelő – kézműves  és vásárló összefogása

 

A vásár közben tervezett kísérő programok:

 

10-12  „Húshagyótól Fehér Vasárnapig” a húsvéti ünnepkör

n é p s z o k á s a i

/Előadják: A Nádasdy Kálmán Művészeti Iskola Néptánc csoportja.

Művészeti vezető: Vizi Eszter és Vizi Tibor/

 

13 órától Baranta és íjász bemutató az udvaron

 

Mindenkit nagyon sok szeretettel várunk.

 

Magyarok Szövetsége                             Nagytétényi Polgári Kör

 

borzimorzi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 384
Kiváló 5let, nem túl jó helyszínen megvalósítva:

http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/02/06/megnyilt_az_elso_tanyasi_aruk_boltja_budapesten/

Katt.

Csót:
b
stevebi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 383
Előzmény: ZE (380)
ZE Creative Commons License 2010.01.04 0 0 382
Tudom, maradok a még hazai tibicsoki mellett :)
Előzmény: stevebi (381)
stevebi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 381
Előzmény: ZE (379)
ZE Creative Commons License 2009.12.27 0 0 380
Ja, a német egyszer talán vesz magyar árut, aztán rájön, hogy "egzotikus", azon kívül semmi előnye nincs a hazaihoz képest... Sőt...
Előzmény: stevebi (378)
ZE Creative Commons License 2009.12.27 0 0 379
A német megteheti, hogy a hazai, sz@rtól a top kategóriáig terjedő skálán mozgó termékek között válogasson. Itthon termelői és fogyasztói oldalon is az igénytelenség (meg a pénztelenség) okán a hazai termékekből a skála teteje picivel gyengébb, hogy finoman fogalmazzak... Sajtban a pannónián kívül nem nagyon van olyan, ami az importtal felveszi a versenyt, pékárunál nem nagyon lehet tudni, hogy a liszt honnan származik, tejterméknél a miskolci vagy a váci tejüzem dobozosa, meg a miskolci tejtermékek jönnek be, hús-hentesáru esetán szintén fontos a hazai eredet ("H"-s állatorvosi stempli), bár néha a változatosság kevéért (tízből egy-két alkalmommal) a Lidl-ben kapható német felvágott is befigyel.
Zöldség-gyümölcs esetén célzottan a hazait keresem, a Józsa Téesz ssövetkezet elég jó reputációval rendelkezik, úgyhogy ezen a téren is van hazai termék.
Szeszesital minimális, Bőcsi vagy soproni árpalé, borban természetesen hazaiak, tömény az előző két kategóriához képest is minimálisan szintén hazai forrásból... Milyen lényeges termékcsoportot hagytam ki? A vegyiáru, műszaki cikk, ruházat terén nehéz az importtal árban/minőségben versenyezni, úgyhogy ott elsődleges a pénztárca védelme, de pl. papíráruban Piszke papír és kész, német, osztrák, szlovák, délbantu nem rúg labdába nálam.


Ja, mindezeket a magyar termékeket az Auchan/Cora/Lidl/Tesco áruházakban szoktam beszerezni -- egy helyen, normális árakon, normális választékot találva.

Hátat lehet fordítani a multiláncoknak, csak a vásárló olyan, hogy ahol van, ott szeretné megkapni a megszokott választékot, árat és minőséget. Ha ezt egy bolthalmaz nem tudja, akkor bizony a vevő csak kényszerűségből fog oda bemenni.
Előzmény: stevebi (378)
stevebi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 378

http://www.magyarhirlap.hu/a_videk_magyarorszag/aki_sikerrel_forditott_hatat_a_multiknak.html

 

"– Nem támadják önt a magyar színek és a Koppány név miatt?


– A németek, osztrákok és hollandok már évtizedek óta sulykolják a lakosságba, hogy a hazait kell fogyasztani. Egy öntudatos német polgár nem vesz magyar árut. Néha legurít egy-két pohár egri bikavért, de marad a rajnai bornál akkor is, ha az másfélszer többe kerül. Nálunk ezt a felfogást rögtön nacionalizmussal vádolják. Engem azért támadnak, mert túl sok a piros-fehér-zöld. Pedig egyszerűen csak arról van szó, hogy a jó minőségű, magyar termékeinkkel vissza akarjuk kapni a saját piacunkat. Ahogy Koppány annak idején a nyugatnak akart hátat fordítani, úgy mi a nagy multinacionális láncoknak intünk búcsút. "

Előzmény: ZE (377)
ZE Creative Commons License 2009.11.30 0 0 377
Sajnos a vásárlól többsége ilyen, pláne a nagyobb *permarketekben lehet ezt a trendet észrevenni. Sajtban nálunk az edami illetve a pannónia fogy; bár amióta egy hollandiai kiruccanáson kóstoltam őshonos edamit... Bár mostanában vettem valami német verziót belőle, és az egészen kellemesnek tűnik...

Nálam vegyes a kép: de általában azért sikerül a hazai felhozatalból ár/minőség alapon elfogadható termékeket találni -- elsősorban az árban, és csak másodsorban vagyok hajlandó ésszerű (árban sacc/kb. 5-10%-on belül) kompromisszumra.
Előzmény: borzimorzi (376)
borzimorzi Creative Commons License 2009.11.30 0 0 376
Már amelyik magyar vásárló olyan. Az egyik elitebb boltban a környéken mindig csak egyféle sajt fogy el. Az Old Amsterdam party pack. Pedig a legdrágább(ak egyike). Vajon miért? Csak tán nem azért, mert piszok jó? Egy-két háromszegletű kocka ebből a sajtból többet ér, mint a tejet tán sose látott akciós trappistából egy kiló.

Szvsz nemcsak az árérzékenység a domináns. Hanem a minőség iránti vágy is kezd szerephez jutni.

Mondom ezt dacára annak, hogy amiből csak tehetem, a magyart veszem. A nagyon kevés számú kivételek egyike ez a sajt. Mert semmi más konkurens termék nincsen hozzá képest a fasorban sem. Aki tud, az tud, ezt nem lehet letagadni.

Csót:
b
Előzmény: ZE (375)
ZE Creative Commons License 2009.11.28 0 0 375
Aha. Attól, hogy n+1 saját boltban _is_ kapható lesz, attól még a "mennyibe kerül" kérdésre adott válaszon elvérzik a dolog, a szürkemarha, illetve mangalicatermékek jóval magasabb árkategóriát képviselnek, mint a normál marha, illetve sertéshús, és tetszik, vagy nem, de a magyar vásárló élelmiszerben is rettentően árérzékeny.
Előzmény: stevebi (374)
stevebi Creative Commons License 2009.11.28 0 0 374
Virsli László Creative Commons License 2009.11.15 0 0 373

http://www.zsambekimedence.hu/patyipiac2009nov.htm

 

evett már valaki szürkemarha-gulyást? :)

Előzmény: Virsli László (372)
Virsli László Creative Commons License 2009.09.21 0 0 372

Ha jöttök, szóljatok akár nekem, akár a Bereczki Gabinak a Landora számán rám hivatkozva. (lehet, hogy vip adagot kaptok :)

 

Amúgy köszönöm, hogy olvastátok a cikket.

Tonio Zsámbékról

www.zsambekimedence.hu

 

 

Előzmény: wings&baton (365)
wings&baton Creative Commons License 2009.09.19 0 0 371
Minden szombaton a Magyarok Piacán.Pl
Előzmény: borzimorzi (368)
borzimorzi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 370
Hálás köszönet!

Az a szombati napra történő korlátozás kicsikét zavar engem, mert valami állandó elárusítóhelyük igazán lehetne. Azt meg tudom érteni, hogy a különféle Coa meg Tuskó bodegákban nem akarnak árulni, de valami rendesebb boltot igazán ki lehetne bérelniük, nem igaz?

Az újpesti címet külön köszönöm, az van hozzánk a legközelebb, és holnap szombat...

Csót:
b



Előzmény: Törölt nick (369)
borzimorzi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 368
http://www.echotv.hu/20090912_nevjegy_maskepp.html

Katt.

Nem tudja valaki, hogy a bácsi termékeit hol lehet kapni Budapesten?

Csót:
b
wings&baton Creative Commons License 2009.09.09 0 0 367
Okés.Jó lenne ha többen lennénk:)Úgy buli a buli!
Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 366
Nekem volna. De kérdés, hogy mások elgyönnének-e? Írok majd mail-t.
Előzmény: wings&baton (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!