Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2010.03.09 0 0 387

Az imént láttam:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=98403667&t=9048586

 

 

MAGYAROK HÚSVÉTI VÁSÁRA

NAGYTÉTÉNYBEN

 

Magyar őstermelők és kézművesek részvételével

2010. március 20-án, szombaton 8-16

Helyszín: Szelmann-ház

Cím: 1225 Budapest, Nagytétényi út 306

Megközelíthető: 33, 33E busz, Angeli utcai megálló

 

A vásárban kizárólag magyar őstermelőktől származó termékek kaphatók,jó minőségben, kedvező áron.

A gazdasági kihívásokra a legegyszerűbb válasz a

magyar őstermelő – kézműves  és vásárló összefogása

 

A vásár közben tervezett kísérő programok:

 

10-12  „Húshagyótól Fehér Vasárnapig” a húsvéti ünnepkör

n é p s z o k á s a i

/Előadják: A Nádasdy Kálmán Művészeti Iskola Néptánc csoportja.

Művészeti vezető: Vizi Eszter és Vizi Tibor/

 

13 órától Baranta és íjász bemutató az udvaron

 

Mindenkit nagyon sok szeretettel várunk.

 

Magyarok Szövetsége                             Nagytétényi Polgári Kör

 

borzimorzi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 384
Kiváló 5let, nem túl jó helyszínen megvalósítva:

http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/02/06/megnyilt_az_elso_tanyasi_aruk_boltja_budapesten/

Katt.

Csót:
b
stevebi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 383
Előzmény: ZE (380)
ZE Creative Commons License 2010.01.04 0 0 382
Tudom, maradok a még hazai tibicsoki mellett :)
Előzmény: stevebi (381)
stevebi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 381
Előzmény: ZE (379)
ZE Creative Commons License 2009.12.27 0 0 380
Ja, a német egyszer talán vesz magyar árut, aztán rájön, hogy "egzotikus", azon kívül semmi előnye nincs a hazaihoz képest... Sőt...
Előzmény: stevebi (378)
ZE Creative Commons License 2009.12.27 0 0 379
A német megteheti, hogy a hazai, sz@rtól a top kategóriáig terjedő skálán mozgó termékek között válogasson. Itthon termelői és fogyasztói oldalon is az igénytelenség (meg a pénztelenség) okán a hazai termékekből a skála teteje picivel gyengébb, hogy finoman fogalmazzak... Sajtban a pannónián kívül nem nagyon van olyan, ami az importtal felveszi a versenyt, pékárunál nem nagyon lehet tudni, hogy a liszt honnan származik, tejterméknél a miskolci vagy a váci tejüzem dobozosa, meg a miskolci tejtermékek jönnek be, hús-hentesáru esetán szintén fontos a hazai eredet ("H"-s állatorvosi stempli), bár néha a változatosság kevéért (tízből egy-két alkalmommal) a Lidl-ben kapható német felvágott is befigyel.
Zöldség-gyümölcs esetén célzottan a hazait keresem, a Józsa Téesz ssövetkezet elég jó reputációval rendelkezik, úgyhogy ezen a téren is van hazai termék.
Szeszesital minimális, Bőcsi vagy soproni árpalé, borban természetesen hazaiak, tömény az előző két kategóriához képest is minimálisan szintén hazai forrásból... Milyen lényeges termékcsoportot hagytam ki? A vegyiáru, műszaki cikk, ruházat terén nehéz az importtal árban/minőségben versenyezni, úgyhogy ott elsődleges a pénztárca védelme, de pl. papíráruban Piszke papír és kész, német, osztrák, szlovák, délbantu nem rúg labdába nálam.


Ja, mindezeket a magyar termékeket az Auchan/Cora/Lidl/Tesco áruházakban szoktam beszerezni -- egy helyen, normális árakon, normális választékot találva.

Hátat lehet fordítani a multiláncoknak, csak a vásárló olyan, hogy ahol van, ott szeretné megkapni a megszokott választékot, árat és minőséget. Ha ezt egy bolthalmaz nem tudja, akkor bizony a vevő csak kényszerűségből fog oda bemenni.
Előzmény: stevebi (378)
stevebi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 378

http://www.magyarhirlap.hu/a_videk_magyarorszag/aki_sikerrel_forditott_hatat_a_multiknak.html

 

"– Nem támadják önt a magyar színek és a Koppány név miatt?


– A németek, osztrákok és hollandok már évtizedek óta sulykolják a lakosságba, hogy a hazait kell fogyasztani. Egy öntudatos német polgár nem vesz magyar árut. Néha legurít egy-két pohár egri bikavért, de marad a rajnai bornál akkor is, ha az másfélszer többe kerül. Nálunk ezt a felfogást rögtön nacionalizmussal vádolják. Engem azért támadnak, mert túl sok a piros-fehér-zöld. Pedig egyszerűen csak arról van szó, hogy a jó minőségű, magyar termékeinkkel vissza akarjuk kapni a saját piacunkat. Ahogy Koppány annak idején a nyugatnak akart hátat fordítani, úgy mi a nagy multinacionális láncoknak intünk búcsút. "

Előzmény: ZE (377)
ZE Creative Commons License 2009.11.30 0 0 377
Sajnos a vásárlól többsége ilyen, pláne a nagyobb *permarketekben lehet ezt a trendet észrevenni. Sajtban nálunk az edami illetve a pannónia fogy; bár amióta egy hollandiai kiruccanáson kóstoltam őshonos edamit... Bár mostanában vettem valami német verziót belőle, és az egészen kellemesnek tűnik...

Nálam vegyes a kép: de általában azért sikerül a hazai felhozatalból ár/minőség alapon elfogadható termékeket találni -- elsősorban az árban, és csak másodsorban vagyok hajlandó ésszerű (árban sacc/kb. 5-10%-on belül) kompromisszumra.
Előzmény: borzimorzi (376)
borzimorzi Creative Commons License 2009.11.30 0 0 376
Már amelyik magyar vásárló olyan. Az egyik elitebb boltban a környéken mindig csak egyféle sajt fogy el. Az Old Amsterdam party pack. Pedig a legdrágább(ak egyike). Vajon miért? Csak tán nem azért, mert piszok jó? Egy-két háromszegletű kocka ebből a sajtból többet ér, mint a tejet tán sose látott akciós trappistából egy kiló.

Szvsz nemcsak az árérzékenység a domináns. Hanem a minőség iránti vágy is kezd szerephez jutni.

Mondom ezt dacára annak, hogy amiből csak tehetem, a magyart veszem. A nagyon kevés számú kivételek egyike ez a sajt. Mert semmi más konkurens termék nincsen hozzá képest a fasorban sem. Aki tud, az tud, ezt nem lehet letagadni.

Csót:
b
Előzmény: ZE (375)
ZE Creative Commons License 2009.11.28 0 0 375
Aha. Attól, hogy n+1 saját boltban _is_ kapható lesz, attól még a "mennyibe kerül" kérdésre adott válaszon elvérzik a dolog, a szürkemarha, illetve mangalicatermékek jóval magasabb árkategóriát képviselnek, mint a normál marha, illetve sertéshús, és tetszik, vagy nem, de a magyar vásárló élelmiszerben is rettentően árérzékeny.
Előzmény: stevebi (374)
stevebi Creative Commons License 2009.11.28 0 0 374
Virsli László Creative Commons License 2009.11.15 0 0 373

http://www.zsambekimedence.hu/patyipiac2009nov.htm

 

evett már valaki szürkemarha-gulyást? :)

Előzmény: Virsli László (372)
Virsli László Creative Commons License 2009.09.21 0 0 372

Ha jöttök, szóljatok akár nekem, akár a Bereczki Gabinak a Landora számán rám hivatkozva. (lehet, hogy vip adagot kaptok :)

 

Amúgy köszönöm, hogy olvastátok a cikket.

Tonio Zsámbékról

www.zsambekimedence.hu

 

 

Előzmény: wings&baton (365)
wings&baton Creative Commons License 2009.09.19 0 0 371
Minden szombaton a Magyarok Piacán.Pl
Előzmény: borzimorzi (368)
borzimorzi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 370
Hálás köszönet!

Az a szombati napra történő korlátozás kicsikét zavar engem, mert valami állandó elárusítóhelyük igazán lehetne. Azt meg tudom érteni, hogy a különféle Coa meg Tuskó bodegákban nem akarnak árulni, de valami rendesebb boltot igazán ki lehetne bérelniük, nem igaz?

Az újpesti címet külön köszönöm, az van hozzánk a legközelebb, és holnap szombat...

Csót:
b



borzimorzi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 368
http://www.echotv.hu/20090912_nevjegy_maskepp.html

Katt.

Nem tudja valaki, hogy a bácsi termékeit hol lehet kapni Budapesten?

Csót:
b
wings&baton Creative Commons License 2009.09.09 0 0 367
Okés.Jó lenne ha többen lennénk:)Úgy buli a buli!
Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.03 0 0 366
Nekem volna. De kérdés, hogy mások elgyönnének-e? Írok majd mail-t.
Előzmény: wings&baton (365)
wings&baton Creative Commons License 2009.09.03 0 0 365

No szervezünk oda egy jó kis kirándulást!

 

Tisztelt topiklakók!

 

Kinek volna kedve hozzá?

 

Akinek igen: ungvarpontandikukacfrímélponthu és megbeszéljük!

 

Ha nem,megyek egyedül....addig is belinkelem pár oldalra a hírt.

Előzmény: Virsli László (364)
Virsli László Creative Commons License 2009.08.30 0 0 364

heló

küzdünk mi is itt a Zsámbéki-medencében:

http://www.zsambekimedence.hu/a_szomszed_tehene.htm

 

tisztelettel

Tonio Zsámbékról

www.zsambekimedence.hu

Előzmény: bakibaby (363)
bakibaby Creative Commons License 2009.08.25 0 0 363
BONNIE Creative Commons License 2009.08.17 0 0 362
Onnan nekem is van egy sarum, szuper. És már évek óta bírja :)
Előzmény: borzimorzi (360)
wings&baton Creative Commons License 2009.08.16 0 0 361

Terjeszthető szórólapok A Magyarok Országos Gyűlésének programjairól.

 

http://magyarokszovetsege.hu/content/elkeszueltek-es-letoelthetoek-magyarok-orszagos-gyulesenek-plakatjai-es-szorolapjai

 

 

http://www.magyarokszovetsege.hu/content/vukics-ferenc-magyarok-orszagos-gyulesiruel%E2%80%A6

 

 

"

Az ország legnagyobb szabadtéri rendezvényét szervezi meg társadalmi összefogásból a Magyarok Szövetsége. Ebben az évben a Szövetség települési csoportjai 1200 rendezvényt szerveztek. A településeket szervező közösségek a tavalyi Kurultajhoz hasonlóan állami és uniós pályázatok nélkül valósították meg terveiket. Ezen csoportok 2009. augusztus 21-23-án Kunszentmiklós–Bösztörpusztán 495 civil szervezettel közösen tartják az ország valaha volt legnagyobb társadalmi, kulturális, hagyományőrző rendezvényét és magyar termékek vásárát.

A rendezvény célja, hogy egybegyűjtse a pártoskodás nélkül nemzetben gondolkodó magyar közösségeket és elegendő erőt és hitet adjon a résztvevőknek a további tettek megvalósításához.

A piaci csoportok által birtokolt médiafelületek továbbra is mostohán bánnak a magyar emberek lelkierejéből megvalósuló történésekkel. A Magyarok Szövetsége folytatta a tavaly jól bevált receptet: személyesen szólította meg az embereket. A lakossági fórumok, a vásárok, megyegyűlések hatására az emberek kíváncsian várják az Országos Gyűlés programjait és a nemzeti összefogás és összetartozás élményét.

A továbbiakban részleteket közlünk abból, hogy mivel is fogunk mi Kunszentmiklós-Bösztörpusztán találkozni."

borzimorzi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 360
Régi kedvencem nem szűnt meg! Már ez is nagy hír, ahogy sorra tűnnek el a jó kis hazai bolocskák. Anno az első sarumat, és most a keresztlányom első saruját is a Nyugati téren vettük. Ha valaki hátat fordít a Skála tömbjének és arccal a Margit híd felé néz, akkor a jobb oldali sarkon (Váci út és a körút sarka) van egy ház, annak az udvarán egy zsebkendőnyi cipőbolt. Kiváló, zsűrizett sarui vannak, tiszta bőrből, és nem egy modell nagyon szexi is. Csak ajánlhatom!

Az egyik termékükben kétszer megjártam Prágát, és semmi panaszom nem volt. Nyári esőben, mikor meleg a víz, nagyon jólesett, mikor jól esett. Utána hamar száradt, nem pedig befülledt, mint az edzőcipő. Ami e legfontosabb: nem töri fel a lábat, hanem alkalmazkodik.

Csót:
b
bakibaby Creative Commons License 2009.08.10 0 0 359

Éppen a belsőt hiányoltam :-)

 

bb

Előzmény: wings&baton (358)
wings&baton Creative Commons License 2009.08.08 0 0 358
Nem a külcsín a fontos,hanem a belbecs :)
Előzmény: bakibaby (356)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 357
Karcsú a hazai...
Előzmény: bakibaby (356)
bakibaby Creative Commons License 2009.08.03 0 0 356

Elég karcsú ez az oldal...

 

bb

Előzmény: stevebi (355)
stevebi Creative Commons License 2009.08.02 0 0 355

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!