Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.22 0 0 29
Egy másik "örök" téma..
http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/rak.htm
http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/Telepulestortenetek/Mako_monografia_sorozat/pages/monografia_6/014_talalmanyok.htm
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 26
Nem kiabáltad elég hangosan hogy 1,2,3, múkodj!
Előzmény: Pusztai Telivér (25)
Pusztai Telivér Creative Commons License 2008.04.20 0 0 25
Vagy mégsem? A rejtélyes dolgok topikjában rejtélyesen eltűntek a hozzászólások! Szerintem ez valamelyik ősprincípium műve lehet. :)
Előzmény: astronom (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 24
"Érdeklődöm a csodatáska tartalmáról."

Méretezésekre, alkatrészlistára nem válaszolhatok.
Azt kb. el tudom mondani, melyik készüléknek milyen szolgáltatásai vannak.
Nem célom a kereskedelmi linkelgetés, de mielőtt kérdezel, ha még nem tetted, nézegesd meg ezeket, és akkor konkrétabban tudsz kérdezni:
http://www.freeweb.hu/cspenergy/lang_hun/bevezeto_technologia.htm
http://www.freeweb.hu/cspenergy/lang_hun/termekek_elektromos.htm
http://www.freeweb.hu/cspenergy/lang_hun/media_videok.htm

"Feltételezem, hogy a sok vizsgálat közül a forgalomba hozatalhoz szükséges EU-s előírásoknak megfelelő vizsgálatok sem maradtak ki."

Tudomásom szerint a bevizsgálások nem a kereskedelmi forgalomba hozatal céljából készültek, hanem egyrészt bemutató, ismertető jelleggel, másrészt kutatási jelleggel (pl. Fraunhoferben a mérések, a fogyasztáscsökkentő, stb.).
Mivel sem nagyker, sem kisker forgalomba nem került, én nem tudom milyen EU-s szabályozás van rá érvényben, már ha van rá.

"Érdekelne még a személyes tapasztalatod is. Mivel bontottad azt a lépcsőt és mennyi ideig?"

Gondolom ezt a másik topicban lévő mondatomra írtad. Elmondom pontosan mit történt lépcsőbontás ügyben:
A DunaTV épületéből jöttünk ki éppen, Pomezanski György alelnöknél jártunk(talán ismerősebb egy régi műsor neve, amit annak idején vezetett: "FELKÍNÁLOM (népgazdasági hasznosításra)", megállapodtunk a mostani műsorában való szereplésre, stb.).
Két jómunkásember épp kint dolgozott a szabadban, az egyik fúrogatott valami deszkákat, a másik lépcsőt bontott egy nagyobb teljesítményű(ha jól emlékszem 2600W-os volt) ütvefúró-légkalapács géppel. Megálltam egy pillanatra és azt mondtam Palinak:"te, teszteltessük egy kicsit a táskát ezekkel a fickókkal". "Itt, most?", mondom, "aha, ja. lássuk mit szólnak hozzá"
Odamentem a fúrogatóshoz, és kérdeztem, "mit szólnának egy teszthez, miszerint kihúzzuk az ütvefúrót a hálózatból, rákötjük erre a táskára, és megnéznénk mi történik?" válasz, elkerekedett, értetlen szemekkel, rámutatva a táskára:"ERRE??" Mondom, "aha" (ekkor már nevethetnékem támadt kicsit :) )
Belementek.
Kihúztuk a hálózatból, rádugtuk a táskára. A kolléga megnyomta a gombot, és megdöbbenésükre elindult a gép, és szépen nekiállt vele dolgozni. Közben a fúróssal beszélgettünk kicsit. Így telt el úgy 5-6 perc...
Aztán észbe kaptunk hogy mennünk kéne már, van más dolgunk is. Szóltunk a lépcsős szaki bácsinak, hogy köszönjük szépen a tesztet, most már mennénk. Annyira belemelegedett, hogy kb. 3x szóltunk neki, mire abbahagyta... Kérdeztük mit szólt hozzá. Ezt mondta:"Kicsit furcsán indult a gép, de kényelmesen lehetett vele dolgozni."
Mikor már elmenőben voltunk, Pali ezt mondta nekem, csendesen:"Hát igen, most a rossz aksik vannak benne, félig töltve, a jók a másik készülékben maradtak" (mikor mondtam neki hogy teszteljünk, ez miatt kérdezett vissza, csak én ezt honnan tudtam volna? :) )
Hozzáteszem, ez az táska még az első mobil áramforrása, ami kb. 9. éves, minden bemutatón megfordult (rengeteg hurcolás, stb.), ráadásul a régi kapcsolásokkal, nem az újakkal..
Ennyi a története a fúrásnak.

http://www.freeweb.hu/cspenergy/lang_hun/termekek_maxima2500.htm

Aztán van még pár más élmény is, azokról is beszélhetünk..
Előzmény: Törölt nick (23)
astronom Creative Commons License 2008.04.20 0 0 21
Ebben a topikban Musaiccal bármiről lehet beszélgetni.
Előzmény: Törölt nick (19)
astronom Creative Commons License 2008.04.20 0 0 20
Hogyne érteném.
Az asztrológiai hókuszpókusznak semmi köze ahhoz, mi hol áll az égen.
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.20 0 0 18
Azért vakarhatja a fejét, hogy rájöjjön, hogy a következő mondatot miért is nem pastéztad be:

"5. Az égitestek és a valóság különböző szintjei között nincsen kauzális összefüggés."

Ha elolvastad volna az előzményeit, még érthetnéd is miről beszél.
Előzmény: astronom (11)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 17
konkrétan mire gondolsz
Előzmény: astronom (16)
astronom Creative Commons License 2008.04.19 0 0 16
Ordas nagy faszság, de elhiszem, hogy neked tetszik :O))
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 15
Az első 20 oldal eddig elég szimpatikus. És hogy, hogy nem, ugyanazt mondja tudásról amit én...

"Amit másoktól veszek át, azt csak hihetem, de sohasem tudhatom. Az sem számít,
jó okom van-e arra, hogy valamiben higgyek vagy sem. Hinni annyi, mint nem
tudni. Ezen a valószínűség-számítások sem változtathatnak. Ebből a szempontból a
természettudomány olyan hitközösségnek tűnik, amely a felismerhetetlenségig újrarágja néhány valóban tudó ember tudásának morzsáit."

Van ellenvetésed?
Előzmény: astronom (11)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 14
"És most erősen vakarja a fejét az asztrológia, hogy hogy hátha mégsem tíz ősprincípium van, csak kilenc, vagy éppen tizenhat..."

Én is átolvasom majd... mondjuk szerintem egy sincs.
Előzmény: astronom (11)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 13
szétoffoltuk szegény topikot. jobb volt így. miért akartam volna kizavarni?
Előzmény: thghghgh (12)
thghghgh Creative Commons License 2008.04.19 0 0 12

"megaztán úgy gondoltam, hogy ha az egyik kocsmából kizavarnak, akkor nem megyek a túlsó kontinensre, ha van a szomszédban másik is"

 

Én nem vagyok híve ennek a "kizavarásnak", nem tudom, hogy érted, de ha úgy zavartak/moderáltak ki, hogy nem viselkedtél úgy, hogy azzal rászolgálj; akkor ez teljesen igazságtalan. Hiszen ha valamilyen jelenséget/vallást/politikát baromságnak tart az ember, akkor kulturált formában joga van itt (is)közzé tenni.

 

Mellesleg konkrétan ki zavart(tatott) ki? Musaic?

Előzmény: astronom (7)
astronom Creative Commons License 2008.04.19 0 0 11
Az asztrológia ősprincípiumai a Nap, a Hold, a Merkúr, a Mars, a Vénusz, a
Jupiter és a Szaturnusz. Az ugyanilyen nevű égitestek csak ezeket az ősprincípiumokat
reprezentálják. Az utóbbi időkben az asztrológia még három princípiumot bevont,
a Neptunuszt, az Uránuszt és a Plútót.


És most erősen vakarja a fejét az asztrológia, hogy hogy hátha mégsem tíz ősprincípium van, csak kilenc, vagy éppen tizenhat... szar ügy.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 10
bonus :)
http://www.youtube.com/watch?v=i5YUtcU4kaA
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 9
Most kaptam egy ilyet:
http://tau.hu/files/dt-sorsmes.pdf
Lehet ócsárkodni. Az irójának..
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 8
"Nagyon egyszerű, azért, mert fogalmam se volt róla, hogy van olyan is."

Még jó hogy nem terjesztettem. Még áltudományos lettem volna.

"..még játékprogramot is tud ám heggesz"

Heggeszteni IS kell. Sokat.
Előzmény: astronom (7)
astronom Creative Commons License 2008.04.19 0 0 7
Nagyon egyszerű, azért, mert fogalmam se volt róla, hogy van olyan is.
Én jóval később kezdtem a szakmát ugyanis, mint te, tehát nem vagyok olyan tapasztalt nagytudású informatikus, aki még játékprogramot is tud ám heggesz fejleszteni... megaztán úgy gondoltam, hogy ha az egyik kocsmából kizavarnak, akkor nem megyek a túlsó kontinensre, ha van a szomszédban másik is

De szerintem elég speciális topik ez is, ide bátran leírhatod az összes mesé történetedet, senkit nem fog zavarni, sőt: szájad íze szerint ócsárolhatod mindenkinek a tudását, aki nem ér fel az ismerőseidével, itt meg van engedve :O))
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 6
"Én meg a "Szívlapáttal Hátbabaszom A Harcművész Mestert" dohányzás leszoktató kúrára neveznék be."

Ilyenről nem tudok.

"mert Phoboson éppen eltörött az eszkuder, ezért fikarizáció közben szubtitál a zseltoksz."

"Legalább mondja már meg, mi a csoda az az eszkuder!"
"Micsoda? Hát még ezt sem tudja? Hát mivel tisztítja maga a fogait??!"

Előtte: "Eltörött az eszkuderem. Meg tudja mondani, van-e errefelé egy szottár?"
(bocs ha nem voltam pontos, kb. 20 éve olvastam..)

"Hogyan kezdjek hozzá?"

Mit is akarsz elérni?
Előzmény: /dev/null (3)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 5
"Musaic speciális topikot szeretne nyitni, de nem sikerül neki.
Magyarázza el valaki szegénynek, hogyan kell :O))"

Kedves Astronom mester, Magyarázd el nekem, "szegénynek", miért nem a speciális topic blokkban (Fórum » Hobbi, szabadidő » Klubfórumok » Speciális topikok) nyitottál egyet. Én ott akartam... Itt bárki tud.

"Én pl nagyon szeretnék használni egy ilyen máris itt lévő "fejlesztést", a mindennapi életem jobbá tételére, nem beszélve a természetre nehezedő terhek azonnali csökkentésének lehetőségéről."

1. Mire témában van szükséged ilyenre?
2. Ki is fizeted?

Előzmény: astronom (2)
astronom Creative Commons License 2008.04.19 0 0 4
itten, ni
/dev/null Creative Commons License 2008.04.18 0 0 3
Én meg a "Szívlapáttal Hátbabaszom A Harcművész Mestert" dohányzás leszoktató kúrára neveznék be.
Ha esetleg nem sikerülne, szivesen vállalom a "Baltával Fejbe Kúrom A Harcművész Mestert" kezelést is.
Ha ez sem segítene, jöhet a "Jégcsákánnyal......"
esetleg a "Népszavával....."
Ha ez még mindig lenne elég, bár ez kicsit durva, de az
"Úthengerrel Átmegyek A Harcművész Mesteren" kezelést is vállalnám.
Ennyi elég kell hogy legyen, hiszen ezek ezerszer bizonyított, Musaik személyes tapasztalataira épülő dolgok. Vagy ha mégsem, hát közeli ismerősére, akinek történetesen hat keze, három lába, minusz gyökkettő orra van, de ne is számíts rá hogy bármit is bizonyít, mert Phoboson éppen eltörött az eszkuder, ezért fikarizáció közben szubtitál a zseltoksz.

Hogyan kezdjek hozzá?

:-))))

Előzmény: astronom (2)
astronom Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2
Azt mondtam, hogy nem hiszem, hogy a sokmilliárdos részecskegyorsító meghozza azt a hasznot azoknak az embereknek, akik attól várják a mindennapi életük jobbá tételét (ezért folyamatosan fizetnek is), azokkal a fejlesztésekkel szemben, amelyek már most is itt vannak, csak használni kéne őket, és azok eddigi fejlesztéséért nem kellett fizetni eddig nekik semmit, nem beszélve a természetre nehezedő terhek azonnali csökkentésének lehetőségéről.

Én pl nagyon szeretnék használni egy ilyen máris itt lévő "fejlesztést", a mindennapi életem jobbá tételére, nem beszélve a természetre nehezedő terhek azonnali csökkentésének lehetőségéről.

Hogyan kezdjek hozzá?
astronom Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1
Musaic speciális topikot szeretne nyitni, de nem sikerül neki.
Magyarázza el valaki szegénynek, hogyan kell :O))
diétás kóla Creative Commons License 2008.04.18 0 0 0
0
astronom Creative Commons License 2008.04.18 0 0 topiknyitó
Itt elfér minden a hátbavágott harcművészről, aki ijedtében leszokott a drogról, meg a többi csudálatos élményről, amellyel Musaic szokta elkápráztatni a többi topik nyájas közönségét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!