Keresés

Részletes keresés

ReVox Populi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 99
A "managereket" nem számítva ez nem több a felénél.
Előzmény: lendületlenül (97)
ReVox Populi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 98
Na jó, de mit mond a kuncsaftjainak, hol a beígért lé?
Előzmény: dj (96)
lendületlenül Creative Commons License 2008.04.19 0 0 97

A főváros összeállítása szerint egyébként a BKV dolgozóinak havi átlagbére 2007-ben 9,6 százalékkal, 234.334 forintra nőtt

 

Ez most komoly?

Viccnek kicsit durva lenne....-)))

dj Creative Commons License 2008.04.19 0 0 96
Ha a kormány/maszop teljesítette a kötelezettségét a BKV-nál akkor ez csak a szokásos demszky hülyeség semmi más. Már beégett úgyis, de csak lejmol tovább. Csoportosítson át pénzt a 4-estől aztán minden meg van oldva. Legfeljebb addig nem épül a CSALagút amig nem lesz megint pénz rá.
Előzmény: ReVox Populi (95)
ReVox Populi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 95
Szerintem ez zsarolási potenciál a maszop felé.
Előzmény: dj (94)
dj Creative Commons License 2008.04.19 0 0 94
Értem én, itt csak az a kérdés, hogy hajlandó-e a főváros pénzt adni a felszíni közlekedésre a saját cégének vagy marad a lejmolás.
Előzmény: ReVox Populi (93)
ReVox Populi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 93
várd ki a végét, lesz az még 1000 milliárd is mire befejezik. (ha valaha befejezik)
Előzmény: dj (92)
dj Creative Commons License 2008.04.19 0 0 92
4-es metró presztizsberuházásra volt 500 milliárdja a fővárosnak, a BKV-ra nincs 10?
Előzmény: ReVox Populi (91)
ReVox Populi Creative Commons License 2008.04.19 0 0 91
Digitális táblákra volt/van 30 milliárd, a BKV-ra nincs 10?
ooloo Creative Commons License 2008.04.19 0 0 90

Azért érdekelne, melyik engedélyt mikor és mire használja.

 

Ott az a 66 ember, akiket azért tartunk, hogy erre is odafigyeljenek.

Előzmény: Kagakusha (89)
Kagakusha Creative Commons License 2008.04.19 0 0 89

" Kék lámpa/sziréna-engedélye is van. "

 

Az nyilván Szépvölgyi elvtársnak is volt ... :-)

Azért érdekelne, melyik engedélyt mikor és mire használja.

 

" és a polgári védelem felelős vezetője "

 

Látod, ezért is felelős ...

 

Előzmény: ooloo (87)
lendületlenül Creative Commons License 2008.04.19 0 0 88

A ráruházott hatalmánál fogva még a tornádót is Ő dönti el,hogy mikor jöjjön.

 

Előzmény: ooloo (87)
ooloo Creative Commons License 2008.04.19 0 0 87
Kék lámpa/sziréna-engedélye is van. Ő a főpolgármester (és a polgári védelem felelős vezetője, ha a sors úgy hozza). 
Előzmény: Kagakusha (86)
Kagakusha Creative Commons License 2008.04.19 0 0 86

" A 4-es metróért és Combinokért egy ország foglalja napi imájába a nevét. "

 

Melyik?

Burundi? :-)

 

" Ezen szvsz ő nagyobbat röhögött, mint Te... "

 

Nem biztos.

Én leginkább azon mulattam, hogy a József Nádor téren kitette az ablakba  a "Normafa környékére" szóló behajtási engedélyét ... :-)

Amúgy miért is van neki olyan?

Előzmény: ooloo (85)
ooloo Creative Commons License 2008.04.19 0 0 85

Hát, könnyű annak, akinek olyan támogatói vannak, mint Orbán Viktor ...

 

Ez kétségtelen. Egyik balfasz ellenjelölt a másik után... :-)

 

Neki még nem volt ideje foglalkozni a problémákkal. 

 

Ez viszont igazságtalan. A 4-es metróért és Combinokért egy ország foglalja napi imájába a nevét.

 

... megbüntetik tilosban parkolásért.

 

Ezen szvsz ő nagyobbat röhögött, mint Te...

 

Előzmény: Kagakusha (84)
Kagakusha Creative Commons License 2008.04.19 0 0 84

" Eddig négyszer erősítették meg tisztségében. "

 

Hát, könnyű annak, akinek olyan támogatói vannak, mint Orbán Viktor ... :-)

 

Amúgy ebből is látszik, milyen ártatlan bárányka a BKV ügyében a főpolgármester úr.

Mert biztosan az elődje volt a hibás ...  Neki még nem volt ideje foglalkozni a problémákkal.  Peches szegény.

Most is, mikor ez a szegény ember pénzt koldulni megy kormány bácsitól, akkor is megbüntetik tilosban parkolásért. (Mondjuk majdnem sikerült átverni őket (is).) :-)

 

Előzmény: ooloo (82)
ooloo Creative Commons License 2008.04.19 0 0 82
Nyilván így gondolják ezt a város polgárai is. Eddig négyszer erősítették meg tisztségében.
Előzmény: Kagakusha (81)
Kagakusha Creative Commons License 2008.04.19 0 0 81

" a főpolgi pedig mindenért felel? "

 

Pontosan.

Előzmény: ooloo (60)
Vad Creative Commons License 2008.04.18 0 0 80

A Margit-hídig?

Tatára (lentebb számoltam ki, hogy mennyibe kerül)?

 

Szentendrére mondjuk lehet olcsóbb, ha 6-ossal mész, de erre sem mernék megesküdni, mert nem tudom, mennyi a HÉV-jegy.

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (77)
Vad Creative Commons License 2008.04.18 0 0 79

Így van.

És így lenne jó.

De nem így van.

Ezért nem is jó.

Előzmény: Törölt nick (75)
Vad Creative Commons License 2008.04.18 0 0 78

A saját példámból indulok ki, jó?

Az autóma alapvetően nem mozdul el a ház elől, ahol évi kb. 1500 forintért parkolok.

Ha szállítok valamit, amit nem bírok el gyalog, és BKV-val sem, akkor használom.

Meg ha vidékre megyek.

Meg amíg pici volt a gyerek, de most már szeret utazni, de lassan négy éves lesz és jegyet kell neki is venni, és akkor újra meggondolandó.

Meg ha olyan helyre megyek, ahová 270-540 Ft felett van a jegy, mert többátszállásos, de ez ritka, mert azért lakom ott, ahol lakom, hogy ezt kerüljem.

Szarok a komfortra.

Csak számoltam, és kijött az, hogy mi éri meg, és mi nem.

És sajnos nem drágább, épp erről beszélünk.

A kormánysofőrös autóknak drágább a sofőr napidíja miatt, meg az elszámolási trükkök miatt.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (76)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.18 0 0 77

Akkor nem gyalog, hanem elővárosi vasúttal kell menni.

Pénzügyileg olcsóbb, de nem annyira kényelmes, az biztos.

(Én is a Petőfi hídnál lakom:))

Előzmény: Vad (74)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.18 0 0 76

Jó, hát lehet árnyalni, ha céges autóról, vagy olcsó használt autóról van szó, amivel ingyen lehet parkolni, meg ingyen van alkatrész, akkor lehet olcsóbb is akár, mint a BKV. De többnyire drágább.

Én nem mondom, hogy autóval nem kényelmesebb, meg komfortosabb, de drágább.

Előzmény: Vad (73)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 75
Pedig egy jól átgondolt tömegközlekedési rendszer legnagyobb hozadéka pont az lenne, hogy az autót helyettesíti (nem csak kiegészíti).
Előzmény: Vad (71)
Vad Creative Commons License 2008.04.18 0 0 74

Mellesleg elvileg leszarom az egészet, mert ha tehetem, gyalog járok. Akár a Petőfi hídtól a Margitig is, ha van időm.

De Szentendre vagy Tata vonatkozásában ezt nem reszkíroznám, mert elveszteném a munkámat, mer mindig elkésnék, tudod?

Előzmény: Ipari-antidepresszió (70)
Vad Creative Commons License 2008.04.18 0 0 73

1. Nem kell új kocsival járni.

2. Nem azért veszünk autót, mert nem jön a busz. Mi azért vettünk, mert gyerekünk született. De ez mindenkinek magánügye. Mondjad már azt, hogy, ha jól működne a tömegközlekedés, senki nem venne autót. Kamóóón!

Előzmény: Ipari-antidepresszió (70)
propaganpista Creative Commons License 2008.04.18 0 0 72
Késő ősztől kora tavaszig BKV-val járok melóba, egyébként bicikli. Vásárolni a tecskóba, dolgokat cígölni, telekre lemenni ótóval.
Előzmény: Törölt nick (47)
Vad Creative Commons License 2008.04.18 0 0 71

Ha nem hiszed el, hogy tényleg erre gondoltam, nézd meg, mennyivel emelkedett a mai napon az autót vásárlók száma.

Előzmény: Törölt nick (69)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.04.18 0 0 70

Az én autóm úgy kerül havi 50-60-ba, hogy lízingelem havi 40-ér.

 

Ezt írtam szó szerint:

De az autó fenntartási költsége nem csak a benzinpénz! Előszöris meg kell venni, meg parkolni is kell, meg szervíz, meg biztosítás.. Szóval egy autó havi 50 ezerbe kerül kb. Tehát még így is havi 30-at spórolna a BKV-val. Jelenleg meg 40 ezret

 

Ebből pont az derül ki, hogy beleszámoltam a törlesztőrészletet.

Előzmény: Vad (67)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 69
Abból indultál ki, hogy akinek egyébként is van autója, vagy dedikáltan külön városi autója, annak hogy alakulnak a költségei - mit válasszon az (egyébként is meglévő) autót vagy a tömegközlekedést?
Előzmény: Vad (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!