Keresés

Részletes keresés

Szolikaaa Creative Commons License 2018.10.11 0 0 7

Sziasztok!

2018 tájékán úgy gondolom, hogy elengedhetetlen egy az aktuális trendeket lekövető, kreatív arculat hogy egy adott vállalkozás kitűnjön a saját piacán a tömegből. Manapság a körítés legalább annyira fontos, mint a kínált termék/szolgáltatás, hiszen gyakran ez vezet a sikerhez és az eladási számok növeléséhez. 

 

Én egy induló, ámde annál ambíciózusabb csapatot választottam és teljes mértékben megvoltam elégedve a munkájukkal és külön köszönet a rugalmasságukért. 

 

A csapat a Compact Studio, ha érdekel a munkájuk keressétek őket a hello@co-mpact.com e-mail címen. 

Munkáikról itt tájékozódhattok: 

Facebook:  https://www.facebook.com/pg/compactgraphicdesign/about/?ref=page_internal 

Behance: https://www.behance.net/compactstudio

baribee Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6

sziasztok! Könyvborító készítési árat kérdeznék, mondhatjuk utólag...mégis, a tanulságok miatt fontos lenne a tanácsotok.

Egy 30 éve Ausztriában élő, különböző álneveken író magyar író úrnak készítettem könyvborítót, fotósként, annak alapján, amiket hosszú telefonálgatásai nyomán nekem elmondott (húsvéti készülődés alatt) - lényegében az életéről. Mivel kell a pénz, nem mondtam neki, hogy épp szaladnék vásárolni, meg tortát készíteni, kéne ablakot is pucolni, családdal lenni, stb. Az úr meg csak hívogatott, mesélt, nem tudtam kihámozni, de valószínűnek tartottam, hogy azért, hogy a borítóra minél jobban ráérezzek. Majd, ami kép bennem megszületett, azt gyorsan neki összehoztam (három képből szerkesztettem össze, élet - halál témájában, még egy elhalványuló alakot is rátettem, ahogy kérte, halvány kék színben), és megörült az eredménynek. Azt írta, ne is finomítsam tovább (hiszen én csak legelső vázlatként küldtem), de számára tökéletes lett - miután előzőleg már kipróbált 5 fotóst, akik munkái neki nem tetszettek (így tájékoztatott).

Aztán, amikor az árra tértünk, két grafikus ismerősömtől is megérdeklődtem, mennyit lehet egy könyvborító készítésért kérni, egyikük 50.ezret mondott, másikuk 120.ezret, végül az osztrák úrtól én 50.ezer Ft-ot kértem, aki ... mindezek után azt mondta, persze kifizeti, de hát ő kevesebbre gondolt...Mivel egy közeli nyomdában ő 20 perc képválogatás után átszámolva kb. 3500 Ft-ért kész borítót kap kézhez.

Előzőleg pedig mintha úgy tűnt volna, fontosabb neki a borító egy rapid képválogatásnál, és még örült is annak, amit összehoztam (többször is lelkendezett), továbbá kimondottan tehetősnek mutatkozott, sőt, művészet pártolóként is mutatta magát...Engem egyébként a fb-on talált, ismerősnek jelölt, majd kezdődött a sztori, de bennem elég sok kérdés maradt. Biztosan közel sem így kell egy ilyen ügyletet profi módon rendezni, de nem könyvborítókat szoktam készíteni, még ha grafikával is foglalkozom. Kérlek, adjatok tanácsot, mit kellene máskor ilyen esetben tennem.

Szerzői jogok, árképzés, megrendelés, (hosszú egyeztető telefonálgatások...) és kifizetés. Köszi előre is! 

vlacko Creative Commons License 2013.04.17 0 0 5

pária Creative Commons License 2008.04.17 0 0 4

De Béla, nem írtam hülyeségeket s pláne nem rosszindulatból. Teljesen logikus volt

a kérdésem, hogy milyen célt szolgálnak a kártyák, ez ugyanis nem derült ki a topik

nyitó szövegedből. (A saját ötlettel kapcsolatban írtakat viszont én értettem félre.)

 

"Számomra érthetetlenül nehezményezed...Lenyúlásról szó sincs,ne légy rosszindulatú."

Szal ne rosszindulatot feltételezz,egyszerűen bizalmatlanság volt,amit persze hogy

nem értettél,mert fiatal vagy még.Sajnos nekem már annyi rossz élettapasztalatom

van,(más grafikai ötletének lenyúlását is láttam),hogy ez ugrott be,hogy ha grafikus

barátnőm figyelmét felhívnám rá,mi a garancia,hogy tényleg az ő nevét írjátok alá a

mókás kártyasorozatra?(de ezzel még véletlenül se akarom azt mondani,hogy nem

tiszta szándékkal kérdezted,nehogy félreértsd) Ma voltam éppen a Képzőművészeti

Egyetemen egy éremkiállítás megnyitóján,mindenféle hirdetményt láttam kitéve,tán

egy cédulát kitehetnél oda is,nekik ez jó ujjgyakorlat lenne. Vagy a Pesti Est-ben is odavaló lenne a hirdetések közt.

 

"Most, hogy ezt így kitárgyaltuk, örömmel venném, hogy aki NEM akar benne segíteni,

az nem járna ide hülyeségeket írogatni, hanem kedves szüleit szórakoztatná." Sajnos

ez utóbbira már kevésbé van módom.

Jó szórakozást a memóriajátékodhoz.

Előzmény: iqbéla (3)
iqbéla Creative Commons License 2008.04.17 0 0 3

PETYUS, én meg téged nem értelek.

 

Szerinted ha volna a szervező társaságban (5 ember) olyan, aki jártas az ilyenben, akkor ide írogatnék ahelyett, hogy ő megrajzolná?

 

Nemes lélekre vall, hogy a "bénák érjék be bénasággal" elvet vallod. Ha más is ezt vallaná, akkor már valószínűsíthetően kiskorodban elvitt volna az első rendes megfázás. De legalábbis írni-olvasni nem tudnál, mert meg se tanítottak volna.

 

Én például rendszeresen segítek kisebb dolgokban tök ismeretleneknek is, főleg internetes fórumokon, olyan témákban, ahol a segítség nyújtása számomra nem több egyszerű ujjgyakorlatnál, tehát nem igényel különösebb erőfeszítést. Ahogy mások is szoktak nekem segíteni.

 

Olvass bele hozzászólásaimba például az Excel topikban, egy időben ott súgtam embereknek.

 

Pária,

az egyetemista társaság kreatív, nem megoldhatatlan feladat számunkra rajzolni pár piktogramot. Ha nem akad hozzá valaki itt, és egyéb helyeken, ahol felvetettem, akkor majd megrajzolom én, meg egy másik szervező. Csak sajnos a kézügyességem kábé 0, és a többiek sem ilyesmiben gyakorolták magukat eddig, ezért ha mi rajzoljuk, nem lesznek túl szépek. De biztosíthatlak, le tudjuk rajzolni.

 

Számomra érthetetlenül nehezményezed, hogy felvetem, hogy ha valaki akár saját ötletét készíti el, azt is megköszönjük. Ezt úgy értem, hogy ha valaki nem az általam megadott példák valamelyikét rajzolja le, hanem valami egyéb ötlete van, az is megfelelő számunkra.

 

Lenyúlásról szó sincs, ne légy rosszindulatú. Az egésznek az a célja, hogy különböző vetélkedők fordulóin átjutó társaság memóriajátékot fog játszani. Erre kellenek a kártyácskák. A memóriajáték nehezét az fogja adni, hogy ekkorra valószínűleg nem az első pohár sörükön lesznek túl a résztvevők.

 

Most, hogy ezt így kitárgyaltuk, örömmel venném, hogy aki NEM akar benne segíteni, az nem járna ide hülyeségeket írogatni, hanem kedves szüleit szórakoztatná.

Előzmény: PETYUS (1)
pária Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2

"Pénz sajna nincs rá, De például a készítő nevét szívesen feltüntetjük a kártyák alatt.

Hamar kéne, ezer köszönet, ha valaki elkészít párat, akár saját ötletét is." Akár saját

ötletét is?Azt hittem,csak a saját ötletét lehetne a rajzolónak,hiszen a másé már

plagizálás.És mi van,ha valaki benyújt saját ötletet,lerajzolja s más meg lenyúlja?

A legfontosabbat se írod,mi célt szolgálnánanak a "kártyák",hova szánjátok őket?

 

Az előttem szólóval értek egyet.Egy egyemista társaság ugyan legyen már kreatív,

nem hiszem,hogy megoldhatatlan feladat nektek s.k. piktogramokat rajzolgatni...

Előzmény: iqbéla (-)
PETYUS Creative Commons License 2008.04.16 0 0 1
Nem értem.
Nincs abban a társaságban olyan ember aki nem béna az ilyesmi rajzolásához?
Ha van, akkor vállalja el és csinálja meg ő!
Ha nincs, akkor elégedjenek meg azzal, amit kapnak!
Bénák érjék be bénasággal!
Előzmény: iqbéla (-)
bindera Creative Commons License 2008.04.16 0 0 0
rajz0lj0n?
iqbéla Creative Commons License 2008.04.16 0 0 topiknyitó

Sziasztok,

 

kicsit macsiszta egyetemi szervezésen belül kéne készíteni kártyákat. Kinyomtatnánk kis fekete-fehér ábrákat, azokat kartonpapírra ragasztanánk, és meg is volnánk a dologgal.

 

Ott a baj, hogy ilyesmi rajzolásához béna vagyok.

 

Laza hangulatú ifjúság lelkét betöltő dolgokból (teli sörösüveg, félig teli sörös üveg, üres sörösüveg, nagymellű nő kis fenékkel, kismellű nő nagy fenékkel, nagymellű nő nagy fenékkel, pálcikaember ül az asztalnál és tanul, pálcikaember leejtette a fejét az asztalra és nem tanul, pálcikaemberek szerelmeskednek, stbstb, lehet bármi más is) kéne készíteni ábrákat.

 

Ha szépen megkérem rá a többiek nevében is: valaki nem csinálna?

 

Pénz sajna nincs rá, mert az egész szervezés nem egy pénzről szóló dolog, pár forintokból szerveződik. De például a készítő nevét szívesen feltüntetjük a kártyák alatt.

 

Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönnénk.

Ha esetleg készítesz egy-két ábrát, és emailban elküldöd, cím: iqbela kukacz uw pont hu . A kép legyen nagy, mondjuk 800x600, hogy akkorára tudjuk kicsinyíteni, amekkorára szükséges.

 

Hamar kéne, ezer köszönet, ha valaki elkészít párat, akár saját ötletét is. Csak előtte konzultáljunk, hátha az már megvan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!