Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.15 0 0 130

Már eszembejutott, épített 7 km-t.

Ez csak arra elég, mint a Kohn tojásai 1 Ft-ért, szemben Grün tojásaival 3 Ft-ért. Csak Kohn-nál éppen szünetel a tojáseladás, mert elfogyott.....

Előzmény: lcoder (67)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.15 0 0 129
Hát épített?
Előzmény: lcoder (59)
huzzunkbele Creative Commons License 2008.04.15 0 0 128
majd megint pontokba szedi a nagy semmit ;-)
Előzmény: lcoder (127)
lcoder Creative Commons License 2008.04.15 0 0 127
Hisz most mondta, hogy azok nem lesznek.
Akkor lesznek...
Előzmény: Eleon Nóra (126)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.14 0 0 126
Milyen reformokat? Hisz most mondta, hogy azok nem lesznek.
Előzmény: Kivlov (125)
Kivlov Creative Commons License 2008.04.14 0 0 125

Pár napja még azt mondta kúrcsány, hogy csak akkor adná át a miniszterelnöki posztot, ha olyasvalaki lépne a helyére, aki nála intenzívebben képviseli a reformokat.

Erre tessék.

Úgy jártunk ezzel is, mint a népszavazás politikai következményeivel. Majom.

takarodjon már a levesbe.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Főtitkár Creative Commons License 2008.04.14 0 0 124

ez úgy van eftás, hogy aki három-négy betűt ismer csak, az bizony elkedvetlenedik 3 másodperc után

 

 

Előzmény: TopMan (33)
lcoder Creative Commons License 2008.04.14 0 0 121
Közel sem annyit mint Fletóék. Sőt, ami még szebb: Fletóék a lakossághoz is "kiszerveztek" egy rakás hitelt, a lakosság soha nem volt még úgy eladósodva mint mostanában.
Előzmény: Törölt nick (113)
ooloo Creative Commons License 2008.04.14 0 0 120
A Fidesz-KDNP-t leszámítva (talán ott sem teljes ebben az egység) az országgyűlési képviselők meghatározó többségének nem áll érdekében a Ház feloszlatása és az új választások kiírása, hiszen a legtöbbjük nem jutna be ismét. Az MSZP-nek tehát mindig lesz annyi támogatása, hogy ne fuccsoljon be a kisebbségi kormányzás. Szinte biztos, hogy csak 2010 tavaszán lesznek ogy. választások.
Előzmény: Törölt nick (119)
géza2 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 118
A nagy Gyurcsány-cseleket már senki sem veszi be, még az MSZP se, lásd a rendkívüli kongresszust is elutasították, csak a megfelelő alkalomra vár már a saját pártja is, hogy megszabaduljanak tőle. Ami persze nem lesz könnyű, mert ha a kormányzáshoz nem is, a konspirációhoz ért, ahogy az egy jó komszomolistából lett tolvajhoz illik...
freelander2005 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 117
Ja de akkor sem olyanra forditottak. A növekedes szerkezetet ha megnezzuk egyertelmu hogy mar akkor is baj volt. + Nem kezdodott el semmilyen lepes a nyugdijrendszerben a mezogazdasagban, az eü-ben meg az oktatasban. Ja es a jovedelmek sem nottek a novekedes utemeben, sőt. Igy azt lehet mondani nott az allamadossag, de a novekedes ezt ideig oraig tudta meg fedezni. Vagyis tulajdonkeppen 4 evig nem tortent semmi lenyeges, csak elkurtunk 4 evet.

Az teny h. ezek utan az "osztogatas" pláne felelotlen volt, de az elozo 4 ev es az azt megelozo 4ev utan valamelyest szuksegszeru is volt, tarsadalmi igeny volt ra. 100ezrek tudtak annak a bertobbletnek koszonhetoen autohoz vagy epp lakashoz jutni.
Persze ennek ara van... es mivel hitelbol volt vissza kell fizetni.

Lehet ezert persze szidni a kormanyt hogy maskep kellett volna, csak akkor ezt is bele kell kalkulalni..

Hitelt felvenni igazad van akkor erdemes, ha betudjuk fektetni es tobbet hoz. De hitelezni nem csak vallalatoknak lehet. Es az ilyen hitelnek nem csak pénzben mérhető a kamata. Lehet a hitelbol juttatni az embereknek is es rajuk bizni h. hatha tudnak vele elni ok is es tudjak kamatoztatni. (Es itt a kamat nem biztos hogy penzben jelentkezik, hanem akar gyermekvallalsban stb..)

Összetett dolgok ezek...

Persze le is lehet egyszerüsiteni: Hulye Gyurcsany hulye Viktorra is izles szerint..
Előzmény: nyugatioldal (116)
nyugatioldal Creative Commons License 2008.04.14 0 0 116
106
Előzmény: freelander2005 (114)
nyugatioldal Creative Commons License 2008.04.14 0 0 115

De: csak azt elemezgetted, hogy milyen nehézségei voltak a Z0rbán kormánynak.

Ez kimaradt.

Előzmény: lcoder (112)
freelander2005 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 114
Igen csak az epp arra jo hogy, eltakarja, hogy valojaban az allmadossag nott..
Előzmény: lcoder (111)
lcoder Creative Commons License 2008.04.14 0 0 112
Fletóék meg nem 2002-ben kezdtek kormányozni Megyóval ?
Előzmény: nyugatioldal (103)
lcoder Creative Commons License 2008.04.14 0 0 111
A GDP arányos államadósság (amit mostanság leginkább használni szoktak) csökkent.
Előzmény: seabeast (104)
freelander2005 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 110
Igazabol egyedul ok vallaltak a felelosseget avval hogy bevallaltak (persze az amugyis elkerulhetetlen) megszoritasokat. De gondolom ha jön viktor akkor maj örömmel fizeti vissza a lakossag - köztük te is - a neki kiosztogatott penzt igaz?
Előzmény: holalé (109)
holalé Creative Commons License 2008.04.14 0 0 109

 

 

 

és akkor felteszik a maszoposok, hogy ki a felelős politikus..

 

úgy a legkönnyebb kormányoznmi, hogy hitelből jóllalkatjuk a nyuggereket és a lakosságot...

 

hát a felelősséget meg nem cvállalják fel, mondván ebbe a fidesz kényszerítette bele őket...

 

 

undorító köpönyegforgatás

Előzmény: seabeast (100)
holalé Creative Commons License 2008.04.14 0 0 108

 

 

 

dehogynem, és ha jól emlékezem még dél-amerika is összeomlott....

 

Előzmény: nyugatioldal (103)
attilabacsi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 107

nemhiszem, viszont az anyósülésen ülő barmot, aki folyamatosan ráncigálja a kormányt és a kéziféket hol behúza hol kiengedi, na azt sem engedném a közelébe...

Pedig neki koszonheto hogy "csak" a fanak ment az auto es nem a szakadekba vagy a szembe jovo kamionnak....

 

Soforunk maga ismerte be hogy elbaszta amikor lehanyta a muszerfalat miutan szembe a forgalommal felment az autopalyara....

 

 

Előzmény: Hwang (84)
nyugatioldal Creative Commons License 2008.04.14 0 0 106
Igen, de az államadósságnak ez a lényege:olyan célra fordítani a plussz forrást, ami megtérül. Ha az össz hazai termék nő és nő az adóbevétel akkor többet lehet a kamatterhen kívül másra is fordítani (ha a kamateher kisebb arányban nő).
Előzmény: seabeast (104)
nyugatioldal Creative Commons License 2008.04.14 0 0 105

Majd én. :-)))))))))

Ezek után, hogy minden felelősséget rámtolnak, kénytelen leszek, nem?

Előzmény: ReVox Populi (90)
seabeast Creative Commons License 2008.04.14 0 0 104
Ha jól tudom az államadósság de facto növekedett, csak én lassabban mint a megtermelt nemzeti összetermék, ezért írtam azt amit.
Előzmény: lcoder (102)
nyugatioldal Creative Commons License 2008.04.14 0 0 103
Az orosz válság nem 98-ban volt?
Előzmény: lcoder (102)
lcoder Creative Commons License 2008.04.14 0 0 102
és az egész Orbán-kormány belengő jellegzetes arrogáns magatartás
Akkor Fletóék kormányzását mi lengi be ? A békákat sem kérdezik meg ha lecsapolják a mocsarat...

az államadósság meg minimum stagnált
A GDP arányos államadósság csökkent 98-02 között. Mindezt gyakoraltilag nagyobb privatizáció nélkül.

Jó, valóban nem tűnt jó húzásnak a belső fogyasztás fölpörgetése a ciklus másdik felében
Akkor ez nem volt annyira rossz húzás. Volt pár szar dolog ami akkor összejött a világban amit rövid távon kompenzálni kellett. Dotcom lufi, szeptember 11. De Megyóék időszakában az egyetlen nagyobb katasztrófa az volt hogy az MSZP/SZDSZ volt kormányon.
Előzmény: seabeast (100)
lcoder Creative Commons License 2008.04.14 0 0 101
Felszámolni az országot? Ki akarja felszámolni és miért?
Leginkább az SZDSZ. A miért jó kérdés, szvsz leginkább a lenyúlás lehet a cél.

Mondjuk nem előttem, de ez mindegy.
Kevésbé kell kritikátlanul fogadni a ballibes média agymosását. Amúgy tetszett az SZDSZ agymosós plakátja a kampány alatt, ahogy a szocializmus ellenes is: mind a kettő jókora öntökönlövés, az elsővel magukat lőtték a másikkal pedig a koalíciós partner szavazóbázisát...

Amikor megtudja a nép, hogy Orbán semmit nem fog tudni kezdeni a lényegi problémákkal, akkor majd elszáll a népszerűség.
Még mindig megvan az a helyzeti előnye hogy nem ő kúrta el.
Előzmény: Törölt nick (99)
seabeast Creative Commons License 2008.04.14 0 0 100
De miért nem hiteles?

Orbán is megtehette volna anno 4 év alatt, hogy felvesz 6-7 ezer milliárd forint kölcsönt, minden második embernek megemeli a fizetését, nyugdíjasoknak ad egy rakat kedvezményt majd vigyorogva, fityiszt mutogatva mindenkinek lazán megnyeri a választást. Nem tette meg, mert tudta, hogy ez a legrosszabb kádári politika folytatása lenne és erre rámehet az ország. Fletó és Medgyessy ellenben meglépte...rá is ment az ország.

Egyébként lehet utálni az Orbánt, mindenkinek szíve joga és valóban akár oka is lehet rá. Simán elhiszem, hogy valakit egyszerűen irritált az ájtatatos, magyarkodó, kicsit vidékieskedő stílusa és az egész Orbán-kormány belengő jellegzetes arrogáns magatartás. Azonban ezek szemben állt az, hogy felelős politikusként irányította az országot, minden a menetrend szerint zajlott, beléptünk a NATO-ba, úton voltunk az EU-ba és az euro-zónába. A gazdaság nem dübörgött 7 százalékon, de a maga tisztességes módján döcögött előre 3-4 százalékon, az államadósság meg minimum stagnált. Jó, valóban nem tűnt jó húzásnak a belső fogyasztás fölpörgetése a ciklus másdik felében, de a mai problémákhoz képest az is elhanyagolható volt és simán kezelhető probléma lett volna.
Ezzel hasonlítsd össze a Medgyessy-Gyurcsány-Kóka triumvirátus 6 évét, ami az anyagi csőd szélére sodorta az országot és jelenleg is rohanunka szakadék felé, igazából már csak az a kérdés, hogy 5 vagy 10 évvel maradunk le a nemrég még lesajnált térségbeli államoktól. S ha ezt a rossz gazdaságpolitikát számszerűsíteni akarjuk, akkor ez ezer- és ezermilliárdokat jelent veszteségként. A nagyon okosak meg tudják mondani, hogy mekkora bevétel kiesés az az államháztartásnak, hogy évente nem 4 vagy 5 százalékkal, hanem 1-2 százalékkal nő csak a gazdaság. S ezért a Fletó a felelős.
Előzmény: TopMan (95)
lcoder Creative Commons License 2008.04.14 0 0 98
Inkább a kikapós háziasszony vádolja a kurvát... Orbán 1000x hitelesebb figura és ennek egy oka van: a 4 év FIDESZ kormányzás után nem kellett felszámolni az országot.
Előzmény: TopMan (95)
Wic Creative Commons License 2008.04.14 0 0 97

az nem baj, Orbánék akkor se építettek autópályát.

:o)

Előzmény: 32nick (96)
32nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 96
Autópálya építés nem az aszfaltozásnál kezdődik...
Előzmény: Törölt nick (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!